B 92 na udaru? - Strana 8
Strana 8 od 32 PrvaPrva ... 67891018 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 474
  1. #106

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat A6quattro kaže: Pogledaj poruku
    Jos mnogo pre na ovom forumu pisao sam o radu RTV B92, pritom nailazeci na zestoke otpore pojedinaca, svakako i na nemali broj onih koji su, ne unoseci se subjektivno u analizu tih tekstova ispravno razumeli njihovu poruku.

    U proteklih pet decenija napisano je stotine hiljada stranica na temu obrade i prenosa informacija. Na zalost, u najvecem broju sluajeva u pitanju su razmatranja usko tehnickih aspekata ove problematike, sto je uzrok nesrazmerno malog broja tekstova napisanih o konkretnim metodama "obrade" informacija - razlika izmedju informacije i dezinformacije ne vidi se iz tehnickog, vec iz etickog i antropoloskog aspekta. Naime, masinski kod ne pravi razliku izmedju informacije i dezinformacije, tu razliku prepoznaje samo onaj covek koji (dez)informaciju kreira, a nesto redje onaj koji je prima.

    Ostaje samo pitanje koliku tezinu imaju te sublimirane poruke koje se upucuju sa RTV B92. Da li je u pitanju samo medijska kuca kao i svaka druga ili u percepciji prosecno obavestenog coveka te informacije imaju vecu tezinu, s obzirom da dolaze sa zvanicne RTV? Primer lakovernih "intelektualaca" koji su ga uzeli zdravo za gotovo (mada je paradoksalno da postoje lakoverni intelektualci jer bi to znacilo da nisu skloni kritickom preispitivanju sveta oko sebe) pokazuje da uticaj te RTV na informisanje prosecnog korisnika nikako ne treba zanemariti. Mozda je to dovoljan razlog za razmisljanje da se formira alternativni medijska kuca sa preslikanim temama drugaciji nacin borbe naprosto nije moguc i samo je pitanje vremena kada ce neko krenuti sa takvom vrstom otpora. No za takav poduhvat treba dosta napora i resursa koji nisu na raspolaganju obicnim i neretko usamljenim borcima za istinu.

    I na kraju, de jure RTV B92 je otvorena i slobodna medijska kuca, dok je de facto u pitanju manipulacija sa totalitarnim pretenzijama na "univerzalnu istinu".
    A ti nam sve ovo pises iz dalekog i suncanog Melburna?
      Vrh

  2. #107

    Odgovor: B 92 na udaru?

    ........čačnske buzdovančine...el jeste, el jeste....a?????....
      Vrh

  3. #108

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    ........čačnske buzdovančine...el jeste, el jeste....a?????....
    Kome li je upućeno?
    In vinas veritas
      Vrh

  4. #109

    Odgovor: B 92 na udaru?

    ........imenovanom....šo pitaš...a????....
      Vrh

  5. #110

    Odgovor: B 92 na udaru?

    B-92 polako prerasta u žuti cirkus koji okuplja sve i svašta, ne žuti zbog političke obojenosti, već žuta, kao kič i šund. Izuzev par emisija koje su ozbiljne, sve druge polako prerastaju u mnogo gore od onoga što se trenutno emituje na ružičastoj.
    In vinas veritas
      Vrh

  6. #111

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Kamanja počinje, ili bolje reći ulazi u brži stepen aktivnosti. A po onoj narodnoj: svako će svoju ja ću moju Konu. Tako i b-92 počinje posle packi da prelazi na šibanje. Ako, tako i treba u politici i ljubavi sve je dozvoljeno. Jedno me čudi i iznenađuje isti kliše, isti način, pa se pitam nije li toliko malo intelektualaca ostalo na toj TV, pa čine isto što i Palma+, zadnjih pet godina isti doček tv-nove godine! Tako i B-92 sa kampanjom za predsednika, svi potezi unapred kovertirani samo se razmak otvaranja smanjuje.
    Izvinjavam se,ali morao sam da zanemarim vikanje po temi i neozbiljno lupetanje.
    In vinas veritas
      Vrh

  7. #112

    B 92 na udaru?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Ako mi neko dođe u dvorište i kaže da sam odtpad i šljam Srbije, ako nišpodaštava veru, i ako zagovara oduzimanje teritorije moje zemlje, taj isti nezaslužuje nikad više da se pojavi u mom dvorištu bez obzira na sve demokratije sveta. Ja sam to uspeo da prepoznam i vidim, i nevidim nigde nikavu demagogiju.
    A koje je to tvoje "dvoriste" i ko ti je to upao u isto?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    B-92 polako prerasta u žuti cirkus koji okuplja sve i svašta, ne žuti zbog političke obojenosti, već žuta, kao kič i šund. Izuzev par emisija koje su ozbiljne, sve druge polako prerastaju u mnogo gore od onoga što se trenutno emituje na ružičastoj.
    Postoji li neka autorska emisija na nekoj televiziji koja moze da se poredi sa npr. Insajder-om, Poligraf-om ili cak Utiskom nedelje?
    Priznajem Veliki brat i sl. je pravi shit ali ozbiljnost nekih emisija (koje uticu na ozbiljnost televizije) pokusaj da poredis sa konkurencijom.
    I ja bi voleo da javni servis ima novinare sa dobrim autorskim emisijama (slika njega je i slika naseg drustva) ali daleko je to od profesionalnog odnosa prema novinarstvu.
    Avala pokusava sa emisijama tipa "U nedostatku dokaza" pa cak i "Prelistavanje" da napravi kvalitetno odradjenu emisiju.
    Poruku je izmenio BaneK, 26.01.2008 u 22:18 Razlog: krenulo me
      Vrh

  8. #113

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Maleni:
    "Postoji li neka autorska emisija na nekoj televiziji koja moze da se poredi sa npr. Insajder-om, Poligraf-om ili cak Utiskom nedelje?"

    Nepostoji na njih sam i mislio kao poslednji stepenik političko-autorskog šunda vešto upakovanog u oblande autorsko-nepristrasnih emisija, pa gde me nađe da se baš tu složimo!
    In vinas veritas
      Vrh

  9. #114

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Nepostoji na njih sam i mislio kao poslednji stepenik političko-autorskog šunda vešto upakovanog u oblande autorsko-nepristrasnih emisija, pa gde me nađe da se baš tu složimo!
    Pa dobro, koje emisije gledas kad vec toliko pratis politiku?
      Vrh

  10. #115

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Maleni:
    "Postoji li neka autorska emisija na nekoj televiziji koja moze da se poredi sa npr. Insajder-om, Poligraf-om ili cak Utiskom nedelje?"

    Nepostoji na njih sam i mislio kao poslednji stepenik političko-autorskog šunda vešto upakovanog u oblande autorsko-nepristrasnih emisija, pa gde me nađe da se baš tu složimo!
    ?????!!!!!

    A koji su primeri za emisije koje nisu politicko-autorski sund?

    Jedva cekam da cujem...
      Vrh

  11. #116

    Odgovor: B 92 na udaru?

    TV Avala ima par ozbiljnih i vrlo profesionalno urađenih političkih serijal-emisija, što je najvažnije nepristrasnih, i možda OKO na rts-u!
    In vinas veritas
      Vrh

  12. #117

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Mislim da nemas dovoljno dobro izgradjen rezon o tome ali dobro, tvoj stav, zivis sa njim.
      Vrh

  13. #118

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    TV Avala ima par ozbiljnih i vrlo profesionalno urađenih političkih serijal-emisija, što je najvažnije nepristrasnih, i možda OKO na rts-u!
    A-ha. A jel' imaju te emisije ime? A njihovi autori i(li) voditelji ime i prezime? Sta je to sto ih razdvaja i cini ozbiljnijim i nepristrasnijim od Olje, Brankice ili Jugoslava (meni su ovo troje dragi ljudi, pa ih, eto, zovem imenom) ? Sta je ono sto ih cini profesionalnijim?

    Al' budi ozbiljan i argumentovan, molim te .
      Vrh

  14. #119

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Al' budi ozbiljan i argumentovan, molim te .

    Za tebe nepostoji drugačije mišljenje od tvoga, sreli smo se mnogo puta dosada i uvek isto, hajde da nebijemo ovaj narod na internetu!
    In vinas veritas
      Vrh

  15. #120

    Odgovor: B 92 na udaru?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    A-ha. A jel' imaju te emisije ime? A njihovi autori i(li) voditelji ime i prezime? Sta je to sto ih razdvaja i cini ozbiljnijim i nepristrasnijim od Olje, Brankice ili Jugoslava (meni su ovo troje dragi ljudi, pa ih, eto, zovem imenom) ? Sta je ono sto ih cini profesionalnijim?

    Al' budi ozbiljan i argumentovan, molim te .
    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku

    Za tebe nepostoji drugačije mišljenje od tvoga, sreli smo se mnogo puta dosada i uvek isto, hajde da nebijemo ovaj narod na internetu!
    Izvini, ali insistiracu da svoje tvrdnje potkrepis argumentima. Tako se i vodi kulturna i civilizovana diskusija, zar ne?
      Vrh

Strana 8 od 32 PrvaPrva ... 67891018 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •