Koji OS koristite? - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Koji OS Koristite?

Učesnika ankete do sada
3. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Windows 98

    0 0%
  • Windows ME

    0 0%
  • Windows 2000

    0 0%
  • Windows XP

    3 100.00%
  • Windows Vista

    0 0%
  • Windows 7

    0 0%
  • Mac OS

    0 0%
  • Linux Ubuntu

    0 0%
  • Linux neki drugi

    0 0%
  • nije na spisku

    0 0%
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 40
  1. #16

    Odgovor: Koji OS koristite?

    Windows XP Professional.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Koji OS koristite?

    XP, probao sam vistu i ne vidim šta dobijam sa njom osim malo više šminke i malo manje raspoložive RAM memorije...
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Koji OS koristite?

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    ...
    BTW, Mac je majka svih rachunara, tj. bar je bio, dok je Motorola pravila procesore, sad kad je Intel to pocheo, ne znam kako tje to izgledati... Znam da je Mac G4 na 800MHz tukao Pentium 4 na 2GHz, 'ladne vode... Jeste softverski malo manje zastupljen, ali ima dosta softvera za njega... Dodushe, Apple se vishe fokusirao na americhko trzhishte, pa smo mi ovde malo zapostavljeni... A mislim da sam negde nachuo da je Mac majka svih majki za video produkciju... Ne znam d ali je to tachno... Mislim da jeste...
    Mac jeste bas to! Presla sam pre tri-cetiri meseca na Mac-a i znam da se nikada vise necu vratiti na Win !
    Ko jednom sedne za tu masinu, zna da nema povratka!
    Ma slabo je poredjenje ako kazemo da je to kao nebo i zemlja!

    Btw. na Intelu 3.8 GHz Core2Duo 1GB SDRAM radi besprekorno !
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Koji OS koristite?

    Nazalost XP... Uskoro planiram da se bacim na linux... Preso bi ja odma al me mrzi da bekapujem sve sto mi treba, al cim nadjem malko vremena odma cu da formatiram hard i turim linux...
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Koji OS koristite?

    Windows Vista + SP1. A kad budem imao vremena, drugu particiju cu pripremiti za Ubuntu Linux.
    HAIL METAL
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Koji OS koristite?

    x64 ili x86 SP1 Viste? i jel RTM ili RCxx?
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Koji OS koristite?

    Imam jedno pitanje. Koja je prednost Viste u odnosu na XP?
    Cuo sam da je Vista pun bug-ova, jel to tacno?
    Hvala...
    Qui vit content de rien possde toute chose.
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Koji OS koristite?

    Prednost 32bitne viste skoro i da ne postoji u odnosu na XP. Sem Aero interface-a koji svim pljuju jer misle da uzima vise resursa, a u stvari ceo interface u Aero rezimu je prebacen na graficku karticu, sto je dobro, jer CPU se oslobadja tog dela procesa, i ima vise resursa za ostale stvari. Networking je dosta unapredjen, pa npr. ne mora da se resetuje ceo komp zbog promene IP adrese i podesavanja. Dosta stvari je automatizovano. Postoji i unapredjenje u mogucnosti broja otvorenih "prozora" koji su trenutno aktivni. Razlog zasto sam stavio prozore po "" je taj sto prozor se ne podrazumeva u ovom slucaju samo prozor folder i sl. Svaki prozor je sacinjen od podprozora, i podprozori od podprozora. Tako npr kad se otvori Photoshop, automatski se otvori nekoliko hiljada prozora. XP je u ovim stvarima bio dosta ogranicen, pa je kad se sistem optereti dolazilo do kocenja, tj sporo su se generisali ovi prozori. To je sto se tice 32bitne. A kod x64 postoje brojna unapredjenja. Kao npr. multy tasking je mnogo unapredjen, tako da ako je pokrenut neki program ili process koji uzima veliku kolicinu ram memorije, moguce je otvoriti jos mnogo programa koji nece seckati i biti uskraceni, jer ce Vista dozvoliti i ostalima da uzmu svoj deo kolaca. Tako na primer ako se kompresuje neki video zapis, ili ako se renderuje neka 3D scena ili nesto trece sto uzima puno rama i procesorske snage, u isto vreme je moguce gledati i HD film, sto je na XPu bilo skoro nemoguce, sem ako bi imao mnogo jaku masinu. Ili manuelno dodelio prioritet. Mnogi se zale da Vista uzima puno rama u leru, ali to je velika greska, jer Vista u sustini zauzme odredjenu kolicinu ram memorije, da bi je lakse posle dodelima ostalim programima. Tako npr. meni kad pokrenem render, Vista radi sa samo 100-150mb, iako u leru pise da koristi i do 1.5GB. Opet x64 tehnologija koju se moze iskoristiti samo sa x64 operativnim sistemom omogucuje da se u jednom trenutku procesoru posalje veca kolicina podataka, samim tim se i veca kolicina i obradi u istom trenutku. Takodje ako je procesor sa vise jezgara, Vista mnogo bolje manipulise sa njima. Jer u sustini ako se pokrenu dva programa koji nisu pisani za multicore aplikacije, Vista jednom dodeli jedno jezgro, a drugo prvo slobodno, tj. u dual core sistemu, onaj drugi. Dok je kod XPa slucaj da se opterecuje jedan pa drugi. Ima jos mnogo polja na kojima je Vista jaca, ali post bi se mnogo oduzio.
    U svakom slucaju, ako je sistem novije generacije, i ako su korisnikove potrebe velike, Vista ce ih mnogo bolje iskoristiti. A opet ako korisnik zeli prividno brzi sistem, onda bolje XP. Tako isto DX10 i DX10.1 nece biti podrzan na XPu. Pa ako se kupuje graficka kartica novije generacije (Nvidia 8 serija i vise, ATI 12 serija i vise) onda je bolje dici Vistu.
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Koji OS koristite?

    E hvala za ovo detaljno objasnjenje
    Qui vit content de rien possde toute chose.
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Koji OS koristite?

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Imam jedno pitanje. Koja je prednost Viste u odnosu na XP?
    Cuo sam da je Vista pun bug-ova, jel to tacno?
    Hvala...

    Ja onako laički...dakleM, svidža mi se što ovaj OS ima neku vrstu "doktora" ugradjenog u sebi, sam raportira probleme i traži rešenja, ima svoj defender kao i parental control - pruža mi veću sigurnost jer imam mogućnost nadzora i mogućnost bolje zaštite.
    Takodje performans kompjutera mogu online da proverim svakog trenutka te rejtujem i poboljšam subscore.
    Traži naravno jači računar, moj ima 2047MB, po pitanju bagova osim problema sa rezačem - ništa drugo nisam imala, ali redovno ažuriram.
    Sve u svemu - zadovoljna.
    _________Una16
      Vrh

  11. #26

  12. #27

    Odgovor: Koji OS koristite?

    Windows Vista Ultimate x86
      Vrh

  13. #28

    Koji windows koristite?

    Ja i dalje koristim windows servise pack 2,imam i ostale i vistu,ali ovaj je zakon,ali nece jos dugo,jos malo pa ce vista da caruje...
    There is no rules!!!
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Koji OS koristite?

    Sad ce pune dve godine kako koristim Vistu. I zadovoljna sam.
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Koji OS koristite?

    Jedva cekam sledeci Apple-ov sistem, Snow Leopard (10.6)
    Veci deo sistema je uradjen u OpenCL-u (Open Computing Language).
    OpenCL je (programski) jezik koji paralelno koristi CPU i GPU (graficki procesor, u ovom slucaju ima ulogu super coprocessor-a)
    Rezultat ce se sigurno odraziti na nove mogucnosti koje su do skoro bile u domenu "super-racunara".
    Nadam se beta verziJi tokom sledece nedelje pa cu da malo cackam...
    Qui vit content de rien possde toute chose.
      Vrh

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koji browser koristite?
    Autor Kunic u forumu WWW
    Odgovora: 123
    Poslednja poruka: 16.01.2016, 14:53
  2. Koji antivirus koristite?
    Autor Kunic u forumu Softver
    Odgovora: 236
    Poslednja poruka: 01.07.2015, 20:03
  3. Koji operativni sistem koristite?
    Autor Sunny u forumu Softver
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 28.08.2009, 14:30
  4. Koji software najvise koristite?
    Autor littleangel u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 24.09.2008, 15:06
  5. Koji mail koristite?
    Autor goldie u forumu Softver
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 12.12.2007, 18:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •