Sangrija - kako je smuckati kod kuce?
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Sangrija - kako je smuckati kod kuce?

    Mada sam vise ljubitelj one "fabricke", nije zgoreg znati kako je napraviti kod kuce.
    Za pripremu je potrebno naravno vino, neki sokic (na primer Fanta limun...), mada se moze mesati i sa kiselom ili obicnom vodom, 4-5 kasika secera, voce obavezno, pozeljno dodati i neki liker (banana, narandza...), malo ruma, cimeta... Sve je proizvoljno i zavisi od licnog ukusa.
    Vino se mesa sa sokom ili vodom u proizvoljnoj razmeri... cini mi se da fixni odnos nije nigde opisan.
    Iseckano voce treba da odlezi u vinu, sa svim sastojcima, i obavezno u frizideru preko noci, a pred posluzenje dodati kiselu vodu ili fantu.

    Iskreno, ja se nikada nisam usudila da je sama smuckam, ali bih volela da cujem iskustva onih koji su se igrali...

    Ima li ljubitelja Sangrije?

  2. #2

    Odgovor: Sangrija - kako je smuckati kod kuce?

    Ma fabricka je majka
    U Spaniji smo kupovali istu,na foru tetrapak sokova od 1l,po nekoj smesnoj ceni...crno pakovanje,mislim da mi je neko rekao da se pojavila i kod nas.Dobra je i Cokina Di Luna..

    Sto se iskustava sa uradi sam tice...muckala sam sangriju,i prilicno je dobro ispadala,ali je to bila ona socijalno-kucna varijanta...znaci crno vino,fanta od limuna,fanta od narandze,iseceni limun,jabuka,banana i narandza,secer..cimet.

    Evo,nadjoh jedan simpatican,mozda malo zahtevniji recepAt na netu..pa ko voli nek' izvoli...



    Sangrija

    Za spremanje sangrije potrebno će ti biti:

    1.5l crnog vina,
    0.3l ruma,
    0.2l apricot brandy-a iliti rakije od kajsije,
    0.2l peach schnapps (liker od breskve),
    0.2l triple sec-a (čitaj “tripl sek” ),
    1l sok od pomorandže (tzv. đus kako ga kod nas zovu),
    0.5l sok od borovnice,
    0.5l gaziranog limunkastog pića po izboru,
    0.3l limunovog soka,
    po 0.5kg jabuka, pomorandži, krušaka,
    šećerni sirup (ili samo običan čećer),
    led, dosta leda.

    Sama priprema sangrije je veoma jednostavna. Uzmete ogromnu činiju (zapremine minimum 5l), iseckate svo voće na kockice, stavite ga u tu činiju, preko njega sipate sve tečne sastojke. Šećerni sirup služi da bi regulisali slatkoću sangrije tako da njega dodaješ na kraju po želji.

    Šećerni sirup? Šta ti je sad to?!
    Da bi napravio svoj šećerni sirup procedura je sledeća:
    Uzmeš neku posudu za kuvanje (neka džezva, lončić...) i nju napuniš sa 2/3 šećera i 1/3 vrele vode. Sve dobro promešaš i ostaviš da se ohladi. Eto ga šećerni sirup!

  3. #3

    Odgovor: Sangrija - kako je smuckati kod kuce?

    Sangria

    Svaka letna zabava bit će nepotpuna bez ovog slatkog opojnog napitka. Vrlo ga je jednostavno napraviti, ali je bitno setiti se na vreme: sangria treba preko noći odstajati kako bi voće pustilo svoje sokove i povezalo se s alkoholom.
    Sastojci za 6 osoba
    1 jabuka
    200 g oguljene dinje
    300 g bresaka
    100 g grožđa
    100 g šećera
    1 Vanilin šećer
    700 ml crnog vina
    50 ml likera Amaretta
    300 ml Prirodne izvorske vode
    Vreme pripreme 30 min
    Postupak

    1. Oguljenu jabuku, dinju i breskve očišćene od koštica narežite na podjednake kocke, a grožđe operite i odvojite bobice.

    2. Narezano voće stavite u veću činiju, pospite šećerom i vanilin šećerom, dobro izmešajte i ostavite da stoji oko 1 sat.

    3. Pripremljenom voću dodajte vino, Amaretto, vodu i još jedanput dobro promešajte.

    4. Posudu s vinom i voćem pokrijte i ostavite da stoji na hladnom mjestu preko noći.


    Savet

    Ukoliko želite jači napitak, smanjite količinu vode.
    Poruku je izmenio alffonso, 02.07.2006 u 12:14

  4. #4

    Odgovor: Sangrija - kako je smuckati kod kuce?

    Neznam kako bi se nazvalo ovo piće, znam da je mnogo dobro, i znam kako se priprema, pa evo probajte ne treba mnogo, ali trba strpljenja.
    Piće se priprema u toku cele godine dok ima voća.

    RECEPT

    Potrebna vam je tegla od 10litara sa dobrim zatvaračem, ili slična posuda, ali je obavezna dobra zaptivka.
    Pravi se od voća kako koje sazreva na sledeći način.
    Za merku je najpraktičnija čaša od 2dcl. od jogurta ili sl.
    Postupak:
    Jedna čaša voća, jedna jelovna kašika kristal šećera i pola decilitra (0,05) običnog ruma, i sve to u teglu, pa zatvorite.
    Da vas podsetim: Jagode, Maline, Trešnje, Višnje, Marele, Breskve, Kajsije, Lubenice, Dinje, Kruške, Jabuke, Grožđe itd, ako sam nešto zaboravio.
    Kod višanja, trešanja, marela ne vaditi koščicu.
    Jabuke kruške , ne ljuštiti, već iseći sa korom na kocke.
    Iz breskve , kajsije izvaditi koščicu i seći na kocke.
    Lubenice i dinje na kockice, takođe sa korom.
    Uh zaboravio sam šljivu, izvaditi koščicu i cepkati je na dva dela.
    Od južnog voća: limun, pomorandžu, mandarinu , kivi i ananas, sve može da se ubaci isečeno na kockice sa korom, jedino ljuštiti kivi i anans, bananu ne ubacivati.
    Od povrća jedino rendanu šargarepu.

    Početak konzumiranja se preporučije, mesec dana od zadnje ubačenog sastojka.
    Napomena:Jede se i pije sve dobro rashlađeno, iz posuda ili čaša za voćnu salatu.
    Pazite OĆE da uvati!, za decu oprez, alkohol.

  5. #5

    Odgovor: Sangrija - kako je smuckati kod kuce?

    Sangriju volem, al kupovnu. Nisam muckala kuci do sada, sto ne znaci da necu

    E ja sam muckala nesto drugo

    - litar belog vina
    - pola litar svepsa ili tonika
    - 4-5 limuna seckani na krugove a moze i malo da se iscedi sok...
    Smuckas sve, odvece stavis u posudu i u friz da se doooooooobro ohladi....A pije se sledeci dan...

    Bas bude dobro....


Slične teme

  1. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  2. Spoljni izgled kuce!!!!
    Autor robi u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.03.2008, 05:53
  3. Ko ce izaci iz kuce Velikog Brata sa 89 000 e?
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.12.2007, 19:56
  4. Ko ce izaci iz kuce sa 50 000 eura?
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 03.06.2007, 23:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •