Intel ili AMD
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 32

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    03 Intel ili AMD

    INTEL VS AMD


    Koga vise volite, kome vise verujete, koga imate u kucistu... Ukratko, ko je bolji i zasto?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

    Odgovor: Intel ili AMD

    Pa sad...

    Nemam miljenika, znam ljude koji su totalno na jednoj strani i znam ljude na suprotnoj. Meni licno je svejedno jer ono sto ja radim na kompu ne zahteva iskljucivo Intela a ni AMD-a. Uglavnom dizajneri vole Intela i oni "stariji" i iskusniji korisnici. A ljudi koji igraju igrice vole AMD. AMD je mlada snaga koja osvaja. A u kucistu mi je AMD, bio jeftiniji.

  3. #3

    Odgovor: Intel ili AMD

    OK, let the war begin
    Moje licno iskustvo:
    Radim u firmi koja odrzava komp i mrezu US Vojske tako da budzet uopste nije problem. Imao sam prilike da se "izzivljavam" nad svakavim procesorima i verujte: Nema mocniji i stabilniju proc. od AMD-a. Prvo: Overclock - mozes cuda raditi sa AMD-om. a INTEL ???? Drugo: Performase - stvarno bi hteo da popricam sa osobama koje imaju bolje performase sa Intelom, mora da im je David Coperfield neki rodjak. Trece: Gaming - dajte mi da vidim brzi procesor od AMD-a kad su u pitanju igrice. Jednostavno NE POSTOJI!!!
    I jos jedan dokaz: Svi serveri ovde kod mene u firmi,na kojima je povezana mreza od nekoliko hiljada VLADINIH kompa rade na Opteronima!!!!!!
    ZNACI????
    Ne kazem da razliciti ljudi nemaju razlicita iskustva. Ako neko misli drugacije, Have a bujrum, objasnite zasto

  4. #4

    Odgovor: Intel ili AMD

    Meni svejedno dok radi.
    Samo mi je malo čudno što većina prodavaca komp. opreme na AMD konfiguracije daje garanciju od godinu danan a na INTEL-ove 3 godine.

  5. #5

    Odgovor: Intel ili AMD

    Ma mozee milijarde vladinih i ovakvih i onakvih racunara da ima AMD, kad je AMD za mene obichan drnch... Shta klokovanje? Pa ja sam klokovao mog Intela sa 2, na 2.6, i to sa njegovim box coolerom, i temp mu ne prelazi 55 stepeni na 100% load, a u sobi jedno 30 stepeni... A AMD? Na poslu sam klokovao, sa valjda 1.8, na 2.2, i temp mu je 70 stepeni na 100% load, sa ukljuchenom klimom i temperaturom prostorije od 20ak stepeni... Dakle? Intel je Intel, a nemojmo zaboraviti, kako je AMD poceo da radi, i kome je maznuo dizajn... Mada, verovatno su to partnerske kompanije, pa imaju % od prodaje od one druge... A US Vlada... Pfff... Njih netju ni da komentarishem, oni imaju % od svega...

    Performanse? Koji program je unbiased shto se kazhe, i koji nema platjene rezultate? Ja samo znam, da moj Intel, mnogo brzhe otvara Photoshop i Sound Forge od AMD-a, sa chak vetjom megahercazhom (al' ajd' nije sve u MHz i GHz), i mnogo brzhe radi operacije filtriranja i kojekakve kompleksne kalkulacije...

    Stabilnost mislim da netju komentarisati... Intel je davno prelezhao dechije bolesti, dok AMD povremeno iskochi josh po neka... Ne zaboravite samozapaljenja AMD-a, lomljenje podnozhja za heat sink, neispravne termalne diode... Intel je vetj uhodan, i to je to...

    Intel se u mojoj upotrebi, dokazao kao superiorniji, a ako tjemo da poredimo koji je bolji kad se igraju igre... Jbg ljudi, kupite onda XBox, ili PlayStation2 i shta ja znam... Rachunar je prvenstveno RADNI ALAT, a ne mashina za zaebavanje...

    Al' opet, ko voli, nek' izvoli... Ja lichno, kod mene, u moj lichni rachunar, nikad, ali NIKAD vishe netju staviti AMD, a to preporuchujem i svima koji me pitaju...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  6. #6

    Odgovor: Intel ili AMD

    Imam AMD 3200+ 64 klokovanu na 2.7 i radi extra, ali sam ipak poklonik INTEL-a, samo za tu "igracku" treba mnogo para, ne CPU vec ploca na koju ga turash , bavim se 3D modelingom i renderujem skoro non-stop. A za takve stvari INTEL je mama, pogotovo oni sa dva jezgra ... a evo i linkovi uporednih testova, pa prosudite sami
    http://www.passmark.com/cpureview/int_maths.htm
    http://www.passmark.com/cpureview/fp_maths.htm
    http://www.passmark.com/cpureview/mmx_maths.htm

    P.S. tacno je da nije sve u GHz, ima nesto u i cache-u ... a INTEL obiluje s tim

  7. #7

    Odgovor: Intel ili AMD

    Kod mene u kucitstu je AMD atlon 64 2800+ i klokovan je na 2.4 i radi bez problema sa temperaturom na 49 stepeni , prezadovoljan sam i stabilnoscu i radom , mnogo je brzi u odnosu na intelov 2,4GHZ , a siguran sam da mogu jos vise da idem sa klokovanjem ali mi se nesto ne forsira.........tako da ............. AMD rule`s
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  8. #8

    Odgovor: Intel ili AMD

    Hahahaha, vidim da se Galahad jako nalozio na temu Kako i da je, slazem se za to da su AMD imali problema sa pregrejavanjem, ali to je otklonjeno poslednjih nekoliko godina sa novim dizajnom u prvim 939 pinskim proc. U prethodni tekst sam napisao da smo poredili rezultate procesora, iste generacije i iste klase, i ne bi se bas slozio izjavom da Intel ima neku prednost u tome I da naglasim, pricamo o procesorima generacije FX 53 do FX62, opteroni svih brzina i sl.
    Kako i da je, nisam ja pristalica brenda, ja sam pristalica rezultata. Poslednjih par meseci Intelovi CPU, posebno Core 2 Extreme X6800 privlaci paznju svim power user-ima, tako da mislim da ce sledece godine doci do male promene u sastavu moje konfiguracije
    Pozdrav

  9. #9

    Odgovor: Intel ili AMD

    Amd oduvek. Zašto? Ne postoji razlog.

  10. #10

    Odgovor: Intel ili AMD

    Ranije je bilo razlike izmedju njih. Za istu cenu AMD je bio bolji za igre, a Intel za matematicka izracunavanja (CAD i sl).
    Sada su otprilike izjednaceni. No, perfekcionist pogleda performanse jednog i drugog i nadje da je jeftiniji npr. AMD i taman kad ga kupi ono pojeftini Intel i ispadne da se prevario (pa dodje da se meni zali). I ja ga zalim, al stvarno a vi?

    Koji god da odabere sigurno cete pogresiti, ovaj pardon, necete pogresiti.
    Ali ako malo samo sacekate mocicete za iste pare da kupite znatno brzu masinu, a ako se jos malo strpite onda jos brzu...
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  11. #11

    Odgovor: Intel ili AMD

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Ali ako malo samo sacekate mocicete za iste pare da kupite znatno brzu masinu, a ako se jos malo strpite onda jos brzu...
    Tacno, u potpunosti. Samo kad bih tako gledao, nikad ne bi kupio nista

  12. #12

    Odgovor: Intel ili AMD

    Jeste da je stara tema, ali da odgovorim, Intel, imam E2180.
    Trenutno je bolji od AMD-a, bolji je jos od pojave C2D procesora.

  13. #13

    Odgovor: Intel ili AMD

    AMD

    Navika, sta li je - jednostavno Inteli nikada nisu bili za nas "ekonomski" opravdani....

    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  14. #14

    Odgovor: Intel ili AMD

    Sebi , većinom, sklopim mašinu sa Intelovim procesorom ( zadnji su bili Pentium III na 1200Mhz, E2180 koji je radio na 2,25 sa 25% overklocka, sada je E5300).
    Drugima u povelikom procentu sklapam AMD i to većinom 5000, 5200, 5600...dok sin već godinu i po ima 6400 Black Edition.
    AMD je pristupačniji bio zbog cene a davao je više nego dovoljno snage za bilo kakvu namenu.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •