Da li verujete u Ljubav za ceo zivot? - Strana 8

Prikaz rezultata glasanja: LJUBAV za ceo zivot?

Učesnika ankete do sada
102. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    70 68.63%
  • Ne

    32 31.37%
Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678
Prikaz rezultata 106 do 115 od ukupno 115
  1. #106

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Nije mi baš drago što sam u svom postu od pre nepune dve godine bio uglavnom u pravu. Jer, ako je ovo tačno, a gotovo sam siguran da jeste, nije teško zaključiti da ljubav za ceo život postoji jedino ako se neko par godina pred smrt zaljubi. Zvuči cinično, ali je najverovatnije tako.

    Početna zanesenost partnerom, zaljubljenost i opčinjenost traju tačno pet minuta. Međutim, ne završava se sve tada. Ako iz ove faze pređete na polje ljubavi, onda, kako naučnici tvrde, tu možete da se zadržite maksimalno četiri godine. Posle toga nastupaju krize.
    Iako je pitanje „koliko traje ljubav“ večna tema, posle mnogobrojnih naučnih istraživanja utvrđeno je da se ljubavni hormoni potroše posle četiri godine. Seksolozi su, čak, radikalniji: kažu da ljubav traje svega godinu dana, partneri se posle ovog vremena zasite, dosade jedan drugome... Ostaju u vezi zbog moralnih, društvenih ili ekonomskih razloga, drugi jednostavno ne žele da nastave vezu ako to više nije ono pravo.
    Žena | Ljubav_i_seks | Izmerite ljubav: Koliko traje fatalna privlačnost
    Bilo cinično ili ne..ne verujem u citirano!
    Zašto?
    Prosto zato što zavisi od same definicije ljubavi! Oni koji smatraju da je ljubav samo onaj osećaj kada nam igraju "lepritići u stomaku" će se lako složiti sa citiranim , dok oni koji više veruju u ovo:
    "Zrela ljubav: U zreloj ljubavi glavnu ulogu igra endorfin, supstanca koji posle otprilike četiri godine prelazi u prirodni amfetamin. Jaka osećanja zamenjuje smireno osećanje zadovoljstva zbog postojane ljubavi."
    znaće da se sve gradi i da "nešto" nije nestalo ako nismo non-stop excitirani!.
    Da bih potkrepio rečeno voleo bih da mi isti kažu da li bi im bilo svejedno kada bi (bilo šta) ih navelo na pomisao da će partnerstvo prestati. Ako bi, iskreno, priznali sebi da im (po ma kom osnovu ili "izgovoru") ne bi bilo svejedno, onda treba da se zapitaju...da li i posle niza godina još vole.
    Naime, svakodnevnica ume da "zamaskira" neke bitne stvari, da nas navede na pogrešne zaključke, ali suočavanje sa činjenicom da "svega neće biti više" ume i te kako da pokaže - da li nam je stalo-
    .

    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  2. #107

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    naraFski .
    u oba pravca ? eeee , to vec teze.


    worst day of fishing is better than excellent day at work

  3. #108

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Moj brat i snaja su ziveli zajedno 17 godina......

    Ljudi su im se divili, zavideli im, mnogi su uzivali i govorili o njihovoj ljubavi, uzajamnom postovanju. Dece, na zalost, nisu imali. Potpuno su se posvetili jedno drugom. Voleli su se nezno, iskreno, beskrajno.
    Jednom je snaja imala simptome tumora mozga.... Moj brat je bio van sebe od straha da ce je izgubiti. "Ako umre", rekao mi je "ne znam da li cu moci da zivim bez nje". Ispitivanja su pokazala da nije u pitanju nista zabrinjavajuce.
    Nekoliko godina kasnije moj brat se tesko razboleo. Nakon dve godine, predosecao je svoj kraj. Nije zeleo ni sebi ni njoj da produzava muke, odbijao je bio kakvu medicinsku pomoc. Ona je verovala u cudo, verovala je da ce ozdraviti, nije htela da prihvati da ga gubi.
    "Jelena, volim te jako.... uvek cu te voleti... molim te pustim me da idem..." bile su njegove poslednje izgovorene reci... Bilo mu 48 godina.
    Cetvrta je godina kako je otisao! Jelena o njemu prica svaki dan, zatvorena u svet samoce i uspomena.

    Ziveli su u ljubavi 17 godina.... Ona ce ziveti s njim do kraja svog zivota!
    Ne znam kako ću zvučati, ali ova priča budi nadu. U stvari, više potpiruje onaj plamičak koji tinja u meni celoga života. Prošlo je skoro godinu dana, a sve je još uvek tu. Probaću. Probaćemo. Da se volimo do kraja sveta. Ko zna kuda će nas to odvesti, ali ako ne probaš i ne veruješ, onda nemaš ništa, i ako na kreneš ne put, nikuda nećeš ni stići.

    Ako ne sanjaš, osuđen si na sivu. A toliko boja čeka da budu ugledane...

  4. #109

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Neke ljude, bez obzira što smo prestali da budemo s njima, nastavljamo da volimo. Ne isto kao ranije, ne istom jačinom emocija.
    Ta ljubav ostaje tu, za ceo život, kao klica, ali da voliš istim žarom jednu osobu do kraja života, trt, nema boga, to su fikcije.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  5. #110

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Ne, ne verujem. Čak ni one koji su nam rođenjem darivani, naše bližnje, ne moramo voleti do kraja života. Sve je stvar prihvatanja i mentalnog sklopa. Emocije su promenljiva kategorija. Ljubav takođe. Mnogo je tu potrebno uprostiti.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  6. #111

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Naravno da da. Ljubav roditelja prema detetu je ljubav nad svim ljubavima. Poznajem i neke partnere koji su se voleli od prvog dana do zauvek kao Zoljkini rođaci. O tome koliko jako i koliko dugo neko može da voli mi ima malo veze sa sebičnošću i ne tvrdim da sam ja ta jer ne znam ali znam da je moguće.
    Poruku je izmenio Lilith_021, 15.04.2013 u 19:47 Razlog: izbacila imena
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  7. #112

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    verujem da je moguce

  8. #113

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Nakon današnjeg događaja...da...verujem...i u ljubav za ceo život i u jedan čovek i jedna žena...i u drugu polovinu...
    Budi pametan i pravi se lud

  9. #114

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Verujem u vezu za ceo zivot..ljubav..e to je vec promenljiva kategorija.

  10. #115

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Evo vec drugi put verujem...pitanje koliko ce verovanje da traje ovog puta

Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678

Slične teme

  1. RTS - Hvala što nam verujete
    Autor Arthur Dent u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 17:49
  2. Da li verujete u bapske priče?
    Autor makilli u forumu Pričaonica
    Odgovora: 130
    Poslednja poruka: 13.08.2010, 14:52
  3. Da li verujete u snove?
    Autor Lady in red u forumu Psihologija
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 26.03.2010, 13:00
  4. Karma - verujete li?
    Autor Lillith u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 24.07.2009, 13:49
  5. Da li mu (joj) verujete?
    Autor love hunter u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.03.2009, 18:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •