Belgija: Gej parovi usvajaju decu - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 82
  1. #16

    Odgovor: Belgija: Gej parovi usvajaju decu

    Citat Sremac kaže:
    Vecina vas bi trebalo ozbiljno da se pozabavi sa temom o Homosexualizmu i edukuje u toj sferi kako ne bi lupetali gluposti !!

    "Bogohulan", "neprirodan", "militantni katolicizam"

    Homosexualizam je postojao i pre Hriscanstva !!
    Ša si ti, derpe, a? Rodila ga majka, dobro je da se sada više ne stide i barem se o'ma javno deklarišu, da pošten svet zna s kim ima posla!

    Citat dreadful nata kaže:
    ja sve kontam da je tamo po holandiji i belgiji to vec postala normalna stvar, pa nitko i ne pilji u njih, pa tako ni ta djeca nece dozivljavati neke vece neugodnosti. na kraju krajeva, sve je to stvar shvatanja i gledanja iz raznoraznih uglova, a sto je to kod nas nenormalno, to je vec druga stvar.
    E, da se vi "školovani" nešto pitate, otišli bismo svi mi odavno u... čmarni otvor!
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Belgija: Gej parovi usvajaju decu

    Da se ja pitam, ja bi proterao autobus ovuda !
      Vrh

  3. #18

    11 Odgovor: Belgija: Gej parovi usvajaju decu

    Citat gogothegreat kaže:



    E, da se vi "školovani" nešto pitate, otišli bismo svi mi odavno u... čmarni otvor!
    a da se vi "ostali" pitate, vi bi jos uvijek spaljivali vjestice na lomaci.
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Belgija: Gej parovi usvajaju decu

    Znaš kako Natty, ja sam protiv dozvole da se gej parovima (bilo muškim, bilo ženskim) dozvoli usvajanje dece. Zaista nemam ništa protiv homoseksualaca dok su među svoja četiri zida i dok ne šire propagandu okolo. Majke mi. Svako bira s kim će da se kreše. Ali iznesi mi makar jedan moralan razlog zašto bi ti dozvolila gej parovima usvajanje dece. Evo samo jedan, a da je moralan, human i fer. Ne moraš ti, može bilo ko ko se slaže sa tom odlukom. Čisto sumnjam da će dete pored takvih "roditelja" moći pravilno da formira svoju ličnost i svoje seksualno opredeljenje. A ne da nije humano i moralno praviti od nečeg nevinog i neiskvarenog gej osobu, nego nemam reč da opišem taj čin. Ponavljam, nemam apsolutno ništa protiv lezbejki i homića dok su između svoja četiri zida, ali kada krenu sa pričama o ugroženosti, neravnopravnosti i ostalim propagandnim materijalom, tada mi bude žao što je inkvizicija ukinuta.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  5. #20

    11 Odgovor: Belgija: Gej parovi usvajaju decu

    pa bas zato sto je to moralno, humano i fer. vidis, moj the best drug je gay, i davnih dana je zapalio u holandiju sa momkom, jer da nije, cale bi ga vjerojatno do sada ubio. e sad, njih dvojica se razlikuju od drugih samo po tome sto su obojica momci. i vole se i svadjaju kao i svi ostali i vole djecu, rade i veoma su odgovorni i ne svrljaju okolo. i vidis to tamo u holandiji prilicno dobro funkcionise, u stvari zasto ne, ako su parovi normalni, dobro zaradjuju, nisu alkoholicari, narkomani i bolesnici, a pri tom zele i VOLE djecu. jer u holandiji su takve stvari normalne i nitko u tu djecu ne upire prstom i ne osjecaju se nikako manje vrijednima. a po nekim istrazivanjima, nije dokazano da su ta djeca odgajana u gay parovima ni bolja ni gora od ostale djece ili da zbog toga postaju homoseksualci. eto zbog toga.
    MADA, moje je misljenje da je sama srbija daleko od toga i da ona za te zakone jos nije spremna, jer na zalost, ovdje jos uvijek neke majke bacaju svoju djecu na smetliste bojeci se reakcije malogradjanstine, ovdje je jos uvijek abortus (nazalost) glavno kontraceptivno sredtvo, jos te poslodavci kad trazis posao ucjenjuju da li ces imati djecu ili ne, jos su nam bolnice, skole i infrastruktura u ocajnom stanju, pare od poreza idu tko zna gdje, ljudi rade na crno bez socijalnog i zdravstenog. e vidis, ja mislim kada nam standard bude mnogo, mnogo veci nego sada (i kada se ljudi vise ne budi poprijeko gledali komsiju koji je druge vjere ili nacije), tek tada smo zreli da se to pitanje otvori. a tada ce o tom pitanju da se zabavljaju moji praunuci.
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  6. #21

    11 Odgovor: Belgija: Gej parovi usvajaju decu

    Citat Kunic kaže:
    Čisto sumnjam da će dete pored takvih "roditelja" moći pravilno da formira svoju ličnost i svoje seksualno opredeljenje.
    e vidis moj drug je odrastao u savrsenoj, normalnoj heteroseksualnoj porodici, pa je eto opet sa nekih 15 - 16 godina znao da je gay, apri tom uopste nije bio strina persa, niti je imalo feminiziran, tako da seksualna opredjeljenost porodice, ne formira nuzno seksualnu opredjeljenost djeteta.
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Belgija: Gej parovi usvajaju decu

    Praunuci??? kako smo krenuli da budemo IN sa the best gay frednovima sve se nesto bojim da necemo imati praunuke
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Belgija: Gej parovi usvajaju decu

    Citat nattydread kaže:
    i vidis to tamo u holandiji prilicno dobro funkcionise, u stvari zasto ne, ako su parovi normalni, dobro zaradjuju, nisu alkoholicari, narkomani i bolesnici, a pri tom zele i VOLE djecu.
    Niko i ne govori o tome da oni ne vole decu, uopste stvar nije u tome. Pitanje je koliko bi tom detetu bilo drago da ga usvoji gay par, detetu koje ne zna ni sta je gay, a ne da li je to dobro za njega, detetu koje ima pravo da ima mamu i tatu kao druga deca. Zar je humano i fer na takav nacin uticati na njegov zivot?
    Gather ye rosebuds while ye may...
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Belgija: Gej parovi usvajaju decu

    Citat nattydread kaže:
    pa bas zato sto je to moralno, humano i fer. vidis, moj the best drug je gay, i davnih dana je zapalio u holandiju sa momkom, jer da nije, cale bi ga vjerojatno do sada ubio. e sad, njih dvojica se razlikuju od drugih samo po tome sto su obojica momci. i vole se i svadjaju kao i svi ostali i vole djecu, rade i veoma su odgovorni i ne svrljaju okolo. i vidis to tamo u holandiji prilicno dobro funkcionise, u stvari zasto ne, ako su parovi normalni, dobro zaradjuju, nisu alkoholicari, narkomani i bolesnici, a pri tom zele i VOLE djecu.
    Podvukao sam ti dve rеči koje su mi zapale za oko. Prvo, to "samo" je sasvim dovoljan razlog da se ne dozovli usvajanje. Jer, priroda je odredila da dete nastaje spajanjem mužjaka i ženke. Znači, na samom početku oni krše zakone prirode. Dalje, priroda je nekome zakinula mogućnost da ima decu. E, zbog takvih osoba postoje ustanove koje dozvoljavaju bračnim parovima (tu mislim na muškarca i ženu) da usvoje dete koje su nesavesni i nemoralni roditelji ostavili. Za takvo ponašanje roditelja nemam reči i takve osobe ne treba da hodaju zemljom. Dakle, dete usvojeno od strane gore navedenog bračnog para ima šanse da živi u zdravoj i normalnoj porodici. Detetu usvojenom od strane homoseksualaca je to pravo uskraćeno! A niko nema pravo detetu da uskraćuje bilo kakva prava! Ne mogu da poverujem da će gej par detetu ostaviti izbor seksualne opredeljenosti. Čak i da mu ostave, dete se ugleda na roditelje i samim tim je ishod poznat. Druga reč koju sam podvukao je "bolesnici". Vratiću se na priču o prirodi. Dakle, ako je priroda odredila da se ljudi i životinje razmnožavaju tako što mužjak oplodi ženku, kaži ti meni kako bi se ljudi razmnožavali da su svi homoseksualci? Neko se, na žalost, rodi sa npr. oštećenom hipofizom. Znači - on je bolestan. Da je normalno rađanje se hipofizom koja ne funkcioniše kako treba, svi bi se takvi rađali. Mislim da je sve rečeno. Isto tako neko se u toku života odluči da proba heroin i svidi mu se. Tako neko proba i nešto drugo pod uticajem medija i propagande. Dakle, iz normalnog stanja prelazi u bolesno. Ne vredi da me ubeđuješ da je homosekualizam normalna pojava, jer čak i da medicina kaže da je to normalno (a ne kaže, mada možda jednog dana i kaže) za mene će to ostati izopačeno, bolesno i nastrano. Samim tim, takvim osobama koje nisu čiste u glavi ne treba dozvoliti usvajanje dece.

    e vidis, ja mislim kada nam standard bude mnogo, mnogo veci nego sada (i kada se ljudi vise ne budi poprijeko gledali komsiju koji je druge vjere ili nacije), tek tada smo zreli da se to pitanje otvori. a tada ce o tom pitanju da se zabavljaju moji praunuci.
    Znaš kako, ja bih bio najsrećniji da se to pitanje nikad ne pokrene.


    ps. I pedofili vole decu.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Belgija: Gej parovi usvajaju decu

    Citat Meggy kaže:
    detetu koje ima pravo da ima mamu i tatu kao druga deca. Zar je humano i fer na takav nacin uticati na njegov zivot?
    Ja bih se skroz slozila sa ovim... ipak... postavlja se pitanje koliko detetu znaci to sto ima mamu i tatu razlicitog pola ako je vec odraslo u okolini u kojoj vec ima dece sa roditeljima istog pola, odnosno koliko se samo dete tu oseca ugrozenim. Jasno je kako to izgleda iz nase perspektive, i da se razumemo ja sam potpuno protiv usvajanja dece u gej parovima, kao sto sam izricito protiv usvajanja dece kod samaca, jer uvek razmisljam da to dete ne bude ugrozeno ni na koji nacin... E sad, koliko se vise ili manje oseca ugrozenim dete koje je usvojio samac ili samica, u odnosu na dete koje je usvojio gej par? Da li se razlikuju ta deca (jer realno ni u jednom ni u drugom slucaju ne postoje mama i tata) ili to samo mi iz nase perspektive posmatramo na taj nacin? Zasto niko ne prica o tome da dete koje usvoji samac takodje ne odrasta u normalnoj porodici, sa normalnim roditeljima, vec odrasta samo sa mamom ili tatom... Jedina razlika je u tome sto u jednom slucaju dete ne nalece u samom startu na pojavu "gej" dok u onom drugom slucaju odrasta sa time... A opet, ako odrastes u drzavi u kojoj u svakom trenutku mozes videti na ulici muskarce kako se ljube, pre ili kasnije to ce ti postati normalno, a onda tvoje seksualno opredeljenje moze biti i jedno i drugo, jer - koliko te vaspitava porodica, toliko te vaspitava i ulica, uvek bilo i bice.
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Belgija: Gej parovi usvajaju decu

    Citat Muckota kaže:
    E sad, koliko se vise ili manje oseca ugrozenim dete koje je usvojio samac ili samica, u odnosu na dete koje je usvojio gej par? Da li se razlikuju ta deca (jer realno ni u jednom ni u drugom slucaju ne postoje mama i tata) ili to samo mi iz nase perspektive posmatramo na taj nacin?
    Prvo, ja i ne znam da li samci imaju pravo na usvajanje dece. A razlikuju se u tome sto ono dete koje je usvojio samac/samica nikada nece naici na takvu osudu okoline na kakvu bi naislo dete koje usvoji gay par. Detetu jesu potrebni brizni roditelji, ali mu je isto tako potrebno i drustvo njegovih vrsnjaka.
    Mozda bi se rekcija okoline vremenom i promenila, ali necemo se valjda povoditi onom "prvi se macici u vodu bacaju"?
    Gather ye rosebuds while ye may...
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Belgija: Gej parovi usvajaju decu

    Kod nas samci, na srecu, jos uvek nemaju pravo na usvajanje dece.
    A razlikuju se u tome sto ono dete koje je usvojio samac/samica nikada nece naici na takvu osudu okoline na kakvu bi naislo dete koje usvoji gay par.
    Da, ali pazi, ovde se radi o Belgiji, gde je gej vec odavno okej, i gde i drugi gej parovi imaju pravo da usvoje decu i gde to dece nece biti osudjeno od okoline. Kod nas je drugo.
    Mislim, nemoj me shvatiti pogresno, ja sam vec iznela svoj stav i objasnila zbog cega sam protiv, samo pokusavam da posmatram iz neke druge perspektive i da, bar za trenutak, zamislim da zivim u toj Belgiji i pod tim Zakonima i uslovima.
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Belgija: Gej parovi usvajaju decu

    Citat nattydread kaže:
    a da se vi "ostali" pitate, vi bi jos uvijek spaljivali vjestice na lomaci.
    Bi, al' ne odmah. Najpre bismo ih malo mučili
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...
      Vrh

  14. #29

    11 Odgovor: Belgija: Gej parovi usvajaju decu

    Citat gogothegreat kaže:
    Bi, al' ne odmah. Najpre bismo ih malo mučili
    sreca za vjestice, jer je i za to potrebna inteligencija
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Belgija: Gej parovi usvajaju decu

    Samo vi meni recite sta je "moralno" a sta ne ??
    Koja su to moralna pravila, sta sugerisu, ko je iza njih ???
    Za vasu informaciju, homosexualizam nije bolest vec urodjena sklonost, znaci sa time se radja, samim tim prirodna pojava a priroda je bog kojeg svi postuju bez obzira na versku pripadnost!
      Vrh

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Čemu učite decu?
    Autor Mish u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 26.08.2016, 16:32
  2. Moja poezija za decu
    Autor biljanaiguga u forumu Poezija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 07.02.2014, 21:15
  3. SP2014: Hrvatska, Srbija, Belgija
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 02.08.2011, 15:41
  4. Coupling ~ Parovi
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 18.01.2010, 17:18
  5. Knjiga za decu...
    Autor JelaS u forumu Književnost
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 21.07.2008, 14:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •