Ada. Kompleks Adice, bazeni i okolina ...
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Ada. Kompleks Adice, bazeni i okolina ...

    Ako sam pogrešio u nazivu Adica/Adice molio bih da me ispravite. Hvala.

    Sasvim slučajno sam čuo za bazene kod Ade, zahvaljujući koleginicama sa posla. Posle par pohvalnih priča odlučio sam da proverim i nisam se pokajao.

    Sami bazeni nisu neka posebna priča, dobijeni su tako što su vredni ljudi prvo iskopali rupe u zemlji koje su potom betonirali itd. Šalim se.
    Bazeni su sasvim ok, ništa posebno ali sasvim u redu. Postoje ukupno tri bazena sa različitim dubinama (prvo su kopali onaj najdublji i najduži dok su bili odmorni, potom su ... ) naravno, za različite uzraste posetilaca.

    Prava lepota kompleksa Adice/a je u veoma prijatnom ambijentu, travnjak je čist i uredno održavan. U stvari sve je čisto i uredno. Okruženi ste najraznoraznijm drvećem i biljkama pa je samo pitanje trenutka kada ćete krenuti u istraživanje. O cveću ne bih pričao, prvo ne razumem se nešto preterano (umem samo da se divim i mirišem kao Ferdinand, bik iz crtaća) drugo ni ne znam šta sam sve video.
    Postoje i vitrine sa raznim kamenjem, keramikom, školjkama i sl. dospelim iz belog sveta, kao pokloni posetilaca kojima se boravak dopao.
    Moram napomenuti kako skoro svako drvo, biljka ima tablu sa nazivom na više jezika i imenom darodavca.

    Veoma prijatno mesto, pogotovo za porodični boravak ... verujem kako se niko neće pokajati ako se odluči na posetu.

  2. #2

    Odgovor: Ada. Kompleks Adice, bazeni i okolina ...

    Potvrdjujem pricu!
    Bio sam letos prvi put, naravno posetu sam ponovio. Ima tu i odbojkaskih terena, stonog tenisa, fudbala...
    Vaistinu lepo uradjen kompleks za razonodu.

  3. #3

    Odgovor: Ada. Kompleks Adice, bazeni i okolina ...

    A jel to možda ono gde ima da se igra onaj veliki šah? Nisam bila, ali videla sam na slikama, ako je to - to. I lepo je
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Ada. Kompleks Adice, bazeni i okolina ...

    Jeste, imaju ogromantan šah. Moguće je da imam i neku fotku, moram pogledati pa ako bude postaviću.

  5. #5

    Odgovor: Ada. Kompleks Adice, bazeni i okolina ...

    Na bazenu u Adi je super i u fulu , jedini problem je ( što sam lično doživeo ) da piće lakše naručite na engleskom nego na srpskom - naravno ako ne znate mađarski. ( Prvi birc od ulaza )
    Poruku je izmenio simke, 13.11.2007 u 23:20 Razlog: gramatička greška

  6. #6

    Odgovor: Ada. Kompleks Adice, bazeni i okolina ...

    Citat Horgosa-Dragas kaže: Pogledaj poruku
    Na bazenu u Adi je super i u fulu , jedini problem je ( što sam lično doživeo ) da piće lakše naručite na engleskom nego na srpskom - naravno ako ne znate mađarski. ( Prvi birc od ulaza )
    Moja porodica, prijatelji, pa ni ja nismo imali tih problema, sedeo sam tamo par puta i nisam primetio da nešto ne razumeju.
    Ja pričam zvaničnim jezikom ove zemlje i dobijem ono što naručim, uglavnom nisam imao neku ideju da se družim sa konobarima i da nešto posebno divanimo ... tako da i nisam imao neku priliku da ocenim njihovo poznavanje srpskog jezika.

    Malo više sam razgovarao sa nekim od zaposlenih na bazenima i nekim gospodjama u krugu čiji posao mi nije baš jasan ali vidim da su u uniformama ...

    Sa ljudima sa bazena i sa njihovim šefom sam razgovarao zbog toga što su moji izgubili neku vrednu sitnicu u bazenu koja nije bitna za ovu priču ... moram primetiti da su svi bili veoma ljubazni i da su se svojski potrudili da je pronadju.

    Sa gospodjama iz kruga sam razgovarao povodom vitrina sa suvenirima u kojima su izloženi poklonjeni eksponati koji su stigli sa raznih krajeva planete, takodje su bile veoma ljubazne i od njih sam čuo razne priče pa i priču da svako drvo ima svoga domaćina, da se žitelji brinu o cveću i sl.

    Ne želim da kažem kako idealno poznaju srpski jezik ali uspevali smo da se sporazumevamo bez nekih posebnih napora.

  7. #7

    Odgovor: Ada. Kompleks Adice, bazeni i okolina ...

    Cao svima.Ja sam iz Ade....i kada cujem ovakve price,sva se rastuzim.Jeste...zaista ima ljudi koji tesko govore srpski....ali nemojte zaboraviti na nas.Ima i nas tu,ali...zaista jako malo.Zato,nemojte generalizovati da nas ne razumete u Adi.Pozdrav i dobro nam dosli!
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  8. #8

    Odgovor: Ada. Kompleks Adice, bazeni i okolina ...

    11. aprila pocinje snimanje Balasevicevog filma "Rani mrazi" u Adi.Snimace se kraj Tise u rekreacionom centru koji je zaista predivan,a to ce sada mnogi imati prilike da vide.
    U Adi se zadrzavaju 11 nedelja,a zatim se dalje snima u Senti,Ceneju...
    Kada budem saznala nesto vise,javljam vam!
    Poruku je izmenio Tami80, 28.03.2008 u 22:59
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  9. #9

    Odgovor: Ada. Kompleks Adice, bazeni i okolina ...

    Zoltan Gali spremio specijalitet za 12.000 gurmana

    Gulaš za Ginisov rekord

    Zolatan Gali oborio je juče svetski rekord, tako što je napravio najveći čobanski gulaš od 12.000 porcija. Stigla je i potvrda predstavnik Ginisove kancelarije u Budimpešti da je oboren svetski rekord i da će u sledećem izdanju knjige Ginisovih rekorda biti ubeleženo ime Zoltana Galija kao čoveka koji je skuvao najveću količinu gulaša u kotliću.




    Gulaš parti koji je juče u Rekreacionom parku Adica u Adi priredio Original gastro klub i restoran Galib Zoltana Galija (36) iz Ade, zbog ovog uspeha ostaće zabeležen zlatnim slovima u istoriji ove varošice na Tisi. Obaranje rekorda počelo je u šest sati, a u 12.58 predstavnik Ginisove kancelarije u Budimpešti, Šandor Čanji, saopštio je da je oboren svetski rekord i da će, nakon stroge procedure, u sledećem izdanju knjige Ginisovih rekorda biti ubeleženo ime Zoltana Galija kao čoveka koji je skuvao najveću količinu gulaša u kotliću - 12.000 porcija.
    Ideja da skuvam ovako veliku količinu gulaš čorbe, kojom bi se upisao u Ginisovu knjigu rekorda, dosta je stara, a sada je došlo vreme da se i realizuje. Četiri godine u Adi organizujem Međunarodni festival u kuvanju gulaša, a kao profesionalni kuvar, redovan sam učesnik takmičenja u zemlji i inostranstvu, na kojima sam do sada osvojio preko 40 priznanja,- kaže Zoltan Gali.
    Zoltan je spremao čobanski gulaš-čorbu po tradicionalnom receptu, od mesa i povrća. Utrošeno je 700 kilograma svinjskog mesa, 20 kilograma dimljene slanine, 80 kilograma masti, 200 kilograma graška, 150 kilograma luka, 10 kilograma belog luka, 400 kilograma krompira, 100 kilograma svežeg paradajza i paprike, 70 kilograma kupusa, 100 kilograma šargarepe i peršuna, tarane 50 kilograma, 18 kilograma začina i 4 kilograma dodatka jelima. Ovaj specijalitet mađarske nacionalne kuhinje omiljena je poslastica svih gurmana.
    Milorad Matić - Biba je zadužen za ekipu koja loži vatru ispod kotlića. Ovo je veoma odgovoran i bitan posao, jer prejaka vatra može sve da upropasti, a nedovoljno plamena neće omogućiti da se preko 4.000 litara sadržaja kuva.
    - Obezbedili smo šest kubika vrbovog drveta, jer to drvo je najbolje za loženje ispod kotla. Bitno je da se vatra drži pod kontrolom i da se reguliše prema instrukcijama kuvara - kaže Biba.
    Jedan od promotera ove manifestacije je i Ađanin Arpad Šterbik, najbolji rukometni golman na prošlom svetskom prvenstvu, koji će na narednoj Olimpijadi u Kini braniti boje rukometne reprezentacije Španije.
    - Drago mi je da Ada, za mene najlepše mesto na svetu, i na ovakav način privlači pažnju ljudi da dođu u nju. Gulaš festivali se organizuje već četiri godine i siguran sam da će oni koji dođu u Adu i uvere se u naše gostoprimstvo doći ponovo. Sa nestrpljenjem čekam na red da probam ovaj Ginisov gulaš- kaže Šterbik.
    Ferenc Irmenji, predsednik ađanske opštine, kaže da je dobra kuhinja kamen-temeljac turizma Potisja, pored prirodnih lepota.
    - Ovakve manifestacije su dobre za popularisanje domaćeg turizma, a za ovu današnju, dugujemo zahvalnost Zoltanu Galiju - kaže prvi čovek Ade.
    Za nepuna tri sata sadržaj kotlića je potpuno ispražnjen, a zadovoljni posetioci, pored dobrog zalogaja, uživali su i u prigodnom muzičkom i zabavnom programu koji je trajao do duboko u noć.

    Blic
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Odgovor: Ada. Kompleks Adice, bazeni i okolina ...

    'ajde ja koja sam bila tamo, moram reci da je bilo ispod proseka
    oni koji su gulas probali kazu da to nije gulas nego corbuljak sa malo mesa i masti.. muzika je bila haos.. na 100 stepeni fujasi sviraju, do piva nema sanse da dodjes od guzve, posle fujasa narodnjaci..
    meni bilo extra kad sam sela u rock club i raspalila po AC/DC, bureku i pivu
    Krek, krek.. Ne gudra

  11. #11

    Odgovor: Ada. Kompleks Adice, bazeni i okolina ...

    Ja sam bila na rukometnim pripremama 2000. godine u Adi. Mnogo lep grad. Bile smo smeštene u hotelu iz kojeg kad se izlazi išlo se pravo tim putem i preko nekog mostića se prelazilo i dolazilo do bazena, imali smo svakodnevno jedan trening u bazenu. Ulica iza hotela je vodila do sportske hale. Moram da pohvalim domaćine i građane Ade, jako lepo su Nas primili i počastili. Ada ima jednu poslastičarnicu blizu hotela (koja nam nije ostala u lepom sećanju, konobarica je bila jako neljubazna prema nama, pa smo joj napravile malo iznenađenje ), ali imaju dobre kolače Bile smo i u tekstilnoj fabrici od koje smo dobile poklon džemper i materijal za kostim. Sve u svemu

  12. #12

    Odgovor: Ada. Kompleks Adice, bazeni i okolina ...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    (1. juna 2008.)

    Gulaš za Ginisov rekord

    Zolatan Gali oborio je juče svetski rekord, tako što je napravio najveći čobanski gulaš od 12.000 porcija. Stigla je i potvrda predstavnik Ginisove kancelarije u Budimpešti da je oboren svetski rekord i da će u sledećem izdanju knjige Ginisovih rekorda biti ubeleženo ime Zoltana Galija kao čoveka koji je skuvao najveću količinu gulaša u kotliću.

    „Gulaš parti“ koji je juče u Rekreacionom parku „Adica“ ... ]

    U subotu, ovog 13. juna našli smo se u Adi. Čuli smo da se priprema obaranje prošlogodišnjeg rekorda, ali uz nešto drugačije uslove: paprikaš će se kuvati u 100 kotlića. Problem sa mešanjem tolike količine gušćeg gulaša je verovatno i proizveo ono što je Starsica u svom postu komentarisala:

    oni koji su gulas probali kazu da to nije gulas nego corbuljak sa malo mesa i masti

    Na licu mesta smo se zatekli kad je pristavljanje bilo u punom jeku.

    Učesnici su bili uniformisani, a mnoge ekipe su imale i svoja obeležja, kao npr. ova na slici ispod.


    Organizacija je bila na visini, a to mi je i omogućilo da napravim ovaj snimak sa visine - popeo sam se na vatrogasnu cisternu!

    Za one koji nusu mogli da iščekaju dalji razvoj dogadjaja 'na prazan stomak' kuvano je u 5-6 oranija, a bome, dve su već bile ispražnjene.


    Nismo bili zainteresovani da ostanemo duže, pa ne znam da li je cilj - obaranje rekorda i ostvaren.

    Zadovoljili smo se ribljom čorbom na proverenom mestu.

    Inače, kuvanje paprikaša (ili gulaša?) održavalo se na vašarištu na Adicama stotinak i koji metar od Tise, a preko puta sportskog kompleksa sa bazenima.

    Pošto je do sada na ovoj temi bilo samo verbalnih opisa, dajem malo slika.

    Ovo je ulaz na vašarište slikan sa puta koji ga deli od sportsko-rekretivnog centra. (Slikano je ovog 1. maja, a vojnički pasulj je bio izvrstan, uz to i besplatan. Mi nismo imali posudu da i ponesemo kao ovaj na slici.)


    Do Adica se stiže iz centra, a ovaj putokaz vodi do sportskih terena i bazena.

    Ovo je pored vašarišta

    Kad predjete nasip - na Štrandu ste. (Slikano je pre sezone kupanja.)

    Marina je nizvodno od Štranda.[/CENTER]

    Na bazenima nismo bili, pa ni slika nema. Ali i iz ovog se vidi da Ada ima vrlo lep i uredjen prostor za letnje uživanje.

  13. #13

    Odgovor: Ada. Kompleks Adice, bazeni i okolina ...

    Kad sam vec tu..
    Ove godine nisam bila, ali su bili moji drugovi, koji su rekli da je bilo.. pa standardno za nasu sredinu mnogo fujasha i madjarskog melosa, mnooooooogo je bilo toplo od silne vatre, ali je pivo bilo dobro. Zao mi sto nisam bila, makar da probam neku riblju corbu. Inace je mnogo lep taj deo kod bazena, posebno taj park u tom kompleksu koji je ogroman. Slike sa bazena cu moci da vam dostavim tek kad budem imala cime da slikam
    Krek, krek.. Ne gudra

  14. #14

    Odgovor: Ada. Kompleks Adice, bazeni i okolina ...

    Da i ja pohvalim kompleks bazena, veoma mi se dopada sto ima mnogo vise trave od betona i sto je i tokom najtoplijih dana dovoljno prostora da se peskir ima gde ostaviti. Takodje bih pohvalio i onog ko je napravio sve one predmete od drveta. Svaka cast.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •