Predrasude u ljubavi - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 56 od ukupno 56
  1. #46

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Neko ko mi na primer u cetvrtoj deceniji zivota prica o tome kako je imao na desetine ozbiljnih veza, koje su sve bile ljubavi sHasHave i silne mi je najblaze receno sumnjiv. Ne ume da bude sam. A neko ko ne ume da bude sam, za njega se jos nije rodio taj sa kim bi mogao da bude – ili jednostavno, taj ne zna sta hoce.
    A, na primer, šta misliš da je takav neko možda očekivao previše od onih s kojima je bio. Hoće to, da zbog previsokih kriterijuma ljudi malo odguruju od sebe nekoga ko tim kriterijumima ne odgovara u potpunosti.
    Nije najstrašnije ne znati šta hoćeš, mislim da je mnogo gore kada znaš šta hoćeš, a pristaješ na nešto što nećeš, jer nemaš jajca da prekineš uobičajenu rutinu.

    Ostvarenje u ljubavi/vezi/braku...ehhh je sustinski po licnoj definiciji jako diskutabilna kategorija. Ljubav ( ne ono trt-mrt-kobJagi-je-zovemo-ljubav, nego ona iz proze i poezije) za mene jeste kocka – uvek – i to ona u kojoj se kockas na veliko, ne u sicu. A kad se kockas na veliko, moras umeti i da gubis mnogo. Licno za sebe znam da nisam sposobna da se kockam na veliko cesto u zivotu, a jos manje da gubim na veliko. I ne verujem onima koji pricaju da jesu sposobni da se neprestano kockaju na veliko. Zbog toga i jesu moje predrasude takve kakve jesu...
    Kakva je to trt mrt kobajagi ljubav?
    Zašto misliš da ne postoje ljudi koji se mogu kockati celog života, čija je priroda da žive hazarderski, te da tako postupaju u ljubavi, poslu, čemugod?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  2. #47

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Citat triViALna kaže: Pogledaj poruku
    [

    Ostvarenje u ljubavi/vezi/braku...ehhh je sustinski po licnoj definiciji jako diskutabilna kategorija. Ljubav ( ne ono trt-mrt-kobJagi-je-zovemo-ljubav, nego ona iz proze i poezije) za mene jeste kocka – uvek – i to ona u kojoj se kockas na veliko, ne u sicu. A kad se kockas na veliko, moras umeti i da gubis mnogo. Licno za sebe znam da nisam sposobna da se kockam na veliko cesto u zivotu, a jos manje da gubim na veliko. I ne verujem onima koji pricaju da jesu sposobni da se neprestano kockaju na veliko. Zbog toga i jesu moje predrasude takve kakve jesu...

    )
    Ne znam, moze se reci da je ljubav kocka i to stoji , ali mi nekako ne ide da to zavisi od necije sposobnobnosti.
    Nekako mi ne ide da od necijih sposobnosti ili odluke zavisi da li ce se kockati ili ne kada je ljubav u pitanju.
    I koliko cesto ce se kockati.?

    Verovatno retko .......ali i ne primetis...... noge same krenu u kockarnicu.
    A kada udjes.
    Kada si u njoj.

    Who now ?
    Poruku je izmenio bigrancer, 22.02.2013 u 08:50
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  3. #48

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Citat triViALna kaže: Pogledaj poruku
    Ljubav ( ne ono trt-mrt-kobJagi-je-zovemo-ljubav, nego ona iz proze i poezije) za mene jeste kocka – uvek – i to ona u kojoj se kockas na veliko, ne u sicu. A kad se kockas na veliko, moras umeti i da gubis mnogo. Licno za sebe znam da nisam sposobna da se kockam na veliko cesto u zivotu, a jos manje da gubim na veliko. I ne verujem onima koji pricaju da jesu sposobni da se neprestano kockaju na veliko. Zbog toga i jesu moje predrasude takve kakve jesu...
    Kao što onomad rekoh, svaka ti je zlatna, al' ovo je posebno pametno-istinito-onakokakvimgajavidim. Te koji se svaki put zaleću iz sve snage bih mogao da nazovem emotivno nestabilnim. Ne možeš uvek i svakome da daš celog sebe. Ne možeš to ni da pokušaš.
    Ako ipak možeš, onda sam sebi ne značiš baš puno, i postaješ lako dostupna roba. Kineska. Iz kineskih robnih kuća.

  4. #49

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    A, na primer, šta misliš da je takav neko možda očekivao previše od onih s kojima je bio. (...)
    Nije najstrašnije ne znati šta hoćeš, mislim da je mnogo gore kada znaš šta hoćeš, a pristaješ na nešto što nećeš, jer nemaš jajca da prekineš uobičajenu rutinu.
    Ovo gore je sasvim sigurno moguce, da ne kazem na dnevnom redu ali zasto se onda te I takve veze svrstavaju pod ljubav sHasHavu I silnu pa sve to jos zaredjano na kvadrat I kub? Da podvucem, meni se alarm ne pali na kvantitativni opseg pokusaja, muvanja, zezanja, ubijanja vremena ili cega god. Meni se alarm pali kod onih koji sve to podvedu pod kategoriju ozbiljna veza iz ljubavi. Pod motom : Ja sam se uvek davao maximalno, bez rezerve, na celoj liniji, od spreda i pozadi. Jer zvuci kvalitetnije. Jer zvuci romanticnije. Jer zvuci…da…zvuci, al‘ samo zvuci i smatram da je vredno koliko i eHo.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Kakva je to trt mrt kobajagi ljubav?
    U trt-mrt-kobJagi-ljubavi like triV po mom misljenju spada nekih 90% svih ljubavnih veza i bezvezica – ajd‘ da ne generalizujem pricacu u moje ime, dakle 90% mojih „ljubavi“. Jer pazi, sve sam u zivotu vise radila nego sto sam volela, nekoga istinski volela ili sto je neko istinski voleo mene. Svaku zavrzlamu tu mozes da ubrojis: veze iz kategorije ego-sujetomanije, veze na bazi simpatije, veze na bazi prijateljstva, veze na bazi sexualne privlacnosti, veze iz odredjenog interesa, etc. I pored svih tih i one koje nisu samo zavrzlama, al‘ eto nisu ljubav – da’l sa jedne ili sa obe strane. Dajes se sa rezervom, na kascicu…i ostanes na tome. Kad malo bolje razmislim i saberem se retrospektivno, trt-mrt-kobJagi-ljubavi blage veze imale nisu ko sam ja stvarno. A ni ja ko su bili oni.
    Elem, pored svih Erosa i Amora, mene jedino Ratio nikada izdao nije, pa mozda zato rezonujem na taj nacin…

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Zašto misliš da ne postoje ljudi koji se mogu kockati celog života, čija je priroda da žive hazarderski, te da tako postupaju u ljubavi, poslu, čemugod?
    Nisam rekla da ne postoje ljudi hazarderi, rekla sam da ne verujem onima koji mi pricaju da se neprestano kockaju na veliko. Hazarderi mogu da se kockaju i u sicu, cak to neprestano rade, jer se kockaju zbog kocke, zar ne?

    Postoje ljudi koji ceo zivot jure neku fikciju o ljubavi . Koji ljubav poistovecavaju sa hedonizmom, sa uzivanjem, sa non-plus-ultra pozitivnoscu. A ljubav to kao entitet nije, bar u mojoj predstavi o ljubavi …

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam, moze se reci da je ljubav kocka i to stoji , ali mi nekako ne ide da to zavisi od necije sposobnobnosti.
    Nekako mi ne ide da od necijih sposobnosti ili odluke zavisi da li ce se kockati ili ne kada je ljubav u pitanju.
    Ja nisam sposobna da cesto volim u zivotu. I nije to nesto sto se odradi u glavi kao priprema za projekat „ljubav“ u smislu – e ovog cu da volim, a ovog necu, ne, to je nacin funkcionisanja moje podsvesti sa milion i kusur odbrambenih stitova. I mislim da ih svi imamo – mnogo vise nego sto smo spremni to da priznamo. Ili kako ga je gsn. Mijatovic lepo rekao : „Ne možeš uvek i svakome da daš celog sebe. Ne možeš to ni da pokušaš. "

    Predrasude su nesto kao security na ulazu diskoteke - oni koji udju gledaju kudE ce sa sobom, ovi odbijeni na ulazu tu sansu nisu dobili. Mozda sam ja u svemu tome promasila tamo neki jackpot – tu opciju prosto ne mogu u potpunosti da iskljucim, al‘ sam poprilicno sigurna da je sansa negde u statistickim promilama…
    Never confuse movement with action.

  5. #50

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    U trt-mrt-kobJagi-ljubavi like triV po mom misljenju spada nekih 90% svih ljubavnih veza i bezvezica – ajd‘ da ne generalizujem pricacu u moje ime, dakle 90% mojih „ljubavi“. Jer pazi, sve sam u zivotu vise radila nego sto sam volela, nekoga istinski volela ili sto je neko istinski voleo mene.
    Nem' pojma šta to znači izistinski voleti i kakvo je to neizistinsko voljenje.
    Svi smo mi skloni u nečemu što ne postoji, videti upravo ono što nam treba, ili ono što mislimo da nam treba, aj' da ne generalizujem, ali evo recimo ja to tako vidim, ali to je zaljubljenost, koja se od ljubavi razlikuje po intenzitetu i ružičastim naočarima, ali to svi znamo,valjda, pa to ni ne možemo uvrstiti u ljubav, kako isitinsku, tako i neisitnsku ili kako god je ti krstiš.

    Ja nisam sposobna da cesto volim u zivotu. I nije to nesto sto se odradi u glavi kao priprema za projekat „ljubav“ u smislu – e ovog cu da volim, a ovog necu, ne, to je nacin funkcionisanja moje podsvesti sa milion i kusur odbrambenih stitova. I mislim da ih svi imamo – mnogo vise nego sto smo spremni to da priznamo. Ili kako ga je gsn. Mijatovic lepo rekao : „Ne možeš uvek i svakome da daš celog sebe. Ne možeš to ni da pokušaš. "
    RAd na osvešćivanju je dugotrajan i bolan proces, a podrazumeva i sukob sa svojom sujetom i podsvešću i čeprkanje po nesvesnom, a nije spreman svako da ima realan uvid u svoje unutrašnje ja, jebiga, nače, ljubav kreće iz glave i iz našeg prihvatanja nekoga, suštinski onakvog kakav zaista jeste, i tu predrasude jesu sekjuriti, ali ne obezbeđenje da ne budemo ugroženi, jok, predrasude rade na tome da nas zajebu i upropaste, jer ako su predrasude stvar nekakvog boljitka, onda ne bismo imali u ovom trenutku ništa što nam moderno doba pruža, predrasude su loše i ne predstavljaju sigurnost, to je naš strah koji nama ovlada, a ljubav nije strah, ljubav je hrabrost, a hrabrost nije nedostatak straha, već delovanje uprkos strahu.

    NEmamo valjda 15 godina, pa da partnera biramo na osnovu fizičkog izgleda, ili vrste muzike koje sluša il' tako nekih gluposti, biramo ga na osnovu nekih drugih kriterijuma, kao odrasli ljudi.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  6. #51

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku

    NEmamo valjda 15 godina, pa da partnera biramo na osnovu fizičkog izgleda, ili vrste muzike koje sluša il' tako nekih gluposti, biramo ga na osnovu nekih drugih kriterijuma, kao odrasli ljudi.
    Primećujem da vlada jagma za ružnim i debelim obožavateljkama Cece Ražnatović i Jelene Karleuše. Prosto ne znaju šta će s gomilom obožavalaca.

    Jedna od najlicemernijih izjava (naročito kad su muškarci u pitanju) je da fizički izgled ne igra nikakvu ulogu u biranju partnera.

    Što se vrste muzike koju sluša tiče (a verovatno i ostalih "gluposti"), evo ja sam pentaestogodišnjak tragično zarobljen u telu matorca. I baš volim što sam takav.

    I baš me zanima koji su ti kriterijumi koje primenjuju "odrasli ljudi"?

  7. #52

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Primećujem da vlada jagma za ružnim i debelim obožavateljkama Cece Ražnatović i Jelene Karleuše. Prosto ne znaju šta će s gomilom obožavalaca.
    Svašta se viđa po gradu, ne bi verovao, ali te debele obožavateljke tih persona imaju momke, muževe decu, i nije baš presudno koga obožavaju.

    Jedna od najlicemernijih izjava (naročito kad su muškarci u pitanju) je da fizički izgled ne igra nikakvu ulogu u biranju devojčice za kod kuće i za poneti.
    Nisam ni napisao da ne igra nikakvu ulogu, nego da nije presudan kriterijum, kao ni muzički ukus.

    I baš me zanima koji su ti kriterijumi koje primenjuju "odrasli ljudi"?
    Na primer, saglasnost oko ključnih životnih pitanja, kao što su porodica, prijateljstvo, život, ljubav, osećaj bliskosti, i tako te neke, u odnosu na muzički ukus, potpuno nebitne stvari.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  8. #53

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Svašta se viđa po gradu, ne bi verovao, ali te debele obožavateljke tih persona imaju momke, muževe decu, i nije baš presudno koga obožavaju.

    Nisam ni napisao da ne igra nikakvu ulogu, nego da nije presudan kriterijum, kao ni muzički ukus.

    Na primer, saglasnost oko ključnih životnih pitanja, kao što su porodica, prijateljstvo, život, ljubav, osećaj bliskosti, i tako te neke, u odnosu na muzički ukus, potpuno nebitne stvari.
    Pu jebote, kako se ovo cepka, nikad nisam uspeo da naučim.

    Elem, šta sam ono hteo da kažem? A, da. To što imaju muževe i decu ne znači da svaki od tih muževa ne bi oplodio Seku Aleksić, ali zbog toga što je takav kakav jeste, morao je da se zadovolji time što ima pored sebe, što ne znači da neće pokušavati da zaskoči bilo šta što bude mogao sa strane. Primera je koliko hoćeš. I da se ne lažemo, svaki muškarac u glavi ima idealnu sliku fizičkog izgleda žene koju bi voleo da poseduje. Naravno, nikad baš to ne dobijemo jer realno, niko od nas nije mešavina Breda Pita i Kolina Farela, ili tako nešto. Uglavnom, fizički izgled nije presudan kriterijum, ali je prvo što nas privuče ka nekome.

    Govoriću u svoje ime, i gledaću da uprostim što više: ili zabalavim na prvi pogled, il' jok. Sve ostalo se ne računa.

    Dalje, što se muzičkog ukusa tiče: kad smo onomad birali datum za svadbu, prvo smo sačekali kad će Dipeš da gostuje u Srbiji, da se ne bismo podudarili sa njima, tako da prvo idemo na koncert, a sledeće nedelje svadburina. Ako se i tu kompatibilujete (kako sam načitan), imate mogućnost da uživate zajedno, svakodnevno, i odatle vodi jedan od puteva ka toj nekoj bliskosti, prijateljstvu, i svim tim nekim lepim stvarima koje pominješ. Nije presudno, ali ćeš primetiti da se u ogromnoj većini slučajeva gde su se dvoje ljudi stvarno pronašli i to uglavnom poklapa.

    Ne možeš saglasnost oko ključnih stvari da postigneš odmah, ona se gradi groz gomilu sitnijih stvari, kao kad slažeš slagalicu. Bitno je da oboje u glavi imate istu sliku. I da su vam boje (po mogućstvu) vesele.

  9. #54

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Svi smo mi skloni u nečemu što ne postoji, videti upravo ono što nam treba, ili ono što mislimo da nam treba, aj' da ne generalizujem, ali evo recimo ja to tako vidim, ali to je zaljubljenost, koja se od ljubavi razlikuje po intenzitetu i ružičastim naočarima, ali to svi znamo,valjda, pa to ni ne možemo uvrstiti u ljubav, kako isitinsku, tako i neisitnsku ili kako god je ti krstiš.
    U sustini ti si rekao upravo ono sto sam i ja rekla. Postoje ljudi koji pricaju o ljubavi i kada postoji sijaset primerenijih I adekvatnijih reci za neki dozivljaj, osecaj, emotivni momenat ili sta vec. Rec “ljubav” je uzasno ofucana I izvrnuta rec. Toliko je ofucana da prosto dodjem u nuznu situaciju da joj okacim neki pridev poput “istinska, iskonska”, jer mi se cini da je onako ogoljenu svako upije ovlasH. Ja je prva kao rec konzumiram uz-put, kao “love-to-go” ili nesto u tom smislu… Doduse, ne postoji naucni dokaz ili opsta definicija ljubavi, pa je prema tome svakome dozvoljeno da se izivljava na reci “ljubav” do mile volje. I da, ne znamo to svi ili ne zelimo to svi da znamo. Zato sam I rekla da su mi ti “ljubavni specijalci na akord” sumnjivi.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    RAd na osvešćivanju je dugotrajan i bolan proces, a podrazumeva i sukob sa svojom sujetom i podsvešću i čeprkanje po nesvesnom, a nije spreman svako da ima realan uvid u svoje unutrašnje ja, jebiga, nače, ljubav kreće iz glave i iz našeg prihvatanja nekoga, suštinski onakvog kakav zaista jeste (…)
    Right. Evo ja ceprkala dosta po sopstvenoj svesti I nesvesti I svasta sam tu pronasla, ali najmanje onih ah tako plemenitih osobina …
    I ako je prihvatanje nekoga onakvog kakav sustinski jeste sastavni deo (iskonske ) ljubavi , onda je prihvatanje sebe, sustinski onakve kakva zaista jesam neminovnost. U to spada I prihvatanja svega onoga sto ne zelim da budem, ali jesam. Nimalo zahvalan posO, al’ kad sam donekle postala lucidna sebi, I svet je poprimio nove dimenzije…

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    (…), predrasude su loše i ne predstavljaju sigurnost, to je naš strah koji nama ovlada, a ljubav nije strah, ljubav je hrabrost, a hrabrost nije nedostatak straha, već delovanje uprkos strahu.
    Prerasuda I ljubav u kombinaciji su mi sustinski kontradiktorne reci. Zato sam se ogradila na pocetku. Pricala sam o prerasudama prema potencijalnim „ljubavnim zrtvama“ tj. onima koji to nikada nece biti. Mislim, ne znam kako ti I svi vi, ali ljubav mi posmatrano game-rski dodje nekako zadnji level. A pre toga ima ihaaaaaaaj levela da igram I da me izigravaju… Slozicu se sa tobom, ima tu da se pojede dZakova i dZakova soli, prevazidje strahova, preleti dusevnih provalija i savlada mentalnih stena. Ali, to je vec za neku drugu temu…Ovo sa predrasudama je bilo tek Level No. 2.
    Poruku je izmenio triViALna, 24.02.2013 u 04:19 Razlog: kobJagi lektorisanje
    Never confuse movement with action.

  10. #55

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku

    (...)

    Govoriću u svoje ime, i gledaću da uprostim što više: ili zabalavim na prvi pogled, il' jok. Sve ostalo se ne računa.
    E ovo je definitely Level No. 1 .
    Never confuse movement with action.

  11. #56

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Elem, šta sam ono hteo da kažem? A, da. To što imaju muževe i decu ne znači da svaki od tih muževa ne bi oplodio Seku Aleksić, ali zbog toga što je takav kakav jeste, morao je da se zadovolji time što ima pored sebe, što ne znači da neće pokušavati da zaskoči bilo šta što bude mogao sa strane.
    Inače, neko ko sluša Cecu će pre uzjahati nešto sa strane nego onaj koji sluša npr Jarbole?
    Zanimljivo.
    Primera je koliko hoćeš. I da se ne lažemo, svaki muškarac u glavi ima idealnu sliku fizičkog izgleda žene koju bi voleo da poseduje. Naravno, nikad baš to ne dobijemo jer realno, niko od nas nije mešavina Breda Pita i Kolina Farela, ili tako nešto
    ....
    morao je da se zadovolji time što ima pored sebe
    Koja je razlika?

    Ne možeš saglasnost oko ključnih stvari da postigneš odmah, ona se gradi groz gomilu sitnijih stvari, kao kad slažeš slagalicu. Bitno je da oboje u glavi imate istu sliku. I da su vam boje (po mogućstvu) vesele.
    Postoji mogućnost dda dvoje ljudi, na osnovu istovetnog socijalnog miljea, u kome su odrasli, imaju iste ili približno jednake stavove oko većine bitnih stvari.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Sex iz ljubavi ili iz potrebe?
    Autor Mrak u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 16.03.2016, 13:14
  2. Boje ljubavi...
    Autor dankaBg u forumu Ljubav
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.06.2012, 01:09
  3. Predrasude - zamka u koju svi upadamo
    Autor maqa u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 02.04.2012, 19:39
  4. Kontrola ljubavi
    Autor bellissima u forumu Ljubav
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 24.05.2011, 15:19
  5. Muzicke predrasude
    Autor kissigirl u forumu Muzika
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 04.05.2010, 18:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •