Predrasude u ljubavi
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 56
  1. #1

    Predrasude u ljubavi

    Da li vam se ikada desilo da ste culi nekoga ili ste sami rekli nekome :''Sta ce ti on/ona?Nema nista iza sebe a vec je presao/la 30-35,bar da ima propali brak ili nesto,da ne zvi sa starcima a ovako...Bezi ti od nje/ga kao djavo od krsta osim ako neces da se unesrecis!''

    Da li postoji granica nase vrednosti vezana za godine i ono sto smo ostvarili za to vrijeme?Da li je to uopce mjerilo nase vrijednosti?Da li je bolje imati propao brak iza sebe nego ga nemati uopce?

    Da li imate predrasude prema ljudima koji su vec zasli dublje u 30te da ne kazem 40te a jos uvek zive samckim zivotom,neki i sa roditeljima?

    Da li bi ste razmislili o stupanju u neku ozbiljnu vezu koja vodi brak sa takvom osobom?
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  2. #2

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Da li vam se ikada desilo da ste culi nekoga ili ste sami rekli nekome :''Sta ce ti on/ona?Nema nista iza sebe a vec je presao/la 30-35,bar da ima propali brak ili nesto,da ne zvi sa starcima a ovako...Bezi ti od nje/ga kao djavo od krsta osim ako neces da se unesrecis!''
    u zemlji kao sto je ova, to se cuje redovno.. sto se pre udas, to bolje, pravimo decu da nam ne opada natalitet vise a oni od 30-35 kao da su gubavi, Boze moj.. izgleda da se ne zna da je covek u najjacoj polnoj, psihickoj i fizickoj snazi tek od 30-40 god..

    Da li postoji granica nase vrednosti vezana za godine i ono sto smo ostvarili za to vrijeme?Da li je to uopce mjerilo nase vrijednosti?Da li je bolje imati propao brak iza sebe nego ga nemati uopce?
    jos sam daleko od 30.. ni 20 nisam napunila redovno
    ako imas propao brak iza sebe, bar si bogatiji za jedno iskustvo.. ne mora automatski da bude lose.. ali i kad ga imas, drustvo moze popreko da te posmatra, jer nisi uspeo da ga ocuvas

    Da li imate predrasude prema ljudima koji su vec zasli dublje u 30te da ne kazem 40te a jos uvek zive samckim zivotom,neki i sa roditeljima?
    zasto bih? ko zna st ace mene docekati kad napunim 30? pa i da ih imam, ako kojim slucajem zaglavim sa roditeljima ili zivim sama, uradicu tacno ono sto ne podnosim
    tako da, ne, nemam predrasuda, svako zivi onako kako zeli, zamisli, ostvari ili u skladu sa onim sto moze
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #3

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Čula sam mnoge koji su davali sebi za pravo da osuđuju odnose drugih iz ovih ili onih razloga.

    Da imam predrasude o neoženjenim/neudatima starijim od 30 godina bilo bi smešno jer bih zapravo imala predrasude o sebi i velikom delu mojih bliskih osoba.

    Što se tiče veza gde je neuobičajena razlika u godinama (muškarac puno stariji od žene ili pak veze gde je žena starija) svaka predrasuda je glupost. Jer tamo gde se godine života ne uklapaju u neku opšteprihvaćenu tolerantnu šemu, postoji podudarsnost psihičke i emotivne zrelosti koja takvim vezama daje punu funkcionalnost. A dušebrižnici rukovođeni predrasudama ukazuju na formu, a ne razmišljaju o suštini.

    E, sad o razvedenima.
    Nemam ni tu predrasuda. I odvratno mi je ono etiketiranje koje razvedenima dozvoljava vezu samo sa razvedenima, razvedenima sa decom samo veze sa razvedenima sa decom. Diskriminacija.
    Ali sama u takvoj situaciji sam imala mali crv sumnje da će neko ko je jednom toliko voleo, dao se nekom "dok ga smrt ne rastavi", prošao lepe dane braka, pa onda iskusio fijasko, moći da izleči rane prošlosti. Dakle, bila je sumnja u meni da će ljubav prema meni ikad biti kao ona prva koja ga je dovela do prvog "da". Da ću ja biti dovoljno jaka da izlečim rane od nestale ljubavi koja je trebala da traje do poslednjeg pogleda, razočaranja, bola,...
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Nemam predrasuda, bilo bi glupo i da ih imam, ja sam se udala za čoveka koji je tada imao 30 godina, niti mislim da godine imaju veze sa nečijom srećom-nesrećom, niti tu šta ima puno da se mozga ako je neko sam, tj u "nekim godinama" još uvek sam...

    a) Nije našao/la srodnu dušu
    b) Još uvek nema želju da se vezuje
    c) Propala je neka veza koja je ili nije vodila ka braku ili je propao brak

    Svako ulazi u brak onda kada je za njega spreman, po meni tu godine nisu mnogo bitne, individualno je i granica nema, neko može biti spreman sa 20, neko sa 30, neko sa 40, a neko nikada.

    Kako godine odmiču, manja je šansa da ćemo sresti nekoga kome su isto tako odmicale, a da već nije imao brak, neku vezu, možda decu ili nešto što je bilo na korak do tog "da", ako nema neke razlike u godinama... što se tiče tih crvića sumnje... glupo je razmišljati u tom pravcu, i meni se nekako čini da ako stvarno voliš, malo si gluv za okolinu i malograđanske gluposti.

    I nikako ne mislim da je vredniji neko ko sa 30 godina ima četvoro dece u braku, ili brak iza sebe, od nekoga ko je sa 30 godina još uvek sam. I ne znam ko bi se pametan usudio to da meri. Meni je svaka dalja priča bezvezna, ako voliš. Kakve veze onda ima bilo šta?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Nikada lično nisam imala predrasude po tom pitanju ...I sama sam u vezi sa osobom koja je 11 godina starija od mene, razveden i sa dvoje dece...I posle silnih razočarenja, ne nalaženja razumevanja, dovoljno pažnje i podrške, mogu reći da sve to sad imam u neizmernoj količini...
    I srećna sam ...Imam muškarca i život baš kakav sam zelela...
    Al zato...Apsolutno niko, osim brata me nije podržavao u tome...Šta reći kad sam najbolju drugaricu izgubila zbog izbora svog partnera ...Sad će neki reći da mi ona onda nije bila najbolja drugarica, al ipak je bila osoba s kojom sam praktično živela i čiji sam život poznavala u detalje kao i ona moj...
    Elem, borba borba stalno neka borba, stalno osećaj pravdanja, objašnjavanja da sam ja stvarno srećna...Sve zbog čega...Zbog toga što će neko, ko je nesrećan, sam, ogorčen, nemajući o čemu drugo da priča, ogovarati mene i osuđivati me...
    Mislim predrasude postoje...nemamo ih možda mi, al zato ima naša okolina...Naravno, zdrav razum i sopstveni stav ne mogu dozvoliti da nas to poremeti, al svakako uzasno iritira

  6. #6

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Razlika u godinama ne može uticati na osećanja,
    tako da svaku mogu da prihvatim,
    ali ako razlika u godinama podrazumeva i veliku razliku u mišljenjima, navikama, interesovanjima što uglavnom i jeste slučaj, onda takva veza, uprkos osećanjima, verovatno neće biti ostvarena.

    Sto godina tamo - ovamo , ma kakve to veze ima
    Ćuti i prenesi dalje....

  7. #7

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Nije ovde rec o razlici u godinama vec o tome kako posmatramo ili posmatraju one koji su presli 30 a nemaju brak i porodicu i da li smo skloni da suzdrzano pristupimo vezi ili da odmah u startu odbijemo vezu sa takvom osobom...
    I da,nije rec kada nekoga zavolimo vec kad tek upoznamo,kada veza tek pocinje ili treba da pocne...

    Licno nemam predrasuda prema razvedenima a jos nisam naisla na nekoga ko je puno stariji od mene,takvi me i ne privlace pa i ne znam kako bih postpuila da upoznam nekog recimo 36 godisnjaka koji je slobodan...Mislim da bih mu pruzila sansu ali vrlo skepticno...Zanimalo bi me naravno zasto do sada nije ozenjen...

    OSobi koja jos zivi sa roditeljima u tim godinam bih pristupila jos skepticnije i vrlo verovatno ne bih uzimala za ozbiljno odnos jer bez obzira na sve meni ne bi odgovarala takva licnost koja zavisi od roditelja ceo zivot...
    Poruku je izmenio Lillith, 10.09.2007 u 12:39
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  8. #8

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    OSobi koja jos zivi sa roditeljima u tim godinam bih pristupila jos skepticnije i vrlo verovatno ne bih uzimala za ozbiljno odnos jer bez obzira na sve meni ne bi odgovarala takva licnost koja zavisi od roditelja ceo zivot...
    Same here

    Ako se to uopšte može nazvati predrasudom, imam predrasude prema ljudima koji u tim godinama i dalje žive sa roditeljima... I sumnjam da bih takvu osobu i razmatrala za neku ozbiljniju vezu.

  9. #9

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Nije ovde rec o razlici u godinama vec o tome kako posmatramo ili posmatraju one koji su presli 30 a nemaju brak i porodicu i da li smo skloni da suzdrzano pristupimo vezi ili da odmah u startu odbijemo vezu sa takvom osobom...
    ...nisu to samo predrasude......probao......više puta......i svaki put pobegao glavom bez obzira...

    ...udavače preko 30......posle tri dana te ščepaju za gušu i hoće da ti se usele i vode kod matičara...

  10. #10

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Da li imate predrasude prema ljudima koji su vec zasli dublje u 30te da ne kazem 40te a jos uvek zive samckim zivotom,neki i sa roditeljima?
    Postoji velika razlika u tome da li zive samackim zivotom, ili jos uvek zive sa roditeljima. Nisu svi ljudi te srece da u "povoljnim" godinama upoznaju osobu koja je dovoljno kvalitetna da sa njom podele zivot. Neko upozna ljubav svog zivota prerano, neko uspe da tu ljubav godinama zadrzi i na kraju je krunise brakom, dok se mnogima usled raznoraznih zivotnih okolnosti takva veza raspadne. Mnogi nikada ne upoznaju ljubav svog zivota i ceo zivot traze, ali bezuspesno. Puno puta sam cula to "ako sa 35 godina nije uspeo/la nikoga da zadrzi, mora da mu/joj nesto fali". Takve recenice su najcesce besmislene i mene ne doticu ni najmanje. Zar je neophodno zbog drustva uci u brak sa nekim, samo da ne bi bio opljuvan da nisi u stanju nikoga da zadrzis?! Sta ukoliko ne zelis da udjes u brak po svaku cenu? Sta ako brak zamisljas kao savrsenu zajednicu koja za tebe treba da bude mali raj u kom ces svakodnevno uzivati sa osobom koja ti zaista odgovara i gomilom decice? I sta ako do drustveno prihvatljivih godina ne upoznas osobu sa kojom i mozes da imas tako nesto? Nemam predrasude prema samcima. Svako bira cime ce se zadovoljiti u zivotu.

    A oni koji sa 30-40 i dalje zive sa roditeljima? Njih ne bih ni pogledala. To znaci da taj neko jednostavno ide linijom manjeg otpora, da ne zeli da se bori za sebe, da ne zeli da sebi obezbedi uslove da se odvoji od sigurnosti koju pruzaju mama i tata, da nema osecaj za stvarne obaveze koje nosi zivot... I takva osoba mi jednostavno ne treba.

  11. #11

    dal ste opterećeni predrasudama u ljubavi

    ako tražimo ljubav,ženu za život ,za sex za avanturu ili flert smetali nam nešto u tome i dali nas naše neke predsrasude u tome sprečavaju i dal nas mogu spriječiti ako to istinski želimo.

  12. #12

    Odgovor: dal ste opterećeni predrasudama u ljubavi

    Citat ibro kaže: Pogledaj poruku
    ako tražimo ljubav,ženu za život ,za sex za avanturu ili flert smetali nam nešto u tome i dali nas naše neke predsrasude u tome sprečavaju i dal nas mogu spriječiti ako to istinski želimo.
    'hebu te malo zarezi, zar ne? nevermind.istinska zelja mora biti upitna ako ce te predrasude spreciti da ostvaris ljubav.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  13. #13

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    i meni se nekako čini da ako stvarno voliš, malo si gluv za okolinu i malograđanske gluposti.
    ..ne malo,nego totalno...ako nekog stvarno voliš,predrasuda je stran pojam

  14. #14

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Teško da će predrasude ikada potpuno nestati iz kolektivne i pojedinačne svesti ljudi. Jedan od njihovih najvećih razbijača je upravo ljubav. Tempo razbijanja predrasuda je, suguran sam, mali prema našim očekivanjima, ali se drastično ubrzava. Problem je što se u međuvremenu, shodno novonastalim uslovima, javljaju neke druge predrasude, tako da se sve to malo vrti u krug. Međutim, ne treba odustajati. Prava ljubav ume često da pobedi predrasude, ma kakve one bile....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #15

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Predrasuda će uvek biti, jer su ljudi generalno gledano stoka. Žalosno, ali je tako

    Uvek će biti onoga "šta će reći komšije", "on je mnogo stariji od nje", "ona je debela/gabor", "on je glup/ružan", .... etikete, etikete, etikete ....

    Moja "omiljena malograđanština" je ipak: "ona je kurva - zato što je bila sa mnogo muškaraca", "on je faca - zato što je je bio sa mnogo žena" ........... ma da

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sex iz ljubavi ili iz potrebe?
    Autor Mrak u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 16.03.2016, 13:14
  2. Boje ljubavi...
    Autor dankaBg u forumu Ljubav
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.06.2012, 01:09
  3. Predrasude - zamka u koju svi upadamo
    Autor maqa u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 02.04.2012, 19:39
  4. Kontrola ljubavi
    Autor bellissima u forumu Ljubav
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 24.05.2011, 15:19
  5. Muzicke predrasude
    Autor kissigirl u forumu Muzika
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 04.05.2010, 18:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •