Aj gori krilo našeg aviJona
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    Aj gori krilo našeg aviJona

    Ovih dana gledam na National geographic emisije o avionskim nesrecama pa sam na tu temu razmenila koju sa baba Ruijom koja mi je obezbedila jednu metlu u slucaju da me uFati frka -ne od letenja avionom, nego, pupu daleko bilo, od sletanja pre vremena

    Pa eto da priupitam...jeste li nekad bili u situaciji 'ža dlaku šinko' tj. da li je bilo komplikacija prilikom leta, momenti kad ste pomislili da ce se avion srusiti i da ne nabrajam vise, odmah mi neka mucnina u stomaku
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  2. #2

    Odgovor: Aj gori krilo našeg aviJona

    Tokom leta nikada al na tockovima ...
    Pa imam vise od 3 zivota, u to sam siguran!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Aj gori krilo našeg aviJona

    Ne brigaj ... par puta sam videla Deda Mraza iza oblaka- mahao mi je redovno, mada sam imala utisak da mi niko ne veruje ... Kad malo bolje razmislim - nije ni čudo, beše to pre par decenija ...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #4

    Odgovor: Aj gori krilo našeg aviJona

    Prva tri meseca u Dubaju prošlo, moram napolje da zamenim vizu, kažu - do Irana najekonomičnije.
    QQ ljudi moji, šta mi bi da poslušam??

    "AvioN" sa 16 sedala, po osam sa svake strane, plus jedno pomoćno za brkatu stjuardesu.
    Prozor veličine moje šake, ukoliko dovoljno dobro cimneš možeš da podigneš u vis plastičnu zavesu i pogledaš kroz...jebem li ga šta (da oprostite na izražavanju). U svakom slučaju nije staklo. Ne može da bude onako ne prozirno i mutno.
    Kad je poleteo, a ne znam kako je uspeo, toliko je bručao i hukao i tresao se u vazduhu da sam se bukvalno, ali bukvalno, sledila od straha.
    To je bio prvi put.
    Kasnije sam išla još par puta i nije bilo strašno.Gotovo da sam se navikla.
    Kao ovi naši lokalni basevi, samo u jednom trenutku se odlepe od tla i gotovo
    _________Una16

  5. #5

    Odgovor: Aj gori krilo našeg aviJona

    xmmm, meni let aviJonom dodje ko dobro jutro.. navikla sam se tako da zaspem chim se sjednem obichno kad letim ka brdovitom balkanu budem toliko izmorena da spavam dok ne sletimo na destinaciju.. a na povratku budem toliko izmorena od proputovanja po Balkanu da opet spavam do povratne destinacije.. ne sjecam se bash da sam imala takvih ekscesa tipa "gori krilo" ili "ne radi mootor" znam da sam jednom (prvi i zadnji put) letila Adria Airom.. i kad smo poletili avion se toliko jako tresao da sam zbilja mislila da ce se raspasti.. neki mali avion, brizhan, kad ga vidish imash osecaj da nece moci ni uzletiti.. e i taj put smo se mi tako drndali sat i po vremena.. nije bash bilo ugodno.. no, ja sam i 'vako u fazonu "ako je sudjeno ~ sudjeno je!" zato, babo, samo deder javni kad treba da shibnem Metlu po tebe ne se sekirash
    moomoo meee jooouu

  6. #6

    Odgovor: Aj gori krilo našeg aviJona

    Elem da ne duzim o celom svom putesenstviju, cimanjima po aerodromima, snjeznim olujama, magluscinama i ne znam ni ja cime sve ne samo cem opisem zadnje drndanje gore negde pri povratku (cisto rekorda radi kasnio sam ni manje ni vise no 30 sati )
    Elem ukrcamo se mi u avijonce, koje nije da je imalo 16 vec ajd recimo 36 sjedista, i krenemo kuci. prethodno smo cekali 3 sata da otklone kvar, malecki kazu bijo Napolju je vec odavno bjesnila neka oluja. Ako ste gledali "Rat Race" i njihovu opkladu ko ce prvi da povrati u avionu, e onako nekako je i nas let izgledao. Znaci propadali smo, dizali se, iskretali tamo, iskretali amo, tresli ko da nas neko vuce po kakvoj kaldrmi i rekoooooo posle svih ovih cimanja jedno prinudno sletanje me nebi uopste iznenadilo No sletismo nekako....

    P.S. kad uhvatim vremena cem napisem celu knjigu o putu za Balkan i nazad
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  7. #7

    Odgovor: Aj gori krilo našeg aviJona

    Bojim se. I koliko god puta da sam se našla u avionu, morala sam da se samosavlađujem da bar ne isprepadam dete i ne prenesem mu svoje tripove...
    Jesu korisna ona uputstva kad se stjuardese razmašu sa onim prslucima, ali ja se zapravo od toga i prepadnem.
    Srećom, nisam imala većih neprijatnosti od povremenih propadanja, ali sam jedna od onih koji frenetično aplaudiraju pri sletanju. Ma, dođe mi da izljubim pilota...
    Vrag odneo šnalu...

  8. #8

    Odgovor: Aj gori krilo našeg aviJona

    aaaa jeste chuli kako Njujorshki piloti slecu u Hudson Riever, bolje neg' na pistu

    kazhe meni jedna frendica, ona bila taman u aviJonu, letila nekud, oni njima stavili "brejking njuz, avioJon u Hudsonu" reche ona "jbt, to nije vijest koja joj se u tom trenu gledala"
    moomoo meee jooouu

  9. #9

    Odgovor: Aj gori krilo našeg aviJona

    Nikada ne zaboravite!
    Ako je putnicki prostor u plamenu, ne uspravljajte se, vec puzite nosom sto blize podu! Na taj nacin videt cete pod, imat cete vazduh za disanje a uz malo srece videt cete i oznake na podu!
    I ne panicite, najvise poginulih ima zbog panicara!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #10

    Odgovor: Aj gori krilo našeg aviJona

    moj prvi let je bio sa vojnim AN 26, traktorom od avoina

    ušli smo kroz zadnju platformu, kao u onom filmu, Kosa, sačekali da se vrata zatvore i da poletimo

    paljenje motora i okretanje elisa je priča za sebe ... to toliko trese i od toga avion poskakuje da smo se svi pogledali i, verovatno smo svi, pomislili da li će ovo čudo uopšte poleteti, a kada se odlepio od piste i vinuo u nebo, i to truckanje, poskakivanje i vibriranje se smirilo

    ali je tada nastao drugi problem - vrata nisu dihtovala kako treba, pa smo gledali kako avion prestiže ptice

    a kada sam posle toga seo u putnički, DC9, kada sam čuo informaciju da ćemop leteti na 10000 metara, jedino što sam pitao, poučen iskustvom iz onog vojnog, je bilo, da li smo trebali poneti nešto za prigrnuti, jer kada se odlepimo može da nam bude hladno (?!?)
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  11. #11

    Odgovor: Aj gori krilo našeg aviJona

    Nikada nisam osetila nista...

    ali ne tako davno na chatu pricala s' pravim pilotom...i ja ne bi bila ja da ga nisam sve ispitala oko njegove struke...

    Rece mi da se dosta cesto desi neka situacija, frka..trka...samo sto putnici to ne primete i misle da je let prosao ok...
    Budi pametan i pravi se lud

  12. #12

    Odgovor: Aj gori krilo našeg aviJona

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku

    P.S. kad uhvatim vremena cem napisem celu knjigu o putu za Balkan i nazad
    Aham. Kad budes imao vremena Bajke su na trecem spratu...

    Kao sto rekoh, nemam frku od letenja nego od sletanja pre vremena. I kod mene ne pale priche tipa: sta bude bice...i nece nista da boli...sve ja to znam, ali dzaba...woodstock u stomaku pre ulaska u avion, pod obavezno.
    Zamisli crnjak...srusi se avion u okean i prezivis...plutas izvesno vreme i onda te pojedu ajkule
    Eto, toliko od mene za ovo javljanje...uskoro cu na put od cirka 26 sati pa cu da se javim ovde i napisem kako je sve proslo bez turbulencija...ajkula...drakulaa...delfina...

  13. #13

    Odgovor: Aj gori krilo našeg aviJona

    danas u Tajmsu prochitah kako su oni shto su sletili u Hudson napokon dobili svoje stvari natrag, pokvarene i raskvashene, ali zato uredno upakovane da se razumemo takooo da, sestro baba, naj brigaj, shta god vredno da poneseh budi sigurna da ako se, sachuvaj-me-metle-pu-pu-pu, neshto desi, tvoji brizhni ce nakon par meseci mozhda kojim sluchajem eventualno dobit' tvoj kofer natrag! =)))
    moomoo meee jooouu

  14. #14

    Odgovor: Aj gori krilo našeg aviJona

    Saznah danas da jedan moderni avion (Airbus, Boing) kontrolise par racunara sa softverom koji sadrzi 18 miliona linija koda.
    Pitam se kako li izbegavaju bug-ove pri pisanju tog softvera.

    (off topic ili ne )
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  15. #15

    Odgovor: Aj gori krilo našeg aviJona

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    (off topic ili ne )


    Ja sam tolerantna, ali ...

    Bolje da dopunim svojim letačkim iskustvom. Prvi put sam bez ikakvog straha i razmišljanja sela u avion, sa nekih dvadesetak godina, i to u Aeroflot. Mladost, ludost. Svaki sledeći put bilo mi je sve gore...sve do prošle godine kad sam otkrila čari škljocanja fotoaparatom kroz prozorče, i strahovi su nestali.
    Poruku je izmenio streethorn, 11.07.2009 u 16:00
    ...kada Vreme povuče nazad, nije ba lako ni ostati na svom mestu...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Referendum u Crnoj Gori
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 19.05.2006, 12:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •