Negativan uticaj crtanih filmova na decu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 23
  1. #1

    Negativan uticaj crtanih filmova na decu

    U kojoj meri agresivni crtaci uticu na decu? Da li dozvoljavate vasem detetu da gleda takve crtane filmove?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

    Odgovor: Negativan uticaj crtanih filmova na decu

    Sigurno da uticu. Za sada jos uvek mogu detetu da dozvolim ili ne da gleda neshto. Pitanje je dana kada ce mozda otici kod drugara i odgledati to sto mu je uslovno receno "zabranjeno". Zabranjeno voce je najsladje, zar ne? Kad bude malo stariji, pokusacu na lep nacin da mu objasnim i naravno dozvoliti mu da gleda sta hoce, pa neka izabere. Pametna je to glavica, ljubi ga majka.

  3. #3

    Odgovor: Negativan uticaj crtanih filmova na decu

    Svakog dana gledam kakav uticaj na decu imaju kojekakvi crtaci... Za nepoverovati je koliko agresivnosti ima u tim maleckim stvorenjima... A onda uhvatis na TV-u neki od tih crtaca, ili slusas opis njihove omiljene igrice i momentalno ti bude jasno zasto je to tako Sad but true.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    Odgovor: Negativan uticaj crtanih filmova na decu

    Naravno da imaju uticaj, uvek bilo i bice. Problem je samo u tome sto se deci serviraju sve agresivniji crtaci (jer deca upravo takve i traze) pa uticaj postaje sve negativniji.
    Ipak, deca su ta koja traze da gledaju takve crtane filmove i deca su ta koja traze da igraju takve igrice, i mi tu ne mozemo nista. Kako da zabranis detetu da gleda ili igra ono sto svi njegovi drugari gledaju ili igraju? Ja to ne bih mogla, zaista.

  5. #5

    Odgovor: Negativan uticaj crtanih filmova na decu

    Kada malo bolje razmislimo u 99% crtanih filnova je prisutno nasilje i agresija. Samo je to prikazano na malo drugačiji način u onim crtaćima na kojima smo mi odrasli i u onim koje deca sada gledaju. Oni su samo direktno nasilni. U suštini nije bitno da li crtani ima nasilja, nego da je dobro pokazao borbu između dobra i zla.

    Slažem se da je ovo što sada deca gledaju nižeg kvaliteta, ali se nikako ne usuđujem da sankcionišem dečiji svet u glavi mog sina. Možda ga ja jednostavno ne razumem kao on. Ali uvek se trudim da sa njim razgovaram o tome. Dok je bio mali, mogla sam da biram i kupujem crtane filmove koje sam mu puštala, ali od kako zna da koristi daljinski gleda šta želi. Nemam srca da sa tv-a izbrišem dečiji kanal, kakve god on crtaće puštao, jer svi njegovi drugovi i drugarice gledaju to isto. To je jednostavno jedna velika stvar u njihovim životima i tema na osnovu koje sklapaju prijateljstva, upoznaju se i zbližavaju, bar sada, dok su još malo veći od malih.

    Bitnije je da u njegovu glavu ne ulaze kojekakve vesti i dnevnici u kojima ima mnogo više nasilja, da ne pokupi od društva ono što je loše, da ne gleda nasilje u komšiluku, da živi u normalnoj porodici i da se sa njim razgovara. Da ne upija od nas "velikih i zlih", jer mi možemo napraviti mnogo veća sranja nego jedan crtani film. Pa, ratove ne prave deca. Rasizam i verska netrepeljivost su im strane reči. Mislim da ako se roditelj malo više angažuje i posveti pažnju svom detetu, da to što prikazuje neki crtani film ili igrica i neće imati nekakav uticaj na njegovu glavicu. Na žalost, ima sve više primera gde ljudi deci kupe računar da bi ih jednostavno "skinuli sa grbače". E to je meni heavy. Dok ja sa mojim Malim Od Hladnog Oružja razgovaram, a delima mu pokazujem šta je u životu "right", ne bojim se da će od njega postati loš čovek.

    Howgh!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Negativan uticaj crtanih filmova na decu

    Naravno da postoj, al ako produbimo pitanjem da li je u tim crtacima nasilje samo sebi cilj, ili je ipak preovladjujuca poruka da dobro pobedjuje, a da se, Djoletu varalici staroj, zlocin ne isplati. Sta znam? Mozda ipak, taj bespostedni kapitalizam i na decu gleda samo kroz cifre. Gde se izgubi obrazovni program? Teletabisi? Dakle trziste, konkurencija=izbor, i koliko god mali bio mora da zna da uvek ima izbor. Takodje da razume ono sta gleda, ako ne da nauci da pita. I na kraju ako nema koga da pita, onda nasilje u crtanim filmovima moze da ima negativan uticaj na decu!
    Nemam decu, ali se sjajno osecam u njihovom drustvu!
    Sva su deca nasa!

  7. #7

    Odgovor: Negativan uticaj crtanih filmova na decu

    Nekako se sav deprimiram kada moja deca dodju kod mene i zabulje se u TV na kojem idu raznorazne gluposti - sve neke borbe, sve neka nadmetanja koja ih prosto opsedaju idejom da moras biti najbolji, pobediti sve druge. Mozda pokemoni, jugio, bejblejd i slicno deluju bezazleno, ali primecujem kakav uticaj imaju ti crtaci na njih, i iskreno sam jako zabrinut.
    Ali, ne mozes im zabraniti...

  8. #8

    Odgovor: Negativan uticaj crtanih filmova na decu


    Strogo sam vodila racuna da gledaju iskljucivo Dizni crtace, medjutim u obdanistu su od druge dece culi za te bezvezne likove i sad nema nazad. Pokemoni, digimoni, yugh i yogh (ili kako vec) i ostale budalastine(tu spada i onaj cartoon network) su toliko odvratne i skaradne da se pitam koji su to ljudi koji ih prave i da li imaju imalo mozga u glavi i da li dozvoljavaju svojoj deci da to gledaju?

  9. #9

    Odgovor: Negativan uticaj crtanih filmova na decu

    Nisam u ulozi koja treba da odobrava i/ili zabranjuje gledanje crtaća, ali kad bacim pogled na ove današnje crtaće zgrozim se. Gde su crtaći poput Pčelice Maje i Mece Dobrića?
    Međutim, ono na šta se više od crtaća zgražavam jesu igrice. Najpre se deca već od 2-3-4 godine postave pred računar (uvek mi bude žao što ne jurcaju po igralištu sa drugom decom nego se zatelebaju u ekran), a potom im se daju morbidne igre. I onda mi se desi da mi se dete koje još uvek ne zna sve glasove da izgovori obraća sa rečima "Vidi, vidi, ubio sam ciku"! I mada nemam prava da komentarišem, ipak prokomentarišem da za tako nešto jesu krivi autori tih igrica, ali još više roditelji.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Odgovor: Negativan uticaj crtanih filmova na decu

    moj sin podjednako voli tom i jerry-a kao i yugi-oh .oba su ako cemo iskreno agresivni. uglavnom ne dozvoljavam previse tv-a , radije se zabavimo kakvom drustvenom igrom kao covjece ne ljuti se npr.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  11. #11

    Odgovor: Negativan uticaj crtanih filmova na decu

    Jupi..."oci, usta, nos"!
    Obozavao sam crtace sa starom sinhronizacijom. Pa malo kockice i opstanak i da vidis radosnog detinjstva.

    Istina malo su danas "drugaciji crtaci"
    Mozda su takva vremena...mada ima dobrih, ali nemogu da gledam iz ociju deteta, pa mi je dobar npr. Samuraj Jack sa cartoon-a. Odlicno reziran crtac. Mada je tamo, po meni, vecina crtaca za odrasle.
    Mozda to sto je nama blesavo i nasilno, u decijoj glavi nije bas tako. Masta radi svasta, na bilo koju temu. Jedino je blesav efekat da deca oponasaju neke ludorije iz crtaca....
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  12. #12

    Odgovor: Negativan uticaj crtanih filmova na decu

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Jedino je blesav efekat da deca oponasaju neke ludorije iz crtaca....
    Pa to jedino i jeste najveći problem...jer se u današnjim crtaćima jedino prikazuje dokazivanje (fizičke) moći...

  13. #13

    Odgovor: Negativan uticaj crtanih filmova na decu

    Ja nemam klince, jos , ali imam mladjeg brata koji je bas sad u fazi obozavanja crtaca i stvaranja heroja! A sta gleda???

    Gleda nasilje, tuce i cudna stvorenja! Primecujem da se klinci iz njegovog okruzenja ponasaju i igraju na cudan nacin, sve su to neke uvrnute igre! Covece, klinci ne znaju da se igraju normalno, zaista jak uticaj televizije, a da ne pricamo o napustanju igre u to i to vreme, kad pocinje Jugi - on (ili kako god vec), pa mene nisu mogli na veceru da uteraju u kucu kad se igram na ulici sa decom!

    A da je bar samo to, nego sad velik problem stvaraju i kompjuterske igrice, koje opet, nisu nimalo prijatne i bezazlene! Ali da ne odem
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  14. #14

    Odgovor: Negativan uticaj crtanih filmova na decu

    Chekajte bre ljudi, a kad to crtaci nisu bili puni nasilja? Ok nisu svi onda al nisu ni danas..

    Najvishe su se vrteli Tom i Jerry koji su 100% jurnjava i nasilje.. i normalno i onda kukumavchilo o nasilju. Kao klinci vide da kad opauchish machku vrte joj se zvezdice oko glave pa ajd i oni da probaju na svojoj kucnoj machki ..

    Pa onda Popeye ( uz Micu Tatica crtani je genijalan) makljachi se ko stigne i kako..

    Warner Brosowi crtaci su bili manje nasilni, ali nisu mnogo zaostajali .. kojot i ptica trkachica ..

    Chak je i onaj retardirani crtani Vitez Koja imao sekvence nasilja

    Shto se tiche cartoon networka ono su stvarno crtani za odrasle i svi su do jaja. Ne znam da li to deca gledaju i kako shvataju samuraj Dzeka Dexters Lab, Two stupid dogs, Cow and chicken, baboon and weesel .etc etc .. a meni su dobri Toliko su opaljeni da chisto sumnjam da tu dete mozz da nauchi shtogod .. Ali pa shta?

    Parafrazirachu chuvenog mislioca 50c... Ako vam tv vaspitava decu morate se malo zabrinuti i oko sopstvenog vaspitanja..formiranoog uz "bezopasne" i "nevine" crtace

  15. #15

    Odgovor: Negativan uticaj crtanih filmova na decu

    Da dodam ( ne menja mi se post ) .. Danas imamo i crtace tipa Sundjer Bob koji je meni simpatichan jer je u principu satira.. Klinci ga vole jer je verovatno sharen i smeshan (vidi sundjer u pantalonama!) ..Ne vidim shta bi ko imao protiv chetvrtastog spondza plavih ochiju, ali ni njega ljudi ne razumeju pa je i on debilan.. To shto ne razumeju Stimpija i Rena, gde su su glavni junaci ometeni machak i psihotichna chivava ("mi smo debele voolinee" i "vidi Rene, loptice od shtroke" ), jasno mi je Al pretpostavicete da onakvo ludilo od crtanog ja naravno obozzavam.

    Shta je druga opcija? Nedefinisani teletabisi protivu kojih se digla hajka - mora da su u najmanju ruku tu neke sektashke poruke jer je ono totalno debilno.. a nije debilno ..samo je primereno onom uzrastu kada dete pochinje da razaznaje oblike i boje i razume po koju rech..

    Aa da tu je bila i chuvena legenda kako je neki kinac skochio u bunar jer je mislio da tu zive teletabisi?.. Pa nikakav nauchni program nece ti pomoci ako si glup!

    Mozda crtaci imaju efekta na decu, mozda su imali i na mene, u svakom sluchaju nisu me sprechavali ni oni ni igrice na comodoreu da se valjam napolju sa drushtvom po prashini, da se gadajamo blatom, kamenjem i igramo ostale drazzesne igrice.. krademo komshijama kajsije i treshnje.. lovimo zzabe i zmije .. nishta na s nije sprechavalo..tada se moja keva krstila drugim stvarima..
    Ali prerasli smo sve to, ali crtace nismo.. nauchili smo samo, vremenom, da se prema njima postavimo kao nechem shto nije ni realan svet niti je uzor.. Ajde pokazite mi nekoga kome je nindza kornjacha bila i ostala uzor te imala bilo kakav ozbiljan efekat na zivot (izuzmimo pandure)..

    Vracam se opet na zakljuchak od malopre. Problem je shto se se roditelji deci ne posvvecuju dovoljno i na pravi nachin.. vec se detetovo vreme prepushta TV -u...

    Druga stvar, primetio sam da nedotuupavni novinari sa vishkom prostora za kucanje od svega naprave problem i famu.. Kako god okrenesh i shta god da se desi neshto nekom ne valja ... A ljudi se primaju..
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 24.11.2006 u 20:38

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljene recenice iz crtanih filmova!!!
    Autor Captain Jack u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:51
  2. Muzika iz crtanih filmova
    Autor silvia u forumu Muzika
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.08.2013, 01:49
  3. Najsmesniji lik iz crtanih filmova?
    Autor Painkiller u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 02.03.2011, 18:39
  4. Uticaj sna na zdravlje
    Autor Charlie Harper u forumu Zdravlje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.04.2010, 16:23
  5. Zakoni fizike iz crtanih filmova
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.11.2007, 22:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •