Svinje su prijatelji
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    Svinje su prijatelji

    Svinje su osećajne, inteligentne životinje, koje prave jake socijalne veze sa ostalim svinjama. Pametnije su od pasa i trogodišnje dece! Da to je tačno, pametnije su od vaše mlađe braće i sestara- to je istina! One su osećajne, druželjubive životinje koje, čak vole da igraju video igrice. Nažalost svinje u današnjim modernim farmama nemaju nikakvu udobnost. Većina njih provede ceo svoj život na teškim betonskim štalama, u nemogućnosti da dišu svež vazduh, igraju se ili rade bilo šta drugo što im je u prirodi.

    Ženke svinja su nežne, zaštitničke majke i ako im se pruži prilika, prave udobna gnezda za njihovo potomstvo. Nažalost svinje koje se koriste za ljudsku ishranu drže se u betonskim boksovima koji su tako mali da one čak ne mogu udobno da legnu niti se okrenu i brinu o svojim prasićima. Usamljene i dosađujući se ove osećajne i društvene životinje polude tako zatvorene. Svinje u modernim farmama provode svoj životni vek u bolu pre nego što ih pretvore u kremenadlu, slaninu, kobasicu ili mršava rebarca. Provode život u zatvorenim i zbijenim štalama, a kao bebe većina prasića je kastrirana, repovi su im odsečeni, zubi isturpijani, a uši su im podrezane- i to sve bez anestezije i ublaživača boli.

    Prasići su slatki! Kada trče i skviče, tako su neodoljivi! Prosto rečima neopisivi, je l tako? Dakle to su iste te bebe koje se kolju. Svinja u prirodnom staništu može da poživi od 12 do 15 godina. Nažalost svinje koj se ubijaju za ljudski ishranu kada se utovare u prenatrpane kamione sa ostalim mnogobrojnim svinjama i voze kroz sve vremenske (ne)uslove do klanica stare su samo 5 meseci! Kad stignu u klanicu, obese ih naopačke i dok im prerezuju grlo mnoge od njih su još uvek pri čistoj svesti. Najbolje što možete da uradite za svinje, je da ih prestanete jesti....Zato odmah to uradite!! Upamtite, one samo žele da budu voljene- da li je to tako loše?!
    Poruku je izmenio silvia, 08.10.2007 u 12:33
    neunistiva zlojebaba!

  2. #2

    Odgovor: Svinje su prijatelji

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Upamtite, one samo žele da budu voljene- da li je to tako loše?!
    Žalim al' ovaj put ne mogu da se ne složim sa zadnjim delom teksta. Svinje su poznate kao majstori prilagodjavanja. Zadnje su pripitomljenje, i njihova populacija je drastično skočila otkad su se priklonile čoveku, i za svega pet, šest nedelja su u stanju da potpuno podivljaju.
    Da ne bih bio pogrešno protumačen, ne želim da ulazim u raspravu oko toga šta je zdravije, biti vegetarijanac ili ne, Koliko su inteligentne (dokazano je da su inteligentnije od pasa i mačaka) nego se samo ne slažem sa krajem posta. Svinje žele samo da prežive i povećaju svoju populaciju, a to umeju bolje nego većina sisara.

  3. #3

    Odgovor: Svinje su prijatelji

    Morao sam podeliti ovaj snimak sa vama. Nisam verovao da ima ovakvih imbecila.

    Zlostavljanje svinja
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  4. #4

    Odgovor: Svinje su prijatelji

    More, dok ne probam kakav ukus ima lav, za mene je svinja kralj životinja!
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  5. #5

    Odgovor: Svinje su prijatelji

    Ne znam da li su svinje prijatelji, ali sam siguran da prijatelji cesto umeju da ispadnu svinje!
    Poruku je izmenio memento, 29.02.2008 u 09:14 Razlog: greska u tekstu
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

    Odgovor: Svinje su prijatelji

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Najbolje što možete da uradite za svinje, je da ih prestanete jesti....Zato odmah to uradite!! Upamtite, one samo žele da budu voljene- da li je to tako loše?!
    kakav naivan pogled na svet.....
    nemojte mi zameriti sto to kazem.....ali meni su svi ovakvi apeli smesni.....necemo ih jesti ali cemo ih hraniti? odvajacemo od svoje dece da bi njima kupili malo hrane i izdrzavali ih do smrti? dozvoliti da se toliko namnoze da pocnu one nas da jedu?
    ne razumem.....

    volela bih da se otvori tema gde govorite (ne vi,nego clanovi uopste) o tome kako kako nas je siromastvo necije potreslo....i kako smo odvojili malo vremena i para da nahranimo neciju tudju decu......o akciji prikupljanja pomoci za decje svratiste....o bilo cemu slicnom......
    e kad svet bude savrsen u tom smislu,bez dece koja umiru od gladi,bez ratova i neizlecivih bolesti,onda mozemo dozvoliti sebi elitizam i ulicom setati sa prasetom koje na vratu ima satensku traku i mase repom sretno i bezbedno....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #7

    Odgovor: Svinje su prijatelji

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku

    volela bih da se otvori tema gde govorite (ne vi,nego clanovi uopste) o tome kako kako nas je siromastvo necije potreslo....i kako smo odvojili malo vremena i para da nahranimo neciju tudju decu......o akciji prikupljanja pomoci za decje svratiste....o bilo cemu slicnom......
    Tema postoji Humanost
    samo nazalost nije posecena
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  8. #8

    Odgovor: Svinje su prijatelji

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Tema postoji Humanost
    samo nazalost nije posecena
    o tome pricam......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #9

    Odgovor: Svinje su prijatelji

    Vijetnamski prasići na salašu kod mog ujaka



    Poruku je izmenio Bombica, 30.08.2009 u 23:08 Razlog: velicina slika

  10. #10

    Odgovor: Svinje su prijatelji

    Pa. mislim lepi su...prasici...

    Ali cula za onaj slucaj kada su svinje pojele dedu (jednog) koji se okliznuo i pao doshavshi da ih hrani...

    A verujem da i za onog trabanTa ste svi culi...
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #11

    Odgovor: Svinje su prijatelji

    „Sve životinje na farmi su jednake, samo su svinje jednakije od drugih“. Orvel.

    a uz to im orgazam traje pola sata..kakve srecnice...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  12. #12

    Odgovor: Svinje su prijatelji

    jesu,malo dzibre ali jesu

Slične teme

  1. Njegovi prijatelji..
    Autor little fairy u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:19
  2. Ostaćemo prijatelji
    Autor Mish u forumu Ljubav
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 14.02.2013, 21:21
  3. Brak i prijatelji...
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 21.05.2011, 17:23
  4. Prijatelji stari gde ste?
    Autor Mish u forumu Pričaonica
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 12.04.2010, 15:15
  5. Knjige, sveske i ostali papirnati prijatelji..
    Autor yige_gui u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 09.05.2008, 23:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •