Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier - Strana 9
Strana 9 od 15 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 217
  1. #121

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Cao druze!!!! Bas lepo sto nam se pridruzio jos jedan "jamar" Postavi slike svojih pasa i reci nesto o njima i sebi. Pozdrav!!!!

  2. #122
    Evo malo slika i od mene
    Antonio




    Apolon:



    Atena:





    Gara(jos uvijek nije moja, ali....)



    Poruku je izmenio silvia, 04.05.2008 u 22:17 Razlog: 4 uzastopna posta

  3. #123

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Pozdrav,jamari!Evo i ja se prikljucih malo da razglabamo o po meni naj rasi;nlt.Zavoleo sam terijere ima nekih 7 godina i pored njih ne bih drzao ni jednu drugu rasu.Trenutno imam 2 muzjaka od 2,5 i 1 godine.Uglavnom jamarim sa njima ali vodim ih i u lov na poziv drugara cisto da pokazu ono sto im je u krvi.U povrsinskom lovu su odlicni i odusevio sam se kada je stariji ker uhvatio ranjenog zeca (poveceg,nije ono lovacka prica) i jos ga aportirao nekih 70-80 metara.Malo je bilo teze ali ok doneo ga je.Sada planiram da uzmem jos jedno stene (musko ili zensko nije vazno) ali sam u nedoumici koju liniju da nađem.Primetio sam da kod pojedinih pasa koji su imali titule u takmicenjima srcanost nije bas velika kada jamare.Pas posle par jamarenja izgubi interesovanje za jamu,sto mi je nelogicno,kada jamarimo samo lisicu.Znate li neke terijerdzije koji imaju kerove koji su stvarno dobri u radu a da nisu samo takmicari?

  4. #124

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Pozdrav,mozes li da skeniras rodovnik ove keruse i da posaljes?

  5. #125

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Ja imam preslatkog holandskog ovcara.Posto sam nova ovde interesuje me da li neko zna kako se moze spasiti zoo vrt u Indjiji,da onih stotinak zivotinja nebi ostalo bez doma.Svaka ideja je dobrodosla.

  6. #126

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Ima li nekog zivog ovde?

  7. #127

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Nešto su zatajili
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  8. #128

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Ostao im pas u jazbini,nema druge.

  9. #129

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Cao svima... Evo ja sam danas stigao sa dugo ocekivanog odmora i spreman sam da podelim iskustva sa vama... Pisacu sutra... malo opsirnije, cisto sam se javio da znate da ima zivih terijerdzija...:-) Pozz!!

  10. #130

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Dobro nam došao
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  11. #131

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Ziv bio,cekamo!

  12. #132

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Citat draganeli kaže: Pogledaj poruku
    Pozdrav,jamari!Evo i ja se prikljucih malo da razglabamo o po meni naj rasi;nlt.Zavoleo sam terijere ima nekih 7 godina i pored njih ne bih drzao ni jednu drugu rasu.Trenutno imam 2 muzjaka od 2,5 i 1 godine.Uglavnom jamarim sa njima ali vodim ih i u lov na poziv drugara cisto da pokazu ono sto im je u krvi.U povrsinskom lovu su odlicni i odusevio sam se kada je stariji ker uhvatio ranjenog zeca (poveceg,nije ono lovacka prica) i jos ga aportirao nekih 70-80 metara.Malo je bilo teze ali ok doneo ga je.Sada planiram da uzmem jos jedno stene (musko ili zensko nije vazno) ali sam u nedoumici koju liniju da nađem.Primetio sam da kod pojedinih pasa koji su imali titule u takmicenjima srcanost nije bas velika kada jamare.Pas posle par jamarenja izgubi interesovanje za jamu,sto mi je nelogicno,kada jamarimo samo lisicu.Znate li neke terijerdzije koji imaju kerove koji su stvarno dobri u radu a da nisu samo takmicari?
    Cao druze.... evo najzad da ispisem i ja nesto.... Ja trenutno imama 4 zenke i 1 muzijaka.... Moje pse mozes da vidis u predhodnim postovima... I ja kao i ti uglavnom jamarim sa psima...(lisica, jazavac) imao sam u jednom i divlju macku.. ali mislim da je jako vazno da se sa njima lovi i nad zemljom i u vodi. Evo ja reccimo idem od septembra na patke.... Vezbali smo ovih dana malo aport iz duboke vode.. Sto se tice (lovnih) linija necu da te lazem zato sto svako svako svoje pse hvali. Stoji da u Srbiji ima dosta kvalitetnih pasa... ali da bi dobio pravog psa sa kojim mozes da radis povrsinski lov, jamarenje, vodu.... i recimo pogon krupne divljaci moras pre svega da jako puno treniras i pored toga da imas kvalitetnog psa. Ljudi nekad previse ocekuju od NLT-a... Neke osobe koje nikad nisu imale nemackog lovnog terijera i koji nikad nisu bili na jamarenju misle da je to mnogo jednostavnije. Pustis psa u jamu... zapalis cigaretu... ili popijes malo rakije pas izvuce divljac i to je to... Ja sam samo jednom doziveo da mi pas izvuce lisca iz jame bez prekopa... Ali s' obzirom da je bio zahvat zub za zub lecio sam ga posle 3 meseca.. Pokidana usna... natekla gornja vilica... problemi sa disanjem... haos. Tako da ljudi trebaju da pre svega shvate da je to pas, zivo bice a ne robet da i on ima los dan, a da ne pricam o kretanju u lov sa psom koji je cele godine bio vezan za sljivu.. ili neko slicno drvo... i posle 10 -15 minuta lova nema snage ni da umre.. Eto.... toliko za sad...

  13. #133

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Poz.
    E,tu si u pravu 100%.Ja samo mogu da zamislim koje batine ker dobija kad ode u rupu kod lije ili jazavca.Svoje kerove redovno pustam u polje na svakih 10 do 15 dana tako da kad dođe lov spremni su tu i tamo sto se tice kondicije.

  14. #134

    Odgovor: Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier

    Jesam nov na ovom forumu, ali mogu reci samo da pojedinci ne znaju sta je jamarenje, niti ce znati dok jednom ne budu otkopavali kera koji je 7.5m duboko zakopan...
    Ja licno trenutno imam jedno stene staro skoro 3 meseca, solidnog porekala ( dede su mu Atila do Oskara Plavanskog i Dicki od Belog Hrasta)...
    Mnogo je lud, mislim da ludje stene nisam imao uskoro ce mozda biti i nekih fotografija...

  15. #135
    Verovatno da je iz Drenovca.

    Citat Drenovac kaže: Pogledaj poruku
    Jesam nov na ovom forumu, ali mogu reci samo da pojedinci ne znaju sta je jamarenje, niti ce znati dok jednom ne budu otkopavali kera koji je 7.5m duboko zakopan...
    Ja licno trenutno imam jedno stene staro skoro 3 meseca, solidnog porekala ( dede su mu Atila do Oskara Plavanskog i Dicki od Belog Hrasta)...
    Mnogo je lud, mislim da ludje stene nisam imao uskoro ce mozda biti i nekih fotografija...
    Ako su mu dedovi Atila i Dicki onda su roditejli Fisi i Homer.
    Poruku je izmenio silvia, 31.08.2008 u 21:22 Razlog: 2 uzastopna posta

Strana 9 od 15 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Erdel terijer - Airedale terrier
    Autor Flufi u forumu Rase pasa
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 19.03.2024, 16:24
  2. Nemacki Ovcar-Deutscher Schaeferhund
    Autor silvia u forumu Rase pasa
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 15.06.2013, 20:51
  3. Nemacki Bokser - Deutscher Boxer
    Autor silvia u forumu Rase pasa
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 16.02.2010, 08:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •