Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 50

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    Koliko vam smeta (ili ne smeta) razgovor sa taksistima?

    Ja nikako, ali zaista nikako, ne podnosim te razgovore. Osecam se kao da moram da radim nesto na silu (a u sustini i jeste tako) i protiv svoje volje.
    Najcesce se zablenem kroz prozor i nadam se da necu morati da vodim razgovor tipa: "danas je lepo vreme" ili "na kojoj cifri je euro trenutno?"
    S druge strane, nekada smeta i ona neprijatna tisina...

    Vase glediste na ovu "problematiku"?
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    Kad god izađem iz kuće i negde se uputim ja u ušima imam slušalice, tako da treba da me kucneš po ramenu da bi me nešto pitao. Retko se vozim taksijem, a ljudi kad primete da nisi tu (a ja uvek nisam tu), ne obraćaju ti se. Ali, nije mi problem ni gnjavaža da pričam sa ljudima, tj taksistima, pa makar priča bila smor, jer ja umem da smaram još bolje
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    Sve zavisi od trenutnog raspolozenja. U principu, volim da procaskam sa taksistima. cesto se desi da cujem neku zanimljivu pricu ili vic. A posebno volim one koji nisu za razgovor, pa ih pitam cuveno pitanje: "Ciko, a kako se postaje taksista?"
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    Meni je bas gotivno razgovarati sa taksistima, posto se skoro uvijek posteno ismijem. Vecina ih je voljna prepricavati neka svoja luda iskustva...
      Vrh

  5. #5

    11 Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    kad krenu da ispituju kao gestapo, radije bi da sam na elektricnoj stolici
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    Sa taksistima sam uvek raspolozen za pricu, mogu sa njima da pricam o cemu 'oces. To mi se jedanput i isplatilo. Naime, jednom prilikom, cim sam seo u taxi poceo sam uzbudljivu konverzaciju sa jednom mlado curom koja se toliko zanela da je zaboravila da ukljuci taksimetar. Tako sam na kraju dobio voznju za DZ.
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    Citat Muckota kaže:
    Koliko vam smeta (ili ne smeta) razgovor sa taksistima?

    Ja nikako, ali zaista nikako, ne podnosim te razgovore. Osecam se kao da moram da radim nesto na silu (a u sustini i jeste tako) i protiv svoje volje.
    Najcesce se zablenem kroz prozor i nadam se da necu morati da vodim razgovor tipa: "danas je lepo vreme" ili "na kojoj cifri je euro trenutno?"
    S druge strane, nekada smeta i ona neprijatna tisina...

    Vase glediste na ovu "problematiku"?
    Potpuno se slazem! Ne podnosim razgovore sa taksistima ali mi ta tisina uopste nije neprijatna i nimalo mi ne smeta. Zato izbegavam sama da se vozim taxijem, a i zbog nekih losih iskustava mojih poznanica... ali to nije tema. Mada, jednom sam se raspricala sa taksistom i otkrila da se u mladosti zabavljao sa mojom profesoricom geografije koja je totalna lujka. To je bilo simpaticno iskustvo, dok mi nije naplatio 200 din od buske do socijalnog
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    Mene malo umaraju te price sa taxistama. Nekako su mi uvek iste. Ali popricam sa njima, i oni su ljudi, rade po 12 sati i imaju potrebu da progovore nekad, pa eto samo zato i pricam sa njima. Nekad bude i zanimljivo.
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    ...Malo me oraspolozilo i za cudo,u danasnjem bzv. danu,izmamilo polu-osmeh,jer radim upravo Taj posao...
    Naime,spadam u one retke,koji se mogu u nasem poslu nabrojati na prste,po svom razmisljanju,nacinu "Zivota i rada",tako da ni ovo,moje nije bas toliko mnogo merodavno...Ovime se ne hvalim,da neko ne pomisli upravo To,a evo kako to izgleda:
    U mom "taxi/ju" se slusa iskljucivo "Deep Purple","Tangerine Dream","Led Zeppelin", "Pink Floyd"...Kada se desi da povezem neku mladju osobu,cesto se dogadja da se pozali na nekog od kolega,gde je bila primorana da slusa "Od izvora 2 putica",i slicne "hitove"...Drugo,retko ko od "mojih" upotrebljava racunar,a o Net/u,i da ne govorim..Nikada nisam zapoceo Prvi pricu sa onim,koga vozim!Dok vozim,najvise paznje posvecujem muzici,razmisljanju o necemu,posto je voznja po BG postala dosadna (svaka cast "Slaviji",ona je jedini iole zanimljiv deo!)...Najvecim svojim dostignucima smatram,kada mi udje neko tuzan,razocaran u nesto,pocne pricu o tom problemu,da ga do kraja voznje razvedrim,i da mi iz kola izadje sa osmehom na licu!
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    Citat cabb kaže: Pogledaj poruku
    ...U mom "taxi/ju" se slusa iskljucivo "Deep Purple","Tangerine Dream","Led Zeppelin", "Pink Floyd"...
    kako ja nikad ne naletim na jednog takvog
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    kako ja nikad ne naletim na jednog takvog
    Kad sredim ovaj krsh od mobilnog,dobices br. pa kad dodjes u BG-Imas voznju sa Takvim!
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    - Obično pričam sa taksistima... ako me ništa nepitaju posle kraćeg vremena počnem priču obično o kolima, jel imaju posla..., nekad o nekim dnevnim događajima u gradu... tuče, udesi,...

    Imao sam nekoliko neprijatnih situacija (da psuju pešake, žene vozače kad sporije (pažljivije) voze, pitaju glupa pitanja, da oni brzo voze- uleću u makaze ko kamikaze, da dođu na poziv i neuključe taksimetar (ja namerno ćutim da vidim koliko će da odvale tarifu) i naplate malo više nego što je cena te vožnje...)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    често се, када се враћамо из града после неког "лудог провода", распричам са таксистом. углавном, то су градске теме, затим политика...

    таксисти су увек пуни разноразних занимљивих информација и то су вести из прве руке, проверене.
    има и оних смркнутих којима реч из уста не можеш ишчупати. закључак је да брже прође време до дестинације.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

  14. #14

    07 Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    Pa odkud znam.. nekad sam raspoložena ..nekad ne..sve zavisi od trenutka i osobe koja vozi.. uglavnom su to razgovori o vremenu, gužvi u gradu..i taaako..elem- u sećanju mi ostade neki taksista koji mi reče odmah nakon ulaska u auto-Odmah sam vas prepoznao!

    Jel tako? -rekoh ja,ne želeći da mu razbijem iluziju..
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    S obzirom da u taxi sedam da me preveze od tačke A do tačke B, jedina konverzacija se tiče eventualno tačke B ako nisam sigurna gde se tačno nalazi i koliko vremena je potrebno da se tamo stigne.
    Ne volim da divanim o vremenskim prilikama ili gužvi u saobraćaju i sl. bla bla teme.
    Druga stvar je ako me vozi taxista koji mi je komšija, mada ni sa njim ne volim da balavim o ispraznim temama, eto tako samo da bi nešto pričali.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Čudnog li vremena...
    Autor yige_gui u forumu Pričaonica
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 23.02.2015, 15:42
  2. All Star svih vremena
    Autor greco u forumu Muzika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.03.2010, 15:17
  3. Nar - voćka za sva vremena
    Autor irnik u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 14.05.2009, 23:29
  4. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 13.07.2007, 21:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •