Uniforme u školama? - Strana 2
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 91
  1. #16

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat yige_gui kaže:
    u skoli bi svi trebali da budu jednaki i prikladno obuceni..
    Slazem se da u skolu i na fakultet ne treba dolaziti u minicima, dekolteima, iskidan itd...
    Citat Meggy kaže:
    Kodeks oblacenja obavezno
    ali protiv sam uniformi. Ako neko veliku vaznost pridaje markiranoj odeci, i smatra da je manje vredan onaj ko je nema, ja zelim odmah da skontam ko su te osobe jer mi u zivotu ne trebaju ljudi koji ne znaju da cene ljudske vrline vec samo markiranu garderobu.

    Citat Phoeniks kaže:
    Osim toga, uočavanjem da razlike postoje, deca se bolje socijalizuju. Neka se od malih nogu uče da svet nije ni jendolik niti jednostavan. Neka nauče da se nose sa razlikama koje postoje i da se od malih nogu izbore sa mogućim kompleksima koje te razlike mogu proizvesti.
    U toku tinejdz doba mladi ljudi istrazuju, sve zele da probaju, da vide, da oslusnu, da saznaju. U tom haosu razlicitih stilova zivljenja (koji podrazumeva i oblacenje) treba pronaci sebe, a to nije ni malo lak posao. Nekima ce se ta uniforma svideti a nekima ne. Zamislite koji horor adolescent treba da prezivi dok oblaci nesto sto mu se ne svidja i "nije u njegovom fazonu".

    Citat yige_gui kaže:
    za isticanje individualnosti postoji slobodno vreme izvan skole, kad se mogu oblace dve razlicite patike i da se hoda naglavachke ako se bas hoce (i moze:lol)..
    Odelo ne cini coveka ali se covek drugacije oseca i ponasa u zavisnosti od toga sta nosi. Ja da sam morala da nosim uniformu svaki dan bi u skolu dolazila neraspolozena, nervozna i besna, a inace sam uvek vedra i nasmejana. To su dve razlicite osobe, zivljenje duplog zivota, sto moze da izazove i neke posledice po socio-emocionalni razvoj individue. Srednja skola je prelepo doba, uvek se sa osmehom secam svih detalja. Mislim da bi uniforme to pokvarile, pogotovo u danasnje vreme...
    Evo, promenila sam potpis

  2. #17

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat Gospod kaže:
    Apsolutno nisam ni za kakave uniforme, ali bih s a druge strane i svakoga ko dodje u skolu pocepan vratio kuci da se presvuce sa neopravdanim, a za 20 neopravdanih bez ikakve diskusije iskljucivao iz skole bez prava upisa u drugu skolu u Srbiji te skolske godine.
    Gde ti nestade odjednom liberalnost? Na jednoj drugoj temi se govorio o tome da niko nema prava sem roditelja da maloletnim licima brani dokle će ostati, a sada okrećeš drugu priču. Sada si za ograničavanje.

    Vidiš, meni su moji dozvoljavali da idem u školu u isečenim pantalonama i crnim majicama. Ni u školi se niko nije bunio. U tom periodu mi je logično bilo da se oblačim poput ljudi čiju muziku i dan-danas slušam. Naravno, godine učine svoje i vremenom shvatiš da ti i dalje možeš da slušaš rok i metal, a da se ne oblačiš u tom fazonu. Elem, da se ne udaljavam previše, zaista ne razumem i voleo bih da mi objasniš zašto bi ti mene vratio kući, a posle i izbacio iz škole? Zato što sam sekao farmerice na kolenima (btw. danas se prodaju nove pantalone koje su iscepane) i nosio majice Metallica, Pink Floyd, riblja čorba itd? Iako sam se tako oblačio, nikad nisam bio prljav ni brljav. A s obzirom da zakon o uniformama nije i niti će ikada zaživeti, ne vidim opravdanje da mi bilo ko sprečava šta ću da obučem.

    Citat Gospod kaže:
    Ako nemas para za novo, zakrpi staro, a ne da ti vire gace ili gole noge kroz pantalone. Te kosture ne znam... mozda bih tolerisao, ali svakako ne vulgarne natpise na majicama tipa "Fuck you" isl. ili ogoljeni zenski pupak probusen mindjusom. To mozes uvece u kaficu -- i do 3 ujutru -- ali ne u skoli.
    Vidiš, ja sam kupovao novo, pa ga sekao. I gaće mi nisu virile, jer sam samo sekao na kolenima. I to malo, pa se vremenom proširi. I baš mi je bilo kul. I niko me nije smatrao probisvetom, huliganom i sl.

    I umesto priče o uniformama, bolje da se zapitamo koliko se klinaca drogira u školama. Treba prvo rešavati krupne probleme. Jer od iscepanih kolena niko nije umro, a od droge itekako jeste.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  3. #18

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Liberalnost je upravo to o cemu ja govorim: radi sve sto zelis, ali ne smes mene prisiljavati da gledam bilo ciji probusen pupak, jezik ili obrvu, ili dronjke i froncle umesto odece, jer tome nije mesto u skoli gde ja danas predajem, a juce sam morao da idem da bih se skolovao, odnosno moju slobodu (libertas) nemoj ogranicavati namecuci mi odrpanost kao model ponasanja na mestu koje nije samo tvoje.

    A u kaficu, ili na ulici, ili uopste bilo gde gde ljudi ne moraju da idu da bi se skolovali ili na radno mesto isl. svako vece -- i do ranog jutra -- kako god ti je cef.

    Mozes i go sto se mene tice, mada ti na ulici to verovatno nece dozvoliti (meni ne bi posebno smetalo, jer na ulici ne moram da budem pored tebe / nekog takvog, a na radnom mestu / u skoli moram).

  4. #19

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat Gospod kaže:
    Liberalnost je upravo to o cemu ja govorim: radi sve sto zelis, ali ne smes mene prisiljavati da gledam bilo ciji probusen pupak, jezik ili obrvu, ili dronjke i froncle umesto odece, jer tome nije mesto u skoli gde ja danas predajem, a juce sam morao da idem da bih se skolovao, odnosno moju slobodu (libertas) nemoj ogranicavati namecuci mi odrpanost kao model ponasanja na mestu koje nije samo tvoje.
    E vidiš, kada istu stvar kažeš drugačijim tonom, odmah prijatnije zvuči, a poenta ostaje ista. Skroz te razumem, jer ja tako gledam na gay parade. Ali opet, moraš uzeti u obzir godine srednjoškolaca. Naročito ako je u pitanju I razred. Pa tada si najgori. I slažem se, granice moraju postojati (kao što sam rekao na jednoj drugoj temi), ali ako već predaješ u školi, znači da si i pedagog, pa moraš imati više razumevanja. Sve vremenom dođe na svoje. I sam znaš kakav revolt izaziva bilo kakva zabrana, počev od zabrane izlazaka, pa do ovoga.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  5. #20

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Tja... Posto se blizim 40-toj, ponekad mi ton nije bas sladak za usi 20-togodisnjaka.

  6. #21

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat Gospod kaže:
    ali bih s a druge strane i svakoga ko dodje u skolu pocepan vratio kuci da se presvuce sa neopravdanim, a za 20 neopravdanih bez ikakve diskusije iskljucivao iz skole bez prava upisa u drugu skolu u Srbiji te skolske godine.



    Oh, Lord!
    I oduzeo nekom jednu dragocenu godinu zivota Boga ti, ja sam mislila da sam ja Mengele, ali ti si i mene zajebao Pa, ni kad su tih 20 neopravdanih casova zbog bezanja sa nastave, ni onda se ne dobija sut karta iz skole, a ne da ce zbog pocepanih pantalona

    Ovoliko posvadjanosti sa samim sobom na samo jednom forumu nisam davno videla
    Gather ye rosebuds while ye may...

  7. #22

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat Meggy kaže:


    Oh, Lord!
    I oduzeo nekom jednu dragocenu godinu zivota. Boga ti, ja sam mislila da sam ja Mengele, ali ti si i mene zajebao Pa, ni kad su tih 20 neopravdanih casova zbog bezanja sa nastave, ni onda se ne dobija sut karta iz skole, a ne da ce zbog pocepanih pantalona

    Ovoliko posvadjanosti sa samim sobom na samo jednom forumu nisam davno videla

    tvoj (namerno malim slovom "t" cak i na pocetku recenice) problem

    jeste to

    sto -- ocigledno -- nisi u stanju

    da pravis distinkciju izmedju jasno delineiranih pojmova (npr. "pocepanih pantalona" i odsustvovanja sa casa)


    nije jedini model na koji drugi ljudi funkcionisu.


    -------------------


    Osnovno, tj. sta znaci libertarijanizam.



    Dakle: sloboda da se cini sve sto ne ugrozava tudju slobodu.


    1. Niko ne mora da ide u srednju skolu

    1. a) (u osnovnoj nema bas mnogo dece koja namerno prave dronjke od celih pantalona), a


    2. onaj koji ide ne moze da dolazi u dronjcima, a


    3. ako dodje u dronjcima mora da ide da se presvuce, a

    3. a) to nije opravdano odsustvo jer

    3. b) svako moze da se obuce kao covek na vreme, a


    4. dvadeset neopravdanih je vise nego dovoljno da se izgubi pravo da se skoluje, jer

    4. a) neko ko je toliko odsutan -- cak i da je opravdano -- tesko moze da pokrije celokupno gradivo, a


    5. za uspesan zavrestak skolske godine -- tj. ocene kojima se garantuje da je gradivo savladano -- celokupno to gradivo je neophodno.


    1-5. Dakle kad je 20 izostanaka neopravdano, mora da se izgubi pravo da se skola zavrsi, jer -- jos jednom -- srednja skola nije obavezna.


    6. Odnosno: sloboda znaci licnu odgovornost.

    6. a) I u 16 godina takodje.
    Poruku je izmenio Necromancer, 10.09.2006 u 11:31

  8. #23

    11 Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat Gospod kaže:
    tvoj (namerno malim slovom "t" cak i na pocetku recenice) problem

    jeste to

    sto -- ocigledno -- nisi u stanju da pojmis

    da tvoja autoritarna struktura svesti, skopcana sa nedoucenoscu (koju obilato pokazujes)

    i nemogucnoscu da pravis distinkciju izmedju jasno delineiranih pojmova (npr. "pocepanih pantalona" i odsustvovanja sa casa)


    nije jedini model na koji drugi ljudi funkcionisu.


    -------------------


    Osnovno, tj. sta znaci libertarijanizam.



    Dakle: sloboda da se cini sve sto ne ugrozava tudju slobodu.


    1. Niko ne mora da ide u srednju skolu

    1. a) (u osnovnoj nema bas mnogo dece koja namerno prave dronjke od celih pantalona), a


    2. onaj koji ide ne moze da dolazi u dronjcima, a


    3. ako dodje u dronjcima mora da ide da se presvuce, a

    3. a) to nije opravdano odsustvo jer

    3. b) svako moze da se obuce kao covek na vreme, a

    ne vidim zbog cega bi pocjepane pantalone ugrozavale tudju slobodu...a kunich nije ni bolja ni gora osoba zbog toga sto je to radio. (sjetimo se samo onog prvog perioda kad su klinci poceli busiti uho, prvo bijase skandal, a sad je to potpuno normalna pojava). bolje pocjepane ciste pantalone, nego fleka na kravati i musava kragna od kosulje...

    4. dvadeset neopravdanih je vise nego dovoljno da se izgubi pravo da se skoluje, jer

    4. a) neko ko je toliko odsutan -- cak i da je opravdano -- tesko moze da pokrije celokupno gradivo, a


    5. za uspesan zavrestak skolske godine -- tj. ocene kojima se garantuje da je gradivo savladano -- celokupno to gradivo je neophodno.


    1-5. Dakle kad je 20 izostanaka neopravdano, mora da se izgubi pravo da se skola zavrsi, jer -- jos jednom -- srednja skola nije obavezna.

    20 neopravdanih je otprilike prosjecno 5 skolskih dana. ja u skolu nisam isla mjesec dana zbog bolesti, pa su mi na kraju opet ocjene bile iste, kao i da sam isla. treba samo malo dobre volje.

    6. Odnosno: sloboda znaci licnu odgovornost. (ovdje se ne prica o sloobodi, koja je svakako relativna stvar)
    6. a) I u 16 godina takodje.

    komunizam stvarno ispira mozak. citaj pitanje: uniforme, da ili ne.
    nattydread is coming to dinner

  9. #24

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Pre sam za uvodjenje kodeksa oblacenja nego striktno za uniforme tipa kecelja, belih kosuljica, teget pantalona. . . sta vec. Neko pristojno oblacenje je sasvim u redu. Bas juce na faks dodje devojka u uskim pantalonicama, golog stomaka i u japankama, sva na izvolte. Jeste to lepo, ali za plazu i slicno. Sto je u sudovima npr. zabranjeno takvo oblacenje? Radi postovanja institucije, pa zasto onda tako nesto ne bi uveli i u skolama?! Ne znam, mozda gresim al ja sam takvog dojma!
    Trebalo je da skrenem levo kod Albukerkija!!!

  10. #25

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat nattydread kaže:
    komunizam stvarno ispira mozak. citaj pitanje: uniforme, da ili ne.
    A nedostatak mozga podrazumeva da nema sta da se ispira.

    Citaj diskusiju pa vidi ko je i zasto uveo namerno pocepane nove pantalone kao jedini nacin otpora unifomi i zasto je to problematicno.


    Citat bebagm kaže:
    Pre sam za uvodjenje kodeksa oblacenja nego striktno za uniforme tipa kecelja, belih kosuljica, teget pantalona. . . sta vec. Neko pristojno oblacenje je sasvim u redu. Bas juce na faks dodje devojka u uskim pantalonicama, golog stomaka i u japankama, sva na izvol’te. Jeste to lepo, ali za plazu i slicno. Sto je u sudovima npr. zabranjeno takvo oblacenje? Radi postovanja institucije, pa zasto onda tako nesto ne bi uveli i u skolama?! Ne znam, mozda gresim al ja sam takvog dojma!
    Podrzavam. Upravo ovo sam i sam naveo desetak komentara ranije.

  11. #26

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Vidi, ja sam spomenuo kako sam se oblačio u prvom i drugom razredu. Ali posle sam se oblačio normalno, tj. nisam išao iscepan i u crnim majicama. Ali i tada, da me je neko pitao da li sam, ili nisam, za uniforme, odgovor bi mi bio negativan. I sada sam protiv toga.

    I ne razumem zašto se toliko trudiš da nabijaš svoje mišljenje drugim članovima? Jedno je iznošenje istog, a drugo je nabijanje na nos. Kao što ti imaš razlog zašto ti smetaju pocepane pantalone, tako i ja imam razlog zašto mi smeta uniforma. I ne trudim se da ti dokažem da sam ja u pravu, niti da osporavam tvoje argumente, već sam ti jednostavno izneo svoje mišljenje.

    Ja bih se osesaćao izuzetno retardirano da me neko obuče u teget bermude, bele dokolenice, obuje u sandale, a gore mi natakari košuljicu sa grbom škole. Pa bilo bi me sramota da izađem iz svoje sobe.

    Znači, nisam protiv uniforme samo zbog toga što sam ja išao u pocepanim pantalonama, već što ne želim izgledamo kao kreteni. Kao što rekoh, taj period oblačenja me je prošao, ali sam i dalje protiv.

    Činjenica je da neki kodeks oblačenja mora postojati (tipa šorcići koji su manji od tangi, ili pirsing po celom licu), ali kao što reče Nati, moje iscepane pantalone nikoga nisu ugrožavale, jer mi je kolena svako mogao videti na času fizičkog vaspitanja. Takođe, kao što reče ista osoba, moja garderova nije bila ni prljava, ni smrdljiva, ni izgužvana.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  12. #27

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Stvarno svasta s tobom, kunicu.

    Procitaj ponovo od pocetka i vidi da NIGDE nisam napisao da treba da se nose uniforme. Naprotiv, izricito sam rekao da sam protiv njih.

    Rekao sam jos i da tvoja sloboda da ides u dronjcima ne moze da sprecava moju slobodu da budem postedjen ljudi u dronjcima na radnom mestu/skoli gde ja moram da provodim deo dana.

    Poi ulici, rekoh ti, idi go, u tvom stanu iscepaj sve tapete/roletne itd. Ali nemoj meni (bilo kome drugome) nametati pocepano kao prihvatljivu normu.

    Najsiromasniji ne idu pocepani; oni se zakrpe.

    Dakle, nista nikome ne namecem, pisem sta mislim.

    Niti ja mogu odvade da ter sprecim da ides pocepan ako to zelis, ali u ucionici u kojoj ja predajem ti (tj. bilo ko) to jednostavno neces moci -- jer niko ne mora da ide nezakrpljen.

    A i dok sam isao u skolu kao djak/student smetalo bi mi.
    Poruku je izmenio Necromancer, 10.09.2006 u 11:27

  13. #28

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Pa ni ja nigde nisam rekao da si ti ZA uniforme, zar ne?

    Samo mi je zasmetao tvoj način obraćanja. U fazonu neko kaže "boli me glava", a ti ispod napišeš "i zub boli kada je šupalj." Ali dobro, očigledno je da se baš ne razumemo, tako da nije frka.

    A i nećemo preterivati da sam išao u dronjcima. Ponoviću ti, sekao sam pantalone na kolenima. A meni su tokom časa noge ispod klupe. Znači, ti da bi video moje noge, tj. kolena koja izviruju iz pantalona, morao bi da se sagneš. A pretpostavljajući da to ne bi radio, znači da te moje oblačenje nikako ne bi ugrožavalo. E sad, ako me na odmoru sretneš, ja tu ništa ne mogu, jer kao što si rekao - nisam kod tebe na času. Pa bar ti treba da imaš razumevanja, jer kao što se rekao da se bližiš 40-toj, znači da si imao godina koliko ja imam sada tokom osamdesetih. A sećaš se kakva je moda bila tada. Zamisli da si tada nekome rekao da ne sme da ide u pocepanim leviskama i u crnim majicama.

    I oko svega toga bi na prvom mestu morala da se dogovori škola, a ne da npr. 10 nastavnika budu protiv, a tri za, i da to troje odlučuje. Ipak je demokratija danas in.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  14. #29

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat Kunic kaže:
    ...meni su tokom časa noge ispod klupe. Znači, ti da bi video moje noge, tj. kolena koja izviruju iz pantalona, morao bi da se sagneš. A pretpostavljajući da to ne bi radio, znači da te moje oblačenje nikako ne bi ugrožavalo.
    Na mojim casovima studenti izlaze za katedru, na tablu, dele se u grupe da bolji pomazu slabijima kad radimo grupne radionicke vezbe isl.


    Citat Kunic kaže:
    Ipak je demokratija danas in.
    Da ne nacinjemo temu o nemogucnosti demokratije uopste, izuzev u karikaturalnoj verziji izvorne helenske: kao privelegije jedne male grupe.

    Doduse, danas zvanicno nema robova pa navodno svi muskarci imaju prava da se takmice, a cak toboze i sve zene zvanicno imaju pravo i da budu birane za predsednike i premijere -- i to i u toboze progresivnim Evropi i Americi -- a ne samo u Sri Lanki, Pakistanu, Indiji, Bangladesu, Indoneziji i uopste toboze "zatucanoj" Aziji.

    Anyway... rec "demokratija" je djubre, prazna rec koja ne znaci nista osim trucanja kojim se prikrivaju manipulacije najgore vrste od submliminalnih poruka do lazi, sakrivanja zlocina itd.

    Jednako isprazno djubre, liseno bilo kakvog smisla, kao i reci "ekologija", "jednakost", "non-discrimination", sintagme "pravna drzava", "ljudska prava" isl.

  15. #30

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Ma to za demokratiju je bila fora. No nebitno, sve što sam želeo da kažem sam već rekao, kome je jasno - kul, kome nije - jebem li ga. Ja sam prošao školu bez uniforme, išao sam kako sam želeo i nadam se da će i moja deca. Normalno, kao što uvek kažem - za sve mora postojati granica.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Skolske uniforme
    Autor Sunny u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 22.11.2017, 22:53
  2. Poslovne uniforme
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 21.02.2015, 08:52
  3. Kadrovi u školama / fakultetima
    Autor Kunic u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 14.02.2014, 20:47
  4. Informacije o srednjim školama na jednom mestu
    Autor Cecara u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.06.2012, 21:49
  5. Privatni časovi u srednjim školama?!
    Autor memento u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.09.2011, 11:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •