Uniforme u školama? - Strana 3
Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 91
  1. #31

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Ja sam apsolutno za to da idu bez uniforme, ali ako budu zamislili da su face ako dodju pocepani, nadam se da ce ih neko poslati kuci da ih ti na brzinu zakrpis (a ne tvoja zena).

  2. #32

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Eeeee da sam ja mislio da sam faca što tako idem, pa onda bih pre trebalo da idem upasan do ramena i sa 3 kile gela na glavi, odnosno da pratim modu po svaku cenu, a ne da se oblačim sa 10 godina zakašnjenja. A ja bih pre slao kući robove mode koji nemaju svoje ja. I upravo zahvaljujući svom stilu i ničijem nemešanju sam izgradio ličnost.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  3. #33

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat Kunic kaže:
    A ja bih pre slao kući robove mode koji nemaju svoje ja. I upravo zahvaljujući svom stilu i ničijem nemešanju sam izgradio ličnost.

    Znaci ti bi isto tako zaveo despotiju, i jedin o sto ti se ne svidja u mom modelu je sto si ti zrtva rigoroznosti iste?

    A sto se tice "nemesanja", pretpostavljam da se i Natascha Kampusch iz onog schwabskog (ili bese austrijskog?) podruma oformila na jedan specifican nacin zahvaljujuci nemesanju drustva. I uostalom njen pokojni (ako takvo netsao moze da se upokoji) otmicar.

    Necu ovim primerima uopste da kazem da si ti rdjav decko -- jer ne znam; mozda si super (a mozda bas i nisi).

    Jedina poenta je: nemesanje od strane drugih ne garantuje apsolutno nista.

  4. #34

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat Gospod kaže:
    Jedina poenta je: nemesanje od strane drugih ne garantuje apsolutno nista.
    Činjenica, ali opet s druge strane može mnogo toga da garantuje. Sve zavisi koliko imaš u glavi.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  5. #35

    Odgovor: Uniforme u školama?

    -Ih, sto biH voleo da sam mogao da nosim unifornu npr. Oksforda or, boga ti Kembridza.

    -Dakle prepustio bih tu odluku svakoj skoli pojedinacno, jer su one jedino odgovorne za ono sto se u njima dogadja.

  6. #36

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat Kunic kaže:
    Odgovor: Uniforme u školama?
    Citat Gospod kaže:
    Gospod kaže:
    Jedina poenta je: nemesanje od strane drugih ne garantuje apsolutno nista.
    Činjenica, ali opet s druge strane može mnogo toga da garantuje. Sve zavisi koliko imaš u glavi.
    Ne, nisi u pravu. Ne garantuje.

    To sto ti u stvari zelis da kazes je "Moze da bude, ali nema garancije da ce da bude".

    Medjutim, to se uospte ne moze formulisati kao "moze da garantuje", a narocito ne "mnogo toga".

    Ili nesto garantuje nesto drugo ili to ne cini, a nemesanje u tudja posla ne garantuje nista.

    Odnosno, to sto tebi niko nije rekao da je neumesno da ides u skolu u odeci koju si namerno pocepao nije imalo po definiciji odredjene reperkusije.

    Mozda post factum zakljucujes da ti je vise prijalo sto te niko nije gnjavio, ali u svakom slucaju to nemesanje samo po sebi nije garantovalo bilo sta.

  7. #37

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat Gospod kaže:
    Odnosno, to sto tebi niko nije rekao da je neumesno da ides u skolu u odeci koju si namerno pocepao nije imalo po definiciji odredjene reperkusije.
    Daleko od toga da mi niko nije rekao, ali postoji razlika između reći i narediti.

    A moj način oblačenja je imao za rezultat da na delu vidim da odelo ne čini čoveka, naročito što i u kasnijim razredima, kada sam promenio stil, nisam ni dobio ni izgubio nijednog prijatelja. A to mnogo znači, jer su se ljudi družili sa mnom zbog toga ko sam i kakav sam, a ne šta nosim. Jedno životno iskustvo više, za razliku od onih koji prijatelje/partnere stiču novcem.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  8. #38

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat Kunic kaže:
    ...naročito što i u kasnijim razredima, kada sam promenio stil, nisam ni dobio ni izgubio nijednog prijatelja. A to mnogo znači, jer su se ljudi družili sa mnom zbog toga ko sam i kakav sam, a ne šta nosim. Jedno životno iskustvo više, za razliku od onih koji prijatelje/partnere stiču novcem.

    Imas tek 23 godine. Pred tobom je sledecih 50 da uglavnom gubis prijatelje, mada moes i da steknes ponekog.

    Ako za 20 godina budes stvarni prijatelj sa vise od dvojice/dvoje/dve sadasnjih prijatelja, onda ces biti izuzetak u odnosu na 99,999999999% covecanstva.
    Poruku je izmenio Necromancer, 10.09.2006 u 12:28

  9. #39

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Evo, vidimo se na istom mestu, 8. septembra 2026. godine.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  10. #40

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Teoretski, sloboda misljenja je ispravna. Ipak, ljudsko bice je maistor stvaranja kontraindikacija. Misliti na temu i delovati na temu su dve kategorije.

    Tako ako mislis da je pirsing, sminka i proizvoljna odeca ok, to si ti. Ali ako nekom to nameces svaki dan i objasnjavas da svima treba da je ok, gde je drastican primer gay populacija onda je problem ocigledan.

    U skoli prakticno uniforma donosi kvalitetu obrazovanja. Primer je moj prijatelj, istog godista, koji je pohadjao Krusevacku gimnaziju, gde su ucenici uniformisani i prica Srpskim jezikom, a ne "Srbijanskim", "Pirocanskim" ili sta vec.
    A kako je skola mesto obrazovanja, uniforma je pravi asistent. Suprotno tome, popravljanje sminke, gledanje u ogledalo i sl. odvlaci paznju od sustine skole koja usmerava prema sistemu. Nije liberalno izabrati neznanje u periodu života gde npr. dečake interesuje sisa...itd.
    Bunt tinejdzera putem odevanja je, van skole, logicna stvar... ali ako nakon srednje skole neko ne shvata da ovakvo oblacenje nije individualnost, nego grupisanje. ....
    Kasnije potrebe za licnim crtama su normalne, ali nebi trebale da opterecuju coveka i da proizilaze iz tudjih kritika ili iz straha od anonimnosti... sto su apsurdi.
    Po rodjenju je covek jedinstven. To mu niko nemoze oduzeti, te ga nece skolska uniforma izmeniti. Ono sto ga sustinski menja jeste globalizacija, a sve ostalo je odbrana organizma od ove pojave, koja namece i kontrolise.

    Danas vazi jos logicnija i jos nefunkcionalnija stvar. Kodeks oblačenja, koji se ne postuje, jer drustvo porodica i deca nisu spremni na to.
    Poruku je izmenio Mish, 06.11.2006 u 22:20 Razlog: Upotreba velikih slova se smatra vikanjem. Nema potrebe za tim.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  11. #41

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Moj sin nosi uniformu u skoli i vrlo sam zahvalna na tome. Prvi razred osnovne skole zavrsio je u Njemackoj bez uniforme, a kada smo preselili u USA uniforme su postale obaveza. Prosle godine na internacionalnoj skoli nosile su se vrlo lijepe majce sa logom skole u nekoliko boja i plave ili kaki hace ili suknje. Ove godine moj sin pohadja privatnu katolicku skolu i tu su uniforme zelene, bijele i plave sa logom skole. Koliko nam je to samo para i muke vec usparalo mogu usporediti sa prvim razredom. Osim toga uniforme su obaveza samo do kraja osnovne skole. High schools ako imaju neke uniforme onda su to majce tipa trenerke sa logom skole koje se uglavnom nose na sport. Mislim da tu licnost djeteta nikako ne ostaje zakinuta vec ih se samo potice da razviju nesto vise od samog imidza...karakter npr.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  12. #42

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Ja sam potpuno i apsolutno za uvođenje uniformi!

    Nije garderoba ta putem koje se ličnost izgrađuje ili NEizgrađuje!

    Ličnost se gradi čitanjem knjiga, odlascima u pozorište, a pre svega pažnjom i vremenom koje ćemo posvetiti detetu...
    vreme provedeno u razgovorima i odgovorima na milion i jedno postavljeno pitanje...izbegavajući ono čuveno roditeljsko (čast izuzecim): Kad porasteš, samo će ti se kaZti..

    I Savannah: 10+ za poslednju rečenicu!

    Kada izuzmemo dužinu suknje, dubinu dekoltea, marke garderobe i obuće...
    dobijamo decu koja se razlikuju po načinu razmišljanja i onome što nose u sebi
    a ne veličine i cene onoga što nose na sebi...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  13. #43

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Da,definitivno sam za uniforme mada je pitanje hocu li ikada docekati da ih vidim u ovoj zemlji...(neracunajuci privatne skole)
    I may not be perfect but I'm always me

  14. #44

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Mi smo u OŠ nosili kecelje ( kape i marame u svečanim prilikama veličajuću socijalizam ) Mislim da bi trebalo nositi uniforme, nemam ništa drugo reći jer ste sve pametno izneli.

  15. #45

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Ma to je najbolje da nosu uniforme,jer ne treba da se takmici sa ostalim decama koju marku nosi,sta je u modu,ili nema mini suknjice,uzane farmerke,neka idu pristojno obuceni,u skoli se ide da uce,ja sam za uniformu,najlakse,ujutro ne treba da misli dete sta cu danas da obucem
    No me toques

Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Skolske uniforme
    Autor Sunny u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 22.11.2017, 23:53
  2. Poslovne uniforme
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 21.02.2015, 09:52
  3. Kadrovi u školama / fakultetima
    Autor Kunic u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 14.02.2014, 21:47
  4. Informacije o srednjim školama na jednom mestu
    Autor Cecara u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.06.2012, 22:49
  5. Privatni časovi u srednjim školama?!
    Autor memento u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.09.2011, 12:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •