Farmerke - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 37

Tema: Farmerke

  1. #16

    Odgovor: Farmerke

    Da, nosim farmerice. Gotovo i ne izlazim iz njih. Poslednjih godina nosim Levis, model 501, mada sam ranije nosio i Rengler. Za razliku od kolege Lava, koji se oženio u farmericama, ja sam se u njim razveo...

    Napomenuo bih da je najraniji poznati predhodnik farmerica u stvari debelo indijsko pamučno platno (engl. dungaree) iz XVI veka. Platno se bojilo u indigo i tako se prodavalo mornarima u Bombaju. Farmerice su prvi put bile proizvedene u Đenovi kada je ovaj grad bio nezavisna republika i pomorska sila. Napravljene su za pripadnike Đenovljanske mornarice gde su se zahtevala odela za sve vremenske prilike. Koren engleske reči jeans odnosno blue jeans leži u francuskom izrazu koji se u to vreme koristio: blue de Genes.
    Levi Štraus (engl. Levi Strauss), bavarski trgovac u San Francisku, prodavao je farmerice rudarima po Kaliforniji 1850-tih. Džejkob Dejvis (engl. Jacob Davis) je bio krojač koji je zajedno sa Štrausom patentirao farmerice sa bakarnom dugmadi kao pojačanje. Kasnije farmerice nose ostali radnici, među kojima i farmeri. Tako nastaje izraz u srpskom jeziku.... (Izvor - Wikipedia)
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #17

    Odgovor: Farmerke

    Volim da nosim farmerke.
    Imam raznih modela, i sa uskim nogavicama i zvonastih.
    Ne volim suviše plitke ni muške modele.
    Teško nađem model da mi se onako baš baš dopada i da mi dobro stoji, al' iskopa se.
    Ne volim jako izbleđene.Dopadaju mi se onako, srednje plave ili tamnije pa mestimično izbledele.
    Nikada ne bih nosila farmerke sa aplikacijama, cirkonima i dr. šljaštećim čudesima.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  3. #18

    Odgovor: Farmerke

    Farmerke modni pogodak proslog veka bez njih nema nista

  4. #19

    Odgovor: Farmerke

    plitke s dugmici sa sirokim nogavicama

  5. #20

    Odgovor: Farmerke

    Juče sam sa sinom (16 godina) obišla ceo grad tražeći mu farmerice i ništa nismo kupili. Otkačila sam. Zamislio je klasičan kroj, bez ikakvih džidža-bidža, ujednačeno svetle boje...Ima li u NS takvo šta, cena više nije važna. I da, da su najmanji broj, 31.
    ...il smo samo tu zbog ravnotee među zvezdama...

  6. #21

    Odgovor: Farmerke

    Волим фармерке јер сам у њима одрастао, излазио.... И сада се најбоље осећам у фармеркама.

    Дуго сам носио једино 501 које ми је отац у сретно време доносио из Трста.

    Тренутно највише времена проводим у три модела и то 501, Diesel i T. Hilfiger vel 34 34. Још када се комбинују са All star патикама које доживљавају поновну младост, ефекат је максималан.
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  7. #22

    Odgovor: Farmerke

    Imam strasan problem pri kupovini.....treba mi broj 26-27.....ali kad nadjem odgovarajuci broj ili su mi kratke ili dugaceke,ma muke zive....Nevolim klasican kroj,vise sam za neke onako malo neobicnije farmarke..
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  8. #23

    Odgovor: Farmerke

    Nosim i volim da ih nosim. Kad god ne znam sta da obucem, zavrsim s farmerkama i uvek se osecam dobro u njima.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  9. #24

    Odgovor: Farmerke

    obozavam da ih nosim...a i kazu da mi lepo stoje
    Ono za cim zudimo,a ne ono sto dobivamo, govori o nama kakvi smo.

  10. #25

    Odgovor: Farmerke

    Nešto što ću nositi,i kada budem imala 112 godinica ...

    Wrangler i 501...,nisam se vadila iz njih,mada više sam nosila wrangler,i nešto ih nisam sretala u zadnje vreme po buticima,sad se nešto mislim...

  11. #26

    Odgovor: Farmerke

    neizostavni deo svakodnevne kombinacije iliti kreacije..omiljene - lee cooper i replay,zbog kvaliteta...
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

  12. #27

    Odgovor: Farmerke

    Farmerice_farmerke_sve vrste i sve kombinacije u svim bojama_
    Obozavani deo garderobe
    "neizrecivo je i bezimeno ono što mojoj duši stvara muku i slast i što je još i glad moje utrobe..."

  13. #28

    Odgovor: Farmerke

    Tako reći neizostavni deo moje svakodnevne garderobe.Kupujem isključivo sa lateksom,pa su elastične i udobne,a što mi je veoma bitno na poslu,ne lepe se končići za njih,pa sam u svakom momentu,dovoljno uredna pred mušterijom.Svaka čast ko ih izmislio
    Nije teško biti fin ali je nekad glupo...

  14. #29

    Odgovor: Farmerke

    obozavam dobre farmerke,one su mi uvek izbor kada ne znam shta da obuchem..i za cipele sa visokom shtiklom i za patikice..preferiram svetliji texas,plitke i skroz uske..
    imam problem za svako reshenje

  15. #30

    Odgovor: Farmerke

    Pa dobro,naravno da ih stalno nosim,ne znam ko ih ne nosi xD Ali kupujem samo one u kojima se dobro osjecam,a ne neke u kojima ti stane krvotok.
    Nije mi toliko vazno da lijepo izgledaju koliko mi je vazno da se mogu pomaketi
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •