B 92 na udaru? - Strana 7
Strana 7 od 32 PrvaPrva ... 5678917 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 474
  1. #91

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Па били су приморани, стока издајничка разуме само такав језик.
    ...ok...idem da prebijem sada nekoga jer se ne slazemo po politickim pitanjima...ne zajebavaj me yosso...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  2. #92

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...ok...idem da prebijem sada nekoga jer se ne slazemo po politickim pitanjima...ne zajebavaj me yosso...
    У овом препуцавању сам заборавио шта је била тема.
    А да... да ако квалификујеш неистомишљенике свакако, могу и они тебе.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  3. #93

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    У овом препуцавању сам заборавио шта је била тема.
    А да... да ако квалификујеш неистомишљенике свакако, могу и они тебе.
    ...kvalifikacija je jedno...a primena fizicke sile,druga stvar...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  4. #94

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Убеђен сам да они исто то мисле за те хохштаплере, Светлане које говоре кроз зубе, Теофиле Карлофе и сличан ретардирани, безобзирни и безобразни издајнички шљам.
    Nemam nishta protiv onoga shto sam prochitao od Teofila Panchicha. Svrstaj me medj te izdajnike il zaveden narod, kako god, ima odlichnih tekstova. Petar Lukovich mi je uvek bio ok tokom devedesetih, jeste sad sve ludji, al i njegova preterivanja mi ne smetaju... to je samo Petar Lukovich, crazy as he is. Vech sam sto puta napisao shta mislim o Natashi Kandich.... U ostatak "baba" se manje vishe ne razumem...
    A bogami mnogo chesche chujem pljuvanje po celom tom poznatom spisku - Kandich, Vucho, B. Vuchich, Liht nego shto o njima chujem neshto pozitivno pa ne znam bash koji im je medij toliko u beogradu naklonjen, osim shto ih B92 ne pljuje 24/7 kao neki drugi.
    A sve i ako hochu da znam shta je koja izvorno i bez izvrtanja i uzimanja iz konteksta kazala moram da odslusham peshchanik jer je dobar deo novina koji mi dodje pod ruku chisto sranje... Najcheshce odslusham samo Lukovicha, jer mi dodje ko zamena za ugasheno indeksovo radio pozorishte.
      Vrh

  5. #95

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Теофиле
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  6. #96

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Nemam nishta protiv onoga shto sam prochitao od Teofila Panchicha. Svrstaj me medj te izdajnike il zaveden narod, kako god, ima odlichnih tekstova.
    Панчић прилично лепо пише, али обично заговара погрешне тезе, намерно. Рецимо, у једном броју "Времена" од пре пар месеци прича о томе како српски радници иду на посао у Словенију, а сав текст му је у тон као "ето шта смо дочекали, а одвојили смо се од Југославије јер смо мислили да ће нам бити боље без њих"

    Petar Lukovich mi je uvek bio ok tokom devedesetih, jeste sad sve ludji, al i njegova preterivanja mi ne smetaju... to je samo Petar Lukovich, crazy as he is.
    Петар Луковић се не може описати другачије него као умоболник, србомрзац и телал антисрпске пропаганде.
    Његови текстови су мени чиста болест. Имао сам негде његов текст о владици који је штрајковао глађу... сине, какве су то гадости и одвратности, која је то мржња и вређање. Не памтим да сам прочитао његов текст одавно а да није деловао као текст тешког лудака.

    Vech sam sto puta napisao shta mislim o Natashi Kandich.... U ostatak "baba" se manje vishe ne razumem...
    Прављене на калуп исти.
    Српска агресија, геноцид, Република Српска геноцидна творевина, српски устав великосрпска претензија на туђу територију Косово, српски фашизам... Рудер & Фин пропаганда, оно што смо у најгорим временима слушали на ХТВ, ТВБиХ, од Џејмија Шеа, данас је у Србији доказ "реалности, самокритичности и катарзе", "суочавања са прошлошћу". А прошлост је таква да Ђура мора да нам опрости што нас је тукао.

    A bogami mnogo chesche chujem pljuvanje po celom tom poznatom spisku - Kandich, Vucho, B. Vuchich, Liht nego shto o njima chujem neshto pozitivno pa ne znam bash koji im je medij toliko u beogradu naklonjen, osim shto ih B92 ne pljuje 24/7 kao neki drugi.
    А који их то медији пљују? Где чујеш то пљување? Борка Вучић или Павићевић?
    Данас у "Упитнику" на РТСу Ђорђе Вукадиновић је рекао нешто што је велика истина, да данас у Србији не можеш чути честиту патриотску, државотворну, националну причу... и да имаш само те карикатуре у виду "неонациста" (парафразирам).
    Један од бољих примера стања медија у Србији ми је било октривање снимка Шкорпиона код Трнова. Данима се трубило о томе. А кад су радикали пустили снимке злочина над Србима, томе се није придала скоро никаква пажња, једино је Наташа Миљковић у одјавној шпици! "Кључа" пустила снимак како гори Тузланска колона, прекривена оним словима, ко је сниматељ, ко је шминкер, ко облачи и ко свлачи водитељку...

    A sve i ako hochu da znam shta je koja izvorno i bez izvrtanja i uzimanja iz konteksta kazala moram da odslusham peshchanik jer je dobar deo novina koji mi dodje pod ruku chisto sranje... Najcheshce odslusham samo Lukovicha, jer mi dodje ko zamena za ugasheno indeksovo radio pozorishte.
    Карикирам, али само кад им чујем гласове, само кад им чујем начин изражавања, кад видим деформисану фацу оне једне Светлане... мени је то тешка болест.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  7. #97

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Pa pazi, da nema onih besplatnih novina koje u glavnom ne govore ni o chemu (gde ukrshtenice pravi radnik albanske telegrafske agencije - Ata, a sudoku sastavlja Stevie Vonder ..nema veze sa temom, al ko razume shvatiche) , Press i Kurir bi bili verovatno najtirazzniji listovi u BG. Ne secham se kada sam na ulici video da neko chita Politiku ili V.novosti koje ipak, kako god ali prenesu i njene izjave ili akcije, ali i izjave radikala, DSSa koji che makar zbog chiste matematike prevagnuti...Ali, opet zna se shta je chlanak, shta je chija izjava, shta komentar ovoga i onoga...A press i kurir su posebna pricha, pola tekstova i chlanaka su im utrkivanje u budalashtinama pa kako koga dokache. Ako i delimichno prenesu njenu izjavu pracheno je specifichno "objektivnim" komentarima novinara ili urednishtva i shto je josh vishe uobichajeno ogromnim veselim pljuvachkim naslovima... a danas izgleda tamo nije novinar samo ko nije zalutao u redakciju mislechi da je javni WC.. Ako ta dva lista rachunamo u novine uopshte...(i ako pod slushanjem podrazumesh chitanje )
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 13.12.2007 u 02:57
      Vrh

  8. #98

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Pa pazi, da nema onih besplatnih novina koje u glavnom ne govore ni o chemu (gde ukrshtenice pravi radnik albanske telegrafske agencije - Ata, a sudoku sastavlja Stevie Vonder ..nema veze sa temom, al ko razume shvatiche) , Press i Kurir bi bili verovatno najtirazzniji listovi u BG. Ne secham se kada sam na ulici video da neko chita Politiku ili V.novosti koje ipak, kako god ali prenesu i njene izjave ili akcije, ali i izjave radikala, DSSa koji che makar zbog chiste matematike prevagnuti...Ali, opet zna se shta je chlanak, shta je chija izjava, shta komentar ovoga i onoga...A press i kurir su posebna pricha, pola tekstova i chlanaka su im utrkivanje u budalashtinama pa kako koga dokache. Ako i delimichno prenesu njenu izjavu pracheno je specifichno "objektivnim" komentarima novinara ili urednishtva i shto je josh vishe uobichajeno ogromnim veselim pljuvachkim naslovima... a danas izgleda tamo nije novinar samo ko nije zalutao u redakciju mislechi da je javni WC.. Ako ta dva lista rachunamo u novine uopshte...(i ako pod slushanjem podrazumesh chitanje )
    Чију бре њену изјаву?
    Кад је у питању просечни незапослени Србин, или Србин мајстор за стругом, морам признати да су Курир, Прес и слични нумеро уно. Међутим, с обзиром да су америчке владине организације, познате и као невладине организације у Србији, инструисане од стручњака за психолошко ратовање и пропаганду, оне имају мало другачију циљну групу. Наравно, сваки просечан конзумент идеологије Жутих Кмера ће скочити да каже да је то теорија завере. Откуд молим те да велике силе имају оделења за пропаганду, и откуд то да они плаћају неке НВО... ди би њима пало на памет такво нешто. То што је просек плата у "српским" НВО међу највећим у земљи је последица њихове високе продуктивности. То што разноразне НВО врше револуције цвећа и боја у проруским државама и доводе на власт проамеричке владе је чисто историјска нужност, случајни сплет околности.
    Е па, те организације америчке владе знају на коју циљну групу треба да циљају, и којој треба да посвете пажње. А то су млади, помало образовани. Пратио сам редовно један интернет форум, где су углавном долазили такви, а онда сам направио паузу од 2-3 године. Доста пратим политику, и углавном познајем основне тезе хрватске, муслиманске и шиптарске пропаганде. Нису пуно различите, јер причу која успева не треба мењати, а и плаћали су исте ПР агенције, и исте владе су им били ментори и господари. Запрепастио сам се кад сам приметио промену, тезе најцрње пропаганде, дакле приче коју су причали не умерени Хрвати, Бошњаци или Шиптари, већ најгори екстреми, у Србији, која за њих није чула, су преко АВО продате као објективност, реалност, самокритичност, катарза! Српски фашизам, српска агресија, Дубровник, Вуковар, Сребреница, Сарајево. Све су криви Срби, све је крив Милошевић. Српско друштво је заостало, примитивно, полуписмено, радикалско, најгоре на свету, фашистичко, нетолерантно... Српска православна Црква је најцрња фашистичка организација која пушта своје мрачне краке свуда, контролише власт, медије, увукла се у школе, испира деци мозгове, крива је за економску ситуацију, ратове, подржавала је Милошевића, злоставља децу сексуално... Питање Косова - изгубљено је, треба одустати, само нам је терет, нема ту шансе, боље је да мислимо на друге ствари, на развој, напредак, Косово је ионако изгубљено, продато, Милошевић је крив што нам је отето, није крив Ђура што нас је тукао. Ми мора да смо тешки шљам кад је против нас тако једна дивна држава, мирољубачка, напредољубачка, пуна бриге за мале народе... као што су САД. То мишљење се ствара годинама. Случајно? Спонтано? Како онда објаснити да се такво нешто никад није чуло код Хрвата, Бошњака, Шиптара?
    Кад смо чули тезу код Хрвата рецимо "Туђман није требао да увози оружје из Мађарске, нападне касарне ЈНА, избаци Србе из устава и пошаље полицију на њих, прогласи независност" или "Треба да дамо независност РСК, то су ионако пасивни крајеви насељени Србима".
    Бошњаци чине 44% становништва БиХ, али никад у рату, кад су били сведени на 15-20% територије БиХ међу њима ниси имао интелектуалце и реалисте који су тврдили да треба пустити РС да буде независна. Ни данас код њих нема никог ко тврди да рецимо РС треба да буде независна.
    Кад смо чули неког Шиптара да каже "Па добро, не мора баш та независност, већ нам нуде најширу могућу аутономију, практичну независност"?
    Никад. Само су Срби реалистични? Самокритични?
    Деца која данас студирају се не сећају ничега. Они се не сећају Словеније 91, не сећају се Шпегеља и оружја, не знају да су Хрвати убили Јосипа Рајхл Кира шефа Осијечке полиције јер је хтео да спречи рат против Срба, не знају да је Алија Изетбеговић одбио Кутиљеров план, не знају да је шиптарски сепаратизам константа на Косову последња три века, какав Милошевић. А и АВО им говоре да све то није битно, да треба гледати напред. Лепо завезати очи и пратити Чеду Јовановића. У свету постоји једно царсво, у њему царују кокакола и Холивуд. Само треба да докажемо да смо вредни тог царства.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  9. #99

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Панчић прилично лепо пише, али обично заговара погрешне тезе, намерно. Рецимо, у једном броју "Времена" од пре пар месеци прича о томе како српски радници иду на посао у Словенију, а сав текст му је у тон као "ето шта смо дочекали, а одвојили смо се од Југославије јер смо мислили да ће нам бити боље без њих"
    Петар Луковић се не може описати другачије него као умоболник, србомрзац и телал антисрпске пропаганде.
    Његови текстови су мени чиста болест. Имао сам негде његов текст о владици који је штрајковао глађу... сине, какве су то гадости и одвратности, која је то мржња и вређање. Не памтим да сам прочитао његов текст одавно а да није деловао као текст тешког лудака.
    Прављене на калуп исти.
    Српска агресија, геноцид, Република Српска геноцидна творевина, српски устав великосрпска претензија на туђу територију Косово, српски фашизам... Рудер & Фин пропаганда, оно што смо у најгорим временима слушали на ХТВ, ТВБиХ, од Џејмија Шеа, данас је у Србији доказ "реалности, самокритичности и катарзе", "суочавања са прошлошћу". А прошлост је таква да Ђура мора да нам опрости што нас је тукао.
    А који их то медији пљују? Где чујеш то пљување? Борка Вучић или Павићевић?
    Данас у "Упитнику" на РТСу Ђорђе Вукадиновић је рекао нешто што је велика истина, да данас у Србији не можеш чути честиту патриотску, државотворну, националну причу... и да имаш само те карикатуре у виду "неонациста" (парафразирам).
    Један од бољих примера стања медија у Србији ми је било октривање снимка Шкорпиона код Трнова. Данима се трубило о томе. А кад су радикали пустили снимке злочина над Србима, томе се није придала скоро никаква пажња, једино је Наташа Миљковић у одјавној шпици! "Кључа" пустила снимак како гори Тузланска колона, прекривена оним словима, ко је сниматељ, ко је шминкер, ко облачи и ко свлачи водитељку...
    Карикирам, али само кад им чујем гласове, само кад им чујем начин изражавања, кад видим деформисану фацу оне једне Светлане... мени је то тешка болест.
    E, sad...ne mozes ovako da pises, mislim da je ovo stvarno preterano vredjanje, bez obzira ko bio u pitanju (a da nije komunista )...stvarno ne pratim lik i delo gorepomenutih ljudi, ali sam imao prilike da cujem kako ih radikali i sps-ovci najcrnje pljuju. E, cim oni to rade, takvi ljudi automatski imaju moju blagu naklonost.
      Vrh

  10. #100

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Čista laž, b-92 se desio narod, i to onaj isti narod koji je pre nekog vremena bio protiv dešavanja nekog drugog naroda. Vreme će pokazati dali će se dešavanje nastaviti, jer koliko sam ja razumeo ljudima u Šumadiji i široj okolini dosta je Beogradskih sranja sa svih televizija!
    Ne znam da li postoji tema "najbezvezniji post ikada", ako je nema, treba je otvoriti, a ovo gore bi imalo dozivotno prvo mesto.


    Nemam komentar.
      Vrh

  11. #101

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    E, sad...ne mozes ovako da pises, mislim da je ovo stvarno preterano vredjanje, bez obzira ko bio u pitanju (a da nije komunista )...stvarno ne pratim lik i delo gorepomenutih ljudi, ali sam imao prilike da cujem kako ih radikali i sps-ovci najcrnje pljuju. E, cim oni to rade, takvi ljudi automatski imaju moju blagu naklonost.
    Ако мислиш на Петра Луковића, први је почео с вређањем. Није ми намера да га вређам, али прво, човек најстрашније и најгрозније вређа и мене и мој народ и моју веру, а друго, ради то на тако одвратан начин да ја најискреније мислим да је он болестан. Па макар га пљувацли и радикали и спсовци. Прочитај нешто од њега, немој да своје одлуке доносиш само на основу радикала и спсоваца.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  12. #102

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam da li postoji tema "najbezvezniji post ikada", ako je nema, treba je otvoriti, a ovo gore bi imalo dozivotno prvo mesto.


    Nemam komentar.
    Kada sam 99- godine u vreme bombardovanja mobilisan i bio na "položaju", i pored ostalog sa svojim sapatnicima diskutovao o trenutnoj situaciji i budućnosti, i kada sam jednom "nevernom Tomi", rekao kako god da se ovo završi, Milošević neće isterati još godinu dana na vlasti. On mi je tada rekao da sam lud, i da sam maltene izdajnik, pogotovu što je u to vreme bila aktuelna ona izjava pok.Đinđića da nas još treba bombardovati. Ti si moj dragi komšija isti takav "neverni Toma" samo sa druge strane. Ako misliš da neki tamo matori drta sedi za kompjuterom i izmišlja zbog patološke mržnje prema b-92, grdno se varaš. Hoću da te navedem da poslušaš priču i onih koji nemisle kao ti, a još ako se zapitaš zašto, onda će ti mnogo biti jasnije, ako nizbogčega drugog onda zbog možda neke istine koju ti nevidiš. Ujedno hoću da pokušam da ti smanjim tu ostrašćenost na granici mržnje i nepoštovanja drugog!
    In vinas veritas
      Vrh

  13. #103

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Kada sam 99- godine u vreme bombardovanja mobilisan i bio na "položaju", i pored ostalog sa svojim sapatnicima diskutovao o trenutnoj situaciji i budućnosti, i kada sam jednom "nevernom Tomi", rekao kako god da se ovo završi, Milošević neće isterati još godinu dana na vlasti. On mi je tada rekao da sam lud, i da sam maltene izdajnik, pogotovu što je u to vreme bila aktuelna ona izjava pok.Đinđića da nas još treba bombardovati. Ti si moj dragi komšija isti takav "neverni Toma" samo sa druge strane. Ako misliš da neki tamo matori drta sedi za kompjuterom i izmišlja zbog patološke mržnje prema b-92, grdno se varaš. Hoću da te navedem da poslušaš priču i onih koji nemisle kao ti, a još ako se zapitaš zašto, onda će ti mnogo biti jasnije, ako nizbogčega drugog onda zbog možda neke istine koju ti nevidiš. Ujedno hoću da pokušam da ti smanjim tu ostrašćenost na granici mržnje i nepoštovanja drugog!
    Nacin ti je skroz pogresan.

    I uopste me ne kapiras. Ne mogu ja tebe da mrzim nikako, jedino mi tvoje neprepoznavanje stvari smeta. A dijapazon tvog pogresnog razmisljanja je jaako sirok. Sto ne znaci da mislim da si los covek, naprotiv. Samo probaj da pises malo manje demagoski i bice (mozda) sve u redu.
      Vrh

  14. #104

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Nacin ti je skroz pogresan.

    I uopste me ne kapiras. Ne mogu ja tebe da mrzim nikako, jedino mi tvoje neprepoznavanje stvari smeta. A dijapazon tvog pogresnog razmisljanja je jaako sirok. Sto ne znaci da mislim da si los covek, naprotiv. Samo probaj da pises malo manje demagoski i bice (mozda) sve u redu.
    Ako mi neko dođe u dvorište i kaže da sam odtpad i šljam Srbije, ako nišpodaštava veru, i ako zagovara oduzimanje teritorije moje zemlje, taj isti nezaslužuje nikad više da se pojavi u mom dvorištu bez obzira na sve demokratije sveta. Ja sam to uspeo da prepoznam i vidim, i nevidim nigde nikavu demagogiju.
    In vinas veritas
      Vrh

  15. #105

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Jos mnogo pre na ovom forumu pisao sam o radu RTV B92, pritom nailazeci na zestoke otpore pojedinaca, svakako i na nemali broj onih koji su, ne unoseci se subjektivno u analizu tih tekstova ispravno razumeli njihovu poruku.

    U proteklih pet decenija napisano je stotine hiljada stranica na temu obrade i prenosa informacija. Na zalost, u najvecem broju sluajeva u pitanju su razmatranja usko tehnickih aspekata ove problematike, sto je uzrok nesrazmerno malog broja tekstova napisanih o konkretnim metodama "obrade" informacija - razlika izmedju informacije i dezinformacije ne vidi se iz tehnickog, vec iz etickog i antropoloskog aspekta. Naime, masinski kod ne pravi razliku izmedju informacije i dezinformacije, tu razliku prepoznaje samo onaj covek koji (dez)informaciju kreira, a nesto redje onaj koji je prima.

    Ostaje samo pitanje koliku tezinu imaju te sublimirane poruke koje se upucuju sa RTV B92. Da li je u pitanju samo medijska kuca kao i svaka druga ili u percepciji prosecno obavestenog coveka te informacije imaju vecu tezinu, s obzirom da dolaze sa zvanicne RTV? Primer lakovernih "intelektualaca" koji su ga uzeli zdravo za gotovo (mada je paradoksalno da postoje lakoverni intelektualci jer bi to znacilo da nisu skloni kritickom preispitivanju sveta oko sebe) pokazuje da uticaj te RTV na informisanje prosecnog korisnika nikako ne treba zanemariti. Mozda je to dovoljan razlog za razmisljanje da se formira alternativni medijska kuca sa preslikanim temama drugaciji nacin borbe naprosto nije moguc i samo je pitanje vremena kada ce neko krenuti sa takvom vrstom otpora. No za takav poduhvat treba dosta napora i resursa koji nisu na raspolaganju obicnim i neretko usamljenim borcima za istinu.

    I na kraju, de jure RTV B92 je otvorena i slobodna medijska kuca, dok je de facto u pitanju manipulacija sa totalitarnim pretenzijama na "univerzalnu istinu".
    nomen est omen
      Vrh

Strana 7 od 32 PrvaPrva ... 5678917 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •