Energetska pića - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 31
  1. #16

    Odgovor: Energetska pića

    Energetska pića nisu za svakoga


    Energetska pića postaju sve popularnija, naročito mešu mladima. Međutim, malo je onih koji pročitaju upozorenje na boci: maksimalna dnevna doza 0,25 mililitara.

    Zbog čega nije zdravo popiti više od toga? Energetski napici sadrže taurin - aminokiselinu koju naš organizam i sam stvara zbog čega nam dodatne količine te supstance nisu potrebne.

    Prve posledice mogu da se osete u nervnom sistemu, a možete postati i zavisni. Psihostimulativne supstance, u koje spada i taurin, sužavaju krvne sudove zbog čega organizam reaguje tako što izbacuje adrenalin u krvotok. Organizam se na adrenalin privikava kao na neki narkotik. Zato osobe sa osetljivim nervnim sistemom ne bi trebalo da uzimaju energetska pića.

    Isto važi i za one sa problematičnim organima za varenje, ali i sa kardiovaskularnim poblemima. Energetski napici su gazirani što izaziva pogoršanje gastritisa. Takođe povećavaju krvni pritisak, a kod pojedinih osoba mogu da isprovociraju i aritmiju.

    Zbog svega toga energetske napitke treba uzimati povremeno i sa oprezom. Ne bi trebalo piti više od dve konzerve nedeljno, dok se trudnicama i majkama koje doje preporučuje da uopšte ne konzumiraju energetske napitke.

    Takođe bi te "sokove" trebalo da izbegavaju mladji od 18 godina i starije osobe.

    (Mondo)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #17

    Odgovor: Energetska pića

    ponekd, ali zaista retko, popijem guaranu kada nisam u prilici da popijem kafu, a od drugih energetskih pica nisam probala nista, a i nemem neku zelju....
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  3. #18

    Odgovor: Energetska pića

    Obozavam zelenu Guaranu i prija mi!
    Mada se prica da ima bas puno kalorija...
    Koliko je to tacno u praksi?Jel zna neko?
    U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno!

  4. #19

    Odgovor: Energetska pića

    Kako sam išla po natjecanjima, često sam se znala opskrbiti bananom i Red Bull-om. Kako sam tada znala govoriti - za snagu. A sad jel' mi doista davalo snagu, tko zna.

    A sjećam se kad sam prije 5 godina radila za seku na dočeku Nove Godine a odmah sutradan sam morala odmah ujutro nastaviti raditi na svojem poslu i sjećam se da sam tada slistila kojih 6-7 komada Red Bull-a. Imalo je utjecaja i održalo me budnom, tj. u elementu.

    A sad.. Ako popijem jedan Red Bull u dva mjeseca - puno sam rekla.

    E da.. Probala sam i onaj neki novi - Burn. Nije loš. Čist ok.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  5. #20

    Odgovor: Energetska pića

    Ne pijem energetska pića.
    Probala sam naravno, ali nisam imala dalju potrebu za konzumiranjem istih. Guarana mi je bezveze, Red Bull ima ok ukus ali ništa specijalno..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #21

    Odgovor: Energetska pića

    jedan moj drugar je 6 godina samo cepao Guaranu svaki dan, jednu ujutru i jednu popodne da ga drze ornim za dan..
    dok cuka nije pocela da ga jebe i dok nije zapatio aktivnu aritmiju srca koja se od njega vise ne odvaja..

    popijem ponekad, retko veoma, samo kad hocu brzo da e urokam.. pa popijem jednu Guaranu i par votki i to je to.. ali to jednom u pola godine..
    Krek, krek.. Ne gudra

  7. #22

    Odgovor: Energetska pića

    ...jednom sam popio 5 Red Bull-a i 10 duplih vinjaka...kakav cijalis,kakvi bakrachi...
    ...hell ain't a bad place to be......

  8. #23

    Odgovor: Energetska pića

    ја сам дуги низ година био "навучен" на гуарану... сада максимално избегавам енергетска пића, не мереш ба заспат ноћом од њи

    тако да од свих тих енергетских најволијем винце
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  9. #24

    Odgovor: Energetska pića

    Pila sam par puta Guaranu kako bih ostala budna, no to čudo na mene nije delovalo (Što ne mogu reći za vodka-guaranu)
    a ne putujem ja. to beskraj po meni hoda

  10. #25

    Odgovor: Energetska pića

    U principu ih ne konzumiram,ali bilo je trenutaka kada je guarana spasavala stvar sada je vise ne konzumiram....
    Nazovite to predrasudama,ali samo sam guaranu probala od svih tih energetskih pica
    Lako cu,ako je do mene.........

  11. #26

    Odgovor: Energetska pića

    Nikad ništa pozitivno nisam pročitao o energetskim napicima

  12. #27

    Odgovor: Energetska pića

    moze li neko strucan da objasni kako djeluju na organizam energetska pica pomjesana sa nekim alkoholom....npr redbull+jack daniels,ili bilo koje jace pice....


    hvala!

  13. #28

    Odgovor: Energetska pića

    moze li neko strucan da objasni kako djeluju na organizam energetska pica pomjesana sa nekim alkoholom....npr redbull+jack daniels,ili bilo koje jace pice....
    mnogo dobro,a stručnost mi je u tome što praktikujem te kombinacije

    pozz

  14. #29

    Odgovor: Energetska pića

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku

    Da li konzumirate energetska pica?
    Jesam probala,ali ne ne volim nikakva energetska pića.
    Znam da nita ne znam...

  15. #30

    Odgovor: Energetska pića

    probala sam sva ta njesra po gutalj dva i to mi dosta... ne svidja mi se ukus ni jednog od njih, a kad mi se nesto ne svidja ja to i ne konzumuram
    a energije i ovako imam na pretek
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •