Djaci na ledjima nose pet kilograma "znanja" - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 20 od ukupno 20
  1. #16

    Odgovor: Torba od 14 tona

    Srecom pa je u Americi barem nesto kako spada pa imaju ormarice u skoli. Kuci uglavnom nosi samo informacije i poneku svesku za zadacu.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  2. #17
    U nekim drzavama cak se zabranjuje da deca nose torbe na ledjima...

    Ima resenja, samo se treba setiti...Moje dete od prvog razreda ima torbe ovog tipa...



    A da nam je skolstvo u chabru to svi znamo, nazalost...nikakvi apeli ne pomazu, i to znamo...

    Ormarici i knjige da se drze u skolama je u praksi u celom svetu - KOD NAS je pitanje ormarica diskutabilno kada se uzme u obzir da prosvetari svako malo strajkuju zbog plata...a gde da nadju onda novac za ormarice...

    Mozda ce unuci nase dece docekati da se obrazovanje sredi...

    Ili da svaki roditelj kupi svom detetu ormaric i eto...resili...
    Ja bih svom odmah kupila, a verujem i mnogi ...


    pa, da krenemo u akciju


    http://www.vojvodinacafe.com/forum/v...tml#post225217
    Poruku je izmenio little fairy, 09.10.2010 u 22:40 Razlog: uzastopne poruke..
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  3. #18

    Odgovor: Djaci na ledjima nose pet kilograma "znanja“

    ....kad sam u septembru predlozzila da im se naprave ormarici u hodniku za torbe, knjige i jakne...svi su me gledali belo....
    Ne verujem da bi budzet ''izdrzao'' da se u svim skolama naprave ormarici...a predlog je skroz ok ...
    Onda tu postoji druga opcija, a to je da roditelji pomognu finansijski...
    Medjutim reakcije koje slede su za ocekivati...s obzirom da se pre neki dan u Pressu mogao procitati clanak pod nazivom ''Harac'', jer je skola trazila od roditelja 1500 din za unapredjenje nastave (bez obaveze i moranja)...

  4. #19

    Odgovor: Djaci na ledjima nose pet kilograma "znanja

    Težina torbi nije se smanjila niti dan danas.

    Kad sam malecku pratila prvi tjedan u školi, u jednom momentu me je zamolila da joj nosim torbu jer joj je teška (ima hoda do škole cca 15 minuta). Ja sam, zvuči grozno, odbila. Zašto? Pa ako joj ja ponesem torbu sada, tko će sutra? Ok, nisam bila toliko bezosjećajna i kad smo išle doma svaka je nosila torbu pola puta.

    Na prvom roditeljskom sastanku je učiteljica predložila koristan savjet: da neke knjige klinci ostave u školi. Dakako, to je dobro dotle dok ne bude imala zadaću iz tog predmeta
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  5. #20

    Odgovor: Djaci na ledjima nose pet kilograma "znanja


    Moji dečaci nose i više u drugom razredu... i to iz dva razloga - nemaju ormariće kao prošle godine, jer im je škola nadograđena, pa još nisu nabavili dotične ormariće i ne zna se kada će a drugi razlog je taj što sada imaju pet časova i to dva puta nedeljno...pa još iz srpskog i matematike koriste po tri knjige od četiri, koliko ih imaju...

    A torbe nose sami ove godine... pošto sami idu u školu i sami se vraćaju, jer nema boravka ove godine iz istih razloga vezanih za nadogradnju škole i povećanja broja upisane dece...

    Jedino rešenje koje imam da im sačuvam pravilno držanje leđa i jačanje kičmenog stuba je fizička aktivnost i to svakodnevna...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •