Novi svetski poredak! - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 64
  1. #31

    Odgovor: Novi svetski poredak!

    NOVI SVJETSKI POREDAK (27)

    OBRNUTI FASIZAM I RASIZAM

    Bob Đurđević

    Ako neko jos uvek sumnja u to da je Novi svetski predak naziv za anti-slovenski fasizam i rasizam pod ogrtacem liberalizma, treba da pogleda sledecu pricu iz Kanade.

    CTV News, kanadska nacionalna TV mreza, otpustila je 17.januara svoju glavnu spikerku Ejveri Hejn zbog primedbi koje je izgovorila prethodnog vikenda ne znajuci da je jos u programu. Mreza je objavila da otpusta svoju spikerku ubrzo nakon sto je Kanadska fondacija za rasne odnose pozvala mrezu da "se ogradi" od njenih komentara.

    Hejnova je izgovorila komentare spontano, a da nije bila svesna da je jos uvek u programuubrzo nakon sto je pokvarila uvod uzivo u snimljeni izvestaj. Nakon sto se zapetljala sa svojim uvodom u subotu rano ujutru, (15. januara) Hejnova je sarkasticno rekla:

    "Imamo mucavog najavljivaca vremena. Imamo crnca, imamo Azijca, imamo zene. Ja bih mogla da budem lezbejka, crnkinja, zena koja igra folklor i muca." Dodala je smejuci se: "U invalidskim kolicima, sa sepavom gumenom nogom. Da, stvarno. I da vam kazem, imala bih uspesnu karijeru."

    Hejnova se kasnije izvinila gledaocima dva puta (!) na zahtev CTV mreze, ali to joj nije spasilo radno mesto. "Mi smo pokazali nasu posvecenost nasoj politici time sto smo je otpustili," rekao je Henri Kovalski, zamenik predsednika rubrike vesti TV mreze CTV.

    Javol, her Kovalski! Haraso, druze Kovalski! Dobra si ti kuca, Henry!

    E sad, uporedite strogost sa kojom su se miljenicki mediji Novog svetskog poretka poneli prema jednom od svojih koji se usudio da se zafrkava s njegovim liberalnim vrednostima, verujuci da nije u programu, sa daleko tolerantnijim tretmanom daleko tezeg prekrsaja - namernim u programu, u vase lice, anti-ruskim klevetama kolumniste lista Ottawa Citizen, Dzon Robsona, koji je objavio clanak na dan pravoslavnog Bozica, u kojem je Rusiju nazvao Grudva djubreta. On se takodje izvinio, ali je zadrzao svoje radno mesto, koje ukljucuje i ulogu urednika rubrike uvodnih clanaka u listu Ottawa Citizen! (gde se iznose misljenja suprotna misljenju urednika novina).

    Dakle, u svetu Novog svetskog poretka, ono sto je sos za gusku ocigledno nije sos i za gusana. Mozete klevetati Ruse ili Srbe - u javnosti i ocigledno bez reperkusija. Ali ne smete ni slucajno dotaci manjine koje su komesari medija Novog svetskog poretka stavili na listu nedodirljivih.

    Ako sumnjate, citajte dalje... o raspirivanju mrznje protiv Srba koje se vrsi od Tajpeija do Vasingtona.

    4.januara je neki Lorens D.Ejton u listu Taiwan Times napisao ljutitu e-mail poruku kao odgovor na kopiju pisma koje je primio od izvesnog Rasela G.H.Metjuza, Britanska Kolumbija (Kvinslend), magistra nauka, clana Stalnog komiteta saveza UNIVERZITETA KVINSLEND, revizora, matematicara, kompjuterskog logicara, Poreskog zastupnika i savetnika ispred Tribunala za administrativne zalbe. Agenta Australijske komisije za vrednosne papire i investicije upuceno Dzonu Rajanu, clanu australijskog parlamenta ("John Ryan, MLC").

    G. Ejtonova ljutita e-mail poruka je glasila:

    Postovani g. Metjuz,
    Ja nisam Dzon Rajan, tako da ne mogu da shvatim zasto saljete e-mail namenjen njemu umesto toga meni. Sto se tice Srba, sto se pre Srbija etnicki ocisti od Srba, to bolje. Evropi je potrebno konacno resenje za srpsko pitanje sto je pre moguce.

    Dakle, prema g.Ejtonu, primeniti resenje za Kosovsku krizu znaci da Evropa primeni konacno resenje prema Srbima.

    E sad, da je g. Ejton tek neki Internet cudak, njegovi komentari ne bi bili vredni pomena. Ali nakon dodatnog istrazivanja, TiM urednik je ustanovio da ovaj g.Ejton nije obicni Internet cudak. On je zamenik glavnog urednika lista Taipei Times, glavnih tajvanskih novina. A on je takodje i urednik rubrika u ovom listu gde se objavljuju tekstovi suprotnih misljenja, slicno kao Robson iz lista Ottawa. Plus, Ejton je jos i dopisnik Economist, cije je sediste u Londonu.

    Drugim recima, Lorens Ejton je placen da oblikuje misljenja svojih citalaca. Na Tajvanu, i preko lista Economist - sirom sveta, takodje.

    I kao i Hejnova i Robson, Ejton se naknadno izvinio u drugom e-mailu poslatom g.Metjuzu za svoje rasisticke primedbe pune mrznje na racun Srba. Ali, takodje kao i Robson, Ejton je zadrzao svoje radno mesto. Hejnova nije.

    Pa sta razumni logicni ljudi mogu da zakljuce iz ovakvih neravnopravnih tretmana? Da Srbi i Rusi rangiraju nize od crnaca, lezbejki, mucavaca ili invalida u invalidskim kolicima na sceni zlocina mrznje Novog svetskog poretka? Vise od 2.000 Srba koje je NATO ubio, zajedno sa na stotine hiljada Rusa koji su umrli kao zrtve zapadnih reformi, sluze kao podsetnik za to.

    Ali riba smrdi od glave, kaze stara istocnoevropska poslovica. Da vidite koga mozda kopiraju urednici medija u Kanadi, Tajvanu ili Australiji u svojim anti-slovenskim uvodnim clancima punim mrznje, pogledajte sledecu pricu

    7. januara, na dan pravoslavnog Bozica, istog dana kada je kolumnista lista Ottawa Citizen nazvao Rusiju grudvom djubreta, jos jedan tekst pun mrznje i anti-slovenske propagande je objavljen u listu Washington Post, toboze liberalnim dnevnim novinama koje izlaze u novoj prestonici Zlog Carstva. Naslov je bio Srbe u Srbiju:

    Kao bivsi vojni predsednik kurdskih izbeglickih kampova u Zakuu, u Iraku, secam se napora koje smo cinili mi u oruzanim snagama da odvedemo kurdski narod koji je strahovao za svoj zivot do bezbednih zona. Mi smo uspeli u ovoj misiji. Ja sam se nadao da su neke lekcije koje smo mi naucili u operaciji Pruzanje utehe, koja je usledila nakon operacije Pustinjska oluja, mogle biti zapamcene i primenjene u slicnim situacijama - kao sto je Kosovo. List Washington Post je pravilno ovo nazvao "test slucaj dobrih strana vojne intervencije" ["Policijske snage za Kosovo," uvodni clanak, 26.decembar].

    Tuzno je sto izgleda ocigledne stvari moramo ponovo da ucimo. Srbi na Kosovu treba da zive u bezbednoj oblasti, gde ih ne posmatraju kao ubice zbog njihove nacionalnosti. Ta oblast nije Kosovo.

    Da li smo mi nekako zaslepljeni idejom da bi bilo lepo kad bi lav legao sa jagnjetom i kad bi se moglo uciniti da nam jagnje veruje? Hajde da zanemarimo tu fantaziju i da upotrebimo vojnu silu sada na Kosovu, da odvedemo preostale Srbe na zelenije pasnjake u Srbiji.

    BRUS H.ALKAN, Vasington

    Da ovaj Kurd predlozi da se Srbi etnicki ociste sa teritorija koje su vekovima njihove, uz pomoc vojnih snaga na Kosovu Novog svetskog poretka mozda i ne iznenadjuje. G.Alkan je mozda zrtva propagande Novog svetskog poretka, koji pogresno vidi Srbe u ulozi Turaka ili Sadama Huseina - obojice tradicionalnih ugnjetavaca kurdskog naroda. Mozda on ne zna da je Kosovo Srbija! Da je uvek to bilo. I da ce uvek to biti.

    Ali da list Washington Post objavi pismo koje zagovara etnicko ciscenje, a onda doda na to sopstveni naslov koji raspiruje mrznju protiv Srba - Srbe u Srbiju, salje signal svim Amerikancima bez predrasuda o tome sta je zapravo Novi svetski poredak. To je reinkarnirani fasizam i rasizam! Samo obrnuti fasizam i rasizam. Sta da je naslov lista Washington Post glasio, Jevreji van Palestine umesto Srbe u Srbiju?

    I samo pomislite, za razliku od Hejnove, Robsona ili Ejtona, nijedan urednik lista Washington Post nikad se nije cak ni izvinio zbog objavljivanja ove fasisticke, rasisticke anti-srpske propagande.

    Iz tog razloga sam uvek iznova zaprepascen koliko je puno ljudi u Srbiji i u dijaspori jos uvek zaljubljeno u takav "Zapad." Oni obozavaju Zapad Novog svetskog poretka koji njih mrzi, koji ih ugnjetava i koji ih ubija.

    Uglavnom zbog sanse da se obrazuju i prosvetle takvi srpski nojevi koji su jos uvek mozda bez predrasuda, prihvatio sam da pisem besplatno nedeljne kolumne na temu Novog svetskog poretka koje se objavljuju svakog utorka, sada vec skoro pet meseci, na popularnom Internet sajtu - Beograd.com - na srpskom i na engleskom jeziku.

    Sve dok takav Novi svetski poredak vlada svetom, Srbija nema nicemu dobrom da se nada od njega. Sto znaci da srpski narod mora da "se uzda u se i u svoje kljuse".

    Sto se tice ostalih, koji su vec oformili svoja misljenja o svemu, ja im nudim sledecu izreku jednog starog mudraca: Umovi su kao padobrani. Funkcionisu samo kad su otvoreni.

  2. #32

    Odgovor: Novi svetski poredak!

    NOVI SVJETSKI POREDAK (28)

    Ako Klinton nije imao podrsku americkog naroda

    ZASTO JE NATO BOMBARDOVAO SRBIJU?

    Odgovor: "Trajna trgovina kroz trajni rat"

    Bob Đurđević

    Tokom moje "Tour de Serbia," kada sam u septembru 1999. obisao osam gradova u Srbiji, rekao sam publici - od Nisa do Beograda - da NATO bombardovanje Srbije nije bilo nista do silovanje jedne male zemlje od strane jedne bande. Vojni savez od 19 drzava i 780 miliona ljudi; sa preko polovinu svetskog bruto domaceg proizvoda, koji poseduje dve-trecine globalne vojne sile, udruzio se protiv jedne sicusne drzave sa 10 miliona stanovnika. 79 dana je NATO terorisao narod Srbije, bacivsi 23.000 bombi i raketa na njih tokom 36.000 letova.

    Zasto? Pokusacu da odgovorim na to u ovoj kolumni. Ali prvo zelim da istaknem da su gradjani i vojska Srbije ostali nepokoreni i nisu se uplasili NATO-vih bombi i pretnji. Ovo nije rekla-kazala! Ja sam video njihov prkos sopstvenim ocima tokom sest dana koje sam proveo tamo za vreme NATO bombardovanja krajem aprila.

    Iz tog razloga, na svakoj stanici nase "Tour de Serbia" u septembru 1999. govorio sam srpskom narodu da mi je cast da se poklonim pred njima zadivljen njihovom hrabroscu i ljubavi za slobodom.

    A to sam i radio [klanjao se].

    Ali, da pocnemo ispocetka. 24. mart.

    Cak i pre nego sto su prve bombe pale na Srbiju, mi smo na nasem Web sajtu Truth in Media (Istina u medijima) objavili prvi od onog sto se kasnije pretvorilo u 106 specijalnih ratnih TiM biltena, koji su obuhvatili 480 clanaka i 199.000 reci.

    Rekao sam u tom prvom uvodniku ratnog izdanja Tim, da ce 24. mart 1999. u istoriji biti zapamcen kao Novi dan sramote. Osim sto su ovog puta americke rakete i bombe uradile Srbiji ono sto su Japanci uradili Americi u Perl Harboru 7. decembra 1941.

    I gore... Jer je NATO vodio rat protiv civila.

    Kada sam putovao kroz Srbiju krajem aprila video sam da ova mocna vojna alijansa napada staracke domove, bolnice, skole, fabrike, crkve, mostove, pruge, TV i radio stanice... Pogledajte samo neke NATO mete.

    Kako je to rekao pukovnik Dejvid Hekvort, zivi vojnik sa najvise odlikovanja u Americi, koga takodje imam cast da ubrojim medju svoje prijatelje, "Klintonova doktrina" je:

    "Bombardovati civile i civilne strukture sve dok vojska te zemlje to vise ne moze da gleda."

    Ukratko, ono sto je NATO uradio Srbiji nije bio rat. To je bio terorizam! Kao rezultat takvog NATO bombardovanja ubijeno je preko 1.500 civila - vise nego duplo od broja zrtava koje je imala jugoslovenska vojska. Oko 30% zrtava su bila deca.

    Bombardovanje se zavrsilo 10. juna. Ali NATO-v rat protiv srpskih civila se nastavio. Samo drugim sredstvima. Onog dana kada su NATO i sprske vojne vlasti potpisale primirje, mi smo rekli da ce se NATO-v "mirovni proces" pretvoriti u "mirovnu farsu." I jeste.

    Tokom sledecih pet meseci ubijeno je preko 400 kosovskih Srba, skoro 500 njih je oteto i smatra se mrtvim, a vise od 180.000 njih je isterano iz domova svojih predaka. Mi smo sve ovo dokumentovali u drugih 52 specijalnih TiM izdanja "mirovne farse", sa ukupno 227 clanaka i 101.000 reci. I predlozili smo 10. novembra da se taj dan - 10. novembar, jedan dan pre zapadnog Dana secanja na prvi svetski rat, proglasi za srpski Dan secanja.

    Tokom celog ovog srpskog iskusenja, TiM citaoci iz svih krajeva SAD i vise od 100 zemalja sirom sveta pisali su nam da nam kazu da su ogorceni zbog NATO ratnih zlocina. Neki Amerikanci su rekli da ih je sramota sto su Amerikanci. Isto su rekli i neki Kanadjani, Britanci, Belgijanci, Nemci Neki americki veterani, kao i obicni gradjani, su se dobrovoljno javljali da idu i pomognu Srbiji. Usput, niko od njih nije bio srpskog porekla.

    Tako da, ako Klinton nije imao podrsku americkog naroda, zasto je zaboga bombardovao Srbe? I u cije ime?

    Pa, ja vec godinama govorim da pravi moto globalista Novog svetskog poretka NIJE "svetski mir kroz svetsku trgovinu", kao sto to tvrde njegovi lideri. Vec je "trajna trgovina kroz trajni rat."

    Prvo ih srusite; onda ih izgradjujete. Na svaki nacin, "trgovci smrcu" i njihovi bankarski i medijski partneri-u-zlocinu pobedjuju. Srbija je samo poslednji takav slucaj.

    I sta je poenta? Rat je dobar biznis. Uvek je to bio. Uvek ce to biti. Pitajte samo glavne menadzere prvih 10 dobavljaca Pentagona cije su deonice vinule u nebesa kako su opadale akcije covecanstva. Njihove deonice su daleko prevazisle ostatak berze deonica koja racuna na povecaje cena (S&P 500) u srazmeru 2,5-do-1 tokom prvih 60 dana rata (vidi http://www.truthinmedia.org/images/N...agon-top10.gif ).

    Stavise, NATO kosovska "humanitarna misija," kako je opisana u ovom mudrom ratnom crtanom filmu, bila je slucaj masovnog ubistva s predumisljajem. Nije to imalo puno veze s tim sta je Milosevic uradio, ili sta nije uradio.

    Da li bi vas iznenadilo da saznate, na primer, da je Klintonova administracija zahtevala dodatnih 112 milijardi USD za budzet Pentagona skoro sest nedelja pre nego sto je pocelo NATO bombardovanje?

    Da li bi vas iznenadilo da saznate da je prosle godine Pentagon potrosio na oruzje "samo" 44 milijarde USD - sto je najnizi nivo u poslednjoj deceniji? (vidi http://www.truthinmedia.org/images/N...nse-budget.gif ).

    Da li bi vas iznenadilo da saznate da ce, nakon rata, potrosnja SKOCITI na 60 milijardi USD sledece godine? Na ukupni budzet Pentagona od 319 milijardi USD u godini 2005!

    Da li bi vas iznenadilo da saznate da je americki ministar odbrane Vilijam Koen iskoristio sastanak za procenu rata protiv Srbije, koji su odrzali 19 NATO ministara odbrane bas ovde, u Torontu, 21-22. septembra, da natera svoje saveznike da kupe jos precizno navodjenog oruzja i drugih sistema visoke tehnologije?

    Sta mislite od koga?

    Od americkih "trgovaca smrcu," naravno.

    Tako, kao sto sam rekao u svojoj kolumni u januaru 1999 za australijski list "New Dawn" (Nova zora), da je "kosovska kriza" proizvod fanrike kriza u Vasingtonu. Pogledajte dokaze

    Kada ste prvi put culi za takozvanu Oslobodilacku vojsku Kosova? Sto se mene tice, ne pre kraja 1997. godine. Pre toga, OVK nije postojala. Barem ne u javnosti. A nije ni cudo...

    Jer, OVK je smisljena u junu 1996. na sastanku Bilderberger grupe u King sitiju, odmah pored Toronta, prema Dzon Vitliju, analiticaru iz Toronta i "posmatracu Bilderbergera." OVK je stvorena, opremljena i obucena od strane Zapada, s ciljem da destabilizuje Kosovo i tako olaksa NATO intervenciju.

    Ali ne morate meni verovati. 2. aprila je Truth in Media primio pismo od razocaranog "OVK terenskog komandira." On je rekao da su ga obucavali nemacki, turski i avganistanski instruktori. I da su oruzje dobili od NATO trupa u Makedoniji. Naredjenje za OVK je bilo da destabilizuje Kosovo i deluje kao NATO kopnene trupe. Njegovo pismo je jos uvek na nasem Web sajtu.

    Pocetkom 1998., u retkom napadu istinoljubive iskrenosti, ili mozda zbog brzopletog jezika, visi diplomata ministarstva spoljnih poslova, Bob Gelbard, je OVK nazvao "teroristickom organizacijom."

    Ipak, evo je OVK, u januaru 1999., kako izgleda tip-top i spremna za akciju u potpuno novoj opremi nemacke proizvodnje.

    Kao sto je bilo i OVK vazdusno krilo - NATO. Nije cudo da su neki americki demonstranti nosili natpise na kojima je pisalo da je NATO u stvari skracenica od - "North Atlantic Terrorist Organization." (Severno atlantska teroristicka organizacija).

    "Svaka ptica svome jatu?"

    Ako sumnjate, pogledajte Ricarda Holbruka, sada americkog ambasadora pri UN. Evo ga ovaj Vol Strit bankar-cum-diplomata Stejt dipartmenta koji pokusava da podigne imidz OVK na foto seansi postavljenoj kod Decana, u junu 1998. [vidi http://www.truthinmedia.org/Tour-de-...es/tor-122.jpg ]

    Na istom tom putu Holbruk je dao korpu spskom vladici Artemiju u korist poziranja sa ovim OVK borcem.

    Losa sreca za borca. Kako mi je malo kasnije rekao jedan visi britanski vojni obavestajni zvanicnik: "Taj OVK covek je bio budala da dozvoli da se njegovo lice prikaze. Srpska policija nije nimalo luda."

    Naravno, OVK terorista s bradom je identifikovan u brosuri jugoslovenske vlade u septembru 1988. kao Ljajim Hadziju, "svedski drzavljanin koji se pridruzio OVK 1998.."

    Njegova dalja sudbina nije poznata.

    Dame i gospodo, kao sto mozete videti, kosovski rat je od pocetka do kraja bio skovan od strane fabrike kriza u Vasingtonu.

    Rat je bio poslednji primer zlog, genocidnog, parazitskog, Makijavelistickog vojno-industrijsko-finansijskog kompleksa koji se bogati na ledjima drugih ljudi i njihovog bola i patnje.

    Ne tako davno, 1983. godine, predsednik Regan je s pravom nazvao Sovjetski Savez Zlim Carstvom. U oba moja ratna govora u Vasingtonu - 1. maja i 5. juna - rekao sam da je sada Vasington sediste Zlog Carstva.

    Koristan link:
    http://news.beograd.com/srpski/clanc...is_srbijo.html

  3. #33

    Odgovor: Novi svetski poredak!

    NOVI SVJETSKI POREDAK (29)

    AMERIKA - Carstvo koje će se SRUŠITI
    kada na njeno čelo stane crnac (1)

    Definitivno je postalo jasno da su SAD u drugoj polovini 20.veka postale najmocnija državu na svetu. Ono što fascinira ( voleli mi njih ili ne ) jeste da su tu moc ostvarili za manje od 200 godina svog postojanja. Prvo što sam kao astrolog pomislio je da, kao država, sigurno imaju mocan horoskop. Medutim, kada sam naišao na horoskop SAD bio sam zbunjen...

    Prema tom horoskopu SAD su bile u znaku Raka sa podznakom Blizanaca. Poceo sam da sumnjam u tacnost te karte i posle dužeg razmišljanja došao sam do zakljucka da SAD moraju biti u podznaku Strelac. Za podznak Blizanci navedeno vreme rodenja glasi: 4. juli 1776 godine, Filadelfija, 2. 15 h ujutro.

    Obratite pažnju: zar nije cudno da se jedna država rodi u 2 casa i 15 minuta ujutro i to u 18. veku, kada su ljudi živeli u skladu sa prirodom i vec kod prvog sumraka poceli da razmišljaju o svom pocinku! Koliko mi je poznato iz istorije, ništa ih nije teralo da zasedaju do pola noci, uz svetlost sveca i lojanica ( struja još nije bila pronadena ), da bi proglasili državnost SAD. Moje licno mišljenje je da su SAD u podznaku Strelac. Evo zašto: podznak u mundanoj astrologiji predstavlja na prvom mestu ljude koji su osnovali tu državu, dakle narod koji živi u toj državi, nacionalne karakteristike, imidž nacije i njene mitove.

    SAN O BOGATSTVU

    Pošto su SAD naselili i osnovali stranci, ljudi sa drugih kontinenata, iz drugih država, podatak podznak Strelac savršeno odgovara svemu tome, jer Strelac predstavlja strance i sve što je stranog porekla. Americku naciju cine stranci, iseljenici iz celog sveta. Svi oni su ljudi avanturistickog duha ( Strelac ), dolaze u SAD da okušaju srecu ( Jupiter ), sa željom da se obogate ( Jupiter konjunkcija Venera ), sve ih privlaci americki san bogatstvo, velika kuca sa bazenom ( Jupiter konjunkcija Venera u znaku Raka ). Mnogi žele slavu i popularnost što je opet uticaj konjunkcije Venere i Jupitera.

    SAD su uvek širile svoju teritoriju, njihovi predsednici uvek su vodili ekspanzivnu imperijalisticku spoljnu politiku. Florida i Teksas postale su savezne države 1845, Montana 1889, Nju Meksiko 1912 godine. 49 država je Aljaska postala je savezna država 1958 godine. Dakle, ekspanzija i širenje teritorije takode odgovara znaku Strelca. Institucija u koju Amerikanci imaju veliko poverenje je sudstvo. Njihov cuveni Ustav, proglašen 17. 09. 1787 godine, služio je kao primer mnogim demokratskim državama. Za SAD možemo sa sigurnošcu reci da je pravna država, što dolazi od podznaka Strelca.

    Kao opšte društveno opredeljenje, licnu slobodu svakom pojedincu sigurno daje podznak Strelac i Mesec u znaku Vodolije. Americki narod je izuzetno religiozan. Amerikanci svoja religiozna osecanja mogu iskazivati kroz sve postojece religije i mnogobrojne sekte. Ali, njihov najveci bog je novac dolar. Na novcanici od jednog dolara piše Verujemo u boga , što savršeno odgovara izuzetno mocnoj konjunkciji Jupitera i Venere u znaku Raka, gde je Jupiter u znaku svoje egzaltacije. Slobodno preduzetništvo je takode odlika podznaka Strelca.

    Amerikanci su takode i sportska nacija, svi se bave nekim sportom. Sportska manija ih pogotovo hvata u srednjim godinama života ( Jupiter vlada srednjim godinama života ). Mnogi savremeni sportovi vode poreklo iz SAD. Univerzitetski sport je narocito razvijen. Sve to opet dolazi od podznaka Strelca.
    Cak i u imenu države ogleda se uticaj konjunkcije Jupitera i Venere Sjedinjene ( Venera ) Americke Države ( Jupiter u Raku domovina, država ).
    Ascendent takode opisuje i fizicki izgled Amerikanaca. Prvo što primetimo na njima je njihov osmeh i veliki zubi što prilicno odgovara podznaku Strelca. Opsednutost velicinom, kako nacije tako i stvarima kojima se služe ( veliki automobili, ogromne kuce i imanja, najviše zgrade i slicno ) takode odslikava uticaj podznaka Strelca.

    Parola o ljudskim pravima, taj moralni stav koji je postao zaštitni znak SAD takode dolazi od podznaka Strelca. Po svemu ovome mogu sa sigurnošcu da tvrdim da su SAD u podznaku Strelac.

    Cetvrto polje u mundanoj astrologiji opisuje narod koji je živeo na tlu neke države, pre nego što je ona osnovana. Dakle, ovo polje treba da opiše Indijance i njihovu sudbinu. Po sistemu jednakih kuca, 4. polje pocinje u znaku Riba. Znak Riba savršeno odgovara opisu Indijanaca, jer su oni vekovima živeli potpuno izolovano od ostatka sveta ( Ribe kao znak opisuju sve ono što je skriveno i izolovano ). Svi Indijanci bili su vernici, a najmocniji covek plemena bio je vrac. Pod uticajem Neptuna dobili su i pogrešno ime Indijanci po zemlji Indiji. U horoskopu SAD Neptun je u jako lošem aspektu sa Marsom, što ukazuje na istrebljenje i genocid nad Indijancima. Ovaj aspekt nam govori i o tome da kada su hteli da prekinu rat ( Mars ), pušili su lulu mira ( Neptun duvan ).

    SUKOB SA MUSLIMANIMA

    Neptun u horoskopu SAD se nalazi u 9. polju ( to je 6. polje od cetvrtog ) što govori o tome da ce Indijanci postati roblje ( 6. polje je polje slugu, robova ). Podznak Riba ( 4. polje horoskopa SAD je njihovo 1. polje ) ukazuje nam na to da ce biti izolovani u posebne rezervate.

    Neptun u kvadratu sa Marsom takode nam govori da su alkohol i drugi opijati ( Neptun ) imali pogubno dejstvo na Indijance. Cak i danas preživeli potomci starih Indijanaca provode ovozemaljske dane opijajuci se veliki procenat današnjih Indijanaca su alkoholicari. Na tlu Amerike je inace otkriven duvan ( Neptun ).
    Pošto je 12. polje od cetvrtog u znaku Vodolije, na tlu severne Amerike odigrao se sukob ere Riba, koja je neumitno ostala za nama. O ogromnom bogatstvu SAD govori nam konjunkcija Venere i Jupitera, kao i Pluton u 2. polju. Trece polje u mundanoj astrologiji opisuje susedne zemlje. U najbližem susedstvu SAD nalazi se Meksiko. Meksiko je inace dobio ime po starom gradu koji se nalazio na mestu novog grada, Meksiko Sitija, a zvao se Metzhiku, što znaci u središtu mesecevih voda . Mesec u znaku Vodolije, u 3. polju horoskopa SAD savršeno odgovara ovom opisu! Mesec u 3. polju, u znaku Vodolije ( vozila, automobili, prevozna sredstva ), kao i Uran, vladar Meseca u znaku Blizanaca, sigurno snose krivicu što Amerikanci lice na znak Blizanaca. Velika pokretljivost i nomadski život Amerikanaca, koji cesto menjaju mesto boravka, sigurno je pod uticajem Meseca u 3. polju. Uran, vladar Meseca govori nam o razlogu položen u 6. polju ukazuje da je razlog tome potraga za poslom. Podznak Strelca ( avanturizam, daleka putovanja ) kao i Mesec u znaku Vodolije, objašnjava njihova putovanja u svemir.

    Za razliku od podznaka Strelca, podznak Blizanci ne može da pruži odgovor na pitanje: Šta daje vodecu ulogu SAD u svetu? Jer, zemlja koja je za manje od 200 godina postojanja postala vodeca zemlja sveta, mora imati izuzetno jako 10. polje. Podznak Strelca daje odgovor na to pitanje.

    Izuzetno jak i mocan Saturn u svom prirodnom 10. polju, pa još u znaku svoje egzaltacije, u znaku Vage, dao je SAD vodecu ulogu u svetu. Saturn, više nego i jedna druga planeta želi vlast nad svima drugima, ispoljavajuci svoje dejstvo kroz kontrolu, restrikcije ( sankcije ) i paternalisticki stav. Saturn je potpomognut trigonom(odlican aspekt) od Marsa i Urana, što mu daje još vecu snagu. Saturn je takode u kvadratu sa Suncem. Pošto obe planete opisuju njihove predsednike, cilj svakog americkog predsednika je da svoju državu ucini što jacom i mocnijom, i samim tim približi je krajnjem cilju vladavini nad celim svetom. Ovako jak Saturn donosi ispunjenje te želje, ali i neminovni krah. Jer, setimo se, mnogi svetski vladari sa Saturnom u 10. polju ( Hitler, Cezar, Napoleon, Ivan Grozni ) posle pocetnog uspeha doživljavaju krah i rušenje svih ambicija.

    Po mom licnom mišljenju do toga ce doci kada za predsednika budu izabrali CRNCA ( Saturn predstavlja obojene ). Interesantno ce biti i pratiti tranzit Plutona preko njihovog Ascendenta. Pluton u Strelcu naglašava verski fanatizam, a inace vlada 12. poljem horoskopa SAD (tajni neprijatelji , iznenadni napadi), pa sa sigurnošcu možemo prognozirati velike sukobe sa nekim narodom u kome je jak verski fanatizam (muslimani ?! ).

    Američki salto-mortale

    Početkom i sredinom 20 veka Amerika je u očima ostatka sveta predstavljala svetionik prave demokratije, prave borbe za ljudska prava , zemlju obećanih nada i snova...Međutim , krajem 20 veka, kao i na početku 21. veka ta slika se drastično menja. Skoro idealistička slika obećane zemlje iz snova dobija sasvim drugačiji izgled-Amerika se pretvorila u svetskog despota koji gazi sve pred sobom , u cilju ostvarenja svojih sebičnih ciljeva.Zašto se to tako desilo?

    Odgovor na to pitanje naćićemo u položaju njenog Ascendenta i položaju njihovog 10.polja.Ascendent u horoskopu neke države simboliše početak bitisanja te države i njihove početne težnje.Ascendent Strelac , više nego i jedan znak simboliše DEMOKRATIJU i SLOBODU, kako pojedincu, tako i drugim nacijama.Međutim ,zbog svog izuzetno jakog horoskopa, Amerika je za relativno kratko vreme postala VLADAJUĆA zemlja sveta sredinom 20 veka.Kako se neka zemlja ponaša kao vladajuća, o tome nam govori 10.polje horoskopa te zemlje.Njihovo 10.polje(moć,vladajući položaj), počinje u znaku Vage. U tom polju, u znaku Vage, nalazi se planeta Saturn, koja u astrologiji simboliše DESPOTIJU, želju za APSOLUTNOM VLAŠĆU, PO SVAKU CENU.

  4. #34

    Odgovor: Novi svetski poredak!

    NOVI SVJETSKI POREDAK (30)

    AMERIKA - Carstvo koje će se SRUŠITI
    kada na njeno čelo stane crnac (2)

    Američki ciljevi

    Ciljevi Amerike su jasni: Podznak(teritorija) u znaku Strelca(ekspanzija, širenje teritorije), govori nam o njihovoj ekspanzionističkoj politici; izuzetno jak uticaj planete Saturn(kontrola), u polju MOĆI(10.polje), govori nam o njihovoj upornoj(Saturn) želji da zavladaju celim svetom. Saturn vlada njihovim drugim poljem(novac), takođe se nalazi na 14. stepenu(stepen bika-novac), što nam jasno govori da MOĆ postižu novcem; Saturn je u trigonu(odličan aspekt) sa Marsom (rat) u njihovom 7.polju(odnosi sa drugim drzavama, takođe polje rata); sve to znači da MOĆ(10.polje) postižu kombinacijom RAT-NOVAC.

    Njihovo 7.polje(odnosi sa drugim državama, saveznici, rat) počinje u znaku Blizanaca(mediji), što znači da Amerikanci, kada žele da krenu u rat sa nekom zemljom , prvo MEDIJSKI obrade tu zemlju.Nažalost, mi smo bili svedoci i OBJEKT svega toga.U ovom polju se nalazi MARS, planeta koja u astrologiji simboliše rat.Pošto je 7.polje i polje SAVEZA, oni su osnovali VOJNI (Mars) savez - NATO pakt, uz čiju pomoć ratuju(Mars ) širom sveta(Mars se nalazi na 21.stepenu, koji ima svu simboliku znaka Strelcaceli svet).Mars je u aspektu konjunkcije(uz pomoc..) sa planetom URAN, koja u astrologiji simbolise avijaciju,avione,bombe,bombardovanje, pa im je to glavni adut u ratovanju.Uz sve to, njihov Mars se nalazi u konjunkciji sa moćnom zvezdom nekretnicom, Belatriks, koja daje uspeh i pobedu u ratu. Astrolozi iz prošlosti su je nazvali ZVEZDA RATNICA.Dakle, Amerikanci imaju (skoro) idealan horoskop za dobijanje ratova, i samim time ,možda, kao ni jedna druga zemlja u istoriji čovečanstva, veoma su blizu ostvarenja svog ciljavladavina nad celim svetom.

    MEĐUTIM

    Međutim, njihov Mars ima jedan loš aspekt, kvadrat sa planetom Neptun, koji će ih ipak sprečiti u postizanju svog cilja.Neptun je planeta koja u astrologiji vlada ŠPIJUNAŽOM, sto znači da će njihovi neprijatelji uvek znati sve o njihovim vojnim planovima;Neptum simboliše SKRIVANJE, pa svaki neprijatelj Amerike u ratu, koji ume dobro da se sakrije, uspeće da pobedi u ratu.Jedini rat koji su Amerikanci izgubili u skorijoj istoriji je RAT u VIJETNAMU.U tom ratu Vijetnamci su se savršeno skrivali u svojim gustim džunglama;( isto tako veliki srpski general Pavković , veoma je uspešno sakrio našu vojnu tehniku i ljudstvo tokom rata na Kosovu-možda je to glavni razlog zašto ga traži sud u Hagu); planeta Neptun simboliše i GERILSKI RAT, pa su Vijetnamci odabrali pravu ratnu taktiku da pobede Amerikance. Neptun ,takođe simbolise VIRUSE, BAKTERIJEU astrologiji, celo čovecanstvo, BOZIJU ENERGIJU dobija preko planete Neptun, tako da svaka armija koja gaji iskrenu veru u BOGA , može pobediti Amerikance u ratu.Takodje, Neptun je TAJNA, dakle nacija koja ima TAJNO oružje ,takodje pobedjuje Amerikance. Da zaključim , nacija koja koristi SVU simboliku planete NEPTUN u ratu protiv Amerike, sprečiće Ameriku da ostvari svoj cilj-vladavinu nad celim svetom.
    Nacija koja je u svom genetskom horoskopu rođena u znaku RIBA, kojim vlada planeta Neptun je RUSIJA.

    Sukob sa Rusijom

    Jedan moj prijatelj,sportista, u razgovorima o svetskoj politici, jednom je rekao Pa,kad-tad mora doći do FINALA..svakako je mislio da mora doći do otvorenog sukoba između Amerike i Rusije.O tome nam govori i horoskop Amerike.Njihov Mars(rat) se nalazi u aspektu kvadrata(sukob) sa Neptunom (Rusija).O tome već otvoreno govore i Amerikanci. STRATEG Zbignjev Bžeržinski ,na svojim geopolitičkim predavanjima , vec duže vreme priča da ..Rusija ima preveliku teritorijucentar sveta će biti u evroaziji..i slicno..Na koji način će krenuti taj sukob , to možemo videti u horoskopu nove Ruske države.

    Horoskop Rusije,Putin

    Nova Ruska država je osnovana 12.juna 1990. ,u Moskvi, u 9:45, po Griniču.Rođena je u znaku Blizanaca , sa podznakom Device.Podznak države opisuje njenu teritoriju, kao i šta će se desiti sa njenom teritorijom.Podznak Devica(ovaj znak vlada svim procesima USITNJAVANJA), što znaci da ruskoj teritoriji (Ascendent) preti usitnjavanje (Devica). Rusija u svom 7.polju (odnosi sa drugim državama, saradnja, sukob,rat) ima planetu MARS(rat), i to u znaku Ovna(rat), što znači da će SIGURNO voditi rat sa nekom zemljom(zemljama).Vrh njihovog 7.polja(rat) počinje u znaku Riba, što nam govori da taj rat počinje u simbolici znaka Riba(skriveno, podmuklo, terorizam).Upravo, dok pišem ovaj tekst, dobili smo vest iz Moskve ,da je u samom centru Moskve eksplodirala bombasve ima svoj uvod...Njihov Mars(rat) u 7.polju(rat), nalazi se u aspektu kvadrata(sukob), sa Neptunom(nešto prikriveno, terorizam) i Uranom (bomba,eksplozija,rakete,avijacija), što nam govori da ce Rusija biti napadnuta PRIKRIVENO, TERORIZMOM, BOMBAMA I RAKETAMA, koje će ,navodno ,koristiti TERORISTI.

    Dakle ,dolazimo da pravog SMISLA postojanja opasnosti od terorizma danas u svetuNAPAD NA RUSIJU ,POD FORMOM TERORIZMA

    Decembra 1999 godine u časopisu ruskog parlamanta Ruska Federacija objavio sam tekst-prognozu, da Rusiji preti velika opasnost da ..krajem 2003, pocetkom 2004 Moskvi preti velika opasnost od ATOMSKE BOMBE.Tada je taj tekst zvučao naučno-fantastično, a sada se već jasno nazire taj davno smišljeni scenario. Do ove prognoze došao sam ozbiljnim i studioznim radom, analizirajući horoskope, Amerike, Rusije, ruskog predsednika Putina.Za sve što će se desiti jednoj državi ,tokom njenog postojanja ,u astrološkom smislu, važni su horoskopi osnivanja te zemlje, kao i horoskop njenog predsednika. Ruski predsednik Putin je rođen u znaku Vage, 7.oktobra 1952.(30E15, 59N55, ), vreme rođenja je nepoznato.

    Po mišljenju Američkih astrologa, Putin je rođen sa podznakom Škorpije, a po misljenju Ruskog astrologa Timaševa (sa čijim mišljenjem se slažem), Putin je rođen sa podznakom Lava.Putin u svom horoskopu, za bilo koju varijantu podznaka, ima Pluton(smrt), u znaku Lava(moć,vlast, biti presednik), na 22. stepenu, koji po mojoj teoriji o stepenima, ima simbolikuubiti, biti ubijen, kao i Uran(bomba) na 18. stepenu znaka Raka, koji je po mojoj teoriji o stepenima zodijaka ,najgori stepen u zodijačkom krugu- ĐAVOLJI STEPEN.Taj stepen je bio IZUZETNO aktivan ,kada je na HIROŠIMU bačena ATOMSKA BOMBA!To se dogodilo 6.avgusta.1945. Hirošima (132E27, 34N24), 8:16:40, -09:00 JST 09:00.!Ascendent tog trenutka je bio na 18. stepenu Device, a Mesec(ljudi, ljudska rasa) bio je ,zajedno sa Saturnom(nesreća, tuga, žalost), na 18. stepenu znaka Raka, dakle na potpuno istom mestu gde Putin ima Uran(bomba) !.

    Dakle, ruskom predsedniku Putinu , dok je na vlasti(Lav),preti opasnost po život (Pluton na 22.stepenu), kao i velika mogućnost da doživi isto što i građani Hirošime!
    U uporednom horoskopu Amerike i Rusije , Amerika ima Mars(rat, napad, sukob), u konjunkciji sa Suncem ( moć, vlast, dominacija), Rusije, što znaci da će Amerika RATOM, pokušati da spreči ŠIRENJE UTICAJA RUSIJE.
    U uporednom horoskopu Amerike i Putina , Putin ima 4 planete ( Sunce-moć,dominacija), Saturn(ograničenje, sputavanje,), Neptun, i Merkur, u 10. polju Amerike, što znači da će svojim delovanjem, Putin i te kako SUZBITI moć (10.polje) Amerike. Putin ,od 10 planeta u svom horoskopu , čak 4.ima u znaku Vage,(diplomatija), što znači da će Putin svojim diplomatskim aktivnostima , pokušati da nanese VELIKU štetu Americi.

    U horoskopu Amerike , 10.polje opisuje način na koji pokušavaju da osvoje vlast nad celim svetom , ali isto tako i kako GUBE vlast nad celim svetom. To polje počinje u znaku Vage (diplomatija, savez, udruženje), što znači da će Amerikanci, izgubiti primat, UDRUŽIVANJEM, SAVEZOM SVIH DRUGIH ZEMALJA , PROTIV Amerike;Saturn (sankcije) u njihov 10.polju, govori nam da će ih ceo ostali svet, STAVITI POD SANKCIJE; dakle gube primat diplomatskim aktivnostima i savezom svih drugih zemalja protiv njih.U te aktivnosti spadaju: proterivanje ambasada i osoblja iz (skor) svih zemalja sveta;ne dopuštanje sletanja civilnih i vojnih aviona u mnogobrojne zemlje sveta; ne puštanje američkih građana u skoro sve zemlje sveta; bojkot američke robe

    Kako će na sve to reagovati Amerika?Prirodno, pokušace da reaguje RATOM, međutim, niko, ikad, nije dobio rat protiv celog sveta.
    Početak pada Amerike

    Njihov pad počinje upravo postavljanjem sadašnjeg predsednika Buša za predsednika,.On je rođen 6.jula 1946. ,u 7h 26min( 72W55, 41N18), EDT,+4:00, u znaku Raka, sa podznakom Lava.Njegovo Sunce(moć, vlast), nalazi se u 12 polju koje simboliše GUBITAK , što znači da će njegova zemlja,tokom njegove vladavine početi da gubi dominaciju , koja je do njegove vladavine, mudro, strpljivo i smišljeno sticana.Kamen moći(Saturn u 10.polju) je krenuo nizbrdo...
    Saturn(gubitak) u 10.polju-moć, u znaku Vage(boje),pa još u kvadtratu(loš aspekt),sa Suncem(takođe moć), govori nam da će moć izgubiti kada za predsednika zemlje izaberu čoveka obojene puti...možemo već sada primetiti, da se u samom okruženju sadašnjeg predsednika nalazi dosta ljudi obojene puti...dakle pad je već krenuo.

    Kraj Amerike

    Kakav će biti kraj Amerike, o tome nam govori njihovo 4.polje.To polje počinje u znaku Ovna( rat), sa Marsom, vladarem tog polja u znaku Blizanaca(vladar Merkur-usitnjavanje), što znači da će se voditi rat na njihovoj teritoriji, da će se Amerika podeliti na mnogo malih država,.

    P.S.
    Ratni događaji ,u Srbiji 1999. Američko bombardovanje Srbije, sigurno je ostavilo traga na veliki broj stanovnika Srbije,sigurno će mnogi pomisliti, kada pročitaju ovaj tekst:
    pa zašto ih, čoveče upozoravaš..?jer, po logici stvari, oni sigurno imaju službe koje prate absolutno SVE što se, bilo gde , u svetu objavi.
    Mojim velikim astrološkim iskustvom, došao sam do saznanja da NIKO nije uspeo da spreči negativan razvoj događaja , koje sam , astrološkom analizom , predvideojer, svi mi, kako pojedinci, tako i države, živimo život UNAPRED ZADAT I ODREĐEN POLOŽAJEM PLANETA U TRENUTKU ROĐENJA

    Profesor astrologije Nikola Stojanović

  5. #35

    Odgovor: Novi svetski poredak!

    NOVI SVJETSKI POREDAK (31)

    NATO TAJNE (1)

    U proteklih mesec dana u našim medijima najviše prostora dobila je dominantna tema naše spoljne politike - hoce li se naši vojnici naci u Avganistanu (a kasnije možda i u Iraku), u mirovnoj akciji SAD-a i pod komandom stranih generala. O moralnim dilemama i dimenziji same ponude, da se uplicemo u ratni sukob koji nas se ne tice, hiljadama kilometara od naše zemlje, na strani agresora SAD-a, morace da vodi racuna vlada ove zemlje, koja je ponudu dala. Da li ce biti poginulih vojnika vojske SCG u okršajima sa talibanima i ostalim nepokornim plemenima, koje Amerikanci nisu porazili, bice briga porodica poslatih dobrovoljaca, klasicnih placenika, koji ce za šaku dolara ginuti braneci interese SAD-a. Gorcinu ovakvog razvoja dogadaja, samo cetiri godine posle rata i direktnog oružanog sukoba sa vojnim snagama NATO-a (i SAD-a), daje opšteprihvaceni stav i ove vlade da se o tom ratu govori što manje, po mogucstvu da se zaboravi i gurne pod tepih istorije, kako bi za dvadesetak godina ostala samo zvanicna verzija NATO pakta o gubitku dva aviona i potpunoj pobedi nad Jugoslavijom.

    Još u toku rata 1999 godine, Slobodan Miloševic i tadašnji Generalštab prihvatili su ultimatum NATO pakta da se ne objavljuju gubici NATO-a nad Jugoslavijom, pod pretnjom tepiha bombi kojima ce biti zasuti Beograd i ostali srpski gradovi. Tako je ispalo da pobednicki NATO nema gubitaka, a pritom su Džejmi Šej, davolov šegrt - ataše za štampu NATO pakta, i njegov pomocnik na svakodnevnim konferencijama za štampu, nemacki general major Jerc, poslednji preživeli iz porodice brace Marks, bezocno lagali o zbivanjima u toku rata na nebu Jugoslavije.

    Da se prica uskoro ne bi ponovila, kada naši vojnici budu poslati da ratuju za SAD, da ne bi smo slušali tipicna americka vojna saopštenja, koja daju u svakom ratu u kome ginu njihovi vojnici, da nisu poginuli u borbi vec u saobracajnim nesrecama i raznim drugim nezgodama tipa padanja sa merdevina, da ne bi smo ponovo zaboravili poginule srpske vojnike, u ovom tekstu vracam pricu na rat iz 1999 godine, jer više volim istinu od laži, a nisam ni Miloševic ili Pavkovic.

    Izvor podataka je publikacija ruskog eksperta Pavela Qatkina, objavljena u Moskvi 2002 godine, u izdanju Erebusa. Pedantno, iz dana u dan rata, dati su podaci o oborenim avionima NATO pakta i akcijama jugoslovenskog vazduhoplovstva i nanetim protivudarima po neprijateljskim bazama i aerodromima. Slicne podatke, uz male nepodudarnosti, svaki zainteresovani je mogao naci i na americkom sajtu koji se bavio ovim ratom, a potpisivao ih je Venik.

    Ono što je bila svetska senzacija, da je 27 marta u 20,55 casova iznad sela Budanovci oboren nevidljivi avion F-117A, u ovom materijalu ima dopunu da je to ucinjeno raketom ZRK Kub. Pilot, kapetan Ken Viz Dvili se katapultirao i pozvao pomoc. U helikopterima SFOR-a koji su doleteli u reon obaranja aviona kako bi izvukli pilota bilo je izmedu 23 i 55 stranih vojnika. Spasilacki helikopteri su bili docekani strašnom vatrom sa zemlje, te su uništeni a u njima su poginuli svi vojnici, medu njima i pilot Dvili.

    Taj 27 mart 1999 godine bio je jedan od najkobnijih dana za pilote NATO pakta. Prvo je iznad Maljena u 01,00 casova oboren Tornado nemackog vazduhoplovstva. Dva pilota su se katapultirala i bila zarobljena u blizini Cacka. Iznad Peci, Kosovo, bio je pogoden još jedan strani avion, a u reonu izmedu Vrutka i Kremne, blizu Užica, u 03,20 oboren je helikopter SFOR-a sa 22 vojnika, raketom PZRK.

    Moguce je da je rec o helikopteru MH-47E Cinuk (ili HH-3F). Grcka vojna služba osmatranja i elektronskog pracenja uhvatila je tri poziva za pomoc koji su uputili pogodeni avioni NATO-a, koji su pali u Jonsko more. Prvi poziv je uputio holandski F-16, drugi americki F-15c, a treci francuski Miraž-2000. Takode je javljeno da je iznad eneral Jankovica, Kosovo, u 15,50 pogoden kanadski F/A-18 Hornet, koji je pao u Makedoniji.

    Na iznošenje podataka po danima vraticu se u sledecem nastavku teksta, a sada cu vam dati informacije o protivudarima našeg vazduhoplovstva u toku rata. Prvi se desio 18 aprila 1999 godine, kada je devet aviona jugoslovenskog ratnog vazduhoplovstva, jedan avion G-4 Super Galeb, šest aviona J-22 Orao i dva aviona MIG-21, iz baze Ponikve kod Užica napalo aerodrom u Tuzli. Avioni su leteli na visini od 800 metara duž granice Bosne i Hercegovine a negde izmedu Bratunca i Zvornika prešlo granicu i bombama i raketama napalo aerodrom na kome su bile letilice

    NATO pakta. Nekoliko minuta pre napada baza Ponikve je obavestila udarnu grupu da su otkriveni od strane NATO i da je predlog da se napad prekine i avioni vrate. Sugestija nije prihvacena i udarna grupa je nastavila sa akcijom. Jugoslovenskim avionima se niko nije suprotstavio u vazduhu na prilazima aerodromu. Glavni radar na aerodromu Tuzla nije radio zbog tehnickog kvara, a po drugom izvoru zbog sabotaže. Na aerodromu Tuzla nalazilo se nekoliko aviona NATO pakta vec oštecenih u ranijim operacijama nad Jugoslavijom, grupa helikoptera za spasavanje pilota iz oborenih aviona i deset tek pristiglih aviona NATO-a za nove nalete na Jugoslaviju.

    Cetiri aviona NATO pakta zatecena su na pocetku poletne piste u trenutku kada su se spremala da uzlete. Vodeci G-4 izbacio je svoje bombe na grupu od nekoliko oštecenih NATO aviona poredanih na desnoj strani piste i odmah okrenuo ka granici. Tri Orla su uradila isto, dok su preostala tri Orla išli na precizno gadanje. Dva MIG-21 trebala su da obezbede vazdušnu zaštitu grupi u toku povlacenja u slucaju da avioni NATO uspeju da uzlete. U napadu je pogodeno i uništeno 17 aviona NATO-a i 3 helikoptera. Protivavionskom raketom NATO-a sa zemlje pogoden je Orao kojim je pilotirao potpukovnik Mihajlo V. i koji je poginuo. Pogoden je i MIG-21 kojim je pilotirao major Željko M. ali je uspeo da pogodeni avion doveze do 10 kilometara od baze u Ponikvama gde je iskocio.

    Sledeci veliki protivudar jugoslovenskog vazduhoplovstva desio se 26 aprila 1999 godine u 00,37 casova. Grupa od cetiri G-4 Galeba iz baze u Golubovcu izvršila je napad na aviobazu Rinas u Albaniji. Pogodeno je 12 helikoptera AH-64 (3 uništena, 9 oštecenih).

    Protivavionska zaštita oborila je dva G-4 ali su se piloti katapultirali i spasili. U noci 11-12 juna 1999 godine napadnut je na uzletištu americki takticki transporter MC-130H u kome je bila grupa britanskih specijalaca iz jednog od pukova SAS-a, brojnosti 40 ljudi. Poginuli su svi SAS-ovci kao i cetiri clana posade aviona, koji je trebao da preveze grupu specijalizovanu za diverzije iza borbene linije i izbaci je na Kosovu. Sem ovog aviona pogodeno je pet aviona Fantom F-4 kao i dva poljska aviona MIG-29.

    Za najspektakularniju akciju ovog rata nema još dovoljno podataka. Ono cime se barata je u domenu spekulacija ali ako se jednog dana potvrde ovi navodi i sazna prava istina, bice to najveca borbena akcija od vremena Drugog svetskog rata. Naime, 9 maja 1999 godine napadnut je americki nosac aviona Teodor Ruzvelt. Osam aviona Orao izvršilo je kamikaza napad na ovaj nosac aviona, koristeci jedan nedostatak njegove elektronske zaštite. Naime, kompjuterski softver nosaca aviona, koji prepoznaje sve prilazece modele aviona, eliminiše sve letilice koje lete sporije od 200 km na cas, pošto takvih nema u upotrebi u vazduhoplovstvu NATO pakta ili Rusije.

    Naši avioni, sa izvucenim stajnim trapovima leteci ispod te brzine uspeli su da produ prvu liniju elektronske kontrole a kada su prišli, za nosac aviona bilo je kasno. Po ovoj informaciji Teodor Ruzvelt je dobio više direktnih pogodaka na uzletno-sletnu pistu i u trup. Posle napada bio je toliko oštecen da je ostao da pluta pored italijanske obale. Herojski Orlovi su se žrtvovali u ovoj akciji, a da se nešto ozbiljno desilo bilo je jasno kada je na komunikacije izmedu brodova stavljena zabrana, pa je u etru vladao apsolutni muk u toku 48 casova. Nosac aviona je povucen sa bojišta i tri godine je proveo na remontu u SAD-u i tek nedavno je o njemu pocelo ponovo da se govori kada je poslat u rat protiv Iraka.

    Postoji još jedna nepotvrdena vest da je 24 maja 1999 godine potopljena jedna francuska podmornica, ali bez obzira na rezultate rata na moru, bez obzira da li ce se ove informacije jednog dana potvrditi kao tacne, ono što nije sporno je obaranje velikog broja NATO aviona nad Jugoslavijom.

  6. #36

    Odgovor: Novi svetski poredak!

    NOVI SVJETSKI POREDAK (32)

    NATO TAJNE (2)

    NATO GUBICI U AGRESIJI NA SR JUGOSLAVIJU (1)

    Po zvaničnim podacima koji datiraju od 28.04.1999. godine NATO gubici
    u tehnici (pokrivene samo letjelice koje su pale na teritoriju Jugoslavije)
    bi izgledali ovako:

    46 aviona ; 6 helokoptera ; 8 bezpilotnih letjelica ; 182 rakete ,,Tomahawk,,


    F-4 Phantom II

    Leti iznad Jugoslavije u sastavu nemacke avijacije. Proizvodio se od 1957-1981 godine. Max brzina: 2390 km/h, borbeni radijus oko 1000km, moze da nosi oko 7,200kg ubojnog tereta na pet podvesnih nosaca. Posada se sastoji od 2 pilota.

    Rusko ministarstvo odbrane tvrdi da je Jugoslovenska RV i PVO oborila najmanje dva aviona ovog tipa. Sigurno je da su piloti jednog od aviona poginuli, dok se za posadu drugog tvrdi da je zarobljena od strane nase armije.


    F-16C Falcon

    Leti iznad Jugoslavije u sastavu vise NATO zemalja. Maksimalna brzina je 2125km/h, borbeni radijus oko 630km, moze da nosi 5435kg ubojnog tereta na devet podvesnih nosaca. Posadu cini 1 pilot.

    Po podacima ruskog ministarstva odbrane, jedan americki F-16C je oboren u vazdusnoj borbi od strane MIG-29, dok su jos cetiri oborena od strane protivvazdusne odbrane vojske Jugoslavije.

    Po informacijama iz stranih sredstava informisanja na avionima F-16 su u zadnje vreme jako nesigurni za letenje. Amerikanci su izgubili najmanje 5 aviona u zadnjih sest meseci, a Izraelci jedan zbog tehnickih problema sa motorima PW 200/220. Resenje se trazi u zameni tih motora sa motorima PW 229, ali zbog nedostatka sredstava pitanje je kada ce se to uraditi. Takodje ogromnih problema amerikanci imaju zbog nedostatka kvalitetnog tehnickog osoblja za odrzavanje aviona koji ucestvuju u agresiji na Jugoslaviju.

    02.05.1999. Jedan avion F-16 serijski broj (AV655FS) iz sastava americkih snaga oboren je u blizini 18 kilometara istocno od Kozluka. Na snimcima moze da se vidi koliko se avion raspadne kada padne na zemlju i koliko je tesko uopste naci oboreni avion kao i njegove delove.

    F-15E Eagle

    Leti iznad Jugoslavije u sastavu americke avijacije. Maksimalna brzina mu je 2655km/h, borbeni radijus dejstva mu je 1270km, moze da nosi 11,115kg borbenog tereta na podvesnim nosacima. Posadu cine 2 pilota.

    Po informaciji BBC Word News kao i iz nekih nasih izvora MIG-21 Jugoslovenskog ratnog vazduhoplovstva je u direktnom duelu uspeo da obori F-15. Obaranje je bilo dana 27.03.1999. Bez obzira na razliku u generaciji ova dva aviona MIG-21 je i danas opasan protivnik.

    F/A-18 Hornet

    Leti iznad Jugoslavije u sastavu americke i kanadske (samo me zanima sta ce glupi kanadjani tu) avijacije. Maksimalna brzina je 1915km/h, borbeni radijus oko 1000km, moze da nosi 7000kg borbenog tereta na podvesnim nosacima. Posadu cine 1 do 2 pilota.

    Po izvestajima dva aviona F/A-18 Hornet su oborena do 26.03.1999. Vise informacija o tome cije su bile letelice nemamo, ali su navodno oborene zajedno u izvrsavanju jedne rusilacke misije. Nadamo se da je pao jedan americki i jedan kanadski. Da niko ne bude zapostavljen. Po informacijama obe posade aviona su poginule.

    Tornado IDS

    Leti nad Jugoslavijom u sastavu nemacke, britanske i mozda italijanske avijacije. Maksimalna brzina mu je 2125km/h, borbeni radijus dejstva oko 1400km, nosi oko 9000kg borbenog tereta. Posadu cine 2 pilota.

    Po izvestajima ruskog ministarstva odbrane jedan nemacki Tornado je srusen u prvom talasu napada u blizini Panceva. Posada je poginula. Drugi nemacki Tornado je srusen 29.03.1999., a posada je uhvacena javio je Tanjug.
    Po listu Vojska br. 19 dana 15.04.1999. jedan avion Tornado je oboren i zavrsio je svoj let u Skadarskom jezeru.

    Harrier

    Leti nad Jugoslavijom u sastavu britanske avijacije. Maksimalna brzina mu je 1185km/h, borbeni radijus dejstva oko 700km, moze da nosi oko 3000kg borbenog tereta. Posadu cini jedan pilot.

    Prvo vatreno krstenje Harriera u ratu nije proslo bas slavno. Nekoliko dana nisu bili u mogucnosti da pronadju ciljeve, a veci broj Harrijer-a je tesko ostecen od vatre nase protivvazdusne odbrane. Napokon 03.04.1999. nasa protivvazdusna odbrana oborila je jedan britanski Harrier koji je pao na teritoriju bosne, a pilot je pri padu poginuo.

    Postoje izvestaji da je jedan Harrier oboren iznad Jugoslavije 17.04.1999. Na zalost nemamo nikakvu zvanicnu potvrdu.

    Jedan AV-8B Harrier iz sastava americkih marinaca survao se u more 40km od Italijanske luke Brindizi 02.05.1999. Pilot je na zalost spasen.
    Malo zakasnela informacija, ali nema veze. Sada imam i neke potvrde. Dana 13.04.1999. iznad Zrenjanina je pogodjen jedan Harrier koji se srusio u blizini Tuzlanskog aerodroma pri pokusaju prinudnog sletanja.

    Mirage 2000

    Leti nad Jugoslavijom u sastavu francuske avijacije. Maksimalna brzina mu je 2338km/h, borbeni radijus dejstva oko 900km, moze da nosi 6300kg borbenog tereta. Posadu cine jedan (lovacka verzija) ili dva (jurisna verzija) pilota.

    Po potvrdjenom izvestaju lista Vojska br. 19 dana 15.04.1999. nasa protivazdusna odbrana je oborila jedan avion Mirage 2000. Pilot se katapultirao, a avion je udario u planinu Rumija i razbio se. Vidjeno ocima mnogih ocevidaca.

    F-117 Nighthawk

    Leti iznad Jugoslavije u sastavu americke avijacije. Maksimalna brzina mu je 1040km/h, borbeni radijus dejstva mu je 1040km, moze da nosi 2 bombe od po 910kg u unutrasnjosti aviona. Posadu cini 1 pilot.

    Takozvani nevidjivi avion, ponos i dika americkog vazduhoplovstva. Oboren je 27.03.1999. godine od strane nase protivvazdusne odbrane. Kao sto se vidi i nije bas nevidjiv kao sto pricaju. Na njihovu nesrecu verovatno je jos jedan F-117 oboren iznad Fruske gore 04.04.1999. Za to nemamo zvanicnih potvrda, ali misli se da je to tacna informacija.

    A-10 Thunderbolt II

    Leti iznad Jugoslavije u sastavu americke armije. Jurisni avion namenjen za napad na zemaljske ciljeve. Maksimalna brzina mu je 835km/h, borbeni radijus dejstva 450 - 1000km. Nosi oko 7200kb borbenog tereta i top GAU-8 30mm. Posadu cini jedan pilot.

    Po vise raznih izvora informisanja jedan A-10 Thunderbolt II je 15.04.1999. prinudno sleteo na aerodrom Petrovec kod Skoplja tesko ostecen.

    Po zvanicnim izvestajima TV Sitel iz Makedonije jos jedan A-10 je prinudno sleteo na pored aerodroma Petrovec u Skoplju uz veliku eksploziju. S tim da je ovaj put avion imao teska ostecenja. Avion je imao zakaceno naoruzanje ispod krila. Pilot je tesko povredjen. Naravno, avion je pogodila nasa PVO, a NATO ga je odmah prebacio na aerodrom Petrovec.

    02.05.1999. PVO Jugoslovenske vojske je pogodila jedan A-10. 04.05.1999. na RTS-u su prikazani snimci motora aviona A-10 pogodjenog protivavionskom raketom. Serijski broj aviona A-10A je (A40662), a takozvani "code number" (77751). Verovatno je to A-10 koji je prinudno sleteo u Makedoniju 02.05.1999. bez jednog motora. Bravo PVO.

    Dana 14.05.1999. na radiju je objavljena vest da je jedan avion A-10 oboren i da se srusio na teritoriju Sar planine. Proveravamo informacije. Saznajem sa RTS-a da je verovatno taj avion pao ipak negde na teritoriju Albanije, a ne na Sar planinu.

    Vojska Jugoslavije je saopstila da je 23.05.1999. u rejonu sela Klina na Kosovu oboren jedan avion A-10 Thunderbolt II.

    EA-6B Prowler

    Leti iznad Jugoslavije u sastavu americke armije. namenjen je za elektronsko ometanje. Maksimalna brzina mu je 1188km/h, borbeni radijus dejstva oko 1500km. Nosi antiradarske rakete AGM-88 HARM. Posadu cine cetiri clana.

    Iz nezvanicnih, ali vrlo pouzdanih izvora saznajemo da je najmanje jedan (a verovatno dva) primerak ovog aviona oboren od strane nase PVO u dejstvima iznad Jugoslavije.

    KC-135

    Tanker za punjenje aviona gorivom u vazduhu. Pune gorivom nacisticke avione koji napadaju Jugoslaviju. Najcesce to rade nad Makedonijom, Madjarskom i Jadranskim morem.

    Uhhh, potpuno sam zaboravio na ovaj "avioncic". Sad, cinjenica je da ga nismo mi oborili, ali bez obzira na to mislim da je lepo da znate ovu informaciju. Nemam tacan datum, ali negde polovinom aprila americki tanker KC-135 se srusio blizu nemacko-holandske granice posle ucestvovanja u punjenju gorivom NATO aviona koji su napadali nasu zemlju. Podatak je zvanican i dugo vremena je stajao zaboravljen. Nismo ga mi oborili, ali ovaj avion kosta oko 50 miliona$. Svi clanovi posade su poginuli.

  7. #37

    Odgovor: Novi svetski poredak!

    NOVI SVJETSKI POREDAK (33)

    NATO TAJNE (2)

    NATO GUBICI U AGRESIJI NA SR JUGOSLAVIJU (2)


    Nepoznati avioni

    Ovo su avioni za koje se nema potvrda kojeg su tipa, ali po izvestajima se moze zakljuciti da su oboreni od strane naseg RV i PVO.

    U periodu od 28.03.1999. - 29.03.1999. Tanjug je objavio da je oboreno 5 neprijateljskih letelica. Dva na kosovu, jedan kod Gornjeg Milanovca, cetvrti je pao zajedno sa transportnim helikopterom u bosni, a peti u blizini Zvornika. Po Ruskom radiju 04.04.1999. oboren je jedan avion i dva helikoptera koji su isli da spasavaju oborene pilote. Takodje je 06.04.1999. oboren avion koji je napao most na dunavu u Novom Sadu.

    Po agenciji Tanjug jedan NATO avion je 11.04.1999. oboren izmedju Sombora i Odzaka. Ocevici su potvrdili ovaj izvestaj, a ja sam nezvanicno cuo da se avion raspao u vazduhu. Verovatno je dolazio iz Hrvatske da bi izvrsio napad, a ako je bio pun oruzja i pogodjen direktnim pogodkom protivavionske rakete (NEVA ili KUB) sasvim je moguce da se raspao u hiljade komada i da je pilot poginuo na mestu.

    18.04.1999. izvrsen je napad nase avijacije na aerodrom u Tuzli. Tom prilikom nasi piloti su unistili 17 neprijateljskih aviona i 3 helikoptera.

    18.04.1999. Pogodjen avion u rejonu planine Povren, a pri pokusaju bega srusio se na teritoriju bosne. 18.04.1999. oko 16.00h dva NATO aviona oborena u blizini Pristine. Takodje noci 17.04. - 18.04.1999. u reonu Urosevca pogodjen NATO avion, a pao je na samu granicu. Nad Pristinom oko 19:00h pogodjen NATO avion koji je pao na planinu Cicavica.

    19.03.1999. na Sar planinu u Makedoniji se srusio neidentifikovani NATO avion. Avion je doleteo sa Kosova, a mesto udesa su brzo okruzile NATO trupe. Vise informacija o ovom avionu nema.

    20.04.1999. RTS javlja da je su kod Kragujevca srusena dva nacisticka aviona. Takodje 20.04.1999. jedan nacisticki avion je pao na planini Jastrebac.

    Po agenciji ITAR-TASS 24.04.1999. NATO je izgubio tri aviona u okolini Pristine. Jedan je pao pored sela Businje, a dva jugozapadno od Pristine.
    29.04.1999. brojni ocevici su videli obaranje dva NATO aviona na teritoriji Panceva. Sve se desavalo u toku dana. Istog dana kasno nocu ocevici tvrde da su jos dva NATO aviona oborena nad Beogradom. Na zalost nemamo zvanicne potvrde, ali vise desetina ocevidaca je dovoljna potvrda.

    04.05.1999. nasa PVO je oko 12:30 casova srusila avion iznad Valjeva. Po izjavama koje su bile objavljene u nasim novinama motor aviona je pao na groblje 50 metara od grupe ljudi koja je bila na sahrani dok je ostatak aviona pao par kilometara dalje. Nema informacija o tipu letelice. - DEMANTOVANO

    04.05.1999. oko ponoci protivvazsusna odbrana VJ je oborila NATO avion koji je ucestvovao u napadu na Bajinu Bastu.

    Na RTS-u je objavljeno da su 07.05.1999 oborena dva neprijateljska NATO aviona. Blizih podataka nemamo, ali iz nezvanicnih izvora izgleda da je jedna od tih letelica oborena kod Nisa.
    Po izvestaju RTS-a u koji se bazira na zvanicnim izvestajima makedonskog ministarstva informacija u Makedoniji je pao jedan pododjeni NATO avion. Pilot se katapultirao i svedoci iz sela Izvor su ga videli kako bezi u sumu krijuci se od seljaka koji su krenuli da ga traze. Vrlo brzo su na lice mesta doletela dva NATO helikoptera koji su pilota izvukli i odveli iz sume.

    Po izjavama vise ocevidaca 15.05.1999. jedan NATO avion je srusen oko 11:15 casova iznad Padinske Skele.
    Po izvestaju na www.inet.co.yu koji donosim sa malim zakasnjenjem Danski lovacki avion F-16 je pogodjen pre dva-tri dana kod Kursumlije. Avion je sa poremecenim radom motora i dimom iz repa aviona nestao u okolini Kopaonika.

    Takodje po izvestaju na www.inet.co.yu 17.05.1999. oboren je neprijateljski NATO avion koji je ucestvovao u napadu na Batajnicu.
    Po izvestajima sa www.inet.co.yu 22.05.1999. dva neprijateljska aviona su srusena. Jedan kod Rusnja, a drugi iznad Lipovice.
    Iznad Beograda je 23.05.1999. izmedju 00-02 casa po izjavama ocevidaca oboren jedan NATO avion ciji se pilot katapultirao. Izjava - "a policija je u rekordno kratkom vremenu blokirala sve prilazne puteve i onemogucila brojne beogradjane da ucestvuju u akciji 'spasavanja' (lincovanja?). Veliki broj ocevidaca potrvdjuje sledecu pricu: snazna explozija je osvetlila nebo u vreme najzesce aktivnosti PVO. Preciznu lokaciju cucete na briefingu NATO-a ;-) ( ja je ne odajem iz bezbednosnih razloga )".

    Po izvestajima RTS-a i www.inet.co.yu 23.05.1999. nad Leskovcem je oborena jedna neprijateljska letelica. Na nebu iznad grada je primecena velika eksplozija.
    Po izvestajima sa www.inet.co.yu 22.ili 23.05.1999. je iznad Nisa oboren jedan NATO avion.

    Bezpilotne letelice

    Letelice bez pilota cija je primarna namena spijuniranje i prikupljanje informacija. Koriste se da bi se stedeli pravi avioni i piloti. Steta, uvek je lepse oboriti avion sa pilotom pa narocito ako ga ulovimo. No, svaka bezpilotna letelica kosta 1-2 miliona dolara pa je to sasma lep ulov za nasu PVO.

    Do 26.03.1999. oborene su dve bezpilotne letelice, treca je dosla na red 29.03. 1999., cetvrta 07.04.1999. Za ove letelice se veruje da su sve pripadale americkoj armiji. Zatim se serija nastavlja, 12.04.1999 i 14.04.1999. oborene su nemacke izvidjacke letelice, a po najnovijim izvestajima pre dan-dva jos jedna nemacka spijunska letelica. Za sada 7 potvrdjenih je odlican uspeh nase PVO. Samo nastavite tako momci.

    18.04.1999. potvrdjeno obaranje jos jedne bezpilotne letelice.
    20.04.1999. kod sela Jegonovci u Makedoniji pala jos jedna nemacka bezpilotna letelica. Potvrdjeno slikom Makedonske televizije sa lica mesta.

    Na RTS-u je objavljeno da je 07.05.1999 oborena neprijateljska beezpilotna letelica na teritoriji Kosova izmedju Bujanovca i Preseva.

    Radio Beograd je u dnevniku 07.05.1999. objavio da je jos jedna neprijateljska bezpilotna letelica pala na teritoriju Makedonije.

    Dana 13.05.1999. iznad Jugoslavije su oborene tri bezpilotne letelice NATO pakta. Prva je srusena nemacka (jos jedna:) letelica CL-289s Piver oko 12:00 kod sela Kokot banja na Kosovu, a druga za koju nisam utvrdio koja je na Mokroj Gori. Treca srusena letelica je americki Predator iz sastava 57 vinga 15 eskadrile. Sve je propraceno PREDIVNIM snimcima uzivo, letelice kako pada na zemlju. Problemi za NATO sa bezpilotnim letelicama se nastavljaju. Sve vise ih gube i sve im je teze da dobiju podatke za bojista u realnom vremenu. Nastavlja se agonija NATO-a sa bezpilotnim izvidjackim letelicama. Da napomenem da svaka kosta oko 2 miliona dolara.

    Dana 16.05.1999. iznad Kosova je srusena jos jedna nemacka spijunska letelica CL-289 Piver. Potvrdjeno slikom sa lica mesta.
    Dana 17.05.1999. iznad Pestera oborena je jos jedna bezpilotna letelica ciji tip na zalost nikako ne mogu da odredim. Vrlo cudna letelica, vidjam je vec drugi put. Moja pretpostavka je da je letelica preradjena krstareca raketa AGM-86 CALCM kojoj je dodata oprema za izvidjanje umesto bojeve glave. Doduse u tom slucaju letelica ne bi mogla da se vrati nazad, ali kao teorija za sada i ovo dobro zvuci. Ako saznam koja je letelica u potanju obavesticu vas. Naravno obaranje je potvrdjeno slikom sa lica mesta.
    Opet nasa PVO pravi pomor medju bezpilotnim letelicama agresora. Oko 16:45 casova jedna bezpilotna letelica je pala na podjucje sela Talinovci, a kasnije je oborena jos jedna bezpilotna letelica koja je po izvestajima RTS-a pala direktno u centar Urosevca.

    RTS javlja da je u toku dana nad podrucjem Kosova oborena jos jedna bezpilotna letelica. Bogami nas PVO se izvestio u obaranju ovakvih letelica. Ovo sto se desava zadnjih dana opet ce ostaviti NATO bez real-time podatka sa lica mesta. Ako nastavimo da ih rusimo ovim tempom vrlo skoro ce NATO imati akutni nedostatak bezpilotnih letelica.
    Opet Hunter. Koliko sam uhvatio od informacija, iznad sela Buca u opstini Gora je oborena jos jedna bezpilotna letelica Hunter. RTS je prikazao snimke ostataka Huntera ciji su se delovi rasuli u krugu od 200 metara. Ovo daje indikaciju da je Hunter oboren raketom zemlja-vazduh. Treba tako nastaviti. Ne mogu oni da prave bezpilotne letelice toliko brzo koliko mi mozemo da ih obaramo :) Samo tako PVO!

    Po izvestaju Makedonske televizije "A1", jedna bezpilotna NATO letelica je pala u blizini granicnog prelaza Blace u Makedoniji. Bezpilotnu letelicu su oborile snage nase PVO. NATO vojnici su odmah dosli na lice mesta i zurno odneli ostatke bezpilotne letelice, tako da tip letelice ne znamo.
    Po nezvanicnim izvorima iz RM, u toku 23.05.1999. Ratna Mornarica je oborila dve bezpilotne letelice.

    AH-64 Apache

    Leti iznad Jugoslavije u sastavu americke armije. Namenjen je za napade na ciljeve na zemlji. Maksimalna brzina mu je 293km/h, borbeni radijus dejstva oko 250km. Nosi rakete i top 30mm. Posadu cine dva pilota.

    27.04.1999. helikopter AH-64 se srusio kod aerodroma u Tirani i zapalio. Po izvorima iz NATO dva pilota su spasena i nalaze se u bolnici. Nekoliko dana pre toga drugi AH-64 je morao prinudno da sleti na jedan italijanski aerodrom zbog mehanickih problema. Helikopter je ostao u Italiji.

    Ono sto nisam hteo da objavim, ali posle objavljivanja i na sajtu http://members.xoom.com/ggromozeka/aviation/ odlucio sam da ipak informaciju koju imam vec sedam dana dam na uvid. Radi se o sledecem. Informacija je dobijena od prilicno pouzdanog privatnog izvora, a radi se o zarobljavanju helikoptera AH-64 od strane nase armije 25.04.1999.. Helikopter je leteo na izvidjackoj misiji ili u pratnji search&rescue tima da bi uleteo u zamku koju je postavilo tridesetak nasih vojnika naoruzanih sa portabl sistemima zemlja-vazduh Igla. Pitoti su se odmah predali jer sanse protiv 10-tak raketa ispaljenih u isto vreme apsolutno nisu imali. Tako da po toj informaciji imamo jedan AH-64 zarobljen. Ono sto Venik kaze u svom komentaru je i apsolutno moje misljenje. Da nije mozda helikopter koji je pao u Tirani dva dana kasnije upravo ovaj zarobljeni? Cudno je da se dva pilota odlicno osecaju i da im nije prakticno nista. Ako znamo da AH-64 nema sedista za izbacivanje i svaki pad teoretski mora rezultovati teskim povredama u cemu je stvar? Mozda u tome da su piloti dobro, nema sahrane nepostojecih mrtvaca, nisu povredjeni pa da ih se moze intervjuisati u bolnici i to je to. Dva coveka fale, ali su u akcijama i niko ne moze da dodje do njih. Slike koje pokazuju mesto pada AH-64 u Tirani su napokon prikazane, ali se drasticno razlikuju od onog sto je reporter sa lica mesta napisao par dana ranije. Cudno zar ne ...?

    05.05.1999. jos jedan americki helikopter Apache se srusio 75 kilometara severno od Tirane. Posada je helikoptera je poginula. Helikopter je bio na trenaznom letu. Ovo je vec drugi Apache helikopter koji se srusio na trenaznom letu. Prosto je neverovatno da dva helikoptera padnu u roku od par dana. Ako uzmemo u obzir da ih voze najiskusnije posade u americkoj armiji. Jakoooo cudnovato. Mozda ima sve to neke veze sa napadom nasih aviona na aerodrom u Tirani. Za informacije kliknite ovde.
    Dodatak na gornju informaciju. Po izvestaju neke nemacke televizije (ne mogu da zapatim te skracenice), a koja se poziva na tajne dokumente NATO-a deo kojih su prikazali AH-64 Apache koji je srusen 05.05.1999. godine je oborila nasa PVO. Vrlo, vrlo moguce, bilo je jako sumljivo da dva helikoptera padnu na trening letu.

    HH-60G BlackHawk

    Primarna namena ovog helikoptera je izvrsenje search&rescue misija spasavanja oborenih pilota. Helikopteri ulaze u nasu teritoriju i pokusavaju da izvuku srusene pilote. Vise o njima na stranici
    tehnike spasavanja NATO pilota. Posada 2 + 12.

    28.03.1999. je srusen prvi HH-60G sa dva pilota i 12 komandosa, a pao je u srpski deo bosne. Zatim je 29.04.1999. Sruseno jos 2 helikoptera HH-60G na teritoriji Srbije, nema informacija o poginulima. To je zvanicno sve sto se tice ovih helikoptera, ali ja licno sumnjam da ih ima sigurno jos srusenih. No sacekacemo zvanicne potvrde.

    02.04.1999. posle obaranja F-16 u rejonu Sapca prijavljeno je mnogo letova spasilackih helikoptera. Po poluzvanicnim informacijama najmanje jedan spasilacki helikopter (po mojim procenama HH-60) je oboren.

    CH53/53G PaweHawk

    Primarna namena ovog helikoptera je izvrsenje search&rescue misija spasavanja oborenih pilota. Helikopteri ulaze u nasu teritoriju i pokusavaju da izvuku srusene pilote. Vise o njima na stranici
    tehnike spasavanja NATO pilota. Posada 3 + 55.

    Po informacijama ruskog radija i nase televizije 03.04.1999. dva helikoptera su oborena 200 kilometara jugozapadno od Beograda. Takodje su bili u spasilackoj misiji potrage za pilotom oborenog aviona. Dva helikoptera su po informacijama nosila 58 vojnika i svi su poginuli. Bravo PVO. Takodje mislim da to nije pravo stanje stvari i da je jos koji oboren, ali sacekacemo neku zvanicniju informaciju.

    Projektili

    Nasa PVO je oborila ogroman broj raznoraznih projektila kojima su nas gadjali NATO agresori. Preko 200 Tomahawka i nekoliko stotina ostalih raketa je poruseno za ovih 50-tak dana.

    Ovde necu navoditi datume i brojke jer ne bi bilo svrhe, ali zelim da vam dam informacije koje su potekle iz stranih sredstava informisanja, a koje kazu ono sto NATO ne sme da prizna. Mnogi oboreni projektili ukljucujuci i "famozni" Tomahawk su pali na nasu teritoriju skoro potpuno neosteceni tako da su nasi strucnjaci za koje se misli (a to je cinjenica) da su jedni od najboljih u svetu vec uspeli da proniknu u tajne tih projektila tako da se veruje da vec sada Jugoslavija moze da replicira Tomahawk kao i jos neka oruzja iz arsenala NATO. Ovo je vrlo dobro jer vremenom mozemo da razvijemo oruzja "odvracanja" koja bi svakog potencijalnog agresora vec u startu zaustavila u pokusajima agresije.


    Zvanicne izjave

    Ovde cemo obraditi zvanicne izjave Jugoslovenske armije koje daju nadlezni organi VJ i vlade.

    14.04.1999. predsednik Jugoslavije Slobodan Milosevic je u izjavi za list "Krasnaya Zvezda" rekao da je broj oborenih NATO aviona 36 uz 119 oborenih krstarecih raketa.

    17.04.1999. u komentaru za RTS general Nebojsa Pavkovic komandant trece armije rekao je da je samo treca armija oborila: 16 aviona, 5 helikoptera, 4 bezpilotne letelice i 46 krstarecih raketa Tomahawk.

    28.04.1999. komandant generastaba VJ general Dragoljub Ojdanic u izjavi za "Politiku" kaze da je do 28.04.1999. oboreno 46 aviona, 6 helikoptera, 8 bezpilotnih letelica i 182 Tomahawka. To su samo letelice koje su pale na teritoriju Jugoslavije.

    29.04.1999. komandant RV i PVO general Spasoje Smiljanic je dao zvanicnu izjavu u kojoj se kaze da je nasa RV i PVO od 29.04.1999. oborila 30 aviona (od kojih 2 F-117A), 2 helikoptera, 2 bezpilotne letelice i 30 Tomahawka.

    06.05.1999. Vice Admiral Milan Zec je dao intervju RTS-u u kome navodi da je mornarica do sada oborila 3 aviona, 1 bezpilotnu letelicu i 5 projektila. Takodje se navodi da je jedan avion ostecen, ali nije oboren.

    Radio Beograd je 07.05.1999. izjavio da je list "Vojska" doneo tekst u kome se kaze da je NATO do sada izgubio oko 70 aviona i preko 200 krstarecih projektila. Informacija proverena i zaista se barata sa tom cifrom oborenih neprijateljskih aviona.

    U intervjuu grkcom dnevniku "Elefterotipija" datom 14.05.1999. savezni ministar odbrane Pavle Bulatovic je rekao da je vojska Jugoslavije do tog datuma oborila vise od 70 NATO aviona, veci broj helikoptera i bezpilotnih letelica, kao i preko 180 krstarecih raketa prenosi list "Vojska" u broju 23-24.

  8. #38

    Odgovor: Novi svetski poredak!

    NOVI SVJETSKI POREDAK (34)

    KO VLADA AMERIKOM ?

    Link:
    http://www.dejanlucic.net/Lat/ko_Vlada_amerikom.html

  9. #39

    Odgovor: Novi svetski poredak!

    Нападачке стратегије одбране и анатомија медијског рата

    Производња фалш историје

    Овај текст је део огледа Вештачка историја италијанског новинара и грофице Џин Тоски Марацани Висконти, објављен у књизи Коридор, на српском језику у издању Завода за уџбенике, Београд, 2006.

    Пише: Џин Тоски Марацани Висконти

    У име светске супремације може се оправдати било каква акција и претворити у позитивну чињеницу. Међународне сфере моћи претварају злочин у стратегију док маркетиншке агенције пакују смирујућа објашњења. То није више проблем етике, него лексике. Било који народ би могао, од данас до сутра, да промени име од пријатеља у непријатеља и да претрпи оно што се десило у Ираку, на Балкану и у Авганистану

    Свакоме иоле паметном одавно је јасно: ко је фабриковао лажи током рата у рушевинама Југославије, како и за чији новац је то чинио, како је то коришћено да би се направило покриће за покретање убилачких казнених експедиција Новог Поретка, какве су далекосежне последице свега тога по историју као науку, по међународно и право уопште, по јавни и лични морал. По екологију и животну средину, по цивилизацијске кодексе и људска права, по поимање базичних појмова уграђених у саме темеље људскости (појмова попут истине, правде, слободе, лепоте, душе...). Онима с бољим осећајем за историју и време јасно је, такође, да је ово човечанство управо кроз те догађаје ступило у једну сасвим нову епоху, суштински друкчију од свих досад, чије перспективе, упркос усиљеном антрополошком оптимизму, не нуде разлоге за спокој

    Интензивни развој телекомуникација последњих година створио је тако брз и непосредан систем информација да се сваки догађај може преносити директно на екранима, хиљадама миља далеко од места догађаја, али је истовремено настао и проблем контроле и коришћења таквих слика.
    Данашњи начин живота, усмерен на рад и такмичење у великој самоћи, начинио је телезависнике од највећег дела западног становништва. Свет се враћа кући, одмах пали телевизор и пушта слике да протичу, без размишљања. Такав начин живота је створио веома плодну масу корисника, пријемчиву за пасивну, једносмерну комуникацију.
    Амерички лингвиста Ноам Чомски, у есеју Потребна илузија, објашњава да је у демократском систему неопходно уверити јавност да су предузете акције праведне и оправдане. Отуд изузетан значај слике и софистициране комуникације, помоћу којих се ствара потребна илузија и задобија сагласност.

    То је, несумњиво, кључ за читање многих медијских догађаја насталих од 1999. године до данас, после пада Берлинског зида и распада Совјетског Савеза, који су омогућили САД планетарну хегемонију.
    Геополитичко преуређивање света подстакло је да се створе најнапреднији системи помоћу којих се код јавног мнења граде поједностављене слике и као стварност приказује оно што је у складу са унапред испројектованим политичким потребама. Те политичке потребе, ако би се приказале онаквима какве јесу, могле би да буду непопуларне или у супротности са етиком и међународним правом, што би имало веома негативне ефекте.

    Англосаксонски менталитет оних што су у САД увек држали полуге власти намеће неопходност да се било каква акција увек изводи уз пренаглашено поштовање лицемерног протестантског морала. Ако за то нема основа и оправдања, измишља се.
    Није случајно што је британски дипломата лорд Артур Понсонби (1871-1946), према истраживању италијанско-белгијског историчара Ан Морели, формулисао принципе ратне пропаганде засноване на четири кључне тачке:

    1. Увек је противничка страна та која жели рат.
    2. Информисати о великим греховима непријатеља, оличеног у његовом вођи или у његовој влади.
    3. Мотиви за неки рат су увек хуманитарни или идеалистички.
    4. Ширење опширних информација о злочиначкој природи и обичајима супротстављене војске.1
    Та правила су успешно примењивана током рата у Голфском заливу, у Босни, против Југославије, у Авганистану и у Ираку!

    НЕСРЕЋА КАО МЕДИЈСКО-ПОЛИТИЧКА РОБА
    Дакле, узношење деловања штићених земаља и осуда оних што су имали несрећу да се нађу на погрешном стратегијском путу, да би се доказало да оно што се догађа тече уз пуно поштовање морала, штавише ради спаса оних што су представљени као жртве.
    Класичан пример за то је позиција медија у погледу победе талибанских фундаменталиста у Авганистану, које су САД у почетку штитиле. У овом случају, ужасно погубљење шефова оборене противничке владе Наџибулах је тучен до смрти, његов брат је обешен, а затим су обојица била данима изложена погледу светине испричано је као сува хроника, без коментара. Није било згађених протеста против варваризма талибана у примени Курана, нити против улоге приплодних кобила и робиња, на коју приморавају жене. Тек после 11. септембра 2001. године и уништења њујоршких кула, наређење за напад на Авганистан, већ раније потписано, претвара се у борбу против тероризма и против окрутности талибана према женама и становништву које се приморава да следи најстрожија правила Курана.

    Искрцавање маринаца у Могадишу, под светлостима рефлектора и уз присуство телекамера, уз благослов председника Буша, коме је истицао мандат искрцавање ради учешћа у операцији Restore hope, која је брзо пропала даљи је показатељ медијске сценографије и потврда значаја телевизијске комуникације у настојању да се позитивно прикажу акције које другачије не би било могуће оправдати.
    Глад од које је патило становништво на Рогу Африке била је иста као у Дарфуру, у Судану. Али, становнике Дарфура CNN није представљао сликама испијених лица деце у гро плановима, па глад Суданаца није ни постојала, јер се геополитички интереси у том часу нису бавили тим подручјем. Тамо и тада, дакле, нису биле потребне хуманитарне интервенције. У пракси, глад и епидемије постоје само ако су приказани на екранима и снимљени телекамерама, само ако иза хуманитарне операције постоје интереси неке мултинационалне компаније. У случају операције у Сомалији, интерес су имале четири нафтне компаније које су купиле права на бушотине у једном делу те земље.2

    НАЈЦИНИЧНИЈИ ТИП РАТА У ИСТОРИЈИ
    Развијена је вешта техника да се произведе монтирана историја! Као последица тога, рођен је и нови начин вођења рата. Циничан, неморалан, веома вешт да уплете и убеди милионе људи: то се зове медијски рат.
    Господари те нове врсте рата су стручњаци за комуникацију и слику, уско повезани са политичким моћницима. Производе једну врсту комуникације софистицираније у односу на класичну државну пропаганду. Добијајући велика финансијска средства, инструментализују исту танану психологију као што је она коју користе пропагандне агенције да би успешно лансирале на тржиште неки производ.

    Њихово оружје су компјутери, столови за монтажу, врло ажурни адресар, одлична познанства на највећим телевизијама, у новинама, са политичарима и владиним лобијима. Оператери те нове методологије су агенције, а њихови главни клијенти су оне државе, владе, политичке партије за које је одлучено да играју прецизну партију на међународној шаховској табли. Оперативна техника се састоји у стварању имиџа клијента и његове одбране разним нападачким стратегијама, међу којима је и она да се користе информације неповољне по противника и онда када нису проверене, али које сигурно остављају утисак на јавно мнење, и које се потурају новинским агенцијама. Када галама коју су произвели новине и тенденциозно измонтирани телевизијски снимци почне да се стишава, износи се нова прича која треба да поново разгори самилост или згражање.

    Последице су катастрофалне. Права природа драме се изобличује, без икакве забринутости за становништво умешано против своје воље у ту софистицирану игру. Пример за то је различито вредновање окрутности три стране у Босни и њихових грађанских сукоба а, онако како је то виђено у рату између муслимана и Хрвата у Мостару и између самих муслимана у Бихаћу. Још је компликованија ствар са Косовом, али успешна, јер се заснивала на противницима које су већ осудили политички избор великих сила и ранија приказивања ситуације.

    Ако Вас интересује остатак ево адресе:
    http://www.srpskapolitika.com/

  10. #40

    Odgovor: Novi svetski poredak!

    Prijatelju, bio sam na tom sajtu http://www.srpskapolitika.com/. Stekao sam utisak kao da ga je napravila Al kaida ali na srpski nacin.
    Srbekistan bato.
    Cisto lupetanje Milosevicevih gubitnika sa parolama tipa "izdrzite jos malo, puci ce Amerika a onda smo na konju" ili cuvena parola 90-ih "cuvajte se braco Rusi, mi cemo vas spasiti"
    Ta "visoka" politika je unistila sve srpske institucije i ekonomiju te oterala 300 000 fakultetski obrazovanih ljudi iz zemlje.
    Ucinila je od drzave najnepozeljnije mesto za zivot u Evropi.
    To su cinjenice, bato.
    Back in red!

  11. #41

    Odgovor: Novi svetski poredak!

    ,,maleni,,

    Dječko, uvažavajući tvoje želje i namjeru da se u svakoj prilici koja ti se
    pruži iskažeš svoju netrpeljivost prema Srbima, koristeći floskule i teze
    koje već uveliko koriste Hrvati, bolje rečeno njihovi ustaški elementi,
    Muslimani, bolje rečeno njihovi islamistički elementi, katolički zapad,
    bolje rečeno njihovi pro-fašistički elementi.

    Tvoje znanje o materiji kao: ko je za šta kriv, ko je šta izazvao, ko je odgovoran
    za određena djela, ko je vršio zločine i gdje, ko je na šta imao pravo a ko nije, ko je i čim uništio ekonomiju Srbije,...JE ČISTA NULA.

    Na temu koja je zamišljena kao ozbiljna, da sadrži argumentovane sadržaje, gdje
    glede sa stanovišta težine materije nema mjesta proizvoljnom šupljiranju,
    besmislenom ubjeđivanju nepismenih i neupućenih šupljoglavaca, gdje nema mjesta
    za političke idiote kojima je jedini posao prelijevanje iz šupljeg u prazno.
    To nosi na B92 ili otvori drugu temu na ovom forumu i tu, ako ti dopuste moderatori
    a vidim da dopuštaju, pljuj po Srbima koliko ti volja.

    Da bi rekao de je Milošević uništio fabriku automobila ,,Zastava,, iz Kragujevca,
    to treba da potkrijepiš debelim dokazima, i da navedeš sredstva kojim je uništio
    tog giganta: eksploziv, bager, buldožer, toljagom ili nečim drugim.
    Ako kažeš da je to uništila njegova politika, onda se dovodi u sumnju ispravna
    funkcionalnost organa koji se zove mozak.
    Pretpostavljam da ti neće biti jasno, pa da nacrtam, nijedan Predsjednik države,
    nijedna Vlada, ni cio narod u toj državi nije i ne može biti krivac i povod da
    agresor (agresor je strana vojska koja napada suverenu državu, a da pri tome
    nije napadnuta od te suverene države) uništava fabrike, ruši mostove, ubija
    civile,...

    A sada da te lijepo zamolim da to svoje smeće od posta ukloniš iz teme jer:
    nije odgovor na sadržaj ili sadržaje u temi, nije predmet teme(otvori sebi drugu
    i piši o tome) i što je najbitnije i najdestruktivnije...
    SPAMUJEŠ MI TEMU.

  12. #42

    Odgovor: Novi svetski poredak!

    Citat Petar II kaže: Pogledaj poruku
    ,,maleni,,

    Dječko, uvažavajući tvoje želje i namjeru da se u svakoj prilici koja ti se
    pruži iskažeš svoju netrpeljivost prema Srbima, koristeći floskule i teze
    koje već uveliko koriste Hrvati, bolje rečeno njihovi ustaški elementi,
    Muslimani, bolje rečeno njihovi islamistički elementi, katolički zapad,
    bolje rečeno njihovi pro-fašistički elementi.
    Iskazujem neslaganje prema misljenju koje se zasniva bas na toj tvojoj tezi: "Hrvati, bolje rečeno njihovi ustaški elementi,
    Muslimani, bolje rečeno njihovi islamistički elementi, katolički zapad,
    bolje rečeno njihovi pro-fašistički elementi."
    u srpskom drustvu.

    Tvoje znanje o materiji kao: ko je za šta kriv, ko je šta izazvao, ko je odgovoran
    za određena djela, ko je vršio zločine i gdje, ko je na šta imao pravo a ko nije, ko je i čim uništio ekonomiju Srbije,...JE ČISTA NULA.
    To mi kaze covek koji je ubedjen da smo skinuli 60 -70 nato aviona!

    Na temu koja je zamišljena kao ozbiljna, da sadrži argumentovane sadržaje, gdje
    glede sa stanovišta težine materije nema mjesta proizvoljnom šupljiranju,
    besmislenom ubjeđivanju nepismenih i neupućenih šupljoglavaca, gdje nema mjesta
    za političke idiote kojima je jedini posao prelijevanje iz šupljeg u prazno.


    Da bi rekao de je Milošević uništio fabriku automobila ,,Zastava,, iz Kragujevca,
    to treba da potkrijepiš debelim dokazima, i da navedeš sredstva kojim je uništio
    tog giganta: eksploziv, bager, buldožer, toljagom ili nečim drugim.
    Ako kažeš da je to uništila njegova politika, onda se dovodi u sumnju ispravna
    funkcionalnost organa koji se zove mozak.
    Brate, jos nisam upoznao coveka koji razmislja bas ovako.

    Pretpostavljam da ti neće biti jasno, pa da nacrtam, nijedan Predsjednik države,
    nijedna Vlada, ni cio narod u toj državi nije i ne može biti krivac i povod da
    agresor (agresor je strana vojska koja napada suverenu državu, a da pri tome
    nije napadnuta od te suverene države) uništava fabrike, ruši mostove, ubija
    civile,...
    Tako je, svi su drugi krivi.
    Back in red!

  13. #43
    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Prijatelju, bio sam na tom sajtu http://www.srpskapolitika.com/. Stekao sam utisak kao da ga je napravila Al kaida ali na srpski nacin.
    Srbekistan bato.
    Cisto lupetanje Milosevicevih gubitnika sa parolama tipa "izdrzite jos malo, puci ce Amerika a onda smo na konju" ili cuvena parola 90-ih "cuvajte se braco Rusi, mi cemo vas spasiti"
    Ta "visoka" politika je unistila sve srpske institucije i ekonomiju te oterala 300 000 fakultetski obrazovanih ljudi iz zemlje.
    Ucinila je od drzave najnepozeljnije mesto za zivot u Evropi.
    To su cinjenice, bato.

    Разумем Ваш проблем, али да сте прочитали више од 2 до 3 чланка, научили би да се увек може нешто ново научити, а не апропо одбити.
    Будете ли желели упути ћу Вас на још неколико сајтова где читањем и размишљањем можете постић много више аргумената за Ваша излагања.

    Поздрав !

    Citat Petar II kaže: Pogledaj poruku
    ,,maleni,,

    glede sa stanovišta težine materije nema mjesta proizvoljnom šupljiranju,
    besmislenom ubjeđivanju nepismenih i neupućenih šupljoglavaca, gdje nema mjesta
    .
    Брате успео си бар је БИТЕРЛИМУН одустао.
    Чим заврши пренос г. Шешеља наћи ћу још пар тема, које збуњују више него обично
    Poruku je izmenio Mish, 06.02.2008 u 19:18 Razlog: spojene uzastopne poruke

  14. #44

    Odgovor: Novi svetski poredak!

    Citat NIKNIK kaže: Pogledaj poruku
    Брате успео си бар је БИТЕРЛИМУН одустао.
    Чим заврши пренос г. Шешеља наћи ћу још пар тема, које збуњују више него обично
    ...imas posle prenosa drugu seriju...Esmeralda ili tako nesto...isto tako zanimljivo....
    ...hell ain't a bad place to be......

  15. #45

    Odgovor: Novi svetski poredak!

    http://www.srpskapolitika.com/
    извод из текста Ротшилдова хоботница.
    Сорошева мрежа у Србији У Србији, овај сиви кардинал врши припрему терена за Натањела Ротшилда и представља значајног креатора политичке, правне, привредно-финансијске, културне, медијско-информативне слике друштва. На том путу настоји да истисне цркву, језик, писмо, историју, национализам...Своју мрежу утицаја изградио још током деведесетих година преко ,,Фонда за отворено друштво, ,,Фонда за хуманитарно право, ,,Хелсиншког одбора , ,,Београдског круга, ,,Европског покрета, ,,Центра за антиратну акцију, ,,НУНС-а, ,,АНЕМ-а, ,,ОТПОР-а...
    Данас, све водеће невладине организације јесу истурено одељење Ротшилда, и задужене су, не само да остваре што већи политички утицај, већ и за психолошко обликовање нације. Путем перманентног инпутирања геноцидности, злочиначке нарави и колективне кривице, ове фантомске организације желе да створе страх и срамоту у народу, која треба да се материјализује у виду индиферентности према комадању земље, расрбљавању или боље речено, колонизацији. То се спроводи и у форми либерализма, који треба да метастазира у институцијама државе, у породици, нацији, традицији, култури...те на тај начин треба да обезбеди несметан продор Ротшилдовој империји.
    Поред горе поменутих организација, врло активно у овој офанзиви учествују још и ,,Yуцом, Београдски центар за људска права, Грађанске иницијативе, Центар за културну деконтаминацију, Жене у црном, Иницијатива младих... Промотери ове антисрпске хистерије су Соња Бисерко, Наташа Кандић, Вучо, Борка Павићевић(жена адвоката Николе Баровића), Миљенко Дерета, Војин Димитријевић, Срђа Поповић, Мирко Ђорђевић, Биљана Србљановић, Зоран Остојић, те новинари Петар Луковић, Теофил Панчић као и остале, нама по злу, добро познате Сорошеве ведете. Такође, Сорош стоји иза форсирања антисемитизма, који се са приписује ,,српском ксенофобичном друштву. За то су задужени Филип Давид, Јован Бајфорд, Ласло Секељ... У складу са тим су разни ,,инциденти, претећа писма, скрнављење споменика, графити...Није згорег рећи да Фонд за отворено друштво стоји финансијски и идеолошки иза организација које се боре за права хомосексуалаца(Лабрис, ,,Qуеериа, ,,Гаy Сербиа...).

    Соња Бисерко, распиривач мржње према Србима
    Маркетинг, медијска и логистичка подршка овом субверзивном пројекту се обезбеђује преко ,,независних медија, као што су Б92, Студио Б, Тв Пинк, Тв Панонија, АНЕМ-а( тв станице - РТВ Девић, РТВ Глобус, РТВ М+, РТВ Краљево, РТВ Нишава, РТВ Панчево, РТВ Спектар, РТВ Трстеник, радио станице - Радио 021, Бум 93, Радио Сомбор, Радио Индекс, Радио Суботица, Радио Пирот, Радио Озон...) радија ,,Слободна Европа... Кабловска мрежа СББ и сателитска телевизија ТОТАЛ ТВ, које су у експанзији, такође се налазе у власништву Сороша. Допринос информативном јединству дају продукцијске куће ,,ВИН и ,,ПГ Мрежа. Преко Медиа центра се додатно обезбеђује публицитет, тобожњем, невладином сектору.
    Поред електронских медија, на Сорошевом списку се налазе дневни листови и часописи ,,Данас, ,,Време, ,,Европа, ,,Република, асоцијација локалних независних медија ,,Лоцал пресс(листови ,,Панчевац, ,,Кикиндске, ,,Вранњске новине , ,,Наша реч...), издавачке куће Самиздат, Дан граф, Стубови културе, Фабрика књига, Клио, Александрија прес, дистрибутери књига ,,Букбриџ, Беополис... Под истом контролом се налазе инфо агенција Сенсе и две водеће информативне агенције у земљи, Бета и Фонет. Ове агенције су истовремено и подружнице АП(Асошијетед прес) и Ројтерса, које су у власништву Ротшилда још од 19. века. Сорош је остварио инфилтрацију и у културне и просветне институције, позоришта, Народну библиотеку, Историјски архив, САНУ... Око себе је окупио велику групу глумаца, редитеља, драмских писаца, музичара, књижевника, научних радника, аналитичара, бивших дипломата...помоћу којих ради на анимирању што већег броја присталица.
    Преко два Горана, Марковића(чији је ментор Бернар Леви, велики пријатељ Бернара Кушнера) и Паскаљевића се врши сатанизовање Срба на филмским фестивалима. Ваља поменути и следеће образовне организације Сороша: Универзитет Унион, Алтернативна академска образовна мрежа(ААОМ), Београдска отворена школа, Центар за женске студије(настао из феминистичке групе ,,Жена и друштво)... У њима се врши регрутација будућих Сорошевих најамника. Центар за унапређивање правних студија Хјуман Рајтс Воч(ХРW) је такође присутан. У истом табору се налази ЦЕСИД и остале организације које се баве испитивањем јавног мњења.
    Политичка аквизиција Ротшилда
    Поред ,,невладиног сектора, Сорошеве руке се налазе на финансијама, које се контролишу преко разних ,,експерата(Г17+) финансираних посредством ,,Отвореног друштва.
    Поред овога треба и истаћи да Сорош има учешће у ,,Сосијете Женерал банци, која заузима значајан простор на финансијском тржишту. Хашки трибунал је такође финансиран од стране Сорошевих фондова.
    Најагилнији огранак Сороша у политичком животу(наравно поред ,,невладиног система, и Г17+) Србије јесте коалиција окупљена око ЛДП и Чедомира Јовановића, који је на парламентарним изборима био најскупља Ротшилдова инвестиција. Ова антисрпска групација заједно са гостима радио емисије ,,Пешчаник (Б 92) најбруталније и најгласније артикулише замисли Натањела Ротшилда. Спиритус агенс ове вирулентне скупине је Латинка Перовић, родоначелник савременог либерализма у Србији. Латинка Перовић, гуру Чедомира Јовановић.
    Треба рећи да утицај Сороша иде и преко демократске странке. Најбољи пример за то је избор Оливера Дулића, кадра Соње Лихт, за председника Скупштине Србије.
    Какви су интереси Ротшилда на Космету и у ВојводиниЗначајна предузећа Ротшилда на овим просторима су ,,Царлyле Гроуп и Међународна кризна група(МКГ) која је на челу са Сорошем, води вишегодишњу кампању за независно Косово. Групу, поред Сороша, финансирају и Руперт Мардок(Скy медијска кућа), Голдман Сакс, ЏП Морган... Међу члановима ове групе се налазе или су се налазили Марти Ахтисари, Џејмс Лајон, Мортон Абрамович, Луиз Арбур, Бжежински, Весли Кларк, Михаил Ходорковски, Торвалд Столтенберг... Персонал се мењао али не и антисрпска политика.
    Марти Ахтисари, један од Ротшилдових заступника Независност Косова је и интерес Ротшилда, јер оно представља ,,српски Кувајт, са огромним резервама олова, цинка, злата, угља... Сорош је од окупације КиМ-а уложио доста напора и новца да Трепчу отме за Ротшилде. Важну карику представља Агрон Дида, заменик у Министарству енергије и рударства косовске владе, који је на то место дошао из КФОС-а(Сорошеве организације). Независност је од суштинског интереса за Ротшилдове рударске и металуршке компаније, које би у таквој ситуацији имале чист простор за преузимање дефицитарног рудног блага и енергетских ресурса.
    У међувремену је компанија Алферон купила металуршки комбинат Фероникл, који поседује неколико површинских копова. Алферон је у власништву тројице казахстанских бизнисмена(читај Ротшилдових тајкуна, један од њих је Александар Машкевич, такође Хазар), и чини део ЕНРЦ(Еурасиан Натурал Ресоурцес Цорпоратион). На челу ЕНРЦ и Алферона се налази Јоханнес Ситтард, Ротшилдов агент и до скора десна рука Лакшми Митала(такође Ротшилдов инвеститор). Митал је са 100 милиона долара помогао развијање компаније.Поред Алферона, на Космету је присутна и Глобал Стил корпорација( у власништву Прамода Митала, брата Лакшмија) преко своје бугарске подружнице Кремиковици, коју су купили 2005. године. Ова компанија је купила фабрику Ламкос(поцинковање челика) из Вучитрна. Треба рећи да је иста купила и ливницу Леминд из Лесковца, те Застава Ковачницу из Крагујевца.
    Упоредо са овим, Сорош шири свој утицај преко Косовског фонда за отворено друштво( КФОС) и осталих организација ћерки, финансирањем медија(Коха диторе), политичара (Ветон Сурои)... На истом линку се налази и Екрем Лука који је отео Пећку пивару... Преко ,,Балкан Хуман Ригхтс Нетwорк организације координише рад осталих невладиних подружница.
    Такође, обезбедио је и привилегован положај Алкател-у, мобилном оператеру на Косову, коју индиректно контролише преко ,,Глобалстар Л.П.
    Поред пожтрвованог залагања за отимање Косова и Метохије, Сорош и МКГ пажњу усмеравају ка Војводини, коју, у сарадњи са покрајинском управом, жели да стави на сто за којим седе Хрватска, Мађарска и Румунија као пуномоћници Ротшилдових. У том смислу се форсира ,,пандунавски пројекат иза којег стоје Немачка и Аустрија. Војводина би, према тој замисли, требала да се угура у такву подунавску конфедерацију у форми ,,европске регије. Немачки амбасадор Цобел је недавно, не случајно, скренуо пажњу на то. На терену се пројекат спроводи куповином пољопривредних комбината, шећерана, млекара, уљара, банака... Пољопривредна земљишта у све већем броју купују Хрвати, који су већ купили неколико важних прехрамбених предузећа. Агрокор је преузео Дијамант из Зрењанина, Фриком... Нексе Група је купила Полет ИГК, ,,Стражилово, има удео у фирми грађевинског материјала ,,Тоза Марковић, (такође поседује и фабрику за производњу креча и камена ,,Јелен До), купљен је Сомболед...
    С друге стране и Аустрија и Немачка позиционирају своје компаније у покрајни. Немачка компанија ,,Нордзуцкер је купила шећеране у Војводини. Са МК комерцом је основала компанију Суноко, и на тај начин дошла до десетине хиљада хектара земљишта. ,,Штада је купила Хемофарм. ВАЦ је купио новосадски Дневник...Аустријска Ерсте банка је за седиште изабрала Нови Сад, где су се такође сместиле ОТП банкарска група и Металс банка. Са овим коинцидира и све интензивнији улазак мађарских компанија у Србији и региону заједно са политичким утицајем мађарске владе, иза којих стоји Натањел Ротшилд.
    Треба рећи и да су Срби у Аустрији добили статус националне мањине, тако да би то био и положај у будућој конфедерацији, која би представљала реализацију пројекта ,,Алпе-адриа, инкарнацију хабзбуршке државе.
    Инвестициони фондови Другу траку у којој наступа Натањел Ротшилд чине инвестициони фондови са девичанских и других егзотичних острва, који су у привидном власништву ,,руских Јевреја(заправо Хазара). Најмоћнији међу њима је ,,Салфорд са девичанских острва, иза којег стоји Борис Березовски(Хазар) са капиталом Ротшилда. Фонд је основан 2001.године у Лондону и данас поседује скоро целокупну млекарску индустрију у Србији(Имлек, Новосадска млекара, Млекара Суботица, Импаз, Земун), Бамби концерн, Књаз Милош... Оснивач Салфорда је Јуџин Џефи, Хазар из Русије, који је каријеру градио у Алфа банци из Русије која је везана за Бориса Березовског и Фридмана.
    Борис Березовски, агент Ротшилда, задужен за рушењеПутина
    Члан у одбору Салфорда је Лорд Тим Бел, некадашњи саветник Маргарет Тачер, који је врло близак са Березовским, Рупертом Мардоком, Виктором Јушченком, био је у добрим односима са Јељцином...Осим тога, председник овог фонда је Клаус Мангл који је са Борисом Березовским вршио продају Мерцедесових аутомобила у Русији.
    Поред Салфорда, своју позицију јача ,,Асхморе инвестициони фонд, који је недавно преузео ,,Царнеx од Мидленд Рисорсиза. Ашмор се налази под контролом Ротшилдовог Атикуса. Наиме, власник Ашмора је Мајкл Бенсон, некадашњи члан ,,Амвесцап-а, компаније у којој се налази капитал Атикуса.
    ,,Мидленд Ресоурцес је трећи значајан инвестициони фонд којим управљају Александар Шнајдер и Едуард Шифрин(обојица Хазари!). Мидленд група је власник хотела Парк и Касина(најстарији београдски хотел), те луке Панчево.
    Краљевски наступ
    Трећу траку колонизације чине компаније у области грађевинарства, рударства, металне индустрије, финансија, банкарства, издаваштва од којих је већина директно везана за млађаног Ротшилда. Једна од њих и истовремено најактивнија у региону је ,,Тригранит, са седиштем у Будимпешти, која је за последњих неколико година израсла у регионалног гиганта и лидера у крупним Ротшилд и Тригранит инвестиционим пројектима.
    Изградила је низ пословно-финансијских центара у Пољској, Словачкој, Мађарској, Словенији, Румунији, Бугарској... У Хрватској ће градити спортску арену од 20000 места са пословним комплексима.У Србији, Тригранит-у је поверена изградња железничке станице ,,Прокоп(за сада није започета).
    Подружница ,,Риотинто(једна од највећих светских рударских компанија) је добила концесије да експлоатише руду бора(које има још једино у Кини и Турској) у околини Баљевца на Ибру. Присутне су и остале рударске компаније, Гленкор коју контролише преко свог агента Марка Рича(Хазар), Фелпс Доџ у којој се налази капитал ,,Атикуса(Ротшилдов инвестициони фонд). Ове две компаније конкуришу за преостале рударске басене. Преко индијске компаније ,,Митал је купљен Магнохром из Краљева. Иначе породица Митал је дугогодишњи заступник династије Ротшилд. У управи Митала место заузима Вилбур Рос, дугогодишњи банкар Ротшилда. Поред Митала, са истоименом породицом, Ротшилди држе и ,,ФилдФреш Фудс, компанију која се бави производњом и извозом хране из Индије.
    Банкарски и финансијски сектор се, такође, налази под доминацијом династије. Водеће банке, као што су Банца Интеса, Цредит Агрицоле, Уницредит гроуп, Социете Генерал су под контролом Ротшилда. Полуга којом се обезбеђује контрола је Антон Бернхајм(Хазар), који се налази на челу Делта Ђенерали групе. Грчке банке ,,Пираеус и ,,Лаики, се налазе под контролом Марфин финансијске групе, у којој се налази Ротшидов капитал. Шандор Чањи, један од ,,сувласника Тригранита, омогућује Ротшилду ширење у области банкарства са ОТП банкарском групом. ОТП је у Србији купио три банке: Кулску, Нишку и Цептер банку. Металс банка из Новог Сада је купљена посредством Ротшилдовог ,,ЈНР Лимитед-а(Јацоб анд Натханиел Ротхсцхилд), инвестиционог фонда. Млади Ротшилд контролише и мађарску нафтну компанију МОЛ, такође преко Чањија.
    Антон Бернхајм МОЛ је на српском тржишту присутан од 2005. године и озбиљан је кандидат за учешће у приватизацији нафтне индустрије.
    Треба рећи и да јр НМ Ротхсцхилд финансијски саветник НЛБ Цонтинентал, словеначке банкарске групе. Ротшилди су учествовали и приликом приватизације Мобтела. У издаваштву су присутни преко словеначке ,,Младинске књиге, која је део ,,Реадерс дигест, америчке компаније чији је део недавно купљен од стране Ротшилда Шандор Чањи.


    Ротшилди у Црној Гори, Републици Српској,
    Федерацији БиХ, Хрватској и Македонији
    Црна Гора, терра Ротхсцхилдиана
    Долазак делегације Ротшилда, непосредно по окончању референдума(који је спроведен у режији истих) , означио је ударање печата ,,цолонизед на једну од најстаријих српских земаља. Јакоб Ротшилд и Натањел Ротшилд су на тај начин добили још једну колонију. Црна Гора је данас потпуно купљена од хазарских компанија које предводе Ротшилди. Образац је идентичан. Колонизацију, као и у региону, предводе Ротшилди, поред њих су ,,руски бизнисмени, Сорош... Треба присвојити луке, ресурсе, металуршке комбинате, туристичке капацитете...
    Ротшилд честита проглашење ,, колоније
    Као у Србији и осталим државама региона, Сорош је је претходно изградио мрежу невладиних организација. ЦЕДЕМ, Хелсиншки комитет за људска права, ,,Хуман ригхтс ацтион, и ,,Хоминем qуерум су само неке од њих. На то се надовезују контролисани медији(АНЕМ), преко којих је водио, испоставило се, успешно, антисрпску кампању. У сарадњи са европским организацијама и венецијанском комисијом(у којој је члан и Војин Димитријевић) активно је помогао пројекат независности.
    Питер Манк
    Питер Манк(Натањелов пословођа, Хазар) је преузео, преко ОТП-а, ремонтни завод Арсенал из Тивта, у коме ће Тригранит градити велику марину. Иста компанија планира градњу пословно-финансијских центара у Подгорици, Улцињу, Будви...
    Први пословођа, Чањи(ОТП банкарска група), је окупирао банкарски ареал куповином Црногорске комерцијалне банке, која покрива више од половине тржишта у Црној Гори. Као савезници се појављују Ротшилдова Сосијете Женерал банка која је преузела Подгоричку банку. НЛБ гроуп је купио Монтенегро банку...
    Осим тога, Ротшилд-Чањијев МОЛ ускоро постаје стратешки партнер државној нафтној компанији Монтенегро Бонус. Мило Ђукановић, који је Ротшилдима дао ,,бланко чек заузврат је добио директорско место у Триграниту, што довољно говори о његовим заслугама у процесу колонизације.
    Монет, мобилни оператер у саставу Дојче телекома се налази под индиректном контролом Ротшилда!
    Олег Дерипаска
    Веома важну улогу у колонизацији Црне Горе има Олег Дерипаска, хазарски мултимилијардер из Русије. Натањел Ротшилд се и сам хвалио да негује одличне односе са њим. Дерипасака, као један од Ротшилдових огранака, је са ,,својом компанијом Русал купио КАП(комбинат алуминијума Подгорица). Преко ћерке компаније ,,Саламон је преузео рудник боксита у Никшићу. Треба рећи да Русал и Гленкор често наступају заједно. Аустријска компанија ,,Штрабаг, у којој Дерипаска има значајан удео, је купила предузеће ,,Црнагорапут. Купују се туристички објекти, атрактивне локације на приморју, грађевинска земљишта...
    Како би обезбедио ову колонију, Ротшилд је основао организацију за дугорочно стипендирање студената из Црне Горе.
    Република Српска
    У Републику Српску, која се налази под константним притиском у циљу њеног потпуног нестајања, Ротшилди су ушли, путем Сорошевих фондација, Митал Стил корпорације, Салфорда....
    Лакшми Митал, индијски Дерипаска
    Сорош је, по устаљеном обичају, основао више невладиних организација са истоветним циљем као и у Србији(Хелсиншки комитет за људска права, ,,Леx интернатионал...). Сорошеви медији су окупљени око међународне организације ,,Пресс Ноw и Сорош медија центра из Сарајева. Неки од тих медија су ,,Независне новине, Алтернативна телевизија Бања Лука, Нет новинар...
    У области привреде, Салфорд је купио бањалучку млекару, највећу у Републици Српској. Компанија Штабаг(Дерипаска) је добила концесије за изградњу мреже аутопутева.
    Компанија Митал Стил Зеница је купила РЗР Љубија, комплекс рудника са великим залихама гвоздене руде. Треба напоменути да су присутне и руске државне компаније ,,Јужуралзолото, која је постала стратешки партнер рударском комбинату Сасе из
    Сребренице, и ,,Зарубежњефт, која је купила рафинерије нафте и уља(Модрича, Петрол). На тај начин је осујећен даљи продор МОЛ-а и Митала.
    Федерација БиХ
    У муслиманско-хрватском ентитету, у области рударства и металургије предњачи Митал група, која је заузела зеничку челичану, једну од највећих на Балкану. Митал-у је припојен и рударски комплекс Љубија из Републике Српске.
    Област енергетике је резервисана за МОЛ, који је купио државну нафтну компанију Енергопетрол. Инвестициони фонд Бориса Березовског, Салфорд, је преузео индустрију млека (Млекопродукт - К.Дубица, Цампомил - Сарајево). Очекује се и преузимање љубљанских млекара које обухватају тузланску млекару.
    Сектором банкарства и финансија су загосподариле Ротшилдове банке Уницредит, Интеса...
    Федерацији је, још од 1993, присутан Сорош са мрежом невладиних организација. Та мрежа је, као и у осталим државама, изразито антисрпски настројена. Међу виђеним члановима Сорошевог отвореног друштва су били Јакоб Финци и Иван Штраус(Хазари). Поред Отвореног друштва, могу се споменути ,,Образовање гради, Медија центар Сарајево, Хелсиншки комитет, ,,Жене Босне и друге невладине организације. Од медија контролише дневни лист ,,Ослобођење, магазин ,,Старт, телевизију НТВ Хајат, новинску агенцију ,,ОНАСА...
    Хрватска
    За разлику од осталих држава Балкана, Хрватску Ротшилди окупирају претежно из Мађарске, која представља базу ширења хазарске династије.
    У Хрватској је Сорош мање присутан него у осталим земљама. Најачи адут из невладиног сектора је Жарко Пуховски.
    Поред МОЛ-а који је преузео нафтну компанију ИНУ, друга значајна Ротшилдова компанија у хрватској привреди је Тригранит. Основан је конзорцијум Ингра-Тригранит (Ингра- на челу је Игор Опенхајм, Хазар). Конзорцијум ће градити спортску арену у Загребу, капацитета 20000 места. Тригранит, такође, има амбициозне планове на хрватском приморју.
    Уобласти телекомуникација је присутан Т- Мобиле.
    Македонија
    Бивша република, након разбијања Југославије, дели судбину осталих колонија региона. Другим речима, суверенитет и независност су остали на нивоу теорије док се с друге стране спроводи тихо окупирање привреде и ресурса уз обећање ,,светле будућности у ЕУ. Истовремено се форсира проалбанска опција која треба да заокружи пројекат Велике Албаније.
    Централно место у Македонији заузима Митал Стил Скопје, део Митал корпорације, који је купио металуршки комбинат у Скопју, чиме је обезбедио доминацију у региону. У области банкарства, Охридску банку је преузео Сосијете Женерал.
    С друге стране, Сорош се отворено залаже за албанске интересе. У ту сврху користи бројне утицајне организације - Хелсиншки комитет, Центар за мултикултурно разумевање, Асоцијација за демократске иницијативе, у којима доминирају Албанци. Исти је случај и са медијима. Под Сорошевом контролом су телевизија ,,Схутел, радио станице Вати, Лајф...
    Сорош је такође кредитирао македонску владу током 1994. године са 25 милиона долара. Током истог периода је остварио велики утицај на, тадашњег премијера, и садашњег председника Македоније Бранка Црвенковског. Бранко Црвенковски је отворено подржао план Мартија Ахтисарија за Косово..
    Бранко Црвенковски, Сорошева марионета
    Сорош има учешћа у македонском мобилном оператеру МТ преко ,,Стонебридге Цоммуницатионс компаније у којој има акције. Иначе, МТ индиректно контролишу Ротшилди преко ,,Блацкстоне Гроуп, огромне финансијско-инвестиционе групе коју су 1985 основали њихови агенти Питер Џорџ Питерсон и Штефан Шварцман(Хазар). Обојица су претходно изградили каријере у Ротшилдовим подружницама ,,Лехман Бротхерс и ,,Кухн Лоеб Инц. Блекстоун група је водећи акционар ,,Деутсцхе Телеком(Т-Мобиле), у чијем саставу се налази мађарски мобилни оператер Матав, који је власник македонског мобилног оператера МТ. ,,Т-Мобиле је други мобилни оператер у Македонији.
    На путу до циља Ротшилди користе средства у виду реформи, транзиција, шок терапија, избора, референдума, сецесија, револуција, грађанских ратова, војних интервенција...
    Народима се нуди ,,слобода, ,,демократија и добровољно ропство у замену за њихову независност и ресурсе!
    Алтернативе су санкције, изолација и бомбардовање
    Цео текста је на http://www.srpskapolitika.com/

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Treci svetski rat :)
    Autor lenjivica u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:32
  2. 1.april, svetski dan šale
    Autor Tami80 u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 02.04.2008, 01:52
  3. ODBOJKA: Svetski kup za žene, Japan 02-16.XI
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 16.11.2007, 16:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •