Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena? - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 50
  1. #31

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    често се, када се враћамо из града после неког "лудог провода", распричам са таксистом. углавном, то су градске теме, затим политика...

    таксисти су увек пуни разноразних занимљивих информација и то су вести из прве руке, проверене.
    има и оних смркнутих којима реч из уста не можеш ишчупати. закључак је да брже прође време до дестинације.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    Citat Mater Vetru kaže: Pogledaj poruku
    Često se vozim taksijem (razlog potražite na temi "Kasnite li?" ). I, u momentu kad otvorim vrata kola i pogledam vozača, procenim da li ima materijala za spiku. To se, nekako, oseti. Isto tako, dogodi se i tišina koja ne mora da bude neprijatna.
    Sve u svemu, nema striktnog pravila.
    Apsolutno se slažem - nema pravila
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    Uglavnom ne pricam sa taxistima, to mi je nekako gnjavaza.....Mada ih ima par sa kojima volim da razmenim koju rec, nakako su mi zanimljiviji od ostalih, koji uglavnom gnjave nekim ili uobicajenim temama tipa lepo vreme napolje, ili sta radis u zivotu, gde izlazis i sl......Mislim, ne kontam odakle im ideja da postavljaju tako licna pitanja.....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    Zavisi,kako kad...ako mi je frka,ako sam u žurbi...može da priča koliko i šta hoće ,ne čujem ga svakako.Ali to važi za nepoznate taksiste.Za moje domaće ne,dobro se poznajemo,čak im se i obradujem ,pouzdani su,ok. su ljudi.Jedan je nedavno jurio autobus,na koji sam kasnila,i naravno stigao ga je ,tako da sam zahvaljujući njemu,i ja stigla na vreme tamo gde sam trebala.
    Nedavno sam išla na neki put,taksista u gradu,u kojem sam bila,ne da me smorio,nego me i prestravio pričom,koju je pričao...o nekom udesu,koji je video...i tako mi ga slikovito dočarao,da sam jedva čekala da izađem iz auta ...

    Ma ima ih raznih...isto kao i nas,njihovih mušterija .
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    Zavisi od doba dana... Ako sam još sva zgužvana od spavanja (a to mrzim više nego išta), znači da sam sinoć ponovo "zaginula" nad/sa nečim i da mi je zlo od same pomisli da sad treba negde da krenem... E, u tim trenucima taksista bi trebao da bude ili jako duhovit, ili jako uporan da bi od mene izvukao i reč više od adrese na koju idemo... (Samo ne znam kojeg bi baš toliko "žuljalo" što ta nadrndana samo ćuti)... S druge strane, kada sam normalno raspoložena, bude tu svakojakih priča ... Pokazuju se i fotografije dece ili unučića, razmenjuju utisci o muzici, pročitanim knjigama, izgubljenim prijateljima,gradskoj vlasti (), pričaju vicevi... Fini neki ljudi ti taksisti... Mahanje za njih ako ih ima na forumu
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    Citat Mater Vetru kaže: Pogledaj poruku
    I, u momentu kad otvorim vrata kola i pogledam vozača, procenim da li ima materijala za spiku. To se, nekako, oseti. Isto tako, dogodi se i tišina koja ne mora da bude neprijatna.
    Sve u svemu, nema striktnog pravila.
    takodje...
    Citius, Altius, Fortius.
      Vrh

  7. #37

    07 Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    Pa odkud znam.. nekad sam raspoložena ..nekad ne..sve zavisi od trenutka i osobe koja vozi.. uglavnom su to razgovori o vremenu, gužvi u gradu..i taaako..elem- u sećanju mi ostade neki taksista koji mi reče odmah nakon ulaska u auto-Odmah sam vas prepoznao!

    Jel tako? -rekoh ja,ne želeći da mu razbijem iluziju..
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    S obzirom da u taxi sedam da me preveze od tačke A do tačke B, jedina konverzacija se tiče eventualno tačke B ako nisam sigurna gde se tačno nalazi i koliko vremena je potrebno da se tamo stigne.
    Ne volim da divanim o vremenskim prilikama ili gužvi u saobraćaju i sl. bla bla teme.
    Druga stvar je ako me vozi taxista koji mi je komšija, mada ni sa njim ne volim da balavim o ispraznim temama, eto tako samo da bi nešto pričali.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    obicno je gnjavaza.i obicno su dosadni i nekako ih se uvek plasim...mada moram priznati prosle godine mi se svideo jedan taksista ali nisam stigla nista konkretno da ga pitam.....doslo mi da ga zaglim i poljubim...jer je toliko bio dobar prema meni, cak mi je i rekao da ne hvatam taksi sa stanice jer te oderu za pare.i koijim putem on ide da brze stigne i kako ima njih sto idu zaobilaznim samo da vise naplate...mislim jako posten momak a i jako dobro izgleda....steta sto ga vise nisam videla...e za njega bi sredila papire...ali znam da takvim postenjacinama obicno papiri nista ne znace...tako skroman i tako dobar momak...


    mozda sam malo promasila topik, ali morala sam ovo negde napisati, pa ako je izvan teme brisite...
    a mozda i on ovo procita
    Ono za cim zudimo,a ne ono sto dobivamo, govori o nama kakvi smo.
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    Ima taksista gnjavatora.Mi ih tako vidimo šta bi oni napisali o nama da
    imaju priliku kao mi?Izlasci, bančenja, provodi i šta sve još?
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    ne znam zasto nikad nisam raspolozena za razgovor sa taksistima...
    al strasno mrzim kad pripali cigaretu dok sam jos u autu.

      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    Pa ja se uvek brate lepo iscaskam.Cujem o svadji sa zenom,problemima
    sa decom,nekad kako je nekoga ispalila riba,onda zajedno jebemo sve po
    spisku politicarima i na kraju zakljucimo da je sve preskupo.Onda"majstor"
    kaze cenu iz glave(retko ukljuci onu spravu),ja malo castim,kazem hvala
    -i sa prvim korakom zaboravim o cemu smo pricali.
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    ....ubijanje vremena....
    Znam da nita ne znam...
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    Na mene ti razgovori deluju relaksirajuce...jer su onako neobavezni,zanimljivi,cujes svasta po nesto...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Razgovor sa taksistima, gnjavaza ili ubijanje vremena?

    ne znam da li sam samo ja te srece....ali UVEK nalecem na pricljive taxiste....

    U taxi vozilo uvek sednem pozadi, sto donekle znaci u prevodu da hocu da se na miru prevezem do odredista....jer (gotovo uvek) kasnim....jer sam (gotovo uvek) pod nekom tenzijom....i nemam zivaca da se guram u gradskom prevozu u takvim situacijama...

    Ali...uvek nekako uspevaju da me uvuku u pricu pocevsi od...ah, kako se naoblacilo...padace kisa....ili..jeste videli koliki je kurs evra danas??? (ne nisam, nemam pojma ni hleb koliko kosta....danas...), i onda usledi (obicno) njegova tuzna prica, gde mi izdeklamuje citavo poridicno stablo....i ko se na kojoj grani brkao....i vecito pitanje (kada osete naglasak u mom govoru...)... pa vi niste odavde???

    I dok ja dotinom objasnim odakle sam....rezultira time da me, i kada dovezu na odrestiste...jos 15 minuta nastavimo da 'caskamo'....

    ...moram da poradim na stavu...."ne, nemoj mi prici..."
    Budi pametan i pravi se lud
      Vrh

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Čudnog li vremena...
    Autor yige_gui u forumu Pričaonica
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 23.02.2015, 15:42
  2. All Star svih vremena
    Autor greco u forumu Muzika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.03.2010, 15:17
  3. Nar - voćka za sva vremena
    Autor irnik u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 14.05.2009, 23:29
  4. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 13.07.2007, 21:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •