Uniforme u školama? - Strana 4
Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 91
  1. #46

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Pa s obzirom da je neukusno oblačenje uzelo maha u osnovnim školama, ne bi bilo loše početi sa uvodjenjem nekih restrktnijih pravila...tipa uniforme o kojima je reč...
    Neka doza ozbiljnosti i ravnopravnosti mora da postoji, naročito kod mladje dece...

  2. #47

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Uniforme bi mnoge stvari dovele na pravo mesto. Individualnost bi se razvila na školskom planu, a prestižna, u smislu nivoa materijalnog, nebi bila uskraćena jer se ne nosi kući, kod rođaka, prijatelja, drugara i na žurkama.Time bi se školskim timovima olakšalo praćenje ponašanja njenih učenika u krugu škole, a smim tim i locirali "padobranci" iz drugih sredina koji ne donose ništa lepo. I pitam se zašto je to toliko nepopularno, kad i u svetu većina škola u razvijenijim zemljama ima svoje uniforme, ili kada to školska uniforma sputava, sem ako nije preusko sašivena?

  3. #48

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Da, Apsolutno Sam Za Uniforme U Skolama
    Decica U Engleskoj Obavezno Nose Uniforme U Skoli, Tako Mozes Da Vidis Kakav Karakter Imaju I Kako Razmisljaju.. Uoste Se Nebrinu Za Trendove I Ko Je Gde Sta Kupio.. Imaju Vremena Da Budu Deca, I Da Zapravo Rade Ono Sto Je Najbitnije-Ucenje I Igra.. Uniforme Mozes Da Vidis U Svim Bojama (plavo-zelene, sivo-bele, crno-bele, itd..). Nadam Se, Da Ce Ih Uvesti Svugde
    Poruku je izmenio Crazy Angel, 25.04.2007 u 19:02 Razlog: ih popravila sam nesto..

  4. #49

    02 Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Ne tako ni davno i u nasim skolama su se nosile uniforme. Nisu morali da nose teget pantalonice, bele kosuljice i cipele ali su svi morali da imaju plave mantile, i ja nesto ne vidim da je taj plavi mantil nekome unistio licnost.
    potpino se slaze i jos da dodam da se odeca nije toliko prljala kao za vreme likovnog...tempere, tus ...ma ko ce to iz lepih bluza i dukseva da opere... ..iz iskustva govorim..

  5. #50

    Odgovor: Uniforme u školama?

    po meni bi to bilo dobro ali cisto sumnjam da ce to ikada desiti kod nas mislim da to necemo docekati
    u svakom zlu ima nesto dobra

  6. #51

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Znate zbog čega se ja ne slažem s nošenjem uniformi? Zbog sve većeg broja pedofila a njima bi uniforma još više potaknula prljave i bolesne misli. Razmislite malo. Zbog čega je spot Britney Spears onako seksi ispao? Mislim, uniforma, kečkice, šminka i podvezica (mislim da je, da nije obična najlonka ono..)

    Neka se uvedu sankcije u škole. Prikladno oblačenje. Dakle nema dekoltea i minica, havajki itd čega već. Ali uniforme ne.
    Poruku je izmenio Cecara, 26.02.2010 u 15:26 Razlog: boja
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #52

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Apsolutno sam za uniformu.
    Jednostavnije je, jeftinije i reprezentativnije za škole.
    Neznam samo zašto uniformu poistovećujete sa teget keceljama i bluzama?
    Moja deca su imala prilike da nose uniformu u školi, u Australiji. Uniforma su činile trenerke čija je boja predstavljala odredjenu školu, lepe plisirane suknjice i prijatne majice.
    Nikada nije postojao problem...šta sutra obući u školu.
    Svakodnevna garderoba je mnogo duže trajala jer je i manje nošena.
    Trebalo bi da pogledate slike tog odeljenja na kraju godine...

  8. #53

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Ja sam za uniforme i ja sam nosila u gimnaziji da se zna da su oni dzaci ,dzaci se oblace kao da du sisli sa modne piste.

  9. #54

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Ja sam za uvodjenje uniformi u skolske klupe.Ne moraju to biti klasicne plave uniforme kakve su se nekad nosile kod nas.Bilo bi lepo kad bi svaka skola imala svoj neki dizajn, pa bi se i sami ucenici prepoznavali po tome.Ovo sto sad vlada u oblacenju skolaraca uopste ne dolikuje skolskim klupama i meni se licno nesvidja,kao da su posli u setnju na korzo ili na neku zurku.Ako se bude glasalo ja sam za!
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  10. #55

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Ma uniforme su zakon, nemoras svako jutro stajati pola sata ispred ormara i razmisljati sta obuci taj dan.
    smesi se... sutra ce biti gore

  11. #56

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Zasto da ne.
    Ne mora to biti plavi mantil kao nekad ali redovna garderoba (majice, duksevi, trenerke...) u odredjenoj boji i sa amblemom skole lepo izgleda.
    Takvo raspoznavanje vam daje osecaj pripadnosti necemu.

  12. #57

    Odgovor: Uniforme u školama?

    To je sjajan predlog, samo se nadam da ce se usvojiti!
    Poruku je izmenio Cecara, 26.02.2010 u 15:27 Razlog: boja

  13. #58

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Mislim da bi uniforme trebalo ponovo uvesti u obrazovne ustanove. Stava sam kako bi tako dolazilo do manjeg isticanja različitosti među učenicima, posebice se to odnosi na razlike u socijalnom statusu. Isto tako, činjenica je da pojedini učenici nose cipele skuplje od svojih profa, a kako sve kreće od kućnog odgoja koji u pojedinim slučajevima baš i nije neki, učenici iskorištavaju ček i tu činjenicu kako bi nekog od profa diskreditirali ili mu dodavali neke neprilične nadimke.

    OK, ostaje i činjenično stanje da to može ugroziti identitet pojedinca i sve pretvoriti u preslične individualce, ali mislim kako se svako preveliko odvajanje od većine ionako u školama identificira kao "čudaštvo", pa oni sramežljivijim pojedincima bude čak i gore nego da su obukli plave hlače i neku košulju. A i današnje devojke u dobi od 13-14 godina u školama izgledaju namazane i nagingerene ko da idu ne znam gde. S druge strane, dečaci izgledaju ko vojska nedoraslih pubertetlija, neopterećeni fizičkim izgledom i modom.
    Poruku je izmenio Zbunjena, 27.06.2008 u 17:44 Razlog: .
    Lepo je ono sto coveka srećnim cini

  14. #59

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Citat Zbunjena kaže: Pogledaj poruku
    S druge strane, dečaci izgledaju ko vojska nedoraslih pubertetlija, neopterećeni fizičkim izgledom i modom.
    Hahahahaha! Šta reći na ovo osim da nemaš nimalo pojma o tome kako se ponašaju dečaci u školama....neki su još više opterećeni svojim izgledom nego devojčice, veruj mi.


    U svakom slučaju, ja nisam za uniforme jer je to glupo. To neće izbrisati ili smanjiti društvene razlike, to je čista socijalistička glupost. Razlike će bit itu i videće se, bilo uniforma ili ne. Čak i da se uniforme nametnu, sumljam da bi to bilo prihvaćeno od strane učenika, i verovatno bi bilo belaja i sranja...
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  15. #60

    Odgovor: Uniforme u školama?

    Kad bih imala neki uticaj na donošenje propisa, svakako bih vratila uniforme u škole. Jednu vrstu za osnovne, drugu za srednje. Svakako bi kape bile zastupljene, sa nazivom škole i oznakom razreda i odeljenja.

    Kad gledam slike mojih roditelja, kao i svoje iz školskih dana, ne mogu a da se ne zapitam ko je bio toliko pametan da zaključi da uniforma nije potrebna u školi i da je ukine.

Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Skolske uniforme
    Autor Sunny u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 22.11.2017, 23:53
  2. Poslovne uniforme
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 21.02.2015, 09:52
  3. Kadrovi u školama / fakultetima
    Autor Kunic u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 14.02.2014, 21:47
  4. Informacije o srednjim školama na jednom mestu
    Autor Cecara u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.06.2012, 22:49
  5. Privatni časovi u srednjim školama?!
    Autor memento u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.09.2011, 12:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •