Ponovo masovna seca drveca u Novom Sadu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Ponovo masovna seca drveca u Novom Sadu

    POČELO "SREĐIVANJE" LIMANSKOG PARKA Prilog 1031


    Sečom drveća počelo je uredjenje Limanskog parka. Jutros je ogradjen deo parka kraj ulice Narodnog fronta, a već je posečeno nekoliko stabala topole.

    Predstavnica firme "Karin Komerc" kojoj je ZIG poverio parterno uredjenje parka Snežana Simić kaže za 021 da se uklanjaju sva stabla koja se nalaze na trasi planiranih staza. Prema njenim rečima, predvidjeno je da se poseče 40 stabala. "To su sve stabla koja su doživela svoju fiziološku zrelost i starost i postaju potencijalna pretnja da prilikom jačih oluja mogu da se izvale. Zbog toga topole nisu ni zahvalne za sadnju".

    Mada je direktor Zavoda za izgradnju grada, Igor Mirović prethodno najavio da će nove staze uglavnom pratiti postojeće zemljane, stabla topole se ugavnom seku mimo utabanih staza. Brojni Novosađani od jutros se javljaju Radiju 021 protestujući zbog seče stabala u parku.

    Snežana Simić navodi da će u Limanskom parku biti izradjene staze različitih dimenzija, a najšire će biti šest metara. "To su te primarne staze koje imaju neku svoju funkciju da vode ljude prema odredjenim tačkama u parku a postoje i te sekundarne staze koje će biti širine tri metra, a po periferiji parka biće projektovana trim staza".

    Pod behaton pločama biće oko 6.000 kvadratnih metara parka. Zavod za izgradnju grada je predvideo da se do kraja godine postave klupe i osvetljenje, a za rekonstrukciju parka je predvidjeno oko 50 miliona dinara.U drugoj fazi uređenja, biće izgrađeni i prostori za skejtbord, šetanje pasa i jedna zgrada, koja bi trebalo da bude poslastičarnica.

    RADOVI U CARA DUŠANA

    Zavod za izgradnju grada počeo je uređenje desne strane Ulice cara Dušana, gledajući iz pravca Futoške ulice. Radovi su predviđeni Programom uređivanja građevinskog zemljišta, i obuhvatiće izgradnju trotoara, biciklističke staze i semafora i parkinga. Istovremeno, biće uklonjena obolela i oštećena stabla drvoreda sibirskog bresta, zasađena pre više od 20 godina. Na istom mestu biće zasađen drvored hrasta.

    (preuzeto s neta)

    I na kraju, evo nekih reci u koje mi je na zalost sve teze da verujem:
    "Ako na mapi Srbije tražite najzeleniji i najcvetniji grad slobodno zaokružite Novi Sad. Došite i uvrite se", ističe direktor "Zelenila" Vojin Plavšić
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Ponovo masovna seca drveca u Novom Sadu

    seljak nije bio u Somboru da vidi kako izgleda najzeleniji grad
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Ponovo masovna seca drveca u Novom Sadu

    Neka... neka sve poseku.
    Šta će nam drveće???
    Da je nekom do drveća bio bi na licu mesta kada su ga sekli i ne bi to dozvolio.
    Uživajte u betonu.
    Novi Sad ništa bolje nije zaslužio.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Ponovo masovna seca drveca u Novom Sadu

    Pre par godina je krenulo masovno sečenje topola u gradu. Krenulo se od parkinga kod Štranda, pa nastavilo Fruškogorskom ulicom i dalje po gradu. U Fruškogorskoj su odmah nakon sečenja posađena nova stabla.

    Čitajući postove pojedinaca, sve više kontam da ste vi slepi pored očiju i da nemate dva grama mozga. *

    Ja, koji sam sa biljkama nemam nikakvih dodirnih tačaka, znam da su najveći izazivači alergije ambrozija i topola. Kako iskoreniti topolu sem sečom? Šta je bolje, da pola stanovnika Novog Sada ne može da se prošeta Limanskim parkom zbog alergije ili saseći izazivače i posaditi druga stabla?

    Ti Invisibleman očigledno nisi sasvim svoj. Po tebi je bolje da koren drveta probije gasovod, da Futoška pijaca bude zapuštena, da limanski park i dalje liči na džunglu ili još gore na močvaru posle svake kiše. Jel imaš ti svoje mišljenje ili dolaziš ovde da nam prosipaš stavove tvoje stranke. Ko da su vam, ne daj Bože, pobili pola porodice - dramite i kukumavčite za par drveća od kog ima više štete nego koristi.

    Šta ima loše u tome da se limanski park sredi po uzoru na dunavski? Dečije igralište postoji, postoji teren za boćanje, zašto ne bi postojale i stazice, pa da se kroz park može proći i kada je kiša ili sneg? Pored stazica se postave klupice i osvetljenje i eto ti dunavski park bez labudova i na limanu.

    Svi parkovi u gradu imaju staze, ne vidim zbog čega bi limanski park bio izuzetak? Ako nekome nedostaje divljina, pređeš most Slobode, spustiš se u kamenički park i kuliraš. Poneseš par piva i milina.

    Ne može grad da bude grad ako nije uređen. Puna ti usta ljubavi prema gradu, a čim se krene sa sređivanjem, tebi smeta. To nije normalno.

    S obzirom da sam sa limana, u tom parku sam proveo dobar deo svog života i vrlo dobro sam upoznat stanjem istog. Dune malo jači vetar, odlomi se grana. I to koja grana? Normalno - topola. Jel treba ta grana nekoga da ubije? Padne kiša, na sred parka se odmah pojavi jezerce sa sve žabicama. Pa jel to treba da bude u gradu? Da ne pričamo o dešavanjima u parku kada padne noć. Narkomani, alkosi, manijaci... Meni par puta nije bilo svejedno da prođem tuda noću, iako poznajem ljude sa limana.

    To je park, a ne šuma. Razlika između parka i šume je ta što se park uređuje. Ne može u gradu biti šuma. Ne vidim da ti smeta izgled dunavskog, železničkog ili parka kod bolnice. Zašto i limanski park ne bi mogao tako da izgleda. Nisu u limanskom parku zasađene samo topole. Uređivanje parka ne znači pretvaranje parka u livadu.

    I da se osvrnem na uređivanje ulice Cara Dušana - ako kažu da uklanjaju bolesna stabla, i da odmah sade nova, gde je tu problem? Znači - ako je nešto bolesno, to ne treba dirati. Čovek ima rak, ma nema veze. Ne treba da se to dira. Bolje da umre, nego da se izleči.

    * Ne dva grama mozga, nemate pola grama mozga.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Ponovo masovna seca drveca u Novom Sadu



    Padne kiša, na sred parka se odmah pojavi jezerce sa sve žabicama. Pa jel to treba da bude u gradu?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Ponovo masovna seca drveca u Novom Sadu

    Ja samo da pozdravim ove velike ljubitelje prirode i predlozim da osnujete udruzenje pod nazivom "Prashume i dzungle Novoga Sada" i tako lepo svugde gde vidite neki drvored a vi sabajle posadite josh koje drvce, tek onako da se ozeleni malo ovaj grad i narusi rutina u kojoj svako drvo mora imati svoje mesto...
    Jebesh ovu civilizaciju, sve mora da ima neki sklad i red, majku vam shabansku...

    Ubica mekog srca.
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Ponovo masovna seca drveca u Novom Sadu

    ja bi se u ovoj priici slozio sa Kunicem ...
    taj park je odavno zreo za sredjivanje ... a to podrazumeva i neke veće poduhvate od uobicajenog (ne)sredjivanja ... naravno,sud o tome dal je posao dobro obavljen možemo dati tek kad bude sve gotovo i sredjeno... do tad ne treba preterivati ....
    Svi hoćete da imate biciklističke staze,puteve, vodu,grejanje ovo ono ... e pa to mora negde neko da smesti tako da ...
    po meni je jedini problem kad uniste neku zelenu povrsinu pa naprave zgradurinu(robnu kucu,benz.pumpu) parking (mada je ocigledna potreba za tim)....
    sve u svemu ... ja sam uvek ZA sredjivanje i uredjenje... iako razumem starije da im je zao sto su im posekli omiljeno drvo koje im pravi hlad ili im vraca stare uspomene, i sta ti ja znam sta već...
    Iskustvo je ono što imaš kad ti više ne treba
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Ponovo masovna seca drveca u Novom Sadu

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Ja samo da pozdravim ove velike ljubitelje prirode i predlozim da osnujete udruzenje pod nazivom ...
    Prichash u drugom licu, shto bi znachilo da ti nisi ljubitelj prirode? Enivej, sredjivanje da, bezrazlozzna secha ne! Ne mesham se u urbanizaciju Novog Sada (ko da je to moguche uopshte ), nisam nikada za reshenja koja prvo ukljuchuju unishtavanje zelenih povrshina, ne volim ni meshanje u prirodu i kultivaciju iste da bi se dovela u funkciju sluzzenja choveku. MAlo mi je gadno videti kada se poseche park da bi se napravio supermarket ili nekakva zgradurina za izdavanje, a pri tom se posecheno ne nadoknadi makar na drugom mestu... Isto tako, ne volim da vidim ni da se seche drveche radi sredjivanja, a obliznja deponija se tolerishe...

    Ali i zapushtanje parka u centru grada, dozvoljavanje da se "zaparlozzi" takodje nije uvek oblik ljubavi prema prirodi nego jednostavno nebriga. Lep park zahteva odrzzavanje, kao shto i svako drvo pojedinachno zahteva odrzzavanje. Park treba da je lepa i uredjena zelena povrshina i da ima svoju ekoloshku i psiholoshku ulogu u zzivotu grada. Dzaba mi zelen park ako ja ne mogu tamo da udjem od krsha, djubreta, alergena i preraslog zzbunja.

    Svako posecheno drvo treba da se nadoknadi. Svaka sadnica da se zashtiti. Meni lichno je stran nachin zzivota koji nema dodirnih tachaka sa prirodom pa prema tome i biljkama. Strano mi je da neko zna samo razliku izmedju drvecha, trave i betona po tome shto chesh na betonu manje da se isprljash kad igrash fudbal, u travi se manje vidi kad se ispishash, a drvo sluzzi da ti se ptica posere na glavu ..majku joj (ptici, ne glavi)...

    Generalno, ne volim shto zzivimo u tachki A i tachki B dok nam je priroda samo kulisa za onaj put izmedju... Ima ljudi koji ne znaju shta je detelina, shta je hrast, a shta lipa .... Ali opet ne mogu da razumem ni da neko dozvoljava, recimo, prashumu ambrozije u sopstvenom dvorishtu a toga ima gde god se okrenem i to nema nikakve veze sa ljubavi prema prirodom!! Prosto kao da nas boli kracu za sve! Dok se ne tiche mene i rodjenog deteta nechu istim mrdnuti taman da mi raste iz kuchnog praga.. mislimmm...
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Ponovo masovna seca drveca u Novom Sadu

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Enivej, sredjivanje da, bezrazlozzna secha ne!
    Naravno. Oko toga nema dileme.

    Samo je problem što kada Invisibleman interpetira uređivanje grada ispadne kako zlo gradsko zelenilo ide i seče sve što mu se nađe na putu.

    A ja bih jako voleo da mi neko od dušebrižnika kaže koje je drvo posečeno bez razloga.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Ponovo masovna seca drveca u Novom Sadu

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Pre par godina je krenulo masovno sečenje topola u gradu. Krenulo se od parkinga kod Štranda, pa nastavilo Fruškogorskom ulicom i dalje po gradu. U Fruškogorskoj su odmah nakon sečenja posađena nova stabla.

    Čitajući postove pojedinaca, sve više kontam da ste vi slepi pored očiju i da nemate dva grama mozga. *

    Ja, koji sam sa biljkama nemam nikakvih dodirnih tačaka, znam da su najveći izazivači alergije ambrozija i topola. Kako iskoreniti topolu sem sečom? Šta je bolje, da pola stanovnika Novog Sada ne može da se prošeta Limanskim parkom zbog alergije ili saseći izazivače i posaditi druga stabla?

    Ti Invisibleman očigledno nisi sasvim svoj. Po tebi je bolje da koren drveta probije gasovod, da Futoška pijaca bude zapuštena, da limanski park i dalje liči na džunglu ili još gore na močvaru posle svake kiše. Jel imaš ti svoje mišljenje ili dolaziš ovde da nam prosipaš stavove tvoje stranke. Ko da su vam, ne daj Bože, pobili pola porodice - dramite i kukumavčite za par drveća od kog ima više štete nego koristi.

    Šta ima loše u tome da se limanski park sredi po uzoru na dunavski? Dečije igralište postoji, postoji teren za boćanje, zašto ne bi postojale i stazice, pa da se kroz park može proći i kada je kiša ili sneg? Pored stazica se postave klupice i osvetljenje i eto ti dunavski park bez labudova i na limanu.

    Svi parkovi u gradu imaju staze, ne vidim zbog čega bi limanski park bio izuzetak? Ako nekome nedostaje divljina, pređeš most Slobode, spustiš se u kamenički park i kuliraš. Poneseš par piva i milina.

    Ne može grad da bude grad ako nije uređen. Puna ti usta ljubavi prema gradu, a čim se krene sa sređivanjem, tebi smeta. To nije normalno.

    S obzirom da sam sa limana, u tom parku sam proveo dobar deo svog života i vrlo dobro sam upoznat stanjem istog. Dune malo jači vetar, odlomi se grana. I to koja grana? Normalno - topola. Jel treba ta grana nekoga da ubije? Padne kiša, na sred parka se odmah pojavi jezerce sa sve žabicama. Pa jel to treba da bude u gradu? Da ne pričamo o dešavanjima u parku kada padne noć. Narkomani, alkosi, manijaci... Meni par puta nije bilo svejedno da prođem tuda noću, iako poznajem ljude sa limana.

    To je park, a ne šuma. Razlika između parka i šume je ta što se park uređuje. Ne može u gradu biti šuma. Ne vidim da ti smeta izgled dunavskog, železničkog ili parka kod bolnice. Zašto i limanski park ne bi mogao tako da izgleda. Nisu u limanskom parku zasađene samo topole. Uređivanje parka ne znači pretvaranje parka u livadu.

    I da se osvrnem na uređivanje ulice Cara Dušana - ako kažu da uklanjaju bolesna stabla, i da odmah sade nova, gde je tu problem? Znači - ako je nešto bolesno, to ne treba dirati. Čovek ima rak, ma nema veze. Ne treba da se to dira. Bolje da umre, nego da se izleči.

    * Ne dva grama mozga, nemate pola grama mozga.
    Nisi me razumeo. Ponovicu:

    Neka... neka sve poseku.
    Šta će nam drveće???
    Da je nekom do drveća bio bi na licu mesta kada su ga sekli i ne bi to dozvolio.
    Uživajte u betonu.
    Novi Sad ništa bolje nije zaslužio.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Ponovo masovna seca drveca u Novom Sadu

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Pre par godina je krenulo masovno sečenje topola u gradu. Krenulo se od parkinga kod Štranda, pa nastavilo Fruškogorskom ulicom i dalje po gradu. U Fruškogorskoj su odmah nakon sečenja posađena nova stabla.

    Čitajući postove pojedinaca, sve više kontam da ste vi slepi pored očiju i da nemate dva grama mozga. *

    Ja, koji sam sa biljkama nemam nikakvih dodirnih tačaka, znam da su najveći izazivači alergije ambrozija i topola. Kako iskoreniti topolu sem sečom? Šta je bolje, da pola stanovnika Novog Sada ne može da se prošeta Limanskim parkom zbog alergije ili saseći izazivače i posaditi druga stabla?

    Ti Invisibleman očigledno nisi sasvim svoj. Po tebi je bolje da koren drveta probije gasovod, da Futoška pijaca bude zapuštena, da limanski park i dalje liči na džunglu ili još gore na močvaru posle svake kiše. Jel imaš ti svoje mišljenje ili dolaziš ovde da nam prosipaš stavove tvoje stranke. Ko da su vam, ne daj Bože, pobili pola porodice - dramite i kukumavčite za par drveća od kog ima više štete nego koristi.

    Šta ima loše u tome da se limanski park sredi po uzoru na dunavski? Dečije igralište postoji, postoji teren za boćanje, zašto ne bi postojale i stazice, pa da se kroz park može proći i kada je kiša ili sneg? Pored stazica se postave klupice i osvetljenje i eto ti dunavski park bez labudova i na limanu.

    Svi parkovi u gradu imaju staze, ne vidim zbog čega bi limanski park bio izuzetak? Ako nekome nedostaje divljina, pređeš most Slobode, spustiš se u kamenički park i kuliraš. Poneseš par piva i milina.

    Ne može grad da bude grad ako nije uređen. Puna ti usta ljubavi prema gradu, a čim se krene sa sređivanjem, tebi smeta. To nije normalno.

    S obzirom da sam sa limana, u tom parku sam proveo dobar deo svog života i vrlo dobro sam upoznat stanjem istog. Dune malo jači vetar, odlomi se grana. I to koja grana? Normalno - topola. Jel treba ta grana nekoga da ubije? Padne kiša, na sred parka se odmah pojavi jezerce sa sve žabicama. Pa jel to treba da bude u gradu? Da ne pričamo o dešavanjima u parku kada padne noć. Narkomani, alkosi, manijaci... Meni par puta nije bilo svejedno da prođem tuda noću, iako poznajem ljude sa limana.

    To je park, a ne šuma. Razlika između parka i šume je ta što se park uređuje. Ne može u gradu biti šuma. Ne vidim da ti smeta izgled dunavskog, železničkog ili parka kod bolnice. Zašto i limanski park ne bi mogao tako da izgleda. Nisu u limanskom parku zasađene samo topole. Uređivanje parka ne znači pretvaranje parka u livadu.

    I da se osvrnem na uređivanje ulice Cara Dušana - ako kažu da uklanjaju bolesna stabla, i da odmah sade nova, gde je tu problem? Znači - ako je nešto bolesno, to ne treba dirati. Čovek ima rak, ma nema veze. Ne treba da se to dira. Bolje da umre, nego da se izleči.

    * Ne dva grama mozga, nemate pola grama mozga.
    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Ja samo da pozdravim ove velike ljubitelje prirode i predlozim da osnujete udruzenje pod nazivom "Prashume i dzungle Novoga Sada" i tako lepo svugde gde vidite neki drvored a vi sabajle posadite josh koje drvce, tek onako da se ozeleni malo ovaj grad i narusi rutina u kojoj svako drvo mora imati svoje mesto...
    Jebesh ovu civilizaciju, sve mora da ima neki sklad i red, majku vam shabansku...
    Evo odlomka iz PRAVILNIKA VojvodinaCafe Foruma:

    zabranjeno je vređanje članova na bilo kakvoj osnovi (verskoj, nacionalnoj, rasnoj, političkoj...) bilo na javnom forumu ili putem privatnih poruka. Uopšte, zabranjeno je širenje mržnje, netrpeljivosti i diskriminacije. U ovakvim slučajevima član se opominje samo jedanput, a ako opomena ne urodi plodom, sledi isključenje sa sajta, bez mogućnosti povratka. Dakle, ne započinjite svađu, niti učestvujte u njoj. Ukoliko se ne slažete sa tuđim mišljenjem, nemate pravo da tu osobu vređate. Diskusiju vodite argumentovano i civilizovano. Poštujte tuđe mišljenje onoliko koliko želite da ostali članovi poštuju Vaše.


    Ja se unapred izvinjavam ako se mesam u tudj posao, ali ne mogu da ne prokomentarisem. Sve su teme tu da razmenimo misljenja, i u nekim stvarima se sa vama i slazem. Naravno da treba da postoji red, naravno da je Limanski park trebao odavno da se sredi. Smatram da misljenja mozemo razmeniti i bez vredjanja. Takav govor ne dolikuje po mom misljenju ovom forumu.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Ponovo masovna seca drveca u Novom Sadu

    Ja bih te zamolio da mi kažeš koji deo mog posta te je uvredio na rasnoj, verskoj, političkoj ili nacionalnaj osnovi?

    Citat Ja kaže:
    Čitajući postove pojedinaca, sve više kontam da ste vi slepi pored očiju i da nemate dva grama mozga.
    Da nije možda ovo?

    To je moje mišljenje. Lepo piše da ja kontam da ste slepi i da nemate dva grama mozga. Nigde nisam rekao da jeste, nego da kontam. Postoji razlika između pretpostavke i tvrdnje. Na tebi je da dokažeš suprotno, a ja ću ti se tada izvinuti i reći da nisam bio u pravu. A teško da ćeš me ubediti, jer sam pretpostavke stekao na osnovu ranijih sličnih tema gde iznosite neke stavove koji nemaju baš mnogo veze sa zdravim razumom.

    Da li je normalno kukati za sečenjem bolesnog i trulog stabla, a zna se da će se na to mestu zasaditi novo? Evo, kaži mi da li je to normalno.

    Da li je normalno da psu izvadiš glasne žice da ne bi lajao, jer te lavež nervira?

    Meni takve stvari nisu normalne i moje mišljenje o takvim ljudima je da nisu sasvim svoji.

    Sad treba da dođe neki manijak na forum i da kaže kako je imao odnose sa devojčicom od 10 godina i ja treba da mu kažem "E super care, aj daj nam malo detalja." I onda mu ja kažem da treba da ide da se leči, a on meni "Ti mene vređaš." Ma važi.

    Meni je jako žao što ti svako neslaganje shvataš kao uvredu, ali to već nije problem. Ne mogu da se složim sa ljudima koji ne žele dobro svom gradu i koji svaki napredak dočekuju na nož. To mi isto nije normalno.

    I ponoviću pitanje: koje stablo u gradu je posečeno bez razloga?

    Možda sada dobijem odgovor.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Ponovo masovna seca drveca u Novom Sadu

    Offtopic:

    Kill Billice mogla si svoje misljenje izneti i bez ovog spominjanja shabanije na kraju. Taj deo je zaista bio suvisan. Tako da ovo shvati kao opomenu.


    Kunicu, ti nemas dva grama mozga. I ovo je moje misljenje i nemas pravo da se ljutis zbog toga.

    A Cecara je dobila pozitivnu reputaciju.


    Da se vratim temi.
    Podrzavam uredjivanje parka i celog grada. Podrzavam secu drveca ako je to neophodno. Nadam se da ce svako poseceno drvo dobiti zamenu novom mladom sadnicom.
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Ponovo masovna seca drveca u Novom Sadu

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Prichash u drugom licu, shto bi znachilo da ti nisi ljubitelj prirode?
    ne izvlaci mi reci iz konteksta, majku ti shabansku...


    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Offtopic:

    Kill Billice mogla si svoje misljenje izneti i bez ovog spominjanja shabanije na kraju. Taj deo je zaista bio suvisan. Tako da ovo shvati kao opomenu.
    Nisam njima rekla, al nema veze...
    konachno se nesto pocelo krchkati na ovom sajtu...
    Sveti Petre
    uslishio si moje molitve...

    Ubica mekog srca.
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Ponovo masovna seca drveca u Novom Sadu

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    ne izvlaci mi reci iz konteksta, majku ti shabansku...
    RRrreci mi Sssiilvestre onako...iiskreno... jjelli bilo ludaka u tvojoj porodici ? (Gicko prasich)

    Jaaa znaam da je ovo slenAg nd shale sa asFalta tebra, al da ne znam prvo bi uzo ungiju pa bi pitO je l shala...... tebra!

    Mis'im isposhtuj me tebra...Znachi shtA? Znachi plazma, znachi chokoladno mleko...
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. O Novom Sadu
    Autor Najgora u forumu Novi Sad
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 10.07.2015, 22:31
  2. GSP u Novom Sadu
    Autor Lady S u forumu Novi Sad
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 29.01.2015, 19:40
  3. Bioskop ponovo u Novom Sadu?
    Autor nenad.bds u forumu Novi Sad
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.12.2011, 08:27
  4. Di-džej zvezde u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.11.2007, 12:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •