Uniforme u školama? - Strana 5
Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 91
  1. #61

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Da mogu,vratila bih na snagu mnoge stvari iz onog perioda.Može da priča ko šta hoće,ali je u ono vreme (barem po decu) sve bilo mnogo bolje i mnogo normalnije nego što je išta danas

  2. #62

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Uniforme...obavezno.

  3. #63

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Ja sam za uniforme iz prostog razloga sto ovakvo oblacenje u skolama kao da su izasle sa Granda gde ne znas da li ima 13 godina devojcica ili 30,nasminkane kao za modnu reviju itd....mislim da je sve izgubilo svoj neki smisao.....

  4. #64

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat 021 kaže:
    U novosadskim osnovnim školama počele su da se sprovode ankete među roditeljima u vezi sa poboljšanjem bezbednosti dece. Oni treba da odluče da li se slažu sa zabranom unošenja mobilnih telefona u školsku zgradu, kao i sa uvođenjem roditeljskih dežurstava i đačkih uniformi.

    Član Gradskog veća zadužen za obrazovanje, Milan Đukić, kaže za Radio 021 da postoji mogućnost da se neke mere sprovedu čak i ako ih ne izglasa većina roditelja. "Ako se većina roditelja ne opredeli za dežurstvo u školama, a imate značajan procenat ljudi koji to hoće, ja nisam siguran da im to treba uskratiti, naprotiv", ocenio je on.

    Ukoliko roditelji smatraju da će školske uniforme opteretiti kućni budžet, postoji mogućnost da se ova mera svede i na nošenje obeležja škole, poput oznaka ili delova odeće. Kako Đukić kaže, ovi predlozi nisu konačni, a za njihovo dalje razvijanje potrebna je saradnja sa roditeljima.

    "Ne mislimo da smo svojim rešenjima postigli maksimum onoga što može da se uradi i da su nam predlozi najbolji na svetu. Prosto takvi su i želimo da čujemo mišljenje onih koji su nam najdragoceniji, a to su roditelji i deca", kazao je on.

    Kako je Đukić najavio, ako budu izglasane, nove mere bi trebalo da počnu da se sprovode već od početka naredne školske godine. Tokom leta bi trebalo da se obave pripreme za njihovo sprovođenje, u vidu organizacije rada i donošenja novih školskih pravilnika.
    Ne mislim da će se svi problemi rešiti uvođenjem uniformi, ali i mali koraci su dobrodošli.
    Podržavam.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #65

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Nisam sigurna da bi uniforma resila bilo sta.
    U danasnje vreme meni se to vise cini kao zal za nekim bezbriznim,lepsim vremenima.

    Daleko od toga da ne bih volela, samo sam sumnjicava da od toga nece biti nista jer ni nastavnici nisu ono sto su nekad bili.
    A kamoli deca.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  6. #66

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Danas sam bila na roditeljskom, baš povodom ove teme i zaokružila sam da sam za
    Prvo, protiv unošenja mobilnih telefona u škole, jer im telefoni ne služe da se jave roditeljima da su stigli, da kasne iz škole, da je promenjen raspored ili slično, nego im služe za kuckanje sms-ova sa društvom, za slušanje muzike, za slikanje drugara i sebe u smešnim pozama i naravno, za snimanje raznih scena sa odmora, iz svlačionica () i sa časova da bi posle to kačili po jutubu ili distribuirali po školama....
    Drugo, jesam za uvođenje uniforme, kakve god one bile, jer ova današnja deca nemaju nimalo obzira da se nalaze u školi i da treba da poštuju određeni kodeks oblačenja koji važi za takvu instituciju...I zato sam za uniforme...
    Treće, jesam i podržavam dežurstva po školama, jer deca treba da znaju da su non-stop pod nadzorom odraslih i da makar tokom boravka u školi imaju mere u ponašanju....jer ovo što se dešava u poslednjim nedeljama po školama sve manje liči na školu, a sve više na divlji zapad

    Na žalost, celokupna situacija po školama je ovakva jer deca nemaju dobar primer ni u porodici ni u svojoj najbližoj okolini, a bogami ni po medijima se ne emituju i ne vrednuju prave vrednosti....pa čemu se onda čuditi u šta nam to odrastaju deca?!?

  7. #67

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Jesam za školske uniforme.
    Ali, ne ono "uniforma radi uniforme", a ne ni "uniforma ~ tek da bi bili uniformisani".
    Nego, uniforma kao deo garderobe... kao lep "deo" školovanja. Poput školske torbe.
    Time bi trebao da se pozabavi neki kreator. Da im napipa puls i osmisli nešto što će istovremeno biti i "obrazac"..
    i generacijsko obeležje.. i (pre svega) nešto prema čemu neće imati otpor.
    Nešto na šta će biti ponosni. I dok to nose... i što će možda čak i sačuvati, kao uspomenu - kada prođe.
    Da se napravi razlika između sve tri grupe uzrasta: prva četri osnovne, druga četri ostovne i srednja.
    Recimo.. u tri boje.

    Bilo bi lepo... za videti.
    A nije nemoguće da bi od tog "ukalupljivanja" bilo i još po neke "koristi".
    Štete sigurno ne bi bilo.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #68

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Pa da,
    kako li se zovu one jaknice sto nosaju ameriĆki srednjoškolci / sa nekim grbom: škole, školskog sportskog klupa - malo da se trči...pa dečaci na fudbal, devojčice - odbojka, gimnastika, NE

  9. #69

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    Danas sam bila na roditeljskom, baš povodom ove teme i zaokružila sam da sam za
    Prvo, protiv unošenja mobilnih telefona u škole, jer im telefoni ne služe da se jave roditeljima da su stigli, da kasne iz škole, da je promenjen raspored ili slično, nego im služe za kuckanje sms-ova sa društvom, za slušanje muzike, za slikanje drugara i sebe u smešnim pozama i naravno, za snimanje raznih scena sa odmora, iz svlačionica () i sa časova da bi posle to kačili po jutubu ili distribuirali po školama....
    Drugo, jesam za uvođenje uniforme, kakve god one bile, jer ova današnja deca nemaju nimalo obzira da se nalaze u školi i da treba da poštuju određeni kodeks oblačenja koji važi za takvu instituciju...I zato sam za uniforme...
    Treće, jesam i podržavam dežurstva po školama, jer deca treba da znaju da su non-stop pod nadzorom odraslih i da makar tokom boravka u školi imaju mere u ponašanju....jer ovo što se dešava u poslednjim nedeljama po školama sve manje liči na školu, a sve više na divlji zapad

    Na žalost, celokupna situacija po školama je ovakva jer deca nemaju dobar primer ni u porodici ni u svojoj najbližoj okolini, a bogami ni po medijima se ne emituju i ne vrednuju prave vrednosti....pa čemu se onda čuditi u šta nam to odrastaju deca?!?
    1. Apsolutno sam protiv zabrane mobilnih. Naravno da ih treba zabranjivati na casu, ali pre neki dan je mom komsiji razbijena glava u skoli, dezurnog nastavnika nigde, njegov drugar zovnuo roditelje koji su brzo stigli i sve je odradjeno mnogo bezbolnije. To sto se nesto zloupotrebljava ne znaci da je u startu lose, ako bi sa svim to radili onda ajde da ukinemo i internet kao izvor mnogo cega loseg.

    2. Sto se tice uniformi nemam neko misljenje i ne mislim da je previse bitno.

    3. Apsolutno sam protiv roditeljskih dezurstava u skoli. Nekad smo imali dezurne nastavnike koji su odrzavali disciplinu. Sada su u skoli profesionalna obezbedjenja i kamere. Medjutim ni to nije dovoljno. Nastavnicima je postalo normalno da roditeljima nizih razred kazu da rade sa decom (ne da ih kontrolisu nego da rade sa njima), u visim razredima placajte casove, sad treba uzimati odmor i slobodne dane da se kontrolisu tudja deca, sta je sledece, da ne dolaze u skolu, a da za to dobijaju solidnu platu?

  10. #70

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Ja sam ih mrzeo dok sam ih nosio, ono par godina.

    Da imam klinče, bio bih protiv.

    Ne volim pravljenje istoizglednog stada.

  11. #71

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Mrzela sam ih i ja. Pogotovo kad me mater uvuče u onu sa "ruskom kragnicom".
    Ali, sa njima ili bez, moja generacija jeste bila "istoizgledno stado".
    Farke + gornjak + puma patike
    Farke + gornjak + starke
    Farke + gornjak + vimldonke
    Farke + gornjak + londonke
    ....
    (za neupućene, u NS gornjak je naziv za teksas jaknu).

    Bili smo uniformisani i mi, onako kako nam nije bilo zapoveđeno, pa nam nije ni teško palo to.

    Elem, jesam za, ali ne za iste one plave, ružne naše uniforme.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  12. #72

    Odgovor: Uniforme u školama?

    I dalje mislim da trebaju uniforme u školama
    Ok, možda ne baš one naše plave, ali neka uniformisanost mora da postoji jer ovo kako danas deca idu u školu nije u redu. Da li ste zapazili te devojčice koje imaju najviše 15 godina (srednjoškolke neću ni da pominjem) kako se oblače Sorry, možda sam staromodna i možda nisam in, ali to je često na ivici vulgarnosti. Kodeks oblačenja mora da se uvede i mora da se poštuje, bez izuzetaka....

  13. #73

    Odgovor: Uniforme u školama?

    naravno da treba
    to nema veze sa staromodosnoscu ili novomodnoscu.
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  14. #74

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Ja sam za ovakve skolske iniforme



    * * *

    Sala na stranu u Japanu imaju lepe skolske iniforme, jednostavne a lepe...



    A moze i ovako nesto...



    Da li sam za skolske iniforme ? Da, svakako.

  15. #75

    Odgovor: Uniforme u školama?




    worst day of fishing is better than excellent day at work

Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Skolske uniforme
    Autor Sunny u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 22.11.2017, 23:53
  2. Poslovne uniforme
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 21.02.2015, 09:52
  3. Kadrovi u školama / fakultetima
    Autor Kunic u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 14.02.2014, 21:47
  4. Informacije o srednjim školama na jednom mestu
    Autor Cecara u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.06.2012, 22:49
  5. Privatni časovi u srednjim školama?!
    Autor memento u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.09.2011, 12:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •