Znate li napamet himnu Republike Srbije? - Strana 5

Prikaz rezultata glasanja: Znate li napamet himnu Srbije?

Učesnika ankete do sada
89. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    32 35.96%
  • Ne

    57 64.04%
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 73 od ukupno 73
  1. #61

    Odgovor: Znate li napamet himnu Republike Srbije?

    Ne, ne znam himnu napamet, nisam znala ni prethodnu.
    Umela bih do odmumlam (pošto ne umem da zviždim) melodiju, ali reči ne znam.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  2. #62

    Odgovor: Znate li napamet himnu Republike Srbije?

    Predhodnu Hej Sloveni morao sam da ucim napamet zbog uciteljice koja je to trazila odlicno se secam.Ovu Boze Pravde znam prve 2 strofe ili onu strofu sto pevaju kada je utakmica neka.A ja se ipak spremam za ovu trecu himnu koja nas ceka u Vojvodini

  3. #63

    Odgovor: Znate li napamet himnu Republike Srbije?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Predhodnu Hej Sloveni morao sam da ucim napamet zbog uciteljice koja je to trazila odlicno se secam.Ovu Boze Pravde znam prve 2 strofe ili onu strofu sto pevaju kada je utakmica neka.A ja se ipak spremam za ovu trecu himnu koja nas ceka u Vojvodini
    Osobu sa takvom glavom ne čeka ništa. Blago tebi.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #64

    Odgovor: Znate li napamet himnu Republike Srbije?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Predhodnu Hej Sloveni morao sam da ucim napamet zbog uciteljice koja je to trazila odlicno se secam.Ovu Boze Pravde znam prve 2 strofe ili onu strofu sto pevaju kada je utakmica neka.A ja se ipak spremam za ovu trecu himnu koja nas ceka u Vojvodini
    Ха ха ха ха, духовит је момак овај Бећар, чини ми се као да је по задатку од стране партије на форуму да трује поштен свет!

    Кад смо већ код свечане песме Аутономне покрајине Војводине, сети се да је Чанак покушао са својим подрепашима да уведе оду радости за исту, међутим то је одбијено консензусом свих странака (осим лсдв) тако да колега, и у том твом свету фантазије не би морао да учиш текст свечане песме јер би она била без речи!

    Даће Бог па ће ускоро свима нама у Србији друга химна бити "Ода радости" ...

  5. #65

    Znate li napamet himnu Republike Srbije?

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    pa himnu bi trebalo svi da znaju,samo sto ide "srpskog kralj,srpski rod"...a ne narod...
    Da, ali kralja nemamo odavno. Zato je stih "srpskog kralja" zamijenjeno sa "srpske zemlje".


    Inače srpsku himnu ne znam čitavu. Samo dio. BH himnu znam mumlati jer ionako je instrumental.

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Predhodnu Hej Sloveni morao sam da ucim napamet zbog uciteljice koja je to trazila odlicno se secam.Ovu Boze Pravde znam prve 2 strofe ili onu strofu sto pevaju kada je utakmica neka.A ja se ipak spremam za ovu trecu himnu koja nas ceka u Vojvodini


    Koji komičar! Na svakom forumu očigledno mora postojati dvorska luda.
    Poruku je izmenio BaneK, 27.09.2008 u 21:29 Razlog: uzastopni postovi

  6. #66

    Odgovor: Znate li napamet himnu Republike Srbije?

    Ne necu ni da je ucim pod " stare dane "

  7. #67

    Odgovor: Znate li napamet himnu Republike Srbije?

    "Hej Sloveni" znam u pola noći da me probudiš.
    "Bože pravde" ne znam i ne želim da je znam ikada.
    "Oda radosti"...jeee...znam je i držim za svoju himnu!
    ...il smo samo tu zbog ravnotee među zvezdama...

  8. #68

    Odgovor: Znate li napamet himnu Republike Srbije?

    Citat monalisa kaže: Pogledaj poruku
    "Hej Sloveni" znam u pola noći da me probudiš.
    "Bože pravde" ne znam i ne želim da je znam ikada.
    "Oda radosti"...jeee...znam je i držim za svoju himnu!
    Blago nama sa jugonostalgičarima i globalistima.

    "Bože pravde" mislio sam da neću dočekati da bude himna.

  9. #69

    Odgovor: Znate li napamet himnu Republike Srbije?

    ne,..al znam Hej, Sloveni, himnu za sva vremena, himnu moje domovine

  10. #70

    Odgovor: Znate li napamet himnu Republike Srbije?

    Citat monalisa kaže: Pogledaj poruku
    "Hej Sloveni" znam u pola noći da me probudiš.
    Hej Sloveni je imala smisla dok je bila ona zajednička država, sastavljena od šest republika, i od nekoliko južnoslovenskih naroda. Zarad bratstva i jedinstva, i da se neko ne bi osetio manje vrednim ili zapostavljenim zato što se oni ne spominju a neko drugi se spominje kao i da se prekine svaka veza sa monarhijom, ta himna je stupila na scenu. Ona je neutralna. U njoj se ne spominju ni nacionalnosti ni pojedinci, već sloveni, a svi mi smo sloveni, bar tako kažu knjige iz Istorije. Tako se postiglo da su vuci siti i ovce na broju. Međutim, kada su se ti isti južnoslovenski narodi jedan za drugim polako odvajali, oni su uvodili svoje himne u kojima veličaju samo svoj narod a ne zajednički. I tako smo ostali sami. Pošto više nema države nekoliko slovenskih naroda, već samo jednog (Srba), glupo je da nam himna govori o svim južnim slovenima. I zato mi nije žao što su je promenili.


    Citat monalisa kaže: Pogledaj poruku
    "Bože pravde" ne znam i ne želim da je znam ikada.
    Ovde moram da ti postavim pitanje, a to je zašto? Ako si pripadnik srpskog naroda, zašto ti je mrsko da prihvatiš srpsku himnu? Da li ti se ne dopadaju reči, melodija, oboje, ili poruka koju ona nosi? Ako je svima dozvoljeno da imaju himne koje veličaju njihovu naciju, zašto to ne bi bio slučaj i sa nama.


    Citat monalisa kaže: Pogledaj poruku
    "Oda radosti"...jeee...znam je i držim za svoju himnu!
    Sažaljevam slučaj, jer čak i ako/kad uđemo u EU, "Bože pravde" ostaje himna Srbije, kao što je slučaj sa Francuzima i njihovom "Marsaljezom", ili sa bilo kojom drugom državom članicom EU.

    Evropska Unija je, kao što joj i samo ime kaže unija (udruženje) više evropskih država. I UEFA je još jedna unija. To je unija fudbalskih saveza Evrope, i ona organizuje takmičenje koje se zove "Liga šampiona", a pred svaki meč oni puštaju himnu Lige šampiona. Iako ja volim fudbal, ja ne kažem da ja tu melodiju držim za svoju himnu.

    I za kraj, ima rešenja. Ako "Hej Sloveni" voliš, "Bože pravde" ne voliš, a "Odu radosti" držiš za svoju himnu, onda ti od sveg srca preporučujem Poljsku. Himna joj je kao jaje jajetu sa "Hej sloveni", ama ista melodija, samo malo brža, "Bože pravde" im nije himna, a i članica su EU pa je i "Oda radosti" u toj kombinaciji.

  11. #71

    Odgovor: Znate li napamet himnu Republike Srbije?

    Bože pravde što spašavaš jedan narod jedan rod,... jer to ta?
    neznam kako ide i nezanima me ......
    HEJ SLOVENi jedina himna na koju ustajem kad ju čujem pa makar se čula i Polska ali je HEJ SLOVENI!

  12. #72

    Odgovor: Znate li napamet himnu Republike Srbije?

    Znam celu himnu,mada moze da se desi da pomesam stihove.

  13. #73

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.02.2019, 07:56
  2. Ustav Republike Srbije
    Autor Turkmenbashi u forumu Politika
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 27.04.2010, 10:54
  3. Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 16:27
  4. Odgovora: 86
    Poslednja poruka: 21.10.2007, 22:00

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •