Napuljski Mastif-Mastino Napoletano
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Napuljski Mastif-Mastino Napoletano

    NAPULJSKI MASTIF


    Mastino Napolitano, Neapolitan Mastiff


    Izrazito je težak pas sa snažnom glavom, na kojoj je koža jako naborana. Uši su kupirane kratko, a ukoliko nisu, obešene su i moraju tesno prijanjati uz glavu. Nosna kost je ravna, gubica velika i jaka, a klještast ugriz snažan. Tipičan je veliki dvostruki podvaljak, pokriven mekanom dlakom. Pas deluje ozbiljno, veličanstveno i preteće. Dlaka je kratka, svilenkasta i svetleća. Boja: siva u svim nijansama, sa pegama. Retko je potpuno crn ili peščane boje. Snažan rep je kupiran na trećinu.Visina - do 75 cm, težina - između 50 i 80 kg. Doživi starost do 10 godina. Rasa je ponovo otkrivena 1949. godine kada ju je priznao i Međunarodni kinološki savez. Te pse uzgajaju prvenstveno u njihovoj domovini Italiji i u Nemačkoj.


    Mastino je miran, samouveren pas svestan svoje snage. Ne laje puno i ne napada druge pse. Nije mu potrebno puno kretanja, samo redovne šetnje, kako mu mišići ne bi oslabili. Njegove glavne osobine su pouzdanost, hrabrost i dobar odnos sa članovima porodice. Prema deci je dobroćudan i pažljiv. Smrtno je opasno tog psa odgajati da postane oštar. Mastino ne spada na vežbalište gde se školuju obrambeni psi. Za statusni simbol je malo pretežak. Potreban mu je dosledan odgoj i vlasnik koji razume pseće ponašanje. S pravilnim odgojem bit će dobar i prijatan partner. Kupovina i održavanje napuljskog mastifa je skupa. Paziti moramo na displaziju.


    Mastif je snaga bez arogancije, strog ali ne i ljut, aristokratski rezervisan ali ne i uobražen. On niti izaziva niti provocira, on ocenjuje i odgovara, nije nesalomiv, on je čvrst.

    Kada jednom sklopi čeljusti izvući nešto iz njegovih usta može biti pravi problem. Ne pokušavajte da oslobodite ruku ili nogu na silu, uzdržite se od vikanja i više puta ponovite mirnu ali čvrstu naredbu.


    Ovakvog sam jednog maleckog trebala da dobijem, ali se razboleo i pre nego je zakoračio u život. A uzeću jednog maleckog kad - tad ne zvala se ja Squaw.

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

  3. #3

    Odgovor: Napuljski Mastif

    Indijanko, svaka čast!
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  4. #4

    Odgovor: Napuljski Mastif

    My favourite favourite breed!!!Just if i could only .......

  5. #5

    Odgovor: Napuljski Mastif

    Nemo' plakiš 'Lebe Kad ja uzmem maleckog, pa malecki više ne bude bio malecki, pa kad malecki dobije bebe, daćem ti jednog maleckog
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Napuljski Mastif

    Citat SQUAW kaže:
    Nemo' plakiš 'Lebe Kad ja uzmem maleckog, pa malecki više ne bude bio malecki, pa kad malecki dobije bebe, daćem ti jednog maleckog

    Pa ne bi bijo pjobjem da ga nabavim (mada djzzim te za jech ju ajj d besst .. nego di da ga djzzim? Pa morao bi da spava dijagonalno u sobi.. .. a kakve bih tek ja akjobacije mojao da pjavim da bi ga nahjanio?

    To bre jede jata pilica..samo jedan primerak moze saam da sprechi pandemiju ptichijeg gripa u oblasti velichine vojvodine...

  7. #7
    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Pa ne bi bijo pjobjem da ga nabavim (mada djzzim te za jech ju ajj d besst .. nego di da ga djzzim? Pa morao bi da spava dijagonalno u sobi.. .. a kakve bih tek ja akjobacije mojao da pjavim da bi ga nahjanio?

    To bre jede jata pilica..samo jedan primerak moze saam da sprechi pandemiju ptichijeg gripa u oblasti velichine vojvodine...
    al` samo kad je mali...
    kad zavrsi sa rastom on jede kudikamo manje
    pouzdano znadem,s obzirom da jednog gajimo....
    nisam videla u zivotu stene koje jede vise,ni koje je neznijeg zdravlja
    nezno zdravlje duguju tome sto je to cista i stara rasa,ostalo ih je tek nekoliko pa su pareni izmedju sebe i tako su odrzali vrstu

    ali

    ne poznajem odanijeg,pametnijeg i ramazenijeg stvora

    potrebno je da se sto vise socijalizuje,s obzirom da je to rasa koja ne poznaje strah i koja losim odgojem moze da postane ubica,i potrebno je imati cvrstu ruku ali ga niposto ne kinjiti niti tuci....
    mi naseg u zivotu nismo vezali,niti sklonili kad je neko dosao u goste

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Preterane su ove fotke sa bebom.
    veruj mi da nisu...pas na slici je jos uvek stene,verovala ti to meni ili ne...
    Poruku je izmenio silvia, 21.01.2009 u 09:34
    Ploviti se mora i bez broda ..

Slične teme

  1. Korejski Dosa Mastif
    Autor gerbes u forumu Rase pasa
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 18.04.2015, 22:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •