Zaprežna vozila u centru grada
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Zaprežna vozila u centru grada

    Šta treba da uradimo da bi nadležni zabranili ulazak zaprežnim vozilima i čudnim triciklima u centar grada?
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Zaprežna vozila u centru grada

    Fijakeri i tricikli moraju da ostaju kao atrakcija, ali ne na bulevarima, tamo ih treba kazjavati!

    A ostala zaprezna vozila ce uskoro ionako nestati. Priznali ili ne, pripajanje Evropi je krenulo i za deceniju, dve, zaprezna vozila ce postati neekonomicna.
    Stariji auto ce se moci kupiti za manje od cene konja...

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Zaprežna vozila u centru grada

    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku
    Šta treba da uradimo da bi nadležni zabranili ulazak zaprežnim vozilima i čudnim triciklima u centar grada?
    Koliko sam ja upucena jos u julu mesecu je doneta odluka za zabranu voznje zapreznim kolima po gradskim saobracajnicama.Odluka je doneta ali nije sprovedena. Upucen je zahtev od strane nase gradonacelnice ali niko jos ne reaguje. Navodno je Skupstina grada NS najavila, da ce Romima u zamenu za zaprezna vozila obezbediti motorne tricikle. E sad sta ce na kraju biti niko ne zna.Ne preostaje nam nista sem da sacekamo sta ce gospoda iz Policijske uprave da odluce i urade.
    Poruku je izmenio silvia, 16.09.2007 u 22:18
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Zaprežna vozila u centru grada

    prihvatam sve odluke i zabrane. samo što se ništa od toga ne poštuje. kakvo približavanje evropi. kad god pogledam s balkona nečije noge vire iz kontejnera. i zbog toga da im grad obezbedi tricikle? da bi mogli brže da pretresaju kontejnere. nikako.

    kada bacim pogled na jadne životinje koje vuku tu zapregu i koje maltretiraju centrom grada pretovarujući ih zapitam se gde su organizacije za zaštitu šivotinja. nisam ni za ubijanje pasa lutalica, ali kada se to desi ovi brže bolje požure da pljuju po gradskim vlastima koje su to odobrile i izdale nalog. a kada jedna organizovana grupa "preturača kontejnera" maltretira ostarele i izgladnele konje nigde ih nema.

    još veći problem od takvih zaprega u gradu je taj što te životinje niko ne hrani. uveče, kada završe sa poslom, ih vežu na zelenu površinu između traka temerinske ulice na klisi ili ih puste da slobodno šetaju tim delom grada (sam sam se uverio u to) i ometaju saobraćaj.

    nije mi što oni pretresaju kontejnere, već što to rade u špicu, pa autobusi sa putnicima koji se vraćaju sa posla ne mogu da prođu ili ostaju blokirani u centru. a toliko želim da stignem kući i malo odmorim.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Zaprežna vozila u centru grada

    Ja imam posebnu vrstu stomačnog problema kada vidim zapregu na sred bulevara. Razumem bedu, razumem i sirotinju, ali ne razumem da im je dozvoljeno da se potpuno slobodno i u svako doba dana kreću najvećim gradskim ulicama. Preselila sam se u Novi Sad pre godinu dana, iz većeg grada, i do dana današnjeg ne mogu da se naviknem na zapregu u saobraćaju. One jadne izmučene konje i da ne spominjem, okrenem glavu kada stanu pored mene, lakše mi je.
    Čula sam pre neki dan da će im biti dozvoljeno da se samo u odredjeno doba dana kreću odredjenim ulicama... i to je nešto, za početak.
      Vrh

Slične teme

  1. ATV vozila- Quadovi
    Autor marijana021 u forumu Auto-moto
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 05.01.2014, 13:09
  2. U centru grada podigao/-la bih....
    Autor silvia u forumu Novi Sad
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 05.12.2012, 21:23
  3. Vozila leš majke u kolicima za pijacu
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 04.09.2007, 23:15
  4. Nekrofil ~ Horor u centru Beograda
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 27.02.2007, 18:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •