Trošenje plate
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 44
  1. #1

    Trošenje plate

    Da li se sećate na šta ste potrošili prvu platu?

    Potrošite li od svake plate neki dinar na sebe? Usrećite li sebe nekom sitnicom ili ne stignete na red od računa i ostalih troškova?

    Uopšteno pričamo o trošenju plate, prve ili one koja predstoji

  2. #2

    Plata

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Da li se sećate na šta ste potrošili prvu platu?
    ..secam se ..
    ..pola plate sam potrosila vracajuci mami dug jer je imala trosak kupovanjem novih krpica za mene..
    ..ostatak je naravno bio potrosen na izlazak istog dana ..


    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Potrošite li od svake plate neki dinar na sebe? Usrećite li sebe nekom sitnicom ili ne stignete na red od računa i ostalih troškova?
    ..od svake plate kupujem nesto za sebe ..
    ..tako sam navikla i ne mislim to menjati ..
    ..i moj puzic dobije nekada nesto ..

  3. #3

    Odgovor: Plata

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Da li se sećate na šta ste potrošili prvu platu?
    Prva plata... uh, davno to bjese... nije ni bila neka i potrosena je na osnovne potrebstine za zivot: stanarina za studentski dom, bonovi, markica za prevoz i par knjiga za fakultet (citaj kopije i skripte)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  4. #4

    Odgovor: Plata

    ...toliko je davno bilo da se ne sećam...


    ...a sada......sada nemam platu... ...a veći deo "zvanične" plate ode na alimentaciju...

  5. #5

    Odgovor: Trošenje plate

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Da li se sećate na šta ste potrošili prvu platu?
    Nego šta! 1 farba za kosu + 1 hidrogen + 2 čokolade za bate, a ostalo na izlazak do poslednje parice. Ko je prvu platu potrošio na nešto što nije 99% provod, u mojoj je ekipi bio okarakterisan kao polni organ

    Potrošite li od svake plate neki dinar na sebe?
    Uvek sam to radila. Sitnica ili ne, ali obavezno nešto moram kupiti sebi
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Trošenje plate

    ...naravno da se secam...na drustvo...kupili smo gudru i pivo...pozvali neke "prijateljice"...mislim,cisto da se proslavi prva plata...
    ...hell ain't a bad place to be......

  7. #7

    13 Odgovor: Trošenje plate

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Da li se sećate na šta ste potrošili prvu platu?

    Potrošite li od svake plate neki dinar na sebe? Usrećite li sebe nekom sitnicom ili ne stignete na red od računa i ostalih troškova?

    Uopšteno pričamo o trošenju plate, prve ili one koja predstoji

    Prva plata je '' legla '' još u prošlom veku ...
    Radila sam u video klubu - i zaradila u ono vreme lepu svoticu, tako da sam uspela sebi da kupim oriĐinale '' Mont '' jaknu - koja smo jedva pronašli u jednpj prodavnici u Zemunu - Slovenci su uveliko pakovali kofere .. oriĐinale Levi's 501, ostalo su bile sitnice za kuću: mikser , Košulja za tatu, naravno farmerke za batu ...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #8

    Odgovor: Trošenje plate

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Prva plata je '' legla '' još u prošlom veku ...
    Eeee to su bila vremena
    Moja prva plata je "legla" za letovanje radila sam preko omladinske zadruge taman toliko koliko mi je bilo potrebno da se skrpim da uplatim smeštaj. Naravno roditelji su dotirali za džeparac.
    Inače svaki put kada sam menjala radno mesto prvu platu u toj firmi sam očekivala sa dozom uzbudjenja kao da mi je Prva plata tako da ih imam više
    Od svake plate sebi kupim neku (ili više ) sitnicu, uglavnom krpice ili šminku a jednu ratu obavezno ostavim za veselo društvo u ćošku

  9. #9

    Odgovor: Trošenje plate

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Moja prva plata je "legla" za letovanje radila sam preko omladinske zadruge taman toliko koliko mi je bilo potrebno...
    ...i za smeštaj i za džeparac (mama nije htela da dotira ništa)

    A ove sada plate trošim po rasporedu:
    - plati sve račune za taj mesec
    - idi u veliku nabavku mleka, soka, slatkiša, cigareta za cirka 20 dana (ako bez ovoga ostanem, ulazim u predinfarktno stanje)
    - mesečna rata za VišiCilj (obzirom da svake godine, tako negde oko njenog početka, sebi postavim neki cilj tipa - letovanje na Siciliji u septembru, kupovina novog nameštaja za spavaću sobu, renoviranje kupatila...)
    - mesečna rata za Crni Fond
    - mesečni fond za klopu i kafe na poslu
    - mesečni fond za pozorište, bioskop, poneku knjigu
    ...
    ostatak ako stignem, potrošim.
    ako ne stignem, onda menjam u one konvertabilnije valute pa stavljam na CF

    PS. Krpice, kozmetiku i sve ostalo što ide po šoping - samo kada sam toliko očajna pa moram (šoping jednako najgora kazna)
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  10. #10

    Odgovor: Trošenje plate

    Prva plata koju sam zaradila sa nekih devet godina prodajući voće na pijaci otišla je na portabl crno-beli televizor (koji sam nekih 25 godina kasnije utopila Cigi za celih 5 maraka).
    Prva plata preko studentskog otišla je na: veliki izlaz sa društvom, farke u boji i rolku (i dalje ih imam i čak mogu i da se uvučem u njih), tri boksa cigara i sitne poklončiće dragim mi bićima.
    Prva plata sa upisanim radnim stažom u knjižici mi je otišla na kumovanje. Prva i naredne dve.
    Danas platu trošim slično Sans, po nekom redu: računi, cigare, hrana, društvo, fond za putovanja, ostalo...
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #11

    Odgovor: Trošenje plate

    Kao sto neko rece,jeste da je bilo u proslom veku ali se itekako dobro secam.
    Moju prvu platu dobio sam 1990 godine u iznosu od nekih 1800 DM (vreme Ante Markovica).
    Otisao u komision u centru NS i kupio rokericu i farke leviske 501 ( ne americke,one mi se uvlace u bulju,nego francuske-imaju oznaku 419)
    Ukupan trosak 650 DM.
    Isto vece diskoteka Djava moj ceo razred cascava prisutne u diskoteci neiscrpnim kolicinama Tuborg piva (licno sam otvorio 11 kartona).
    Ukupan trosak - ne secam se.Bio pjan.
    Par dana nakon toga otisao sa dragom u Ohrid na letovanje.
    Ukupan trosak-srecom smo kupili povratnu kartu.
    Danas je situacija slicna ovoj koju opisje vecina forumasa-racuni,klopa,gorivo,ponesto krpica i igrackica za dete...

  12. #12

    Odgovor: Trošenje plate

    moje zarade su obichno odlazile na kupovinu igrachaka ( u osnovnoj shkoli )
    u srednjoj nishta nisam zaradjivala......
    sad na faxu, shta god da odradim ode ili na tehniku ili na provod......

    nemam platu....
    ali imam tatu

    spucam pare uglavnom na odetju, kozmetku i hranu... i sve mogutje i nemogutje gluposti ( chak i igrachke )

    mada sam reshila da shtedim za odlazak u Ukrajinu sledetje godine.... Videtjemo hotju li skupiti i koliko..... Siroki mi prsti....
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  13. #13

    Odgovor: Trošenje plate

    Evo novog pleonazma: "MALA PLATA"
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  14. #14

    Odgovor: Trošenje plate

    Ja sam supermajstor u trosenju novca!!!
    A i sa zaradom je isto...
    Poruku je izmenio MamAna, 13.11.2007 u 02:46 Razlog: slova
    Obican zivot je jaci od mudrijih knjiga...

  15. #15

    Odgovor: Trošenje plate

    прва плата беше средином 90-тих и...
    била је добра кинта, однос марка=динар, купио сам старке и дуго жељену вијетнамку
    данас има толико расхода, много више него онда, питам се како то све успевам да подмирим...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Visina plate = kvalitet rada ?!
    Autor Muckota u forumu Spomenar
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 06.11.2008, 10:59
  2. Procenat na/od plate
    Autor Najgora u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 12.06.2008, 21:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •