Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 22 od ukupno 22
  1. #16

    Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    samo kad si se ti ogradio od tih strašnih, bezobraznih, samoživih, nevaspitanih žena...
    ...hoćeš reći da takve ne postoje?......ili si se ti prepoznala?...
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    Lave, dalje ide na pp...


      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    Zaista strasno...
    Mislim o tome sta je doticni uradio je isuvise komentarisati...Al opet mi se samo vrtelo u glavi, kako to da joj niko nije pomogao...Da su svi nekako gledali ....Zar je moguce da smo i mi tako hladni postali ili se isuvise bojimo...
    A kazna...mizerna kao i uvek...
    Citam prosle godine covek je vezao svoju zenu za drvo golu i ostavio je tako celu noc, onda je ujutru odvezao i pretukao...Dobio je dve godine uslovno...
    Poruku je izmenio BaneK, 14.09.2007 u 06:23
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    Јако је битно шта ће бити с том женом убудуће. С обзиром да знамо у каквој држави живимо, под условом да га напусти, што уопште није обавезно, знамо да та жена има јако мале шансе да реши стамбено питање, питање посла, обезбеђивања основних потреба за живот... а чак да се рецимо врати родитељима, питање је да ли би била заштићена од бившег мужа насилника. Велики број личних трагедија не може да се реши док се не поправи стање у друштву.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Zaista strasno...
    Mislim o tome sta je doticni uradio je isuvise komentarisati...Al opet mi se samo vrtelo u glavi, kako to da joj niko nije pomogao...Da su svi nekako gledali ....Zar je moguce da smo i mi tako hladni postali ili se isuvise bojimo...
    A kazna...mizerna kao i uvek...
    Citam prosle godine covek je vezao svoju zenu za drvo golu i ostavio je tako celu noc, onda je ujutru odvezao i pretukao...Dobio je dve godine uslovno...
    Da za ovakav postupak covek ostaje bez reci
    kakva kazna? Pa i to mi je tesko reci jer mislim da nema te kazne sto bi mogla da mu nanese isti osecaj koji je on naneo zrtvi. Samo tako bi shvatio sta je uradio ali u svakom slucaju sto ostrije pa da ne pada na pamet nikom da tako nesto uradi.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Јако је битно шта ће бити с том женом убудуће. С обзиром да знамо у каквој држави живимо, под условом да га напусти, што уопште није обавезно, знамо да та жена има јако мале шансе да реши стамбено питање, питање посла, обезбеђивања основних потреба за живот... а чак да се рецимо врати родитељима, питање је да ли би била заштићена од бившег мужа насилника. Велики број личних трагедија не може да се реши док се не поправи стање у друштву.
    Potpuno si u pravu ali moram te razocarati i reci da neznam kakvo je drustvo potrebno da bi stalo na put ovakvom nasilju. Bilo bi sigurno bolje ali ne iskorenjeno. Iako drustvo do nekle zbrine zrtve retko kada moze da ih potpuno zastiti od nasilnika. Puno njih sto izvrse nasilje nemozemo zaustviti kaznom. Neki od njih budu jos gori kada izadju iz zatvora jer svo vreme misle na osvetu pa cesto ucine vise ovakvih dela dok im se potpuno ne stane na put.

    Poznat mi je jedan slucaj komsija koji se dogodio pre mnogo godina tu u mom rodnom mestu. On se ozenio mladjom zenom dali je to bio razlog tolikoj ljubomori mozemo samo nagadjati ali tukao je cesto. Ona nije smela nista da mu kaze. Imali su cerkicu i stalno joj je pretio da ce ubiti dete ako ona nesto preduzme. Ipak se ona odlucila na korak i dobila pomoc da ga napusti i odseli se ali ne lezi vraze on je zahtevao da se vrati jer ce joj uzeti dete a i obecao da nece vise da je maltretira "kao popravio se". Ona s posla dolazi kuci on je saceka u dvoriste pretuce i sekirom je izkomada. To je bila uzasna tragedija. Dobio je mislim 16 godina zatvora od kojih je odlezao 8 i pusten. Dete je prezivelo traume i ostalo bez majke. Pa zar smatrate da je to dovoljna kazna???!!!

    Evo kako je u Svedskoj. Verovatno vecina vas smatra da tako necega u Svedskoj nema. A ja cu vam reci da je veoma povecan broj nasilja u poslednih desetak godina i da je Svedska jako zabrinuta zbog toga. Otvoreno je puno centara za pomoc zrtvama nasilja / zena i dece. Bilo ih je i ranije ali sada ih ima na svakom koraku sto je samo dokaz povecanja nasilja.
    Utvrdili su da je uobicanije nego sto mi mislimo i da je u vecini slucajeva kod fizickog ili psihickog nasilja u pitanju alkohol, droga ili psihicka bolest ( sto je uvek i postojalo u ljudskom drustvu) ali da je porast izrazen u krugovima nezaposlenosti. Nezadovoljstvom zivota i neiznalazenjem resenja iz situacije dolazi do nasilja nad decom i zenama.
    Jedan od novijih razloga je i ako je suprug nezaposlen a supruga radi jos ako je ona i veliki karierista. Tada muzevi postaju ljubomorni pojavljuje se kompleks manje vrednosti pa nasiljem "postavljaju zenu na svoje mesto" odnosno ponizenjem supruge zadovoljavaju svoju potrebu za isticanjem a i podizu svoju vrednost muskarca / glave kuce. Nazalost to moze da ide tako daleko u primitivizam da je neshvatljivo.
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...
      Vrh

  6. #21

    08 Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    ..sta reci boze mili..
    ..ja uopste ne mogu verovati da tako nesto jos uvek postoji..
    ....
    ..nadam se samo da nece ta jadna zena imati posledice ubuduce..
    ..lako se je njemu izivljavati nad fizicki slabijim bicem..
    ..ali ja se tesim jer znam da ce svako dobiti svoj racun-kad tad..


    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...kao prvo, muškarci koji se fizički iživljavaju nad ženama su bolesne kukavice i kompleksaši...koji svoje frustracije iz mladosti i komplekse leče nad slabijima...nad ženama...a neki čak i nad decom, što je još gore i bolesnije...

    ...ovo što se desilo je samo kap koja je izašla u javnost zbog ludačkog mozga jednog debilnog stvorenja sa potrebom da svi vide kakav je egocentrični manijak...mnogo je strašnije što ima milion drugih primera zlostavljanja u porodici koje ne izađu na svetlost dana iako mnoge žene u modricama, sa šljivama ispod oka odlaze naposao, jer su naletele na vrata ili pale niz stepenice...

    ...ne mislim da žena može u kući da se ponaša kako hoće...moraju se znati neka pravila u svakoj porodici...ali za sve postoji kulturno rešenje a ne upotreba sile nad slabijim...to pravi muškarac neće nikada uraditi..
    ..sa ovim se 100% slazem..
    ..lepo je sve objasnjeno..
    ..ali ipak ..
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Prisilio suprugu da gola šeta kroz grad

    Tuzno je i procitati ovako nesto......zato sam ja preduzeo prve korake.Imam sina(5 god)i cerkicu(3 god)!Treniram ih borilackim vestinama i vec dobijam zapazene rezultate.Sin mi je juce slomio prednju-gornju dvojku(zub)!Nisam se ljutio,cak sam bio sretan jer je izveo udarac strahovito jako i precizno
    sad me izvinite,jer moram kod zubara na nadogradnju!
    ps:Siguran sam da kad porastu,a posebno cerkica, zubari ce imati jako puno posla
    TO SAM JA !!!!
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Otkrivena formula za savršenu suprugu
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 05.03.2010, 18:25
  2. Prepoznajte grad
    Autor irnik u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 425
    Poslednja poruka: 25.01.2010, 22:30
  3. Sex i Grad
    Autor Lillith u forumu Spomenar
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 22.08.2009, 21:03
  4. Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 20:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •