Forum Sveta kompjutera - Bezbedno i korisno mesto na internetu.
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Forum Sveta kompjutera - Bezbedno i korisno mesto na internetu.

    Približava se kraj jedne plemenite i nadasve korisne akcije za veći broj mladih ljudi. Akcije u kojoj mladi ljudi članovi jednog stručnog računarskog foruma izdvajajući od svojih skromnih džeparaca kupuju Računar sa srcem za nezbrinutu i napuštenu decu iz jednog od domova kojih je na žalost više u našoj zemlji. Gde je trenutno izašalo Vaše mezimče?
    O čemu se radi u tim mutnim vodama neta?
    Sa kim je u društvu? Ko su oni? Šta rade? O čemu pričaju?
    Kakve su to virtuelne ličnosti?
    Da li je Vaše mezimče bezbedno?
    Kako troši svoje vreme?
    Na čega je potrošilo ili troši svoj džeparac?
    Kada će se vratiti?
    Zašto se ne igra kao neka druga deca?
    Da li treba da smo zabrinuti i koliko?


    Mnogi brižni roditelji postavljaju pred sebe i svoje najmilije masu zabrinutih pitanja, takvi roditelji uglavnom i znaju odgovore na ta pitanja.
    Na žalost ima roditelja koji se (ništa) ni ne pitaju, znaju da je ljubimče (fizički) tu u drugoj sobi za računarom i da nešto brba po tastaturi.
    Internet se najčeše može uporediti sa nekim nepostojećim ogromnim svetskim vašarom.
    Vašarom, gde se Vaše mezimče začas može izgubiti u mutnim vodama neta a može se naći i na bajkovitim i dobrim mestima ... previše je uslova od kojih zavisi gde vaše dete švrlja i da li treba ili ne treba da budete zabrinuti.

    Jedno od sigurnih, bezbednih i nadasve korisnih mesta za mlade na kojima se oni okupljaju u sve većem broju je i Forum Sveta kompjutera, mesto zamišljeno da posluži ljudima iz istoimenog časopisa kao ogledalo sopstvenog rada preraslo je u jednu od najmladjih i najvećih internet komuna te vrste na ovom delu Balkana. Jeste da nisu ni najveći, jeste da nisu nisu ni najstručniji forum te vrste ali su ubedljivo najmladji po svom starosnom sastavu.
    Bez obzira na mladost, ti mladi ljudi su prilično stručni i kompetentni za oblasti o kojima se tamo raspravlja, a oblasti su razne i podeljene su po grupama. Priča se uglavnom o softveru i hardveru, o problemima i rešenjima, o kvarovima i popravkama, o internetu, programiranju, igrama, pa i o muzici, filmovima, piscima i knjigama. Raspravlja se i o svim ostalim stvarima koje sačinjavaju opštu kulturu ali u nešto manjoj meri jer je ipak u pitanju računarski forum. Naravno da politike i neprimerenih sadržaja nema ni od korova, nema ni nacionalnih, verskih, seksualnih niti bilo kakvih drugih nekorektnosti niti netrpeljivosti.

    • Ovaj tekst je inspirisan porukom jednog trinaestogodišnjeg dečaka, punopravnog člana pomenutog foruma. Porukom u kojoj kaže da se uključio u akciju članova foruma u kojoj se skuplja novac za nepuštenu i nezbrinutu decu iz nekog od domova kojih je nažalost više od nekoliko u ovoj našoj zemlji. Nije mi poznato da li je odvojio od svog skromnog džeparca ili možda toga dana nije pojeo užinu ali novac je uplatio na račun za tu dečicu i tako se uključio u zajedničku akciju sa svim ostalim članovima koji su do sada učestvovali. Poruka koju mi je uputio je ujedno bila i pitanje: ’’Priključio sam se akciji i uplatio sam sto dinara, toliko sam uspeo da uštekam, da li je to dovoljno?’’ Odgovorio sam mu da je to i više nego dovoljno, da je čak jako veliko s’ obzirom na njegova ’’primanja’’ koja se zovu džeparac. Velik je i plemenit gest, što je on uštekao tih sto dinara i podelio ih sa nekom drugom decom. Lepo je što je svestan da se ponekad mora ponešto dati da bi se dobilo. Toga dana je on uspešno položio jedan od važnih životnih ispita i to sa visokom ocenom.


    Roditelji mladih ljudi koji posećuju pomenuti forum mogu da budu bezbrižni, deca su im na bezbednom i korisnom mestu, mestu gde stiču znanja, prijatelje, buduće cimere na raznim školama i kolege na nekim budućim projektima ... takodje i na mestu gde ponešto i sami daju, nesebično dele svoja saznanja, iskustva, misli a kao što vidimo spremni su da podele i doručak, parče džeparca i nadasve parče ljubavi, nežnosti, pažnje i razumevanja kojima ih njihovi roditelji i okolina obasipaju.

    Da nije samo poenta u sakupljanju novaca govore i mnoge teme koje su započete u sklopu te akcije koju svi nazivaju Računar sa srcem Foruma , postoje teme u kojima se sakupljaju pesme, bajke, priče, crtaći, muzikica, fotografije i sličice, postoje teme u kojima se planira modifikacija tog računara, potom teme sa igrama koje su članovi sami pravili upravo za tu dečicu. Postoji još puno raznih sadržaja i ideja o kojima bi se moglo pisati a koji se mogu vrlo lako pronaći na pominjanom bezbednom i korisnom mestu.

    Roditelji čija deca se tamo nalaze, druže i saradjuju ne treba samo da se ne brinu već mogu i da se ponose na svoje plemenite i dobre naslednike.

    Dečak koji me je podstaknuo na ovo pisanije a čiji deo profila vidite na slici je pored svih onih petica iz knjižice ubeležio i jednu peticu iz poznavanja života, pružio je svoju ruku nekim ne toliko mladjim od njega samoga da zakorače ravnopravnije u život i da mu se koliko sutra priključe na njegovom omiljenom mestu, na forumu na koji on često voli da izadje kada pozavršava svoje obaveze.

    Ovaj dečak je samo jedan iz mnoštva mladih ljudi koji svoje vreme na internetu pametno i korisno troše. Apsolutno sam siguran da su medju njima i oni čijim naprednim koracima će ova zemlja koliko sutra brže ići u bolju i svetliju budućnost.
    Poruku je izmenio simke, 01.11.2007 u 21:01
      Vrh

  2. #2

    04 Odgovor: Forum Sveta kompjutera - Bezbedno i korisno mesto na internetu.

    Bravo za post!


    Ovo bi trebalo poslati na mnostvo adresa..ili da te pitam za autorizaciju da postavim link ka ovoj strani na mom sajtu, taman treba da uradim roditeljsku stranu? moze li?
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Forum Sveta kompjutera - Bezbedno i korisno mesto na internetu.

    bravo
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  4. #4

    11 Odgovor: Forum Sveta kompjutera - Bezbedno i korisno mesto na internetu.

    Ambiciozna mama sugerisala sinu da se registruje na forum SK...

    ..i evo misljenja tog desetogodisnjaka , malo vise kompjuterski zarazenog, o Forumu SK:
    kaze on:
    na SK nema dovoljno smesnih stvari , jer useri su previse ozbiljni i ne zezaju se...
    *ovo je u uporedjenju sa newgrounds forumom gde inace visi...

    Kako sam ja razumela, forumu SK mozda nedostaje opustencije, s jedne strane, a sa druge tacke gledista taj forum je ipak samo za ozbiljne teme..

    ( *ako sam prekrsila pravilnik stavljajuci link ka drugom forumu, brisite molim vas, link je samo zarad uporedjivanja decijih foruma)

    by the way, mozda i nadam se, da se ovaj topic razvije u dobru diskusiju gde i kako da usmeravamo decu na netu...
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Forum Sveta kompjutera - Bezbedno i korisno mesto na internetu.

    Citat fiona kaže: Pogledaj poruku
    Bravo za post!


    Ovo bi trebalo poslati na mnostvo adresa..ili da te pitam za autorizaciju da postavim link ka ovoj strani na mom sajtu, taman treba da uradim roditeljsku stranu? moze li?
    Svakako, slažem se.

    Zamolio bih te za link ka tvom sajtu ili je to ovaj link ispod tvojih poruka, svratio bih u posetu.

    Ako mogu kako da ti pomognem oko roditeljske strane, vrlo rado ću to učiniti.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Forum Sveta kompjutera - Bezbedno i korisno mesto na internetu.

    Citat fiona kaže: Pogledaj poruku
    Ambiciozna mama sugerisala sinu da se registruje na forum SK...

    ..i evo misljenja tog desetogodisnjaka , malo vise kompjuterski zarazenog, o Forumu SK:
    kaze on:
    na SK nema dovoljno smesnih stvari , jer useri su previse ozbiljni i ne zezaju se...
    *ovo je u uporedjenju sa newgrounds forumom gde inace visi...

    Kako sam ja razumela, forumu SK mozda nedostaje opustencije, s jedne strane, a sa druge tacke gledista taj forum je ipak samo za ozbiljne teme..

    ( *ako sam prekrsila pravilnik stavljajuci link ka drugom forumu, brisite molim vas, link je samo zarad uporedjivanja decijih foruma)

    by the way, mozda i nadam se, da se ovaj topic razvije u dobru diskusiju gde i kako da usmeravamo decu na netu...
    Pa jeste malo strog forum ali ništa preterano, tako mora da bude jer kada bi bilo previše opuštencije ni to ne bi valjalo.

    Smešnih stvari ima u izobilju u delu Brbljaonica i Cvet kompjutera. Pitanje je samo koliko je to smešno dečaku od deset godina. Moramo biti svesni da je on ipak prilično mlad, da ne kažem detence ali neka pogleda i prokrstari tim delom možda pronadje i nešto za njegov uzrast.
      Vrh

  7. #7

    12 Odgovor: Forum Sveta kompjutera - Bezbedno i korisno mesto na internetu.

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Svakako, slažem se.

    Zamolio bih te za link ka tvom sajtu ili je to ovaj link ispod tvojih poruka, svratio bih u posetu.

    Ako mogu kako da ti pomognem oko roditeljske strane, vrlo rado ?u to u?initi.
    Hvala Simke!

    Evo sad u potpisu link...
    a roditeljsku stranu sam uradila, ali jos nisam podigla na server...nisam jos zadovoljna tom stranom..mogu ti poslati tekst na mail , dobro ce mi doci pomoc u vidu kritike i sugestije...mislim da sam se tamo previse raspricala, a ne znam sta da brisem...
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.
      Vrh

Slične teme

  1. Kako spojiti lepo, korisno i pomalo bizarno?
    Autor makilli u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 09.11.2011, 21:03
  2. Korisno za vozače
    Autor Turkmenbashi u forumu Spomenar
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 23.07.2011, 10:11
  3. Cvet kompjutera
    Autor Kunic u forumu Softver
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 31.01.2010, 19:09
  4. Klikni bezbedno, zaštita dece na Internetu
    Autor fiona u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.05.2009, 12:00
  5. Povezivanje Kompjutera
    Autor Dupont u forumu Hardver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.01.2008, 11:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •