Ћирилица или latinica - Strana 18
Strana 18 od 18 PrvaPrva ... 8161718
Prikaz rezultata 256 do 270 od ukupno 270
  1. #256

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Drago mi je što Srbi sveudilj prihvaćaju hrvatsku latinicu (gajicu).

  2. #257

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat Hrvat kaže: Pogledaj poruku
    Drago mi je što Srbi sveudilj prihvaćaju hrvatsku latinicu (gajicu).
    Ta "hrvatska" latinica je beše napravljena po principu, jedan glas jedno slovo? Ko je beše to napravio? Da nije Miroslav Krleža?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  3. #258

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ta "hrvatska" latinica je beše napravljena po principu, jedan glas jedno slovo? Ko je beše to napravio? Da nije Miroslav Krleža?
    Hrvatsku latinicu (gajicu) napravio je Ljudevit Gaj i zato se po njemu i zove. Drago mi je da i ti njome pišeš, premda se srpski jezik piše isključivo srpskom ćirilicom (vukovicom). Ti upravo pišeš srpskim na hrvatskoj latinici. Kao da pišeš engleski na arapskom pismu.

  4. #259

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    A latinicno pismo koriste samo Hrvati? Nisam znala, hvala na ovoj nadasve korisnoj informaciji
    Uzgred, ako te neko pita, u srpskom jeziku se koriste i cirilica i latinica, s tim sto je cirilica sluzbeno pismo. To cisto ako te neko pita da ne ispadnes glup u drustvu
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #260

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    A latinicno pismo koriste samo Hrvati? Nisam znala, hvala na ovoj nadasve korisnoj informaciji
    Uzgred, ako te neko pita, u srpskom jeziku se koriste i cirilica i latinica, s tim sto je cirilica sluzbeno pismo. To cisto ako te neko pita da ne ispadnes glup u drustvu

    Ne može mu pomoći da ne ispadne glup u društvu puko poznavanje te činjenice, to je jače od njega
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  6. #261

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Користим оба писма равноправно.Понекад латиницу ,понекад ћирилицу и оба су ми драга јел су моја.
    Ako ne znaš pametno govoriti, pametno ćuti !

  7. #262

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    A latinicno pismo koriste samo Hrvati? Nisam znala, hvala na ovoj nadasve korisnoj informaciji
    Uzgred, ako te neko pita, u srpskom jeziku se koriste i cirilica i latinica, s tim sto je cirilica sluzbeno pismo. To cisto ako te neko pita da ne ispadnes glup u drustvu
    Jedino pismo srpskoga jezika srpska je ćirilica (vukovica), a drago mi je što Srbi sveudilj koriste i hrvatsku latinicu (gajicu). Karadžić prepisivao naše rječnike, svidjelo im se naše pismo... Koliko "imadu" što od nas ukradu.

  8. #263

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat Hrvat kaže: Pogledaj poruku
    Jedino pismo srpskoga jezika srpska je ćirilica (vukovica), a drago mi je što Srbi sveudilj koriste i hrvatsku latinicu (gajicu). Karadžić prepisivao naše rječnike, svidjelo im se naše pismo... Koliko "imadu" što od nas ukradu.
    Jašta, sad će ispasti i da smo ukrali pismo od vas
    Pobogu čoveče, niste dok vas Srbi nisu oslobodili 1918 godine, bili sposobni ni državu da imate, grebali ste se za sve, ali nije vam to bilo dosta nego ste morali i žene i decu da ubijate u Jasenovcu, Velikoj Gradiški, i svakom mestu gde ih je bilo, a onda vam je kada se rat završio onaj bravar dozvolio samo da se predstavite kao partizani.
    Čude se ljudi kako je izbio rat u Srbiji, ali je to logično, jer su ljudi čekali 50 godina da osvete nevine, da vam vrate što ste monstrumi, ali dobro, jako je lepo biti Hrvat, imate Jasenovac da se njime ponosite, imate Antu Pavelića da se dičite njegovim zlodelima, imate Alojzija Stepinca koji je blažen u grehu koji je neoprostiv, ali jezik ste nam ukrali, jer Hrvati govore kajkavskim narečjem, Dalmatinci pričaju čakavskim, a Srbi štokavskim.
    Fala doviđenja
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  9. #264

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat Hrvat kaže: Pogledaj poruku
    Jedino pismo srpskoga jezika srpska je ćirilica (vukovica), a drago mi je što Srbi sveudilj koriste i hrvatsku latinicu (gajicu). Karadžić prepisivao naše rječnike, svidjelo im se naše pismo... Koliko "imadu" što od nas ukradu.
    Ево шта ваши кажу, ко је од кога преписивао:





    Људевит Гај је створио абецеду за Хрвате 1830, касније развијену уз несебичну помоћ Ђуре Даничића. Ово је Вук Караџић објавио 1818, дакле пре Гаја (који је био Немац):



    Молио бих те зато да не причаш глупости. Једно су ваше жеље, друго је истина.
    Poruku je izmenio Luctor, 04.07.2011 u 03:56

  10. #265

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat Hrvat kaže: Pogledaj poruku
    a drago mi je što Srbi sveudilj koriste i hrvatsku latinicu (gajicu)... Koliko "imadu" što od nas ukradu.
    Moras obavestiti i ostale narode koji se sluze latinicom da su i oni ukrali pismo od vas
    Gather ye rosebuds while ye may...

  11. #266

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Jašta, sad će ispasti i da smo ukrali pismo od vas
    Pobogu čoveče, niste dok vas Srbi nisu oslobodili 1918 godine, bili sposobni ni državu da imate, grebali ste se za sve, ali nije vam to bilo dosta nego ste morali i žene i decu da ubijate u Jasenovcu, Velikoj Gradiški, i svakom mestu gde ih je bilo, a onda vam je kada se rat završio onaj bravar dozvolio samo da se predstavite kao partizani.
    Čude se ljudi kako je izbio rat u Srbiji, ali je to logično, jer su ljudi čekali 50 godina da osvete nevine, da vam vrate što ste monstrumi, ali dobro, jako je lepo biti Hrvat, imate Jasenovac da se njime ponosite, imate Antu Pavelića da se dičite njegovim zlodelima, imate Alojzija Stepinca koji je blažen u grehu koji je neoprostiv, ali jezik ste nam ukrali, jer Hrvati govore kajkavskim narečjem, Dalmatinci pričaju čakavskim, a Srbi štokavskim.
    Fala doviđenja
    Dalmatinci nisu narod i govore čakavskim i štokavskim narječjem hrvatskoga jezika. Ne može jadan pastirski narod dati jezik jednome od najslavnijih naroda neusporedivo bogatije književnosti. U mome Dubrovniku uvijek se govorilo štokavskim (i)jekavskim hrvatskim jezikom.

    MOJ GRAD DUBROVNIK (VRH VRHOVA SVJETSKE CIVILIZACIJE I NAJVEĆI HRVATSKI ZNAMEN)

    * 27. siječnja 1416. DR prva u Europi ukida ropstvo; Engleska to čini 1569.
    * 1296. u Dubrovniku - jedan od prvih sustava kanalizacije, London grcao u izmetu
    * po početku djelovanja ljekarna Male braće definitivno prva u Europi
    * sedma knjiga Statuta Grada Dubrovnika iz 1272. g. sadrži isključivo članke koji reguliraju pomorsko pravo; to je najstariji takav dokument na svijetu
    * 1395. donesen je u DR zakon o osiguranju koji je najstariji u Europi; riječ je o pomorskom osiguranju - ovaj zakon je tri stoljeća stariji od Lloydova osiguranja koji nadnjeva s kraja 17 st.
    * u Dubrovniku je najstariji arboretum u Europi Arboretum Trsteno; osnovan je 1498.
    * Ston drugi planirani grad u Europi, druge najveće zidine na svijetu (poslije Kineskog zida), najstarija solana (15. st.)
    * impresivna gradnja
    * karantena je dubrovački izum
    * vješta diplomacija
    * na Kolumbovu brodu bilo je dubrovačkih pomoraca
    * jedna od rijetkih republika u doba monarhija, Engleska je monarhija danas - doživotno i nasljedno nasuprot jednomjesečnom mandatu (tko će se uzoholiti na vlasti?)
    * DR prva država koja je priznala neovisnost SAD
    ...

    Da nije bilo potresa, Dubrovnik bi danas bio najmanje kao Singapur, New York i Monako zajedno, a Dubrovačka Republika u G7 najrazvijenijih država.

    NA ŠTO SAM JOŠ PONOSAN (ONO ČEGA SE MOGU TRENUTNO SJETITI)?

    * hrvatski je jezik jedan od najzamršenijih i najljepših ljudi na svijetu
    * tolike države su sanjale ili sanjaju Lijepu našu u svome sastavu
    * Hrvatska objektivno i jest najljepša država na svijetu, kada se uzme u obzir veličina (sam Dubrovnik, ostalo zaštićeno od UNESCO-a, nacionalni parkovi itd.)
    * Ombla poviše koje je moj dom najmanja je rijeka na svijetu
    * Hrvati Dinarci (poput mene) najviši su ljudi na svijetu
    * Hrvatska je pobijedila četvrtu vojnu silu svijeta (JNA), Srbiju i domaće izdajnike u Domovinskom ratu
    * uspjesi prvenstveno kralja Tomislava
    * Hrvati su narod koji je najdulje održao bogoslužje na svome jeziku i pismu
    * Napoleon: "Dajte mi 100 000 Hrvata i osvojit ću svijet. "
    * Ludbreg je središte svijeta
    * u Hrvatskoj je jedna od najvećih jama na svijetu (Lukina)
    * Jadransko more
    ...

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Moras obavestiti i ostale narode koji se sluze latinicom da su i oni ukrali pismo od vas
    Samo Srbi, tzv. Bošnjaci i tzv. Crnogorci sveudilj koriste hrvatsku latinicu (gajicu).

  12. #267

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat Hrvat kaže: Pogledaj poruku
    * hrvatski je jezik jedan od najzamršenijih i najljepših ljudi na svijetu
    Hmmmmm To si hteo u jednoj recenici da nahvalis i jezik i to kako ste najlepsi na svetu, pa si od silnog uzbudjenja lupio ovo? Ili se to tako kaze na hrvatskom jeziku, samo mi to ne razumemo najbolje?

    To na sta si ti ponosan te niko nije pitao, niti je to tema ovde, a ako si hteo da provociras, mozes to eventualno da nastavis da radis na nekom forumu u lijepoj vasoj.

    Nego, reci mi, samo vi, tzv. Hrvati ste pre nas koristili latinicu, pa polazete ekskluzivno pravo na nju?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  13. #268

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat Hrvat kaže: Pogledaj poruku
    Dalmatinci nisu narod i govore čakavskim i štokavskim narječjem hrvatskoga jezika.

    Да видимо:











    Citat Hrvat kaže: Pogledaj poruku
    U mome Dubrovniku uvijek se govorilo štokavskim (i)jekavskim hrvatskim jezikom.












    П.С

    Шта су "Ragusaner" ?
    Poruku je izmenio Luctor, 04.07.2011 u 15:04

  14. #269

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Citat Hrvat kaže: Pogledaj poruku
    * Napoleon: "Dajte mi 100 000 Hrvata i osvojit ću svijet. "
    Да још мало разбијамо халуцинације:

    Kuban Cossacks

    Napoleon in 1812 said one thing, that probably would make readers to understand who are the Cossacks, he said "Give me a ten thousand Cossacks and i conquer the world".
    Cossacks in Lienz

    It is reported that Napoleon said,
    “If I had the Cossacks in my army, I could rule the world.”
    Ово је занимљиво:

    By 1738, the Atamans, (Russian title for Hetman) were appointed by the Tsar, and their council was represented by village elders. The Hosts (Astrakhan, Bug, Black See, Don, Orenburg, Serbian, Terek, Ural) had grown in size, and their population divided in three ranks: “vyborni” – landowners, “pidpomichnyky” – landowners’ helpers, and “pidsusidky” – land workers.
    Козаци...Кроати, ма све је то исто.



    Кад се већ лаже, нек се лаже бестидно.
    Poruku je izmenio Luctor, 04.07.2011 u 15:27

  15. #270

    Odgovor: Ћирилица или latinica

    Prvo, i latinica i ћирилица su pisma ''sesetre'' jer su nastala od grckog.
    Latinica je univerzalna i svi je znaju.
    Srpska cirilica mi se dopada jer za svaki glas ima jedno slovo.
    Na netu retko pisem cirilicom.
    Ali kada pisem ovako, onda stampano latiinica, a pisano cirilica... :D
    Isus im pak reče: Ja sam svetlo sveta: ko ide za mnom neće hoditi po tami, nego će imati svetlo ivota.

Strana 18 od 18 PrvaPrva ... 8161718

Slične teme

  1. Мали екрани наших ТВ пријемника...
    Autor yossarian u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 24.08.2015, 23:19
  2. Омиљени позоришни глумци
    Autor broj310 u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.08.2013, 08:39
  3. Владимир Путин
    Autor Turkmenbashi u forumu Političari
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.01.2010, 21:11
  4. Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 17.08.2009, 07:32
  5. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 23.07.2009, 20:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •