Да ли сте за улазак Србије у НАТО? - Strana 6

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za ulazak Srbije u NATO?

Učesnika ankete do sada
95. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Да

    31 32.63%
  • Не

    64 67.37%
Strana 6 od 13 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 185
  1. #76

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat pera lozac kaže: Pogledaj poruku
    Možda je politička stabilnost za donošenje odluke, o kojoj govori Turkmenbashi, na vidiku u nekom dužem roku: još koja poseta Nikolića i Vučića Briselu...
    He he, videćemo. Ne sumnjam ja da će tu biti dobre trgovine, a šta će iz svega toga izaći kao rezultat, Bog zna. Inače bez političke stabilnosti nema ničega, recimo kada je investiranje u pitanju to nam je najveći minus koji nam se pripisuje. Zato nas i zaobilaze. A bez političke stabilnosti i sigurnosti nema ni priliva love. Hajde malo da karikiram, nije isto investirati u Mađarsku i u Moldaviju



  2. #77

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    O čemu mi pričamo:
    - Šatro neophodan ulazak u NATO da bi se ušlo u EU ? Gde ste videli to napisano ?
    - Znate i sami da smo prsli ekonomski...a ulazak u NATO košta ko sv. Petra kajgana. Aman...to podrazumeva menjanje kalibara oružja, uvoz do nebesa i stavlja nas u situaciju da vojno zavisimo od onih koji su dokazali da nam "nisu prijatelji".
    - Često se pitam...koliko puta su neki spremni da kleknu, koliko puta da im se izmakne šargarepa za još koji ustupak..zarad dobiti na predugačkom i preskupom štapu ?
    - Sada očekujem dežurne dupeljupce da sami izmisle još poneki ustupak da bi se umilili najzadrtijoj naciji na svetu....nakupilo se toga u nekada ponosnoj Srbiji .
    Opet pričam...mi imamo mnogo umutrašnjih slabosti koje podržavaju baš vlasti (imao se dobar start...a gde to dođosmo). Saberimo šta je naša šansa, sami podignimo ovu našu zemlju (saradnjom sa bilo kim ako je na odnos jednak i pravičan). Onda...ne bi bilo problema za nas...otimali bi se oko nas kao oko dobre udavače.
    Ovako...koji ćemo moj bilo kime...pa još oslabljeni i više jer su mnogi "jevropejci" više praznom glavom u Evropi nego svojim leđima na obnovi i prosperitetu zemlje?
    Nisam za NATO...ne želim da dođem u još jednu zavisnost !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #78

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    O čemu mi pričamo:
    - Šatro neophodan ulazak u NATO da bi se ušlo u EU ? Gde ste videli to napisano ?
    He he, nama možda treba i da nacrtaju Nije nigde napisano ali to je ono što je nepisano pravilo za sve bivše članice varšavskog bloka kao i za bivše jugoslovenske republike. Pogledaj samo praksu za sve države koje su bile deo istočnog bloka, da li je ijedna ušla u EU a da pre toga nije u NATO? Jok. Penzionisani general Slobodan Kosovac je rekao sledeće:

    Koliko je ulazak u NATO uslov za ulazak u EU?

    Veliki. To niko neće posebno da vam kaže i naglasi iz jednostavnog razloga: ko to ne shvata, neka čeka i dalje na odgovor. Kako ćete dobiti odgovor na to pitanje? Jednostavno. Šta je EU? Da podsetim samo na neke elemente:
    - Parlament (predate deo suvereniteta),
    - Obrazovanje (jedinstveni standardi)
    - Privreda (usklađivanje u sklopu sistema),
    - Finansije (jedinstveni sistem),
    - Granica (jedinstveni sistem),
    - Policija (jedinstven standardi),
    - Carina (jedinstveni sistem)



    - Znate i sami da smo prsli ekonomski...a ulazak u NATO košta ko sv. Petra kajgana. Aman...to podrazumeva menjanje kalibara oružja, uvoz do nebesa i stavlja nas u situaciju da vojno zavisimo od onih koji su dokazali da nam "nisu prijatelji".
    Vojna neutralnost košta mnogo više nego članstvo. Promena kalibra je tu najmanje skupa stavka, sigurno da članstvo nosi određene obaveze ali zato se lepo uradi cost and benefit analiza i vidiš šta je jeftinije. hrvatima je npr analiza pokazala da je članstvo jeftinija opcija. Dalje, nas uvoz tehnike svakako čeka jer raspadom SFRJ se raspala i namenska industrija tako da smo zavisnici kako god da okreneš. pitanje je samo od koga ćemo kupovati i po kojoj ceni.


    Saberimo šta je naša šansa, sami podignimo ovu našu zemlju (saradnjom sa bilo kim ako je na odnos jednak i pravičan). Onda...ne bi bilo problema za nas...otimali bi se oko nas kao oko dobre udavače
    .
    Stvar je u tome da svet baš i nije pravičan i da svi gledaju da nas iskoriste. Niko se ne otima od nas već beže od nas ko đavo od krsta i zaobilaze nas u širokom krugu. Nema više SRJ, ni onog geografskog položaja ni značaja. Sa svih strana nas zaobilaze, svi tokovi - saobraćajni, energetski, ekonomski... svi.



  4. #79

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    saradnjom sa bilo kim ako je na odnos jednak i pravičan).
    Očigledno se ne slažemo, u to ne treba dalje ulaziti, ali moram obratiti pažnju na citirani deo. Odnos jednak i pravičan ne postoji. Odnos jednak i pravičan nije postojao ni između Srbije i Crne Gore, a kamoli između Srbije i EU, SAD, Rusije, Kine... kakav jednak odnos?

    Pobogu, EU ima 450 miliona stanovnika, Srbija 7, EU ima površinu od 7 miliona kvadratnih kilometara, Srbija 90 hiljada....da ne govorim o odnosu BDP-a. Moguće je sarađivati na obostrani interes, ali taj odnos nikako ne može biti jednak i pravičan.

  5. #80

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    .
    Stvar je u tome da svet baš i nije pravičan i da svi gledaju da nas iskoriste. Niko se ne otima od nas već beže od nas ko đavo od krsta i zaobilaze nas u širokom krugu. Nema više SRJ, ni onog geografskog položaja ni značaja. Sa svih strana nas zaobilaze, svi tokovi - saobraćajni, energetski, ekonomski... svi.
    Heh....našao si da pričaš nekome ko je dobar deo života bio u Namenskoj industriji koja je nosila ceo grad . Samo da napomenem...upravo sada se reklamira "veliki posao" za Irak baš stoga jer MI proizvodimo municiju za te kalibre (možda u svoje vreme i najkvalitetniju). Hoću da kažem da je Vojna industrija (kod nas se to zove Namenska) ono što je jako cenjeno u bilo kojoj zemlji. U svetu je nadaleko bilo poznato naše oružje (pištolji su 92 godine trebali da budu osnovno oružje mnogih evropskih policija i vojske, minobacačka municija najkvalitetnija na svetskoj pijaci...Tenk jedan od najboljih u klasi).
    Stoga...uvek je jeftinije da sami nešto proizvedemo nego da kupujemo (veruj mi na reč....municiju za našu vojsku smo poklanjali..jer je to bila mizerna količina u odnosu na izvoz). Dakle....batalite priču o jeftinom.

    E sad...što nema više Juge su krive "demokratske vođe" svih republika. Znači...kad sve saberemo...sjebaše nas "demokrate" .

    P.S. Morf...da li si čuo za odnos suverenih zemalja ? I u samoj toj EU je svejedno da li si kao LIhenštajn ili si kao Nemačka...svi imaju istu težinu pri odlučivanju...i SVI imaju referendume za SVOJU zemlju. Prema tome...što ne kažeš da jedna Holandija nas koči godinama...a samo je JEDNA od EU ? Ne mešaj veličinu sa suverenim pravima! Ne odriči se svog suvereniteta zarad obećanja " da će ti dati" !
    Poruku je izmenio Sivi, 22.08.2009 u 01:56 Razlog: dodatak
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #81

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    To o ravnopravnom odnosu su izlizane wadikalske priče da nešto ne bi uradili.


    Meni bude smešno svaki put kad pročitam te fazone "Srbija se saginjati neće", kao da smo, u najmanju ruku, Rusija ili Amerika.

    U takvim iluzijama žive još jedino "ponosne patriote".

    Prevaziđeno.

  7. #82

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    To o ravnopravnom odnosu su izlizane wadikalske priče da nešto ne bi uradili.


    Meni bude smešno svaki put kad pročitam te fazone "Srbija se saginjati neće", kao da smo, u najmanju ruku, Rusija ili Amerika.

    U takvim iluzijama žive još jedino "ponosne patriote".

    Prevaziđeno.

    E..sad mi jasnije kako je Najka te lako naterala da klekneš . Tebi to u krvi...klečati i samo klečati....ipak, sačekaj da nabavimo dovoljno kukuruza za sve koji bi da kleče.
    P.S. Možda si ti pričali stariji..da se to klečanje UVEK obavljalo u ćošku...za kaznu .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #83

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Heh....našao si da pričaš nekome ko je dobar deo života bio u Namenskoj industriji koja je nosila ceo grad . Samo da napomenem...upravo sada se reklamira "veliki posao" za Irak baš stoga jer MI proizvodimo municiju za te kalibre (možda u svoje vreme i najkvalitetniju). Hoću da kažem da je Vojna industrija (kod nas se to zove Namenska) ono što je jako cenjeno u bilo kojoj zemlji. U svetu je nadaleko bilo poznato naše oružje (pištolji su 92 godine trebali da bude osnovno oružje mnogih evropskih policija i vojske, minobacačka municija najkvalitetnija na svetskoj pijaci...Tenk jedan od najboljih u klasi).
    Stoga...uvek je jeftinije da sami nešto proizvedemo nego da kupujemo (veruj mi na reč....municiju za našu vojsku smo poklanjali..jer je to bila mizerna količina u odnosu na izvoz). Dakle....batalite priču o jeftinom.

    E sad...što nema više Juge su krive "demokratske vođe" svih republika. Znači...kad sve saberemo...sjebaše nas "demokrate" .
    E sad, pošto si dobar deo života proveo u namenskoj nije ti problem da shvatiš neke stvari. Puške i pištolji su zaista vrhunski, naročito kada se gleda odnos cena/kvalitet. Izvozi se po čitavom svetu u Izraelu smo u samom vrhu izvoznika itd. Međutim,

    Kada smo zadnji put proizveli tenk? Avion? Ups, napravili smo onaj klipni avion nedavno, ali... Ni jedna ex Yu republika više nije sposobna da proizvede tenk! Samo se koriste stare m84 i njihovi delovi i presipa se iz šuljeg u prazno. Tenk je nekada bio u društvu najboljih ali je odavno zastareo i prevaziđen. No dobro tenkovi nisu problem, šta ćemo npr sa avijacijom? Hoće li tehnika biti jeftinija ako si član alijanse ili ako nisi? Mađari su recimo iznajmili nekoliko borbenih aviona, na toliko i toliko godina kada ostaju njima, tj postaju njihovi. nešto kao lizing. Šta ćemo mi kad se istroši ovo malo resursa? Pa ništa, da platimo drugome da nam čuva nebo...

    Dakle, jeste uvek jeftinije da nešto sami proizvedemo i održavamo. Zato neće biti nabavke novih tenkova i sl ali neke stvari su prekopotrebne u vojsci najpre u RV i PVO.

    P.S. Morf...da li si čuo za odnos suverenih zemalja ? I u samoj toj EU je svejedno da li si kao LIhenštajn ili si kao Nemačka...svi imaju istu težinu pri odlučivanju...i SVI imaju referendume za SVOJU zemlju. Prema tome...što ne kažeš da jedna Holandija nas koči godinama...a samo je JEDNA od EU ? Ne mešaj veličinu sa suverenim pravima! Ne odriči se svog suvereniteta zarad obećanja " da će ti dati"
    Priča o našem suverenitetu je završena '99. Sad smo banana država kao i sve ostale na Balkanu. I naravno da Lihtenštajn i Nemačka nemaju istu moć odlučivanja Ta Holandija, što nas tako mrzi je samo dobar izgovor Brisela, mogao je i Luksemburg da bude... isto ti je.



  9. #84

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    E..sad mi jasnije kako je Najka te lako naterala da klekneš . Tebi to u krvi...klečati i samo klečati....ipak, sačekaj da nabavimo dovoljno kukuruza za sve koji bi da kleče.
    P.S. Možda si ti pričali stariji..da se to klečanje UVEK obavljalo u ćošku...za kaznu .
    Znaš kako, kapiram da za tebe postoje dve krajnosti: oni koji kleče, članovi su stranaka i imaju od toga neku materijalnu korist

    i

    oni "ponosni", "slobodarski", "patriotski" nastrojeni (obično jugonostalgičari, i obično prikrivene komunjare).


    Da imaš 10 godina, takvo razmišljanje bi bilo prihvatljivo. Ovako, da nije tužno, bilo bi smešno, ali ipak dominantan osećaj je da zvuči jako glupo.

    I ja stvano nemam nameru da ti objašnjavam bilo šta, jer vidim da nema svrhe (čitaj:kapacitet).

    :svimogućismajlijikojiumiruodsmehabezrazloga:

  10. #85

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Ako je "priča o suverenitetu završena 99g"...ko to bi ko nas je bombardovao ?
    Zar ulazak svoje vojske pod okrilje tuđina koji su te "klepili po glavi" nije vazalni odnos (seti se da su srpski konjanici učestvovali u bici kod Angore i spasli dva naslednika pod komandom baš onog Bajazita koji im je ubio vođu ) ?
    Stoga...nazovite to pravim imenom....VAZALSTVOM...a ne nekim "znaš...to bi bilo poželjno...to se OČEKUJE od nas..i bla bla truć".
    P.S. Nisam ljut na tene Turkmenbaši (kamo lepe sreće da ima više takvih sagovornika na ovim temama) već samo tražim da se stvari zovu PRAVIM imenom .

    P.P.S. Za Huntera...
    Kad smo kod kapaciteta...shvatio sam da ne umeš ni da pročitaš moje ranije postove iz kojih bi shvatio da sam IZRAZITO PROTIV PODELA...i da je to onaj ekser koji je sve nas bacio na kolena. Navozaj nekog drugog na tu demagogiju...ja sam za to da svi mi volimo i pomognemo ovoj našoj napaćenoj zemlji (svak prema sposobnostima i mogućnostima). Ona je nama svima majka (jbg...možda imam indijanske krvi... pa je tako shvatam ).
    Poruku je izmenio Sivi, 22.08.2009 u 01:48
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  11. #86

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Ako je "priča o suverenitetu završena 99g"...ko to bi ko nas je bombardovao ?
    Zar ulazak svoje vojske pod okrilje tuđina koji su te "klepili po glavi" nije vazalni odnos (seti se da su srpski konjanici učestvovali u bici kod Angore i spasli dva naslednika pod komandom baš onog Bajazita koji im je ubio vođu ) ?
    Stoga...nazovite to pravim imenom....VAZALSTVOM...a ne nekim "znaš...to bi bilo poželjno...to se OČEKUJE od nas..i bla bal truć".
    P.S. Nisam ljut na tene Turkmenbaši (kamo lepe sreće da ima više takvih sagovornika na ovim temama) već samo tražim da se stvari zovu PRAVIM imenom .
    Između VAZALSTVA i CRNORUPSTVA biram vazalstvo.

    Hepi lajf 90-ih je malo previše hepi za moj ukus.

    potpis:

    straniplaćenikdomaćiizdajnik

  12. #87

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Između VAZALSTVA i CRNORUPSTVA biram vazalstvo.

    Hepi lajf 90-ih je malo previše hepi za moj ukus.

    potpis:

    straniplaćenikdomaćiizdajnik
    Biraj...i seti se:
    - Upali smo u vazalstvo krajem 14 veka...i to nam je "jebalo kevu" narednih vekova.
    - A pomoglo je da upadnemo...(koja slučajnost) to što smo BILI PODELJENI.
    Poznato ti ovo ? Zar ne liči mnogo na sadašnjost ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #88

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Ako je "priča o suverenitetu završena 99g"...ko to bi ko nas je bombardovao ?
    Završena je na našu veliku žalost, od unutrašnjeg pitanja jugoslavije dobili smo međunarodni protektorat na našoj teritoriji. Ne kažem da smo mi krivi za to što smo silovani od višestruko jačeg protivnika. Mi smo toliko suverena država da nam predsednik ne može otići u WC a da pre toga nije konsultovao stranog ambasadora. Makedonija hrli u NATO upravo da bi izbegla našu sudbinu po pitanju suvereniteta, a Beriša baš ovih dana poziva makedonske Albance na ujedinjenje. Videćemo koliko će još oni da tvrde pazar oko imena, džabe im ime ako ode pola države.


    Zar ulazak svoje vojske pod okrilje tuđina koji su te "klepili po glavi" nije vazalni odnos (seti se da su srpski konjanici učestvovali u bici kod Angore i spasli dva naslednika pod komandom baš onog Bajazita koji im je ubio vođu ) ?
    Stoga...nazovite to pravim imenom....VAZALSTVOM...a ne nekim "znaš...to bi bilo poželjno...to se OČEKUJE od nas..i bla bla truć".
    Vazalstvo, kako god... sluganjstvo. Ja sam još u prvom svom postu na temi napisao da mi srce govori jedno, dok sve upućuje protiv toga što ja mislim. Bojim se samo da se ne probudima sa još nekim protektoratom na svojoj državnoj teritoriji... da dočekamo Albanske mirovnjake na Kosovu i na jugu Srbije pu pu...



  14. #89

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Biraj...i seti se:
    - Upali smo u vazalstvo krajem 14 veka...i to nam je "jebalo kevu" narednih vekova.
    - A pomoglo je da upadnemo...(koja slučajnost) to što smo BILI PODELJENI.
    Poznato ti ovo ? Zar ne liči mnogo na sadašnjost ?
    Ajde da se setimo bliže istorije:

    od '45 smo "slobodni", "nesvrstani" i "bratski" sa komšijama. I to nam jebe kewu i dan danas.

    Tako da, batali te tvoje hiljadugodišnje priče. Ko ne ume da prepozna trenutak, propada.

    A mi smo propadali mnogo više nego što smo sebi smeli da dozvolimo.

    Ovako mali.

  15. #90

    Odgovor: Да ли сте за улазак Србије у НАТО?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ajde da se setimo bliže istorije:

    od '45 smo "slobodni", "nesvrstani" i "bratski" sa komšijama. I to nam jebe kewu i dan danas.

    Tako da, batali te tvoje hiljadugodišnje priče. Ko ne ume da prepozna trenutak, propada.

    A mi smo propadali mnogo više nego što smo sebi smeli da dozvolimo.

    Ovako mali.

    Ajde ? Prepoznaj trenutak ?
    Kao onaj...kada su sve sitne duše "koje je narod birao" prepoznale trenutak...da se otcepe kada se svi ostali ujedinjuju ? A mi jedini ispali mamlazi...jer smo znali da je to neviđena glupost ? I jer je glavni motiv bio lični interes...ne interes naroda ?
    Vidiš u čemu je razlika...druge države GLEDAJU SVOJ INTERES...a kod nas POLITIČARI SVOJ INTERES (u prevodu...jebe im se za državu koju treba da vode).
    Seti se ...Mesić reče:
    - Ja ću biti POSLEDNJI predsednik SFRJ! ...i ostade živ lupivši. Negde drugde...teško da bi se "nanosio glave".
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 6 od 13 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •