Zelim da podelim sa vama svoju pricu.
Moj sin , koji ce u nedelju napuniti cetiri godine, je 2005.god , kada je imao 17 meseci, dobio cisticni higrom na vratu sa leve strane. Nadobudni hirurg me je ubedjivao da to nije nista strasno i na ce se povuci samo od sebe. Posle cetiri dana lezanja u decijoj bolnici u Novom Sadu moj Daki je prestao da dise.Sestra koja je bila dezurna tu noc ga je takvom brzinom odnela na intenzivnu negu i uz pomoc dezurne lekarke uspela da mu spasi zivot. Medjutim , sledeca noc je bila presudna za Darka. Cisticni higrom je i dalje rastao i dostizao takvu velicinu da lekari nisu mogli da mu postave tubus za disanje. Tada je Darka preuzeo doktor Slobodan Grebeldinger, upravnik klinike za deciju hirurgiju u Novom Sadu. Obavio mu je traheostomiju i svu ostalu dijagnostiku koju su neki drugi propustili da urade. Posle mesec dana dr.Grebeldinger je Darku uradio Skleroembolizaciju tj. izvukao je svu tecnost iz ciste i ubrizgao "lepak" koji je zatvorio sve pore i sprecio ponovno punjenje cisticnog higroma. Darko je danas zivo i zdravo dete koje vodi najnormalniji zivot zahvaljujuci angazovanju dr. Grebeldingera koji je imao hrabrosti da obavi ovu proceduru po prvi put u nasoj zemlji.

Izvinjavam se na duzini price. Samo zelim da pomognem ako neko ima slican problem i da se javno neizmerno zahvalim dr. Grebeldingeru za sve sto je ucinio za nas.