Renoviranje Futoske pijace
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17
  1. #1

    Renoviranje Futoske pijace

    Renoviranje Futoške pijace radi gradjevinska firma "Omega" za 33 miliona dinara, a nakon izgradnje lokala pijaca bi trebalo da nalikuje Limanskoj.

    Svima su vam, predpostavljam, poznata desavanja vezanog za ovaj gradjevinski projekat - renoviranje Futoske pijace.
    Moj komentar: Moja Futoska pijaca nikada vise nece izgledati isto.... ali mozda ce izgledati bolje. Meni ce, svejedno nedostajati, onakva, kakva je do sada bila...

    Sta vi mislite o buducem izgledu pijace i uopste dajte svoje komentare u vezi ove teme!
    neunistiva zlojebaba!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Renoviranje Futoske pijace

    Danas sam uletela na pola vesti na radiju i cula da su posekli sedam platana na pijaci ili okolikni-nisam dobro cula- a naravno sve u okviru renoviranja. Sve se bojim da prodjem onuda. Ovaj grad je vec toliko osakacen po pitanju drveca da je to uzas. Zar ni jedna rekonstrukcija i izgradnja ne moze bez toga da prodje??....
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Renoviranje Futoske pijace

    Budite svesni da ce sve poseci.

    Od kako su radikalaia na vlasti zelene povrsine u gradu su se smanjile za 30%.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Renoviranje Futoske pijace

    DA, definitivno su posekli sedam zdravih platana kako bi izgradili kupolu istu kao ona na Limanskoj pijaci. Medjutim, svi se cude zasto je seceno zdravo drvece koje uopste nije smetalo izgradnji i zasto projekad nije radjen tako da se ono uklapa u isti.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Renoviranje Futoske pijace

    Zaista je veoma lose sto toliko seku i smanjuju zelene povrsine. Pa Novi Sad je pojam, ili jos malo pa ce da se pamti, prelepog sredjenog zelenila. Unistavaju bez presedana.
      Vrh

  6. #6

    Renoviranje Futoske pijace

    S ozirom na lokaciju pijace, mislim da je u redu da je malo srede...da to bude urednije, preglednije i da samim prodavcima uslovi budu prihvatljiviji...
    Što se tiče posledica po "zeleni svet biljaka", na žalost to je tako...ne mogu se oni ograničiti na konkretan prostor renoviranja, uvek se to proširi i na deo okoline...verovatno su procenili da bi im u toku izgradnje smetalo...Svakako ne opravdavam...
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Renoviranje Futoske pijace

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    S ozirom na lokaciju pijace, mislim da je u redu da je malo srede...da to bude urednije, preglednije i da samim prodavcima uslovi budu prihvatljiviji...
    Što se tiče posledica po "zeleni svet biljaka", na žalost to je tako...ne mogu se oni ograničiti na konkretan prostor renoviranja, uvek se to proširi i na deo okoline...verovatno su procenili da bi im u toku izgradnje smetalo...Svakako ne opravdavam...
    Ne bih se slozio da oni nemogu da se ogranice na konkretan prostor renoviranja,jer svaki projekat moze da se uradi-izradi u skladu datog-postojeceg prostora. Uvek kad je vec u pitanju renoviranje tezi se da se ocuva autenticnost prostora, bilo to zgrade-objekta,zelenih povrsina-drvece,travnjaci i slicno. I onda je to smisao renoviranja,ali kada se predje granica to je vec dogradnja,prosirivanje, da sto bude vece da bi svi videli i rekli da se nesto radi. A kada je vec tako i zele nesto da urade, zasto onda ne renoviraju deciju bolnicu,domove za nezbrinutu decu, sta im je potrebno da tako nesto srede-osim profita-da sto vise zarade!
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Renoviranje Futoske pijace

    DA uvek se teži, ali zavisi ko izvodi...
    Danas se gleda samo cena, ko ce jeftinije da uradi ono što se planira...
    Ne pitaš se mnogo ti tu, kao ni ja, kao ni ostali kojima bilo sta smeta...
    Ti mozda gledas na to kao strasno sto su otsekli drvece koje je godinama raslo, i time uništili dragocenu zelenu provrsinu koja nece nikad moci da izgleda kao pre...a za njih je to samo koje drvo manje vise...
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Renoviranje Futoske pijace

    Da, naravno jeftinija samo da bi stavili sebi vise u dzep Znam da se mi tu nista ne pitamo ali dok se cuti oni slobodno seku sve pred sobom
    Poruku je izmenio silvia, 13.10.2007 u 20:41 Razlog: bold
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Renoviranje Futoske pijace

    Evo, dežurni mrzitelji na delu. Čast izuzecima.

    Tako je, ne treba se ništa sređivati u gradu. Treba da živimo u govnima, da pijaca liči na deponiju iz XIV veka. Bolje da ostanu dva drveta u gradu, a to što će ljudima na pijaci bidi hladno/vruće, kao i mušterijama, nema veze.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Renoviranje Futoske pijace

    Odmiče izgradnja jednoobraznih lokala na Futoškoj pijaci. Postavljeni su noseći stubovi i krovna konstrukcija, a nakon završetka radova deo pijace s Bulevara oslobođenja dobiće dvadesetak novih lokala različite kvadrature i s promenjenom komunalnom infrastrukturom odnosno novom električnom instalacijom, kanalizacijom i vodovodnom mrežom.

    U lokale će se useliti stari zakupci, zasad pod starim uslovima plaćanja, a ukoliko bude slobodnih lokala, "Tržnica" će raspisati konkurs za njihovo zauzeće. Vrednost radova je 33 miliona dinara bez PDV-a, a ceo posao trebalo bi da bude gotov za mesec dana.
    Sigurno ce da bude lepsa pijaca nego sto je bila
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Renoviranje Futoske pijace

    Zatvaraju Futošku pijacu usred sezone



    Odluka uprave Tržnice da početkim aprila na dva meseca zatvori Futošku pijacu zbog radova razgnevila je prodavce, pošto će po drugi put u poslednjih pola godine na duže vreme ostati bez ikakve mogućnosti da prodaju robu, iako uredno plaćaju zakup tezgi. Iz Tržnice poručuju da su, iako je plan bio da se radi jedna, pa druga polovina pijace, ipak procenili da je mnogo bolje i za građane i za prodavce da sve uradi odjednom.


    Najveća i najporometnija pijaca u gradu će početkom aprila potpuno biti zatvorena na 45 do 60 dana zbog renoviranja platoa i postavljanja novih tezgi. Direktor Tržnice Saša Stevanović navodi da su prvo planirali da se Futoška pijaca rekonstruiše u dve faze, ali da su sada ipak odlučili da potpuno stave katanac na pijacu.
    - Odluka nije konačna, ali ćemo tako verovatno uraditi jer smo procenili da je i za građane i pijačare bolje da pijaca ne radi dva meseca, umesto od četiri do pet meseci, kad bi se radilo u fazama - objašnjava Stevanović.
    On kaže i da više 250 tezgi neće biti premešteno izvan pijačnog prostora, kao što je urađeno sa upola manjim brojem tezgi pri gradnji novih lokala, jer za sve te objekte jednostavno nema dovoljno mesta.
    Zakupci tezgi o radovima Tržnice na Futoškoj pijaci nemaju lepih reči još od jesenas, kada im je drastično opao promet, a bili su prinuđeni da rade u neodgovarajućim uslovima, u blatu i gužvama, na ulici ispred pijace zbog gradnji lokala.
    - Ne znam kako ćemo raditi, ne mogu da verujem da će da zatvore pijacu! Treba prvo da nam obezbede mesto za rad jer smo svi mi platiti zakup tezgi - kaže Katica Pavlov.
    Prodavac za tezgom kraj njene, Dragan Ilić, navodi da je iz Tržnice prethodno trebalo da konsultuju zakupce kada bi bilo najbolje da zatvore pijacu, jer će ovako da ih isele pre Uskrsa, usred sezone kada ima dosta posla i mogućnosti da se zaradi. Drugi prodavci, opet, nisu nezadovoljni činjenicom će plato konačno biti uređen, što će biti postavljene nove tezge i pijaca biti najzad natkrivena, ali da je ipak trebalo da u Tržnici misle i o tome da i njihovi zakupci tezgi treba od nečega da žive.
    - Treba i mi nekako treba da preživimo ta dva meseca - kaže jetko Nedeljka Živković.
    Za rekonstrukciju Futoške pijace novac u visini od preko 72 miliona dinara je obezbeđen iz budžeta grada i prihoda preduzeća. Izvodjač radova još nije poznat, a otvaranje ponuda sa javne nabavke je planiran za narednu nedelju.

    Blic
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Renoviranje Futoske pijace

    Citat NSBlueboy kaže: Pogledaj poruku
    Zaista je veoma lose sto toliko seku i smanjuju zelene povrsine. Pa Novi Sad je pojam, ili jos malo pa ce da se pamti, prelepog sredjenog zelenila. Unistavaju bez presedana.
    Ovo moje nije direktan odgovor autoru citata, već je citat samo povod za dve stvari:

    1. Nekada je neizbezno nešto i poseći (da se ja sad ne upuštam u to da li je i u konkretnom slučaju bilo neophodno) ali ono bez čega ne bi moglo da prođe sečenje je, da posečeno mora biti nadoknađeno i to sa većim brojem novih stabala - kvadratnih metara zelenila;


    2. Fraza 'NS je grad parkova i zelenila' i sl. je obična, već dugotrajna podmetačina vlasti (u šta računam i sve one koji su odgovorni za urbanizam i zelenilo) da gradjani ne bi postavljali pitanje degradacije uslova života u gradu dozvoljavanjem (pretpostavljam prodajom takve mogućnosti) preguste gradnje.

    Na žalost, velika većina gradjana tu podmetačinu prihvata 'zdravo za gotovo' jer je malo onih (naročito mlađih) koji su videli šta su neki evropski ili svetski uslovi života u gradovima.

    Eto, i nedavno je sredjivanje Limanskog parka zvučalo kao da je to nova zelena površina u Gradu i bog-zna-kakav uspeh!

    Da se vratim Futoškoj pijaci.



    Na slici se vidi kakva je bila pre II sv. rata. Ja je se sećam kad je već bila premeštena na desnu stranu sadašnje (i nekadašnje) Jevrejske ulice pod već stasale platane i kad je premeštena na sadašnju lokaciju. Premeštena je jer je ulica posle vađenja tramvajskih šina izgrađena u današenjem izgledu. A i tada su morali biti posečeni mnogi platani. Ali su zasađeni novi. I ja sam bio među onima koji su ih sadili (kao gimnazijalci u nekoliko navrata smo to imali kao radnu akciju). I danas platane u blizini katoličke crkve Sv. Roka u Futoškoj ulici doživljavam kao i moje sopstvene. Pogledajte ih - trebalo im je skoro 50 godina da stignu do ovih razmera.

      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Renoviranje Futoske pijace

    ta idi... neki grad a usred njega prave pijacu
    treba da prave neki trzni centar ili poslovnu zgradu
    pravis buvljak u sred grada
    pijaca negde na periferiji treba da bude
    trt mrt zivot ili smrti
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Renoviranje Futoske pijace

    FUROSKA PIJACA JE ODLICNA LOKACIJA U GRADU I TO CE UVEK BITI.
    Sve metropole imaju pijace u srcu grada ali su one prilagodjene arhitekturi i lokacija.
    takve pijace su pokrivene, na sprat a parking garaze su podzemne isto na sprat sa liftovima.
    Posto je Futoska pijaca na samoj raskrsnici neophodno bi bilo da raskrsnica ima pothodnike, inace ovako ,to je haos i za pesake i za automobile.
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •