Yahoo Mail ili Gmail
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 28
  1. #1

    Yahoo Mail ili Gmail

    Da li je bolji Yahoo Mail ili Gmail?

    Trenutno se Yahoo i Gmail bore za prevlast i veći broj korisnika. Svaki od ovih provajdera ima svoje prednosti i mane.

    Četovanje: Dok Yahoo Messinger ne nudi opciju za četovanje sa korisnicima drugih mesindžera, Google Talk nudi tu opciju.

    Skraćenice na tastaturi: Oba mejla imaju prilično pristojne mogućnosti na tastaturi iako su potpuno različiti.

    Skladištenje: Ovde je Yahoo Mail apsolutni pobednik jer nudi neograničen prostor. Gmail može da ponudi samo 3GB prostora za čuvanje poruka.

    Opcija SMS: Kada je Yahoo Mail predstavio beta verziju, u njoj je bila već instalirana mogućnost slanja SMS-ova kontaktima preko mesindžera. Iako ova opcija još uvek nije zaživela, Yahoo je na pravom putu.

    Kontakti: Yahoo Mail ima daleko sređeniji Address Book nego Gmail.

    Smeštanje poruka: Ukoliko želite da smesite neku poruku u određeni folder, to možete da uradite u Yahoo jednostavnim pokretom Drag and Drop. Naravno, Gmail ima ovu opciju, ali za to je potrebno da svaki mejl označite u labeli sa strane, pa onda da pronađete folder gde želite da smestite tu poruku i tek tada možete da prebacite željeni melj u željeni folder.

    Obeleživač: Gmail je uspeo da svojim labelama potuče Yahoo foldere, ako ni zbog čega ono zbog toga što nemaju klasičan oblik. Jedan mejl možete da označite koliko god hoćete puta.

    Zapisi sa četa: U ovome je Gmail takođe prevazišao Yahoo jer su zapisi sa četovanja inkorporirani u klasičan mejl.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Yahoo Mail ili Gmail

    moj glas ide jedan za Yahoo, jer nikako da se odviknem od njega a jedan glas za Gmail, jer nikako da se naviknem na njega pa koristim oba
    moomoo meee jooouu

  3. #3

    Odgovor: Yahoo Mail ili Gmail

    Ja sam nekako skroz prestala da koristim moj yahoo, a čitajući ovo, vidim da sam i u nekim zabludama koje ne znam ni odakle mi ali, bila sam ubeđena da je gmail sanduče veće, i odgovaralo mi je što mogu da pošaljem i 15 mb po mailu, ako hoću. I skroz sam se navikla na taj gmail, gtalk, da ovaj drugi gotovo više i ne otvaram
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Yahoo Mail ili Gmail

    Ja od kad sam znao ukljuciti racunar i konektovati koristim Yahoo sta ja znam navikao sam se na njega i necu ga mjenjati
    u svakom zlu ima nesto dobra

  5. #5

    Odgovor: Yahoo Mail ili Gmail

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    bila sam ubeđena da je gmail sanduče veće, i odgovaralo mi je što mogu da pošaljem i 15 mb po mailu, ako hoću.

    Pa kad se pojavio Gmail imao je prvo 2Gb prostora za mailove. I postepeno se povecavao prostor tako da je dostigao 3Gb sada. U momentu pojavljivanja gmail-a yahoo je imao manje 'sanduce'. Pa da bi nastavio trku sa Gmailom je kroz godinu dana povecao na neograniceno.


    Odkad sam otvorila gmail, potpuno sam zaboravila yahoo i jako sam zadovoljna.

  6. #6

    Odgovor: Yahoo Mail ili Gmail

    Kad sam ja otvorio Yahoo mail, oni su davali nekih (tada) fantastichnih 100MB za mailove... Naravno, nikad ni stigao da ih iskoristim... Sada Yahoo, navodno, nudi neogranicheno prostora... Ja se ipak pitam, shta bi se desilo, kada bi neki korisnik pocheo da puni mailbox, i da recimo napuni 5GB... Da li bi ga ostavili, ili bi mu ogranichili prostor... Mnogi su pribegavali ovakvim varijantama, pa brzo pucali... Yahoo naravno netje putji, ali mozhda se pojavi neki tihi limit od 4,5,6 GB, nikad se ne zna...

    Yahoo koristim onako, sporadichno, pa kad podignem Pidgin, pa mi javi da naYahoo imam 100 neprochitanih mailova, odem, pa pobrishem jedno 90 spamova, ispraznim Bulk folder da 1000+ spamova, i prochitam onih 10, koje su obichno neke mailing liste, na koje sam zaboravio

    Google sa druge strane, obozhavam, ne zbog prostora za mail, vetj zbog POP3 mogutjnosti, i nema ogranichenja za velichinu fajla koji se mozhe prikachiti mailu... Tako da, moj divni The Bat!, svakih 10 minuta proverava Google, bez potrebe da otvaram Firefox, i onda chitam mail...

    Na Yahoo mi se ne svidja onaj ActiveX koji su napravili za Yahoo Mail Beta, malo je spor, i shtuckav, ali dobro, lepo izgleda, ako nishta drugo...

    Daklem, moj glas ide za Gmail (mozhe biti i da sam pristrasan, jer mi brat tamo radi)


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  7. #7

    Odgovor: Yahoo Mail ili Gmail

    Gmail, Gtalk ... onaku u kompletu, jer me nervira da kucam poruke u onom prozorčetu kada sam u gmail-u ali vidim da su mu dodali opciju da se poveća ... dopada mi se zbog svoje jednostavnosti, nema šareniša kao da sam na nekom vašaru, mogućnosti su mu korektne i meni sasvim dovoljne ... koristim preko Gtalk-a glasovnu komunikaciju kojom sam takodje zadovoljan.

    Yahoo mail sam instalirao i podešavao koleginicama na poslu ali mi se ne svidja ... pa ga nisam nikada ni probao više od spomenutog a i njima sam dodao gmail na računare pa im samo na taj nalog pišem ili prosledjujem poštu.

    Na Gmail-u nema spama, bar ja nemam do sada iako ga prilično koristim, dok sam na računaru jednog poznanika u njegovom Yahoo mail nalogu video neverovatnih 800 i nešto više spam poruka koje je dobio za neko kratko vreme ... strašno,
    da se meni takvo što dešava mislim da taj servis ne bih uključio više nikada u životu.

  8. #8

    Odgovor: Yahoo Mail ili Gmail

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    moj glas ide jedan za Yahoo, jer nikako da se odviknem od njega a jedan glas za Gmail, jer nikako da se naviknem na njega pa koristim oba
    a glas za Owl Mail


    Gmail, koristim ga, i zadovoljan sam njime
    a Yahoo Mail nisam nešto preterano koristio ni dok nije bilo Gmail

    Iskustva i razlozi... pa opisali su ih već @simke i @Galahad

  9. #9

    Odgovor: Yahoo Mail ili Gmail

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Gmail, Gtalk ...
    Na Gmail-u nema spama...
    Nemaš spama zato što ne ostavljaš tu adresu na netu po raznim sajtovima..ja , na primer, imam po 150 komada dnevno, jer ne pazim,tj. ne vodim baš o tome računa...ali, jednim klikom sve dilitnem kad mi naidje volja za briskanjem...

    Ali, ipak i dalje koristim Gmail- pre svega zbog toga što nema onog groznog šareniša, da....
    A kao IM ( messenger) definitivno mi je najbolji Pidgin...tu mi je i MSN, Yahoo, Gtalk...

    Gtalk neuporedivo najbolji za razgovor, nadmašuje Skype...

    Iskustva i razlozi... kao što su opisali @simke i @Galahad
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  10. #10

    Odgovor: Yahoo Mail ili Gmail

    Povećali Gmail sanduče taman kad sam se spremila da brišem, padnem preko noći sa 95% na 60%

    Odlažem
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Yahoo Mail ili Gmail

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Povećali Gmail sanduče taman kad sam se spremila da brišem, padnem preko noći sa 95% na 60%
    Ja to brisanje redovno radim, inbox mi je na 18%

  12. #12

    Odgovor: Yahoo Mail ili Gmail

    Gmail je definitivno bolji od Yahoo mail-a po svemu, a pogotovo jer ima opciju chata....
    smesi se... sutra ce biti gore

  13. #13

    Odgovor: Yahoo Mail ili Gmail

    Gmail,meni je odličan.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  14. #14

  15. #15

    Odgovor: Yahoo Mail ili Gmail

    gmail....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. gmail
    Autor riki45 u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 07.02.2012, 08:28
  2. Pristup Gmail-u
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 25.04.2008, 22:14
  3. Koji mail koristite?
    Autor goldie u forumu Softver
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 12.12.2007, 18:52
  4. Internet mail - novi virus
    Autor anjich u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 02.11.2007, 14:25
  5. "Yahoo! Mail" uskoro bez limita!
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 01.04.2007, 19:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •