Да ли сте за улазак Србије у НАТО? - Strana 13

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za ulazak Srbije u NATO?

Učesnika ankete do sada
95. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Да

    31 32.63%
  • Не

    64 67.37%
Strana 13 od 13 PrvaPrva ... 3111213
Prikaz rezultata 181 do 185 od ukupno 185
  1. #181

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    #Turkmenbashi

    Slažem se u pogledu ruske pozicije u odnosu na vojne ambicije na ovim prostorima,ali bih dodala kako sa Rusima stvari nikada nisu tako baš jasne.Bez obzira što Srbija ne izlazi,recimo na more,ona je na putu za Sredozemlje,ona je komadić na putu do onih luka kojih bi se Rusi rado dočepali.
    Mislim da ste istoričar,pa Vam je sigurno sasvim jasno kako i na koji način su recimo iskorišćavali ustanak Grka protiv otomanske imperije i kako su uvek pronalazili načina da pronađu nekog Orlova da ubrza stvari.Naravno,primer grčkog ustanka,tačnije grčkih ustanaka i pobuna protiv Turske ne može se uzeti kao primer kada smo mi u pitanju,ali je jasan primer kako Rusi i na koji način vode spoljnu politiku.
    Niko nije dovoljno mali da ga ne bi progutala kakva velika sila,bila to Rusija,bilo to NATO.

    A,ponavljam,Rusi znaju da ubace Orlova,da iščeprkaju kakvog Averova.Njihova igra nikada nije predvidljiva.A more,toplo more i sredozemne obale su im oduvek bile drage.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #182

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Mmm ne nisam istoričar, samo me zanima istorija, donekle. Sredozemlje? Ufff daleko je Rusija od Sredozemlja, ne kontroliše baš stvari ni u svom dvorištu. Momentalno se sve lomi oko Ukrajine i Gruzije. Dugo nisu prisutni na ovim prostorima, a uticaj NATO je toliko jak u Evropi da prosto ne znam šta Rusija ima da traži tu. Ako pogledate mapu Sveta sa državama koje su NATO članice i državama u kojima su stacioneirane NATO snage, mnogo toga postaje jasno. Što se nas tiče, mi zaista više ne bi smeli da budemo deo neke slične igre gde bi gurali prst u oko, naročito kada je NATO u pitanju. A stranci (ne Rusi) odavno kontrolišu stvari ovde



  3. #183

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Spasa nam nema - propasti necemo
    Ne bi se mi snašli u NATO-u, nekako previse volimo da smo posebni, da smo totalno drugačiji od drugih.
    A pragmatizam zapadnog sveta mozemo iskoristiti i na drugaciji način - *Balkanski Ratnik npr./ Dačić u koordinaciji sa američkim bezbednjacima postaje Krstaš u borbi protiv *Bele Alkaide. Strahovi da ćemo biti satrti u nekom budućem totalnom ratu - misim, sačekajmo ima još vremena. Kad se budemo dokazali u raznim nadolazećim misijama / *Primiće oni nas snajka i bez audicije.
    A Rusi?
    Kakvi god da su, nekako su naši / naša braća pravoslavna...
    i koliko god da nisu faktor u bivšem bipolarnom uredjenju sveta - toliko jesu u multipolarnom koji se profiliše...
    Ne bih ja Djuri oprostio - a da ima tešku ruku, ima
    A profesionalizacija vojske ima smisla / nije više broj komada boraca nikakav faktor, bez uvrede (i moj pokojni ćale je bio jedan) ali pijani rezervisti ne mogu da vode ratove . Opet, NATO prebacuje fokus na borbu protiv terorizma, tu naše minobacačlije ili haubičari nemaju posla - šta imamo, imamo sirovine (opet da ne budem shvaćen pogrešno ali imamo ih) samo trebamo da ih *napujdamo.
    A pare nisu problem - para ionako nema.

  4. #184
    Prvo, sto mi stvarno smeta je nasa nezrelost u diskusiji.Moje misljenje ili stav ne znaci automatski da sam u pravu i necije proturjecje ne treba odmah shvatiti kao napad na licnost ili stav.Stvarno bi bilo lepo da naucimo postovati necije misljenje ili stav,bez bespotrebne bujice reci ili "etiketiranja" pa i "socnog cascenja"....Vise misljenja ili stavova trebalo bi nam pomoci da izvucemo "pouku-predlog zlatne sredine"....nikako predmet svadje i vredjanja.
    Moje misljenje je apsolutno NE,a na takvo misljenje navode me sledece cinjenice i zakljucci:
    1.Emocionalni razlozi.Zemlje zapadne alijanse u svojoj "diplomatskoj politici" poznaju samo jezik sile i zakon jaceg,sto smo i mi sami debelo iskusili na vlastitoj kozi.Zar da budemo vojni saveznici onima koji su nas mimo svih civilizacijskih normi obasuli tonama bombi,nazivajuci tu "akciju" milosrdni andjeo,zar se Boga ne boje?Zasto?..da bi nam oteli jos jedan deo teritorije i to onaj najsvetiji,ciji svaki kvadratni cm je natopljen i nasom krvlju i znojem,teritorijem,gde nasi verski Hramovi svedoce o vekovnom postojanju na tom podrucju..
    Zar da budemo saveznici onima, koji su sa svog ognjista proterali stotine hiljada Krajisnika?
    Ili i to sve trebamo da zaboravimo,bilo pa proslo?
    2.Polozaj srpskog vojnika u okviru NATO-a....
    Imam sina,Bogu hvala.Ne zelim da on,kao buduci srpski vojnik,bude angazovan od strane Alijanse,da na tamo nekoj tacki planete,zasipa bombama neki drugi narod "u ime slobode,prava i jednakosti" jer taj narod samo zeli da zivi slobodno u okviru svoje teritorije.
    Za cije interese,za koga,s kojim razlogom?
    3.Rusko upozorenje Srbiji...
    Mi smo Pravoslavna zemlja i kao takva,zna se i kom delu sveta pripadamo.Trebalo bi se jednom odluciti gde cemo i kome cemo,ne mozemo stalno jednim dupetom na dve stolice,obe nam izmicu...i debelo razbija o glavu..A i Putin nam je ovaj put bio jasan,u stilu,nemamo nista protiv vaseg "puta u Evropu",ali udjete li u NATO,neprijatelji ste nam br.1...ne zaboravimo da Rusiju sada vodi Rus,a ne neki politicar natopljen alkoholom kojeg jasu u Beloj Kuci...Polaritet u svetu je promenjen.Novi blok stvara se na relaciji Rusija,Kina,Indija,varira jos Japan.Ne zaboravimo ni rusku ponudu u kojoj se jasno naglasava da jedna Moskva moze "progutati" sav privredni proizvod Srbije...
    To su javne poruke nasoj javnosti,o onim tajnim ne mogu diskutovati iz prostog razloga- jer ih ne znam...Svejedno,smatram da nam je dovoljno poruka dano,da odaberemo pravi put za nas...
    4.Svedoci smo da Alijansa zaista provodi samo i iskljucivo jezik sile i vojne nadmoci.Kao Bogobojazljiv covjek ne smatram takav put ispravnim i dobrim,ma koliko nam argumenata navodili da je taj put dobar za Srbiju...
    Citiram:-ne gledam kakva mi sila preti,gledam kakvu Svetinju branim.....

    Citat NIKNIK kaže: Pogledaj poruku
    Наравно да нисам, јер би у тај савез требали ући сви грађани земље србије, барем претпостављам.

    Ево да вас све подсетим шта су рекли о тим истим грађанима НАТО припадници !
    Tako druze, argumentovano....
    Poruku je izmenio makilli, 06.02.2010 u 01:22 Razlog: Uzastopni postovi
    ...Kad se penjes gore,obrati paznju kako se odnosis prema ljudima koji su ispod tebe,jer te iste ljude ponovo ces sresti kad budes padao dole.......

  5. #185

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Što bi rekli KUD Idijoti: "Jer to nije mjesto za nas".

    Mnoge naše predstave o nama samima jesu mit, ali to da smo uvek bili slobodarski narod, na pravoj strani, koji se nije dao ni Austro-Ugarskoj u vreme onog nesrećnog kralja Milana, ni fašistima, ni Staljinu, to stoji i akobogda stajaće uvek. Šta ćemo mi u NATO-u? Rekao sam već jednom na nekoj temi, ali ponoviću: to je sramna organizacija, kao i svi veliki vojni savezi. Mi treba da ostanemo slobodarski narod, treba, kad su te stvari u pitanju, da budemo prkosni. Bez želje da nipodaštavam dotične zemlje, ali treba da dokažemo da nam članstvo u NATO nije potrebno kao Hrvatskoj, Crnoj Gori, Makedoniji i Albaniji, koje sve imaju problem sa svojim državnim i nacionalnim identitetom, i kojima je potrebna potvrda istog i zaštita od strane velikih.

    Ne vidim nikakvu razliku između NATO-a i Trojnog pakta - i jedno i drugo je savez sklopljen u cilju dominacije u svetu, i to posredstvom sile, prinude i krvi.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

Strana 13 od 13 PrvaPrva ... 3111213

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •