Sta je sreca? - Strana 5
Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 96
  1. #61

    Odgovor: Sta je sreca?

    Kada shvatiš da nije sve u novcu, nekretninama.. tj. materijalnim stvarima...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #62

    Odgovor: Sta je sreca?

    Sreca je u malim stvarima...
    u svakoj onoj sitnici,koja ti izmami osmeh od srca...
    ne treba mi nista vise od toga...

  3. #63

    Odgovor: Sta je sreca?

    Sreca je iluzija koja prikriva nesrecu.
    Sreca je rec koja je najcesce zloupotrebljena kao sinonim za radost.

    jupiter

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Kada shvatiš da nije sve u novcu, nekretninama.. tj. materijalnim stvarima...
    Znaci ljudi koje materijalne stvari cine 'sretnim', su ustvari nesrecni, samo to jos nisu shvatili ?
    Da li si ikad uspela da takvoj osobi 'otvoris oci', i ucinis je nesretnom ?

    jupiter
    Poruku je izmenio Goga, 07.11.2008 u 10:02 Razlog: uzastopni postovi

  4. #64

    14 Odgovor: Sta je sreca?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku


    Znaci ljudi koje materijalne stvari cine 'sretnim', su ustvari nesrecni, samo to jos nisu shvatili ?
    Da li si ikad uspela da takvoj osobi 'otvoris oci', i ucinis je nesretnom ?

    jupiter

    Sa kojim pravom bih nekoj ''takvoj'' osobi ''otvarala oči''?
    Ko sam ja? / Ko si ti? Sa kojim pravom?
    Svako živi svoj život onako kako najbolje zna i ume.

    Ne mogu pomoći nikome od nas...


    Ne želim...
    To što neko nije shvatio.. i možda nikada neće - nije moj problem...
    Život je kratak... Neću da trošim svoju energiju uzalud.
    Zna se kome ću da posvetim pažnju, a kome ne.

    Hvala na pažnji.
    Na ovaj način završavam dalju diskusiju sa tobom.
    (naravno, kada je ova tema u pitanju)
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #65

    Odgovor: Sta je sreca?

    Ti ljude koji su sretni zbog materijalnog blagostanja nazivas - ludim, posto oni
    ustvari neshvataju da su nesrecni.

    Bogat covek je srecan, dok mu Goga ne objasni da je on ustvari nesrecan.
    Tebe uopste ne zanima sta oni misle, i zasto njih materijalne stvari cine sretnim.
    Sto se mene tice, ti uopste nemoras da odgovaras na moja pitanja.

    Ja sam zastitnik onih koji su sretni, a ti ih ismevas, posto je svaciji zivot ono
    sto ti kazes da jeste, a ne sta oni osecaju o njemu.

    "Hvala na paznji" je cist sarkazam, ako tebe moja paznja uopste ne interesuje,
    sto si navela u sledecoj recenici.



    jupiter
    Poruku je izmenio Goga, 07.11.2008 u 11:28 Razlog: nema potrebe za citiranjem prethodnog posta...

  6. #66

    14 Odgovor: Sta je sreca?

    Zato si ti tu, da mi otvoriš oči.
    Čitaj kao što je napisano.
    Tvoja interpretacija mog pisanja je nekorektna.
    Kao što rekoh... Ende...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #67

    Odgovor: Sta je sreca?

    Niko nije u potpunosti srecan - uvek postoji makar jedna stvar koja nedostaje coveku - a cesce mnogo vise od toga. To je u neku ruku i dobro, jer da smo svi u potpunosti zadovoljni trenutnim stanjem stvari, nikada se nista ne bi menjalo. Bez promena, nema rasta i razvoja. Da ljudi nisu bica koja zive od zelja i snova, jos bismo bili u kamenom dobu. Sta je masta i imaginacija, nego sposobnost da menjas sebe i svet oko sebe?

    Sreca moze postojati samo na trenutak, samo kada zaboravimo na sve ono sto zelimo i koncentrisemo se samo na neki detalj koji nas usrecuje. Sreca je u detaljima, u malim stvarima koje cesto ne zapazamo u svom zivotu, jer smo prezauzeti razmisljanjem o svemu sto nam nedostaje, o svemu sto bismo zeleli da promenimo u svom (ili tudjem) zivotu - bilo da je to vise novca, ljubavi, ili neceg desetog...

    Zato covek treba da nauci kako da - makar na trenutak - svakog dana zastane i vidi srecu u sebi. Priznajem, ni ja u tome ne uspevam cesto... Veoma je tesko, ali zato je svaki takav trenutak dragoceniji od najblistavijeg dijamanta...
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  8. #68

    Odgovor: Sta je sreca?

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Zato si ti tu, da mi otvoriš oči.
    Čitaj kao što je napisano.
    Tvoja interpretacija mog pisanja je nekorektna.
    Kao što rekoh... Ende...
    Ljudi koji su rodjeni duhovno slepi, duhovno slepi i umru. (Isaija 6:9-10)
    Ja da nisam citao sta si ti napisala, ne bih imao razlog da odgovorim.
    Ti si nazvala ljude koji ne shvataju da materijalne stvari ne donose srecu -
    nesrecnim, sto je jedina nekorektna stvar u svemu ovome, a to je tvoja ideja
    da se izjasnjavas u ime onih koje materijalne stvari cine sretnim.
    Ti se ponasas kao Patrijarh - " ovo je ovako kako ja kazem, i tacka. "
    Ti ne komuniciras, ti diktiras.

    jupiter

  9. #69

    Odgovor: Sta je sreca?

    Uverena sam da se mislilo uopšteno da materijalne stvari ne donose sreću.Eto i ja to mislim,mada shvatam i ljude kojima materijalno jeste potrebno da bi bili srećni,ali u određenim okolnostima,ne mislim tu na nikavke luksuze nego na bukvalno preživljavanje,i razne neke okolnosti...

    Sreća je shvatiti šta su nam prioriteti,šta je dobro za nas i naše okruženje,bilo materijalno ili ne...važno je da se ne ogrešimo o nikoga.

  10. #70

    Odgovor: Sta je sreca?

    Citat Jerowen kaže: Pogledaj poruku
    Niko nije u potpunosti srecan - uvek postoji makar jedna stvar koja nedostaje coveku - a cesce mnogo vise od toga. To je u neku ruku i dobro, jer da smo svi u potpunosti zadovoljni trenutnim stanjem stvari, nikada se nista ne bi menjalo. Bez promena, nema rasta i razvoja. Da ljudi nisu bica koja zive od zelja i snova, jos bismo bili u kamenom dobu. Sta je masta i imaginacija, nego sposobnost da menjas sebe i svet oko sebe?

    Sreca moze postojati samo na trenutak, samo kada zaboravimo na sve ono sto zelimo i koncentrisemo se samo na neki detalj koji nas usrecuje. Sreca je u detaljima, u malim stvarima koje cesto ne zapazamo u svom zivotu, jer smo prezauzeti razmisljanjem o svemu sto nam nedostaje, o svemu sto bismo zeleli da promenimo u svom (ili tudjem) zivotu - bilo da je to vise novca, ljubavi, ili neceg desetog...

    Zato covek treba da nauci kako da - makar na trenutak - svakog dana zastane i vidi srecu u sebi. Priznajem, ni ja u tome ne uspevam cesto... Veoma je tesko, ali zato je svaki takav trenutak dragoceniji od najblistavijeg dijamanta...
    Ja sam u potpunosti srecan, posto ne trazim od zivota ono sto nemogu da dobijem. Nadam se da ti nemas nista protiv, posto moj primer tvoju 'teoriju'
    da nema u potpunosti srecnog coveka, stavlja u kantu za smece.
    Sta treba da se menja, ako sam ja u potpunosti sretan sa svim sto mi zivot pruza ?
    Ljudi zive od onoga sto fizicki konzumiraju, a ne od nekakvih duhovnih dimenzija kao sto su "zelje" i "snovi".

    Kako covek moze da bude srecan, ako ne zapaza detalje koji ga cine sretnim ?

    Ako mozes da shvatis da je sve sto ti se desava/desilo, moralo da ti se desi,
    mogla bi da budes non-stop sretna, a nisi, jer nemozes.

    jupiter

  11. #71

    Odgovor: Sta je sreca?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam u potpunosti srecan, posto ne trazim od zivota ono sto nemogu da dobijem. Nadam se da ti nemas nista protiv, posto moj primer tvoju 'teoriju'
    da nema u potpunosti srecnog coveka, stavlja u kantu za smece.
    Sta treba da se menja, ako sam ja u potpunosti sretan sa svim sto mi zivot pruza ?
    Ljudi zive od onoga sto fizicki konzumiraju, a ne od nekakvih duhovnih dimenzija kao sto su "zelje" i "snovi".

    Kako covek moze da bude srecan, ako ne zapaza detalje koji ga cine sretnim ?

    Ako mozes da shvatis da je sve sto ti se desava/desilo, moralo da ti se desi,
    mogla bi da budes non-stop sretna, a nisi, jer nemozes.

    jupiter
    Kazes da nista ne zelis - to nije tacno posto se nalazis ovde i odgovaras mi na poruku: znaci nesto zelis: da ubedis mene, ili nekog drugog ko ce citati ovu temu, u svoje misljenje. A da to ne zelis, ne bi ni pisao na forumu.

    Ja i verujem u sudbinu, i da se sve desava zato sto se moralo desiti. Zelje i snovi se odnose na buducnost; bez njih buducnost bi bila ista kao i sadasnjost, a sadasnjost ista kao i proslost - samo bi se menjalo vreme, odnosno starili bismo i jednog dana umrli i to je to. Ako te takav zivot, bez ijedne zelje, cini sretnim, ako imas u zivotu sve - bukvalno sve sto zelis - blago tebi. Ali, ako si ikada pomislio: kako bi bilo dobro da se ovaj svet, ili makar jedna jedina stvar na svetu promeni, znaci da zelis nesto.

    Ja nisam ni rekla da nisam sretna - na momente. Dakle, mogu da budem sretna. Ali, imam mnogo zelja: zelim da vidim manje ljudi kako pate, zelim da vidim manje ratova na svetu, zelim da moj brat i njegova zena dobiju bebu i da ona bude zdrava, zelim da se jos milion stvari promeni u buducnosti. Medjutim, kada na trenutak zaboravim na to sve, na buducnost koju zelim, i na sve lose stvari u sadasnjosti koje se desavaju u svetu - kada se koncentrisem samo na ono sto je lepo i divno u tom istom svetu - koji zaista jeste predivan - na primer, na neki divan prizor planete Zemlje, ili na samo jedan deciji osmeh - tada mogu da kazem: ja sam srecna u ovom trenutku; moje srce je puno.

    Jos jednom: blago tebi ako si uvek, u svakom trenutku svog postojanja, srecan. I neznanje je sreca, ako te istina cini nesrecnim. Ja ipak radije prihvatam istinu, makar zbog nje plakala. Moje suze su suze ovog sveta.
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  12. #72

    Odgovor: Sta je sreca?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Sreća je shvatiti šta su nam prioriteti,šta je dobro za nas i naše okruženje,bilo materijalno ili ne...važno je da se ne ogrešimo o nikoga.
    d, ovo si jako lepo rekla.

    j

  13. #73

    Odgovor: Sta je sreca?

    nas najprimarniji,najkrucijalniji,najwazniji,najweci,n ajpotrebniji saweznik..

  14. #74

    Odgovor: Sta je sreca?

    nikad nista u kontinuitetu
    sreca su pojedinacni trenuci....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #75

    Odgovor: Sta je sreca?

    Citat Jerowen kaže: Pogledaj poruku
    Kazes da nista ne zelis - to nije tacno posto se nalazis ovde i odgovaras mi na poruku: znaci nesto zelis: da ubedis mene, ili nekog drugog ko ce citati ovu temu, u svoje misljenje. A da to ne zelis, ne bi ni pisao na forumu.

    Ja i verujem u sudbinu, i da se sve desava zato sto se moralo desiti. Zelje i snovi se odnose na buducnost; bez njih buducnost bi bila ista kao i sadasnjost, a sadasnjost ista kao i proslost - samo bi se menjalo vreme, odnosno starili bismo i jednog dana umrli i to je to. Ako te takav zivot, bez ijedne zelje, cini sretnim, ako imas u zivotu sve - bukvalno sve sto zelis - blago tebi. Ali, ako si ikada pomislio: kako bi bilo dobro da se ovaj svet, ili makar jedna jedina stvar na svetu promeni, znaci da zelis nesto.

    Ja nisam ni rekla da nisam sretna - na momente. Dakle, mogu da budem sretna. Ali, imam mnogo zelja: zelim da vidim manje ljudi kako pate, zelim da vidim manje ratova na svetu, zelim da moj brat i njegova zena dobiju bebu i da ona bude zdrava, zelim da se jos milion stvari promeni u buducnosti. Medjutim, kada na trenutak zaboravim na to sve, na buducnost koju zelim, i na sve lose stvari u sadasnjosti koje se desavaju u svetu - kada se koncentrisem samo na ono sto je lepo i divno u tom istom svetu - koji zaista jeste predivan - na primer, na neki divan prizor planete Zemlje, ili na samo jedan deciji osmeh - tada mogu da kazem: ja sam srecna u ovom trenutku; moje srce je puno.

    Jos jednom: blago tebi ako si uvek, u svakom trenutku svog postojanja, srecan. I neznanje je sreca, ako te istina cini nesrecnim. Ja ipak radije prihvatam istinu, makar zbog nje plakala. Moje suze su suze ovog sveta.
    A gde sam ja to rekao da ja nista ne zelim ?
    Jel' za tebe isto 'zeleti' i 'traziti/zahtevati' ?
    Radim ono sto moram da radim, jel' da ne moram, ja to nebi radio.
    Ja nemam misljenje, ja samo govorim istinu, a istina nije misljenje.
    Istina se ili zna ili ne zna, kakvo ubedjivanje ?

    Jel' za tebe verovanje sinonim za znanje ?
    Ti verujes da se tvoj zivot/sudbina desava, ili znas da se tvoj zivot desio,
    odnosno desava ?
    Proslost i buducnost ne postoje u fizickoj materiji, postoji samo "sada i ovde".
    Covek moze da zeli samo dve stvari, ono sto ima i ono sto nema.
    Ja zelim samo ono sto imam, da nastavim da imam, i zato sam sretan, a ti
    zelis ono sto nemas, i to te cini nesretnom.
    Posto covek nemoze da bude sretan ako nema ono sto zeli.
    Sudeci po stvarima koje ti zelis, ja ne vidim srecu na tvom vidiku.
    Nemoze istina da te cini nesrecnom, nego nesposobnost da se sa istinom suocis.
    Jedini razlog ljudskih suza, pored fizickog bola, je nedostatak ljubavi.

    jupiter

Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •