Domace legende koje nisu vise sa nama... - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 31
  1. #16

    Odgovor: Domace legende koje nisu vise sa nama...

    Milenko Zablacanski odlican glumac fenomenalan reditelj!!! igrala sam u predstavi koju ja rezirao, nezaboravno iskustvo!!!!!!

  2. #17

    Odgovor: Domace legende koje nisu vise sa nama...

    Naravno da su to pre svih Zoran Radmilović i Bata Stojković, kao i ostali već pomenuti. Dodao bih i Slobodana Aligrudića i Branka Plešu.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  3. #18

    Odgovor: Domace legende koje nisu vise sa nama...






    Bata Živojinović: Veliki čovek

    Veliki srpski glumac Velimir Bata Živojinović, na vest o smrti kolege iz Hrvatske Borisa Dvornika, izjavio je da su se njih dvojica lepo družili i da bi voleo da u takvim odnosima budu i naši narodi.

    "Neki su pisali da smo se svađali, pa mirili, a mi se nikada nismo svađali. Zato nismo ni imali razloga da se pomirimo, ali smo imali razloga da se sretnemo. On je za mene bio i ostaće živ, divan i topao čovek. Ako hoću da ga vidim, imam filmove i kasete", rekao je Živojinović.

    "Drugi su nas svađali, a to što se nas dvojica nismo svađali nosi neku saimboliku. To što smo se lepo družili i to je jedna simbolika. Voleo bih da takvi budu i naši narodi. U tome je značaj našeg druženja - u zajedništvu i ništa van toga", naglasio je on.

    Napomenuvši da je "šteta što Dvornik neće učestvovati u tom zajedništvu i pomirenju", Živojinović je izrazio uverenje da ćemo se "pomiriti u ogromnom broju".

    "Važno je da smo se nas dvojica razumeli apsolutno. Iako smo bili naoružani kad god smo snimali, nikad nismo pucali jedan u drugog, stvorili smo prijateljstvo koje je prihvatilo 90 odsto i srpskog i hrvatskog naroda. To je najvažnije, a mi smo samo akteri toga", rekao je Živojinović.

    "Boris je bio šarmantan i duhovit čovek. Naš narod kaže - o mrtvima sve najbolje, ali to je zaista tako kada je on u pitanju. Sve najbolje, tolerantan čovek, sjajan glumac, veliki umetnik, to misle svi koji ga znaju iz života", zaključio je Živojinović.

    On je za "Slobodnu Dalmaciju" rekao da će doći na sahranu Borisa Dvornika. "Ništa gore nije moglo da se dogodi, nikad ga više neću videti. Doći ću na sahranu", rekao je Bata Živojinović.



    Ljubiša Samardžić: Dvornik - deo naše bogate prošlosti

    Srpski glumac, reditelj i producent Ljubiša Samardžić izjavio je Tanjugu da je smrću hrvatskog glumca Borisa Dvornika "otišao i deo naše bogate prošlosti".

    "Odlaskom Borisa Dvornika kao da je otišao deo naše nepresušne bogate prošlosti i ludosti koju smo obojica nosili".

    Izražavam duboka saosećanja Dvornikovoj porodici i svima koji su poštovali njegovo delo", rekao je Samardžić.

    Glumac Aljoša Vučković rekao je da polako odlazi čitava plejada glumačkih velikana. "Otišao je Smoje, Zdravka, Genda i sad Boris, ne mogu da verujem. Iako imam mnogo poslovnih obaveza, nastojaću da dođem u Split".

    Muzičar Oliver Dragojević kaže da je sa Dvornikom otišao i veliki deo Splita. "No, iza sebe je ostavio toliko stvari u kojima će mnoge generacije moći da uživaju", rekao je Dragojević koji se sa Dvornikom najviše družio dok su snimali zajednički album sa Zdenkom Runjićem kad je nastala i slavna pesma "Nadalina".

    http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=91252
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #19

    Odgovor: Domace legende koje nisu vise sa nama...

    Borisa Dvornika sam povremeno vidjao u Splitu. Mislim da je stanovao na Poljudu u zgradi koju su kolokvijalno zvali `Kineski zid`. Cetvrtkom, cini mi se, je sa svojim drustvom imao zakupljen termin u jednoj sportskoj hali u blizini kafane Mornar (kod Veljka/naime bilo je dva Mornara, pa su ovaj zvali po imenu sefa). Nakon `baluna na mice golice` su vece redovno provodili u veselom druzenju....

    Poslednji put sam ga video u Komizi, u restoranu `Nadalina` koji se nalazio na rivi. Bilo je to veliko drustvo u kojemu su pored njega bili i Miljenko Smoje, Momcilo Popadic, Jaksa Fjamengo... Nisam siguran, ali cini mi se da je bio i Ivica Vidovic. Tada sam ga i upoznao, kao i ostale. Moj prijatelj, komizanin, je dao ribu za tu veceru, pa sam imao tu privilegiju da pored njega sedim sa njima. Mislim da ne treba da napominjem da sam se napio k`o majka...

    Boris Dvornik je bio neponovljivo sarmantan glumac, veliki kozer i covek koji je jako voleo drustvo i zivot. Neobicno je postovao Smoju, ali i ostale svoje prijatelje s kojima se duzio decenijama....

    Vidjao sam i jegove sinove, koji su bili talentovanni mladici i bavili se muzikom. Tada je u Splitu radio poznati studio `Tetrapak` koji je producirao dosta dobru muziku. Drzao ga je neki Vilovic (ime sam zaboravio).

    Medjutim, dolazile su glasine da je pred kraj zivota Boris imao problema sa picem, a njegov sin sa sredstvima zavisnosti. Ne znam da li je to tacno, ali sigurno je da nema veze sa njegovom sjajnom glumom i vanrednim licnim pecatom koji je otisnuo u filmsku umetnost zemlje koja se zvala - Jugoslavija.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #20

    Odgovor: Domace legende koje nisu vise sa nama...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Borisa Dvornika sam povremeno vidjao u Splitu. Mislim da je stanovao na Poljudu u zgradi koju su kolokvijalno zvali `Kineski zid`. Cetvrtkom, cini mi se, je sa svojim drustvom imao zakupljen termin u jednoj sportskoj hali u blizini kafane Mornar (kod Veljka/naime bilo je dva Mornara, pa su ovaj zvali po imenu sefa). Nakon `baluna na mice golice` su vece redovno provodili u veselom druzenju....

    Poslednji put sam ga video u Komizi, u restoranu `Nadalina` koji se nalazio na rivi. Bilo je to veliko drustvo u kojemu su pored njega bili i Miljenko Smoje, Momcilo Popadic, Jaksa Fjamengo... Nisam siguran, ali cini mi se da je bio i Ivica Vidovic. Tada sam ga i upoznao, kao i ostale. Moj prijatelj, komizanin, je dao ribu za tu veceru, pa sam imao tu privilegiju da pored njega sedim sa njima. Mislim da ne treba da napominjem da sam se napio k`o majka...

    Boris Dvornik je bio neponovljivo sarmantan glumac, veliki kozer i covek koji je jako voleo drustvo i zivot. Neobicno je postovao Smoju, ali i ostale svoje prijatelje s kojima se duzio decenijama....

    Vidjao sam i jegove sinove, koji su bili talentovanni mladici i bavili se muzikom. Tada je u Splitu radio poznati studio `Tetrapak` koji je producirao dosta dobru muziku. Drzao ga je neki Vilovic (ime sam zaboravio).

    Medjutim, dolazile su glasine da je pred kraj zivota Boris imao problema sa picem, a njegov sin sa sredstvima zavisnosti. Ne znam da li je to tacno, ali sigurno je da nema veze sa njegovom sjajnom glumom i vanrednim licnim pecatom koji je otisnuo u filmsku umetnost zemlje koja se zvala - Jugoslavija.
    Lepe uspomene.Zavidim na tom pijanstvu.
    Da,glumčina.Završio je Srednju glumačku školu u Novom Sadu.

    Ode Meštar...


  6. #21

    Odgovor: Domace legende koje nisu vise sa nama...

    Danilo bata Stojkovic!
    ništa manje legende:Z. Radmilovićm Pavle Vujisić,Dragomir gidra Bojanić

  7. #22

    Odgovor: Domace legende koje nisu vise sa nama...

    Danilo Bata Stojkovic

    Zoran Radmilovic

    Pavle Vujisic

    Prave legende naseg filma...........

  8. #23

    Odgovor: Domace legende koje nisu vise sa nama...

    Bata Stojkovic
    Pavle Vujisic
    Ckalja, ja zaista njegove filmove mogu gledati milion puta i nikad mi nece dosaditi i svaki put se nasmejem,kao da ga gledam prvi put.Komicar, kakav se samo jednom radja.

  9. #24

    Odgovor: Domace legende koje nisu vise sa nama...

    Za mene je to Pavle Vujisić..
    Čovek naturščik, a takav glumac i umetnik..to se zove pravi dar od Boga..

    A od kako sam nedavno pročitala Knjigu o Paji, još više ga volim i cenim..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  10. #25

    Odgovor: Domace legende koje nisu vise sa nama...

    Tomislav Gotovac (Sombor, 1937. - Zagreb, 2010.), hrvatski filmski redatelj, glumac, performer, multimedijalni i konceptualni umjetnik.

    /www.filmski.net/

    Rođen u Somboru 1937. a preselio se u Zagreb 1941. godine gdje završava osnovnu školu i gimnaziju.
    Radio je kao službenik Narodne Banke i bolnice Dr. Mladen Stojanović više od deset godina.
    Godine 1954. izveo svoj prvi performans u Mostaru.
    Godine 1962. snimio svoj prvi film u Zagrebu.
    Godine 1964. radi svoje prve kolaže.
    Završio režiju na ADU u Beogradu kod profesora Aleksandra Petrovića.
    Godine 1976. vraća se u Zagreb gdje djeluje i danas.
    Jedan je od najznačajnijih hrvatskih konceptualnih umjetnika, performera i redatelja avangardnih filmova.
    Svoje avangardne filmove i performanse prikazivao je po čitavom svijetu, a između ostalih i u ovim gradovima: Dublin, London, Moskva, Berlin, Kyoto, New York, Varšava, Beč, Beograd, Ljubljana...
    Bio je oženjen i iz toga braka ima kćerku Sarah.
    Glumio je i u filmovima Lazara Stojanovića, Zorana Tadića, Gorana Rušinovića, Francija Slaka, Slobodana Šijana, Želimira Žilnika i Dušana Makavejeva.
    Godine 2005. promijenio je ime Tomislav Gotovac u Antonio Lauer.
    Član je HDLU.
    /www.wikipedia.org/

    Umro u Zagrebu 25. juna 2010. godine.

    YouTube- Sonja Savić i Tom Gotovac - Odjava

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #26

    Odgovor: Domace legende koje nisu vise sa nama...

    na konto ove teme, u koje se nemam nameru ukljucivati, vec samo dodati


    ....koliku smo nepresusnu i bogatu artisticku scenu imali tokom zadnjih
    pedeset godina da sumnjam da nam je neko bio ravan u tome. slikari, vajari,
    muzicari svih fela, sportisti, glumci, pisci, itd...tek kad se opazi po neki
    nekrolog setimo ih se. nepravedno zaista, mada sam siguran da znaju ne bi
    se ljutili, ostala su dela veca od svega....
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  12. #27

    Odgovor: Domace legende koje nisu vise sa nama...

    Citat rusty nail kaže: Pogledaj poruku
    ostala su dela veca od svega....



    Za njega su ogoljeno nasilje, ubijanje mladih ljudi, mržnja dojučerašnjih prijatelja, nagoveštaj još strašnijeg raspada Jugoslavije, bili previše. Njemu je bilo teško, pristojan se svet nije pomirio sa njegovom odlukom

    Faktografija je neumoljiva, nije više živ Bekim Fehmiu, glumac čiji su angažman i dar obeležili domaću i evropsku kinematografiju; vest koja teško pada svima koji su u godinama beznađa, u kojima je zaćutao, verovali da će progovoriti i proglumiti. Ćutao je.

    U bolu koji curi niz stranice njegovog autobiografskog dela pod naslovom "Blistavo i strašno", objavljenog 2001. vidi se kako je i zašto upoznao nasilje i zašto ga je do kraja života prezirao. Nije mu bio dorastao, kao što nisu ni mnogi koji su ga preživeli.


    Bekim Fehmiu je, na svoj način, svojom umetnošću i samom činjenicom da je tu negde, povezivao Albance i Srbe koji su sačuvali normalnost, ma koliko to bilo teško. Njegov je eskapizam stravično individualno svedočanstvo zločina koji imaju svoj prepoznatljivi rukopis.

    Otišao je Odisej i neće se vratiti. Hvala.

    IZVOR
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  13. #28

    Odgovor: Domace legende koje nisu vise sa nama...

    Dušan Prelević Prele

    Biografija

    Prelević je igrao fudbal u Bulbulderu i Crvenoj zvezdi, a bio je hokejaški golman Partizana.

    Muzikom je započeo da se bavi profesionalno 1965. godine. Bio je član sledećih muzičkih sastava: Orkani, Juniori, Siluete Tomija Sovilja i Vizije. Od 1968. godine je član Korni grupe. U grupi ostaje samo nekoliko meseci. Sa njima je snimio pesmu "Čovek i pas".

    Potom započinje njegova solistička karijera. Na Beogradskom proleću 1970. godine izvodi kompoziviju "Da l postoji ona koju sanjam", a na Omladinskom festivalu u Subotici za pesmu "Kažu" dobija nagradu.

    Bio je član Udruženja džez muzičara. Snimio je nekoliko ploča, pisao je tekstove za rok i džez kompozicije, a u Ateljeu 212 je igrao i pevao u mjuziklu Kosa.

    Sredinom sedamdesetih je bio pevač rok sastava "Opus" Miodraga Miveta Okrugića, sa kojima je snimio jedan LP, da bi se na prelasku iz sedamdesetih u osamdesete obreo u Holandiji, gde je pevao crnačku muziku po tamošnjim klubovima.

    Svoj prvi album "Na oštrici brijača" objavio je 1982. godine uz pomoć Bore Đorđevića, tromboniste Kireta Mitreva, klavijaturiste Laze Ristovskog, gitariste Enesa Mikića, basiste Nenada Stefanovića Japanca, bubnjara Vladimira Furduja, trubača Stjepka Guta i glumca Slobodana Aligrudića. Sa ploče su se izdvojile pesme "Majko na šta liči tvoj sin" i obrada hita sarajevskih Indeksa "Jutro će promeniti sve".

    Desetak godina kasnije 1991. godine, izdao je svoj drugi album "U redu pobedio sam", na kojem su svirali čuveni trubač Duško Gojković, kontrabasista Miša Blam, klavijaturista Miša Krstić i poznati Džez bubnjar Lala Kovačev. Na albumu su neki hitovi sa prthodne ploče i obrade poznatih džez standarda.

    Poslednjih dvadesetak godina je objavljivao priče i eseje u NIN-u, Književnim novinama, Dugi i drugim listovima, a napisao je tri knjige pripovedaka. Autor je scenarija za film Poslednji krug u Monci, a napisao je i nastavak.

    Svoj politički angažman manifestovao je članstvom u DEPOS-u početkom devedesetih godina prošlog veka i u DSS-u. Bio je uhapšen u demonstracijama 9. marta 1991. godine.

    Nije se ženio. Otac je dve kćeri, Dine i Milice.



    Pevač. Boem. Divlji intelektualac. Njegova životna filozofija bila je - što manje filozofirati. Poslednji Beograđanin svoje vrste. Podjednako dobro znao da peva, da piše i da popije. Junak beogradske Kose... ovako je opisivan kao lik glavnog grada Dušan Prelević

  14. #29

    Odgovor: Domace legende koje nisu vise sa nama...

    Dani Bate Stojkovića

    U Vrnjačkoj Banji od 10. do 12. avgusta biće održani "Dani Danila Bate Stojkovića". Na dan njegovog rođenja biće otkriven portret u reljefu sa Batinim likom u banjskom amfiteatru ...

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  15. #30

    Odgovor: Domace legende koje nisu vise sa nama...

    Za mene definitivno jedan jedini Chkalja....
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Stvari koje smo voleli, a vise ih nema
    Autor swba u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 23.09.2018, 14:22
  2. Domace bademovo mlijeko
    Autor yige_gui u forumu Recepti
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.02.2015, 02:52
  3. Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 21.03.2010, 21:48
  4. Stare dobre i zaboravljene domace serije
    Autor sanjazoki u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.03.2010, 19:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •