Srpski marš u Novom Sadu 7. oktobra 2007. - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 103
  1. #76

    Odgovor: Srpski marš u Novom Sadu 7. oktobra 2007.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да не причам да је споменуо владику бачког Иринеја без икакве потребе, у контексту да му сметају деца испред Владичанског двора па је тражио измештање Змајевих дечијих игара, а не смета му то што се "неонацисти" (радило се о Образовцима) држе за ограду Саборне цркве! Још је поменуо да је то вероватно нека духовна веза, јер су се Образовци држали за ограду цркве... сигуран сам да их је владика наговорио да се држе за ограду, а ако то није знак подршке Цркве Образовцима, не знам шта је.
    Gledala sam i ja Utisak nedelje, ali se ne sećam da je ovo pričao. Ovo je pričala gledateljka koja se javila u emisiju (ako si na emisiju mislio). Toliko
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  2. #77

    Odgovor: Srpski marš u Novom Sadu 7. oktobra 2007.

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Gledala sam i ja Utisak nedelje, ali se ne sećam da je ovo pričao. Ovo je pričala gledateljka koja se javila u emisiju (ako si na emisiju mislio). Toliko
    Хм, кад се сетим, чини ми се да јесте, гледатељка којој је деда био свештеник а отац официр (помислих како ме одушевљавају породице у којој је син свештеника био комунистички официр, да је Хитлер остао вероватно би и њему пришли јер је лукративно). Али било је спомињања ограде и везе са Црквом и од стране Чанка или миниЧанка....
    Иначе, Оља је могла да позове рецимо и још некога из ЛДПа, нешто ми се онај Радун превише бахатио и кочоперио, може му се кад је бројчано надјачао ову двојицу.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  3. #78

    Odgovor: Srpski marš u Novom Sadu 7. oktobra 2007.

    Зашто имаш утисак да није способна? Могу ти рећи да сам се у недељу у Новом Саду осећао максимално сигурно.
    Ne mislim na sam dogadjaj. Mislim na kontrolu i nadgledanje takvih organizacija na nekom dugorochnijem planu. Policija mora da ima podatke o njihovoj brojnosti, o chlanovima, akcijama i namerama i pre nego shto dodje do incidenta... Kako che do tih podataka dochi je ono shto definishe njenu sposobnost.


    ..
    да сиђем с ограде..
    Je li boga ti, a shta si radio na toj ogradi? Ogradjivao se od skupa?


    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    Sutra da sa upaljenim bakljama i zastavama sa svastikama marširaju ulicama Novog Sada, ti ne bi histerisao?
    Ma boli me uvho za Novi Sad! Shalim se! Pa verovatno bi me iziritirala grupa maloumnika koja pozdravlja fashistichkim pozdravom... zavisi koliko bih pretnju od njih shvatio ozbiljno. Ne sumnjam da bi doshlo i do fajta ( vidi se da zzivim za fajt, al nemam bele charape ko Majkl Djekson *) No shto neko reche takvih marginalnih grupa ima svuda u svetu, nisu nikakva poshast sa neba pa da se sa njima ne mozze izachi na kraj, bez medijske halabuke.

    Vech vidim nekog Jozefa Mitshtajnera Sancho Pansu von Eriksona kako ispred evropske zajednice izrazzava zabrinutost zbog eskalirajucheg nacizma u Srbiji... A ono petnaest bolida sa choshka opet imalo psihotichni napad...

    Што би хистерисао, то је својствено женама и мушкарцима са вишком жеМских хормона. Он је Хлеб, није кифла.
    Hleb, polubeli ..drago mi je Ima i kifla ako je bash prizivljete

    *pogledati forum humor i zabava - tema hocu necu

      Vrh

  4. #79

    Odgovor: Srpski marš u Novom Sadu 7. oktobra 2007.

    Čekaj malo... ko je napao miran prostet građana koji su krenuli da polože venac na spomenik žrtvama racije u Novom Sadu???
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.
      Vrh

  5. #80

    Odgovor: Srpski marš u Novom Sadu 7. oktobra 2007.

    Čekaj malo... ko je napao miran prostet građana koji su krenuli da polože venac na spomenik žrtvama racije u Novom Sadu???

    grupa maloumnika

    A shto pitash? Hochesh da kazzesh kako je masa odgovorila na provokacije i kako su strojevci za sve krivi? Verovatno si u pravu. Bio si tamo pa znash bolje.

    Ja samo kazzem da situacija zahteva drugachiji pristup nego shto je Chankova retorika i kontramitinzi.
      Vrh

  6. #81

    Odgovor: Srpski marš u Novom Sadu 7. oktobra 2007.

    Ne dam da neko osuđuje mene i građane na antifašističkom skupu da smo mi krivi za incident i da se hiljadu građana okrivljuje pa među njima bio i jedan od političarskih lidera koji neki osuđuju.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.
      Vrh

  7. #82

    Odgovor: Srpski marš u Novom Sadu 7. oktobra 2007.

    гледао сам мало на тевеу о оном инциденту... и слушао мало утисак недеље. шта могу да кажем о свему? као да су и једни и други свесно прижељкивали сукобе, атмосвера је подгревана данима унапред.
    и све ми то личи на неку представу иницирану зарад скретања пажње са главних и горућих питања везаних за егзинстенционалне проблема грађана србије у комбинацији са "проблемом" косова.
    тужно и јадно.
    требали су да их искулирају, грађани новог сада. овако ме подсетило на онај контрамитинг на теразијама (истина у много мањој мери)

    волим и ја вас

    и како се само људи лако поприме на позиве "лидера".
    све ми некако иде у кривом смеру-и то неко свесно пумпа-РАЗУМЕТЕ ЛИ, скреће се пажња. па и ово у сјеници, пријепољу...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

  8. #83

    Odgovor: Srpski marš u Novom Sadu 7. oktobra 2007.

    Svi delimično i neki komplet zadovoljiše svoje date zadatke. Neki će se odmarati u zatvoru, neki lečiti razbijene glave, sve u svemu prođe, i ostadoše jadni političari da pričaju svoje jadne priče, uz konstataciju džabe su se mlatili!
    In vinas veritas
      Vrh

  9. #84

    Odgovor: Srpski marš u Novom Sadu 7. oktobra 2007.

    Njegos davno rece: "Kome zakon lezi u topuzu, tragovi mu smrde necovjestvom"

    sto puta sam do sada ponovio da mi je to neonacisticko okupljanje u Srbiji izvan svake pameti. Idealizovanje ideja i lika ljudi koji su izazvali najmonstruoznija ubistva u istoriji covjecanstva a Srbe stavili na odstrel liste je vise nego bolesno. Naravno da se treba boriti protiv ovakvih pojava ali brate dragi ni Chanak and co ne odisu zdravim razumom.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  10. #85
    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Njegos davno rece: "Kome zakon lezi u topuzu, tragovi mu smrde necovjestvom"

    sto puta sam do sada ponovio da mi je to neonacisticko okupljanje u Srbiji izvan svake pameti. Idealizovanje ideja i lika ljudi koji su izazvali najmonstruoznija ubistva u istoriji covjecanstva a Srbe stavili na odstrel liste je vise nego bolesno. Naravno da se treba boriti protiv ovakvih pojava ali brate dragi ni Chanak and co ne odisu zdravim razumom.
    svaka ti cast.
    taj bi zavadio i dva oka u glavi. pa on je danima pozivao na fizicki obracun i to javno, na TV. jedini je zasluzio i razbijenu glavu i zatvor.
    nisam za postojanje i popularisanje neonacista, ali ako je neko dozvolio da se ta organizacija oformi i reistruje, onda nikako nije sme da zabrani njihovo okupljanje, pogotovo sto su oni prvi najavili skup. posle njih je canak, sa onim smrkavcem Chedom, namerio da okupi svoje maloumne pristalice i da ih nahuska da prodju tuda kuda su kremuli. sve je to moglo da se organizuje odmah na keju zrtav racije i da se odmah na licu mesta poloze venci, mada to nikada nije radjeno na ovaj dan, tako da nebi do sukoba doslo ni u kom slucaju.
    ponavljam, nisam na strani neonacista, treba ih zabraniti, ali su maksimalno isprovocirani.

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Ti ljudi su neonacisti,a ako te zanima sta imaju da kazu idi na njihov sajt pa ces videti iako cisto sumnjam da ne znas...
    Btw tamo imas sve ponudjeno,od stormfronta do svih ostalih naci sajtova...

    I kompetentan je da zabrani svako ko ima imalo mozga da razmisli i shvati kakva je pretnja od neonacizma
    po ovome bismo mogli da zabranimo i rad svih politicara, pa i narodne skupstine, da im otvorimo sajt pa da onda oni tamo lepo pisu sta imaju da kaze, a narod ce onda da odlazi i da cita. da zabranimo sve predizborne skupove i kampanje, ako nizbogceg drugog, onda zbog gluposti koje tamo valjaju i zbog para koje potrose.

    ne ide!!!

    pokusavali su da zabrane i rad komunisticke partije u periodu izmedju dva rata, progonili ih i ubijali, ali ista. pobedise i dovedose nas do ovoga.

    u prirodi svih zivotinja, pa i ljudi, je da se bore za opstana. za razliku od drugih zivotinja, mi razmisljamo pa ratujemone samo zbog hrane, vec i zbog misli i onoga u sta verujemo.

    uzmite nam veru i zatvorite je. zabranite nam da verujemo.

    ne ide!!!

    . . .
    Poruku je izmenio silvia, 09.10.2007 u 15:05 Razlog: 2 uzastopna posta
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

  11. #86

    Odgovor: Srpski marš u Novom Sadu 7. oktobra 2007.

    @alokin74

    Raspirivanje mrznje koja ce sasvim sigurno dovesti do teskih posledica,setimo se da pricamo o nacizmu,je nesto sto se ne sme dozvoliti...Tu nema tolerancije a ti ako mislis suprotno,pa zapitaj se jel sve ok s tobom
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  12. #87

    Odgovor: Srpski marš u Novom Sadu 7. oktobra 2007.

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    @alokin74

    Raspirivanje mrznje koja ce sasvim sigurno dovesti do teskih posledica,setimo se da pricamo o nacizmu,je nesto sto se ne sme dozvoliti...Tu nema tolerancije a ti ako mislis suprotno,pa zapitaj se jel sve ok s tobom
    Nisi me shvatila. Ili sam ja toliko neshvatljivo napisao.

    NISAM ZA POSTOJANJE neonacista. Voleo bih kada bi bili zakonom zabranjeni, ali nikako necijom uredbom ili voljom nekog politicara.

    TREBA IH ZABRANITI.

    a onda im nedozvoljavati da se okupljaju. sve dok su kao organizacija na papiru i dok slobodno funkcionisu nema niko prava da ih hapsi pre nego sto naprave neko delo koje je protiv zakona.

    imam problema sa tim zakonskim poslovima. radim na tome i sa tim i patim se da sve sto uradim bude po zakonu jer zbog moje greske i mog nepostovanja zakona onaj ko je stvarno kriv moze biti oslobodjen. zbog toga policija nije smela i nije mogla da ih hapsi pre nego sto je doslo dosukoba.
    a za svaki sukob i svadju je potrebno dvoje, tako da je jos neko morao biti uhapsen.


    ... izvinjavam se zbog velikih slova ...
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

  13. #88

    Odgovor: Srpski marš u Novom Sadu 7. oktobra 2007.

    Čanak se na televiziji posle okršaja ubi objašnjavajući da je imao za cilj da skrene pažnju na pojavu i delovanje ove organizacije. Ako neko hoće da skrene pažnju sa time otvoreno pozivajući na ulični obračun, bez pardona, gde bi bilo i krvi, nije li isto toliko kriv a mislim i više nego učesnici i aktivisti suprostavljene organizacije. Pošto je policija već bila preduzela potrebne korake, a sigurno da nebi dozvolila da se stvari razvijaju kako masa hoće, već kako zakon nalaže. To sa pozivom hajde da ih bijemo, moglo je da se nastavi sa onim drugim; niko nesme da vas bije. I posle svega pohapsiše samo jednu stranu a druga Čanak, Pešić, Korać, ostaše da se šepure "ničim izazvani", to bi moglo da se svrsta u selektivnu pravdu.
    Poruku je izmenio morrib, 09.10.2007 u 19:22
    In vinas veritas
      Vrh

  14. #89

    Odgovor: Srpski marš u Novom Sadu 7. oktobra 2007.

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ne mislim na sam dogadjaj. Mislim na kontrolu i nadgledanje takvih organizacija na nekom dugorochnijem planu. Policija mora da ima podatke o njihovoj brojnosti, o chlanovima, akcijama i namerama i pre nego shto dodje do incidenta... Kako che do tih podataka dochi je ono shto definishe njenu sposobnost.
    Знам на шта си мислио, али колико пратим све ово, рекао бих да полиција сасвим добро има евиденцију о тим групама и њиховим члановима. Чанак и МиниЧанак на Утиску недеље поменуше, а помињали су и пре, да су на суђењима видели да полиција о њима има доста добру евиденцију.
    Е сад, такве ствари је немогуће искоренити у демократском друштву, оно што је могуће је ставити њихово деловање под контролу. Ако изузмемо Чанково вриштање, нешто не видим да такве групе харају Србијом и да су изван контроле?

    Je li boga ti, a shta si radio na toj ogradi? Ogradjivao se od skupa?

    Дом војске је ограђен повисоком оградом, а баш у том тренутку су стројевци бежали пред џандарима... видим неки се попели и гледају, оћу и ја!

    No shto neko reche takvih marginalnih grupa ima svuda u svetu, nisu nikakva poshast sa neba pa da se sa njima ne mozze izachi na kraj, bez medijske halabuke.
    Суштина све ове халабуке и јесте да Чанак себи да на значају пред покрајинске изборе. Много лепо су се договорили са ДСом и остацима ДОСа око поделе покрајинске власти изгледа, сад је опасност од губитка привилегија, које су враћањем надлежности и повећањем буџета покрајини јако добиле на цени, кудикамо већа од опасности од фашизма.

    Vech vidim nekog Jozefa Mitshtajnera Sancho Pansu von Eriksona kako ispred evropske zajednice izrazzava zabrinutost zbog eskalirajucheg nacizma u Srbiji... A ono petnaest bolida sa choshka opet imalo psihotichni napad...
    Уопште нисам убеђен да Чанак овиме не оправдава новце које добија извана, заједно са Чедом. Али с обзиром да је изостала медијска подршка која је пре пратила сваку тучу пијаног полумађара са пијаним полусрбином, рекао бих да је ово ипак Чанкова аутономна акција. Срећом. Опасност од неонацизма у Србији стварно не могу да изједначим са Чанковом дреком. Откуд толика повика? Па једноставно човек мора да скрене пажњу на себе, измисли или преувелича опасност да би он био бранилац, и онда редом политичким противницима делио етикете да су фашисти. Већ смо видели да се уби од пљувања и да он и ЛДП оптужују те ДСС, те Цркву те војску... за групу малолетника.
    http://www.pressonline.co.yu/vest.js...6&sectionId=29
    Šef poslaničke grupe DSS-a Miloš Aligrudić izjavio je juče u Skupštini Srbije da bi stranke Nenada Čanka (LSV) i Čedomira Jovanovića (LDP) trebalo zabraniti! On je optužio ove stranke da su ekstremističke, jer u osnovi odbrane svojih programa i ciljeva imaju fizički obračun".
    Aligrudić je rekao da jedva čeka da Ustavni sud Srbije počne sa radom da bi zabranio LSV i LDP! On je optužio LSV i LDP da su saučesnici u nemirima u nedelju u Novom Sadu, kada je uhapšeno 58 pripadnika Nacionalnog stroja.
    - Nema razlike između stranke Čanka i neonacističke organizacije Nacionalni stroj! Čanak je pozivao građane da uzmu motke i kamenice i da se obračunaju sa Nacionalnim strojem. Čanak i LSD su Nacionalni stroj! Skup su organizovali samo da bi skrenuli pažnju na sebe, jer su iskompleksirani položajem svojih stranaka - rekao je Aligrudić, koji je sve vreme Čankovu stranku nazivao skraćenicom za sintetičku drogu LSD. Aligrudić je optužio Čanka da nije demonstrirao zbog šačice blesavih klinaca", već da bi mu bilo omogućeno da bilo koga ko mu se ne sviđa optuži za fašizam i odredi za odstrel".

    Prekinuta Skupština

    Nova svađa u Skupštini, koja je pretila čak da preraste u fizički obračun, počela je juče ujutru kada se umesto o dnevnom redu pričalo o mitingu nacista i antifašista u Novom Sadu. Prvo su poslanici LDP-a optužili premijera, policiju i Ministarstvo odbrane da su krivi za ove nemire, a potom je usledio žestok Aligrudićev odgovor. Data je pauza, ali i posle dogovora šefova poslaničkih grupa strasti se nisu smirile. Potpredsednik Skupštine Miloljub Albijanić zbog toga je oko 13 sati prekinuo sednicu Skupštine.

    (...)
    Pre prekida Čanak je izjavio da režim u Srbiji toleriše postojanje neonacističkih i klerofašističkih grupacija", i pozvao sve antifašistički orijentisane ljude da im se suprotstave.

    - Ako se hitno ne zaustavi proces fašizacije Srbije, to više neće biti kapljice krvi koje su pale u Novom Sadu nego potoci - rekao je Čanak. Lider LDP-a Čedomir Jovanović zatražio je ostavku premijera Vojislava Koštunice jer nije stvorio mogućnost da država efikasno odgovori na marš neonacista u Novom Sadu".

    - U Novom Sadu bilo je mesto i Koštunici kao predstavniku Vlade, predstavnicima SPC i stranaka vladajuće koalicije koje su dužne da pošalju poruku da makar oko nekih ideja možemo da se složimo - kazao je Jovanović.

    Nema fašizma u Srbiji

    Govoreći o skupu u Novom Sadu, zamenik predsednika SRS Tomislav Nikolić rekao je da u Srbiji fašizma nema".

    - LSV i LDP prave predizborni marketing, a o narastanju fašizma u Srbiji govore samo da bi opravdali pare koje su dobili sa Zapada. Oni pokušavaju da preuveličavanjem dešavanja u Novom Sadu Srbiju u svetu prikažu kao fašističku zemlju, što nije istina. Poručujem Čanku da niko ne sme svoju državu i narod da naziva fašistima - rekao je Nikolić.

    Šef poslanika DS-a Nada Kolundžija rekla je da ne treba preuveličavati pojave problematičnih grupa u društvu".
    Занимљиво ми је да Чеда и његови који стално пљују на Цркву и причају против њеног мешања у било шта - сад позивају СПЦ да се придружи њиховом протесту. Битно је само пљувати по СПЦ, није битан повод.

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    A shto pitash? Hochesh da kazzesh kako je masa odgovorila na provokacije i kako su strojevci za sve krivi? Verovatno si u pravu. Bio si tamo pa znash bolje.
    Ja samo kazzem da situacija zahteva drugachiji pristup nego shto je Chankova retorika i kontramitinzi.
    Ако узмемо у обзир Чанкову реторику, није далеко од истине ни да су Стројевци одговорили на провокације.

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    Ne dam da neko osuđuje mene i građane na antifašističkom skupu da smo mi krivi za incident i da se hiljadu građana okrivljuje pa među njima bio i jedan od političarskih lidera koji neki osuđuju.
    Па пази, организатор вашег скупа је пар дана пред скуп претио летвама, затирањем, коначним решењем, силом... а ви сте учествовали на његовом скупу. Дакле на скупу човека који је данима пре тога претио и провоцирао. Напад стројеваца нема оправдања, кривична одговорност је на њима, али ако погледамо због чега је дошло до свега тога, види се да је Чанкова улога у изазивању проблема поприлична.
    При томе не мешам две ствари, право грађана да протествују против неонацизма, које је потпуно оправдано и разумљиво, и позиве на обрачун, које је упутио Лички Визентал.

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da se treba boriti protiv ovakvih pojava ali brate dragi ni Chanak and co ne odisu zdravim razumom.
    Чанак не само да не ради на сузбијању неонацизма већ се труди да га распири како би нашао нови разлог постојања своје политичке странке. Уместо смиривања они раде на распиривању сукоба.

    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku
    NISAM ZA POSTOJANJE neonacista. Voleo bih kada bi bili zakonom zabranjeni, ali nikako necijom uredbom ili voljom nekog politicara.
    TREBA IH ZABRANITI.
    a onda im nedozvoljavati da se okupljaju. sve dok su kao organizacija na papiru i dok slobodno funkcionisu nema niko prava da ih hapsi pre nego sto naprave neko delo koje je protiv zakona.
    Најбитнија је едукација. Ширење верске, националне, расне... мржње је већ забрањено у Србији, али они то не раде отворено а кад формирају организације то раде прикривено.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  15. #90

    Odgovor: Srpski marš u Novom Sadu 7. oktobra 2007.

    Razlog što su bili u Domu vojske je u tome što je to "ugostiteljski objkekat" poznatiji kao pivnica. Tako je i Hitler počeo.

    Suština se zaboravlja. Nacisti su napali građane koji su išli da polože venac na spomenik žrtvama racije. Problem je u tome što policija nije odmah polomila prste nacošima koji su se uhvatili za ogradu.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.
      Vrh

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. O Novom Sadu
    Autor Najgora u forumu Novi Sad
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 10.07.2015, 22:31
  2. "Tesla fest" od 12. do 15. oktobra u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.10.2007, 11:06
  3. Prvi srpski filmski festival u Novom Sadu
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 12.02.2007, 16:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •