Lojalnost

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste lojalni državi Srbiji ?

Učesnika ankete do sada
14. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da i spreman sam da je branim

    12 85.71%
  • Ne ne pada mi na pamet da je branim

    2 14.29%
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 34

Tema: Lojalnost

  1. #1

    Lojalnost

    Da li ste lojalni državi Srbiji ?

    (u smislu da i fizički je branite od bilo kakvog ugrožavanja njenih granica od spoljnih i unutrašnjih faktora )

    Moj glas je DA. Da čujem vas poštovane kolege .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  2. #2

    Odgovor: Lojalnost

    Iskreno, ne razumem pitanje, zar postoje nelojalni gradjani Srbije?

    I postavio bi pitanje drugacije, oni koji se zakleli na bratstvo i jedinstvo naroda i narodnosti Jugoslavije, pa se u kolektivnom ludilu latili oruzlja, mogu li ikada reci za sebe da su lojalni gradjani bilo cega?

    Kao trece, ko je preziveo mobilizaciju, zna, koliko je gradjana se izvuklo od mobilizacije, pa je realno pretpostaviti da bi isto ucinili ponovo?

    Drzava je poligon politickih igara za ostvarivanje licnih interesa i interesa uze zajednice. Nije li pojam lojalnosti zapravo besmislica u danasnje vreme globalizacije?

    Mislim da je anketa pogresna i trebalo bi odgovor pod a) razdvojiti na:
    -da, spreman sam da je branim i zivotom
    -da spreman sam da je branim, dok se svi kolektino ne predamo (po mojoj proceni na terenu 98% naroda ce izabrati ovu soluciju!)

    Sto se mene tice, iako sam ga iz dna dushe mrzeo, 1999. sam bio spreman da dam zivot za njegov rezim jer je moj osecaj pravde tako nalagalo.
    Posle kad je onako pic...ki predao zemlju strancima a tome su svi Srbi aplaudirali, resio sam da nikad vise necu braniti nista, cak necu uzeti ni pusku u ruke, ukoliko mi ne preti izricito kazna zatvorom.
    (ne dao bog da jos jednom imam i da se susretnem sa nekim sovinistima...)
    Poruku je izmenio biterlemon, 04.10.2009 u 18:00
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

  4. #4

    Odgovor: Lojalnost

    Lojalnost državi u kojoj živimo se podrazumeva, niko neće biti protiv nje a lojalnost podrazumeva različite vidove borbe, osim oružane.
    Pitanje je postavljeno s ciljem da se "sazna" ko je "patriota" a ko je "izdajnik", tj. da se opet delimo. Opet udaraš ispod pojasa.
    Prvi utisak uvek vara

  5. #5

    Odgovor: Lojalnost

    DA!

    Iako nisam pripadnik ove drzave (po rodjenju)....

    Tu sam, bolje necu..i nemam...i ne zelim...
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #6

    Odgovor: Lojalnost

    Hm, kad smo ono bili napadnuti, neprijatelj se nije baš dao videti, niti mu je palo na pamet da se stavi u poziciju za obračun s fizičkom silom koju ja posedujem.


    Mogu da se zakunem da ću psovati svaki vojni avion koji me nadleti, svaku bombu koja krene na nas, vrlo glasno i srčano. Mogu i prstom da pretim, i u lakat da se lupam.

    Drugo je ako siđu, garant bi par njih umrlo od smeha kad bi me videli.
    Vrag odneo šnalu...

  7. #7

    Odgovor: Lojalnost

    Ovo pitanje mi lici na ratno huškačka pitanja početkom 90 ih kada su se stvarali udbaški tajkuni na krvi onih koji su verovali u lojalnost ideji...
    Back in red!

  8. #8

    Odgovor: Lojalnost

    Promenih tri zemlje, a makla se nisam iz grada u kom sam rođena.
    Za prvom i dalje imam žaljenje i nostalgiju. Ali nje više nema i ne mogu nepostojećem biti lojalna.
    Ja nemam druge domovine od ove u kojoj sam. Ne mogu ni da se zamislim u nekoj drugoj. I ni jedna druga mi ne može biti bolja od ove koju imam. Ali to ne znači da ne mislim da ova koju imam ne može postati bolja.
    Ne znam da li sam lojalna.
    Uredno plaćam poreze i doprinose. Ne švercujem se u autobusu. Ne bacam smeće gde stignem. Ne gađam kamenicama miliciju. Ne mrzim. Ne ugrožavam različite od mene. Ne kršim (bar ne svesno, ne da ja to znam) zakone ove zemlje.
    Na mikronivou, ulazim u (verbalni) sukob sa svakim za koga mislim da mi (nam) radi o glavi (čije delovanje, po meni, jeste na neki način neprijateljsko). I da, psujem, vazda psujem one koje u tom momentu ne mogu da me čuju i do kojih ne mogu dopreti (bar ne da ja znam).
    Što se tiče borbe "prsa u prsa", ne znam sa kim bih mogla da uđem u borbu sem sa nekom razjarenom ženom sa kojom mogu do mile volje da se grizem, grebem, ujedam, šopam i valjam po blatu. Slaba vajda od takve odbrane.
    A i pod pretpostavkom da sam neka ratoborna razbijačica, moja zona odbrane bi se ograničila na par novosadskih (mojih) kvartova. To možda nije prihvatljivo i svrstava me u grupu nelojalnih. Ali, eto, smatram da nam niko ne bi svako od nas, bez izuzetka, uvek najpre štitio svoj kuću, svoje dvorište, svoj šor, ...
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Lojalnost

    Naravno da sam lojalan Republici Srbiji... samo me ovo pitanje isuviše podseća na jednu drugu državu 1991. godine, sa izjavama o lojalnosti njojZi i famoznim Domovnicama, verujem da je autor teme upoznat s događajima o kojima govorim.

    No, lojalan jesam i branio bih je od vidljivog spoljnjeg neprijatelja, jer time ne bih branio samo državu, već sve njene građane, porodicu, prijatelje....

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    fizički je branite od bilo kakvog ugrožavanja njenih granica od spoljnih i unutrašnjih faktora
    Zavisi šta autor ima na umu pod "bilo kakvog ugrožavanja" i na kakve "unutrašnje" faktore misli.

  10. #10

    Odgovor: Lojalnost

    Da
    ponudio bih svoje telo
    Ko je za jednu voznjicu

  11. #11

    Odgovor: Lojalnost

    A kako se zamislja to fizicko branjenje?

    Rat ili sta??

    Ako je to, smatram da se ni za jednu zemlju pa ni za ovu ne vredi boriti na taj nacin. Toliko izgubljenih zivota radi koga

    Radi necijeg dzepa

    A i sta znaci biti lojalan zemlji?

    Volim je, i ne bi je napustila. A da mi je nesto pruzila, nije
    Everybody Wants to be a Cat

  12. #12

    Odgovor: Lojalnost

    batina i udriima mnogo nacina na koji mozes pokazati lojalnost.....

  13. #13

    Odgovor: Lojalnost

    "fizički je branite od bilo kakvog ugrožavanja njenih granica od spoljnih i unutrašnjih faktora"

    Ovo je jednostavno pitanje. Da li bi branili svoju zemlju i njene granice (od bilo koga ko bi pokušao da ih prekroji ). Šta nije jasno ? Naveo sam fizički, što podrazumeva da li ste spremni i voljni da , ukoliko se pojavi potreba, stanete na branik svoje zemlje i branite je oružjem i svojim životom.
    Btw...ovo je nejasno samo onima (izuzetak su dame) koji nikada nisu polagali vojničku zakletvu ("ne žaleći da u toj borbi položim i svoj život").
    P.S. Obuhvatio sam i spoljne i unutrašnje faktore (kao što to definiše bilo koja država) jer se odnosi na NASILNE PROMENE GRANICA. Izvolite...učestvujte u anketi i na temi obrazložite svoj glas.
    Ja sam odgovoran čovek i znam da je moje pravo, dužnost i obaveza (stečena zakletvom) da potomcima sačuvam životni prostor jer onaj ko nema državu...nema ni budućnost.
    Ukoliko ne želite dati odgovor...nemojte ni učestvovati na temi.

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Ovo pitanje mi lici na ratno huškačka pitanja početkom 90 ih kada su se stvarali udbaški tajkuni na krvi onih koji su verovali u lojalnost ideji...
    Ja sam siguran da sam naveo da se pitanje odnosi na lojalnost državi kao teritoriji (nevezano za trenutnu vladajuću vrhušku). Pokušaj ponovo....bez predrasuda.
    Poruku je izmenio Sivi, 05.10.2009 u 22:57
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  14. #14

    Odgovor: Lojalnost

    Problem je sto bi sada trebao da stojis tamo negde na Prokletijama sa puskom...
    Back in red!

  15. #15

    Odgovor: Lojalnost

    Kad bi nam makar malkice nagovestio ko su ti "unutrašnji faktori", da bi bili budniji jer neprijatelj nikada ne spava...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •