Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier - Strana 7
Strana 7 od 15 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 217
  1. #91

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat Alexander 37 kaže: Pogledaj poruku
    Druze ne znam za tebe i tvoja iskustva u jamarenju... ali sudeci po mojim iskustvima, to je jedna velika "lutrija" Mnogi faktori uticu na uspesnost jamarenja... i mnogo je teze da se tako oceni pas nego na utakmicama.
    Ja sam isao u subotu na jamarenje i vratio se kuci praznih ruku.... Na pocetku je sve delovalo idealno... jedna rupa.... lepa zemlja (pesak)... mirno vreme... raspolozeni psi... poceli smo da jamarimo oko 10.... pustim zenkicu (Zanu) .... posle 10-tak minuta cujemo lavez.... krenemo sa prokopom.... prokopamo 1,80 metra i nista... u medju vremenu izadje Zana... i pustim Ulka... Posle 5 minuta on pocne da laje na drugom mestu... pravimo drugi prokop.... 2 metra i nista..... vrati se Ulk do izlaza i udje u prvi hodnik gde je bila Zana.... laje...laje..laje... i mi produzujemo prvi prokop jos metar i nailazimo na Ulka... Hodnik nije bio siri od 25 cm... i da stvar bude jos gora skrece pod pravim uglom.... tu su ocigledno oboje stali zato sto nisu mogli dalje. Vadimo Ulka , prosirujemo otvor i pustamo Zanu..... pocinje kisica..... ona se jedva (na ledjima) provlaci i posle 7-8 metara staje i opet laje.. i kopa... 4 sata je ... sve se slabije vidi... nema se vremena za jos jedan prokop.. dozivam Zanu i teska srca odlucujemo da napustimo lokaciju..... Zatrpavamo sve prekope i rupu. Umorni i mokri odlazimo kuci....

    I pored nase dobre volje i volje pasa nismo uspeli da uhvatimo liju....

    P.S. Danas sam otisao da vidim da li ima promena..... Rupa je iskopana ko da je nikad nismo zatrpali... svezi lisciji tragovi oko rupe...
    Ako predpostavimo da je situacija koju si opisao bila na ispitu do kopanja nebi ni doslo.Psi nijednig trenutka nisu imali kontakt sa divjaci,laju kopaju izlaze van.Kad sudija proceni da pas hvata,drzi divljac onda se pravi prokop.Vadi se i pas i divljac a sudija pravi zapisnik.Normalno da nije uvek uspesno ali to je najblize moguce prakticnom jamarenju.
    Sto se mog iskustva u jamarenju tice nemam ga tako puno.Prvu lisicu sam izjamario sa terijerima 83-e godine.

  2. #92

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat Tirke kaže: Pogledaj poruku
    Ako predpostavimo da je situacija koju si opisao bila na ispitu do kopanja nebi ni doslo.Psi nijednig trenutka nisu imali kontakt sa divjaci,laju kopaju izlaze van.Kad sudija proceni da pas hvata,drzi divljac onda se pravi prokop.Vadi se i pas i divljac a sudija pravi zapisnik.Normalno da nije uvek uspesno ali to je najblize moguce prakticnom jamarenju.
    Sto se mog iskustva u jamarenju tice nemam ga tako puno.Prvu lisicu sam izjamario sa terijerima 83-e godine.
    Ako predpostavimo da bi do kopanja dolazilo samo kada bi pas ostvario zahvat na divljac u prirodnoj rupi siguran sam da bih najmanje 50 % pasa ostalo ne ocenjeno.... To bi bio jako komplikovan i naporan nacin ocenjivanja pasa... a da ne govorim o finansijama... Ja sam samo jednom u zivotu doziveo da mi pas nadje divljac, ostvari zahvat i izvuce je napolje... U pitanju je bio lisac a izvukao ga je Ulk.... borba je trajala dobrih pola sata i pas je ostao bez jednog zuba... Ako si stvarno iskusan jamar znas da pas mora da bude jako dobro psiho-fizicki pripremljen da bi jamario... i da pored toga uspeh nije zagarantovan. Sa jazavcem je situacija jos gora po psa... hodnici jesu siri i lakse pas prolazi ali jazavac je mnogo tezi protivnik nego lisica... da stvar bude jos gora... jazavci zive u "klanu" i desi se da ih bude po 4-5.... pa kad pas naidje na njih... ne pise mu se dobro... Sta da radimo ako je rupa duboka pa se pas jedva cuje i da laje ... a kamoli kad ostvari zahvat... Sta da rade odgajivaci NLT-a koji zive u brdsko- planinskim oblastima? Nama je u Vojvodini lepo ali oni bi se bas namucili da iskopaju psa iz "kamena".... Slazem se da je najvece merilo pasa jamara rad u prirodnoj rupi, ali isto tako znam da ne bi svi psi imali iste uslove kada bi se ocenjivali na jamarenju. To su samo par problema koja bi proizisla iz takvog vida ocenjivanja.

  3. #93

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat Tirke kaže: Pogledaj poruku
    Ako je zamolite da ostane u rupi kad idete na jamarenje onda isto to uradite i u ovomm slucaju! Zahvat se nevidi sa povrsine ali kad se prokopa do psa onda se vidi.
    Da, jos da mi je vidjeti psa koji ce napraviti zahvat i tako ga drzati dok se ne prokopa...
    Kod mene su rupe uglavnom kamenite...pa ti kopaj!

  4. #94

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat Alexander 37 kaže: Pogledaj poruku
    Ako predpostavimo da bi do kopanja dolazilo samo kada bi pas ostvario zahvat na divljac u prirodnoj rupi siguran sam da bih najmanje 50 % pasa ostalo ne ocenjeno.... To bi bio jako komplikovan i naporan nacin ocenjivanja pasa... a da ne govorim o finansijama... Ja sam samo jednom u zivotu doziveo da mi pas nadje divljac, ostvari zahvat i izvuce je napolje... U pitanju je bio lisac a izvukao ga je Ulk.... borba je trajala dobrih pola sata i pas je ostao bez jednog zuba... Ako si stvarno iskusan jamar znas da pas mora da bude jako dobro psiho-fizicki pripremljen da bi jamario... i da pored toga uspeh nije zagarantovan. Sa jazavcem je situacija jos gora po psa... hodnici jesu siri i lakse pas prolazi ali jazavac je mnogo tezi protivnik nego lisica... da stvar bude jos gora... jazavci zive u "klanu" i desi se da ih bude po 4-5.... pa kad pas naidje na njih... ne pise mu se dobro... Sta da radimo ako je rupa duboka pa se pas jedva cuje i da laje ... a kamoli kad ostvari zahvat... Sta da rade odgajivaci NLT-a koji zive u brdsko- planinskim oblastima? Nama je u Vojvodini lepo ali oni bi se bas namucili da iskopaju psa iz "kamena".... Slazem se da je najvece merilo pasa jamara rad u prirodnoj rupi, ali isto tako znam da ne bi svi psi imali iste uslove kada bi se ocenjivali na jamarenju. To su samo par problema koja bi proizisla iz takvog vida ocenjivanja.

    Jos tokom ocjenjivanja pas udari na jazu...a u Vojvodini lov jaze zabranjen....eto i prijave....

    Sve mi se cini da su ovakva poravila donijeli oni koji jako malo jamare ili nikako
    Ja nisma jednom kopao kanal od 4 m duzine i cak 3 metra dubine

  5. #95

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Ja sam rekao da ispit u prirodnom rovu postoji vec godinama u Nemackoj.Nemam nameru da se raspravljam niti ubedjujem sa vama.Vi ste u pravu.

  6. #96

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat lovacpd kaže: Pogledaj poruku
    Drugari, evo mene da se i ovako zahvalim drugu!!!
    Za one koji ne znaju, Aleksander37 mi je nakon mog gubitka kuje NLT, moje Belle, poklonio mladog psa Antonia(Ulk-Ana), njegov uzgoj.
    Velik potez i moja velika zahvalnost njemu i njegovoj porodici na gostoprimstvu i poklonu
    Slike malca ce biti za koji dan
    Poz
    P.S.
    Inace nocas je Antonio radio u rovu, cim smo stigli, vadio je zecju kozicu iz cijevi oko 2 m.
    Svaka cast ALEXANDRU 37na potezu !!!Pravi prijatelj
    Poruku je izmenio silvia, 24.03.2008 u 12:23 Razlog: Caps lock

  7. #97

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Da li si vidjela njegovu ergelu?
    Fantasticno izgleda....mnogo lijepih terijera na jednom mjestu...

  8. #98

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    jedno pitanje za Tirketa,posto vidim da si iz Svedske,da li si imao prilike uzivo da vidis pse Milomira Tijanica(Mefista,Bebu...)na slikama mi deluju izuzetno,pa ako jesi moze li neki komentar

  9. #99

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat BulletToothTony kaže: Pogledaj poruku
    jedno pitanje za Tirketa,posto vidim da si iz Svedske,da li si imao prilike uzivo da vidis pse Milomira Tijanica(Mefista,Bebu...)na slikama mi deluju izuzetno,pa ako jesi moze li neki komentar
    Mefisto i Beba su moji psi , ja se zovem Milomir Tijanic.
    Mefisto je lep pas mozda cak i lepsi uzivo nego na slikama jedini sto bi mozda mogao imati malo tamnije oci.To je moje misljenje, sudije nikada nisu imale primedbu.Oboje su potpuno kompletni psi sto znaci maksimalna ostrina i na lisicu i na jazavca, dobri svinjari, izuzetno dobro gone,vodojlubivi.
    A najbolja osobina im je sto su savrseno smireni i pametni psi,na njih nemoras da povisis glas.
    Da nebi ispalo kako su moji psi savrseni moram da kazem da imam i druge koji nisu bas tako smireni i stalozeni.

  10. #100

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat Tirke kaže: Pogledaj poruku
    Mefisto i Beba su moji psi , ja se zovem Milomir Tijanic.
    Mefisto je lep pas mozda cak i lepsi uzivo nego na slikama jedini sto bi mozda mogao imati malo tamnije oci.To je moje misljenje, sudije nikada nisu imale primedbu.Oboje su potpuno kompletni psi sto znaci maksimalna ostrina i na lisicu i na jazavca, dobri svinjari, izuzetno dobro gone,vodojlubivi.
    A najbolja osobina im je sto su savrseno smireni i pametni psi,na njih nemoras da povisis glas.
    Da nebi ispalo kako su moji psi savrseni moram da kazem da imam i druge koji nisu bas tako smireni i stalozeni.
    redovno posecujem tvoj sajt,imas izuzetne pse(po mom misljenju savrsene rad+eksterijer) malo odgajivaca u svetu ima tako nesto,mislim da ti i Nemci zavide.Kakvo si leglo dobio izmedju Nanda i Bebe ta stenad bi trebala da imaju nekih 7-8 meseci
    veliki pozdrav

  11. #101

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Koja je adresa sajta? Tirke sto ne postavis neke slike svojih pasa?

  12. #102

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Braco,
    http://www.tribiani.eu/
    mada je na svedskom....
    ali skontaces vec

  13. #103

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat BulletToothTony kaže: Pogledaj poruku
    redovno posecujem tvoj sajt,imas izuzetne pse(po mom misljenju savrsene rad+eksterijer) malo odgajivaca u svetu ima tako nesto,mislim da ti i Nemci zavide.Kakvo si leglo dobio izmedju Nanda i Bebe ta stenad bi trebala da imaju nekih 7-8 meseci
    veliki pozdrav
    Stenci od Bebe i Nanda dans pune sedam meseci.Leglo je bilo dosta ujednaceno,samo jedna zenkica je bila malo spicastija ostali stanci su potpuno korektni.Sto se dlake tice ima i kratkodlakih i ostrodlakih.Ja sam zadrzao jednu ostrodlaku zenkicu koja je kopija Bebe.Pustao sam je samo na zeca i radio sam aport sa njom, na rov nije jos pustana.Kod nas je sezona zavrsena,znaci nema jamarenja do avgusta a treninzi u rovu pocinju prvog maja.Trebalo bi da budu dobri radni psi a sto se lapote tice ne verujm da ce biti bas neki lepotani ali bi trebalo da budu iznad nekog proseka.

  14. #104
    krupan pas!
    Da je malo bolja slika da se vidi i sa boka....

    Bolja je ova slika


    Mada je Beba fantasticna!!!Mnogo mi se svidja....
    Poruku je izmenio silvia, 30.03.2008 u 16:47 Razlog: 3 uzastopna posta

  15. #105

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    a tek kakav pedigre imaju,Beba je iz kombinacije(Box pario cerku Olafa-Harvija),obojica sampioni u radu i sa odradjenim svestranim utakmicama i sinovi su Dzimi-Zabca(po mnogima najboljeg NLT-a sa ovih prostora),a Mefisto je Bebin sin u parenju sa Astor vom Asstraata sampiona u radu i eksterijeru
    Poruku je izmenio BulletToothTony, 29.03.2008 u 13:43

Strana 7 od 15 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Erdel terijer - Airedale terrier
    Autor Flufi u forumu Rase pasa
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 19.03.2024, 16:24
  2. Nemacki Ovcar-Deutscher Schaeferhund
    Autor silvia u forumu Rase pasa
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 15.06.2013, 20:51
  3. Nemacki Bokser - Deutscher Boxer
    Autor silvia u forumu Rase pasa
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 16.02.2010, 08:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •