E 'vakoooooo... Podsetila me na ovo Najgora juče kad sam videla da je pravila pizzu. Ja se sasvim dobro snalazim u kuhinji, odlično čak, ali spadam u onu grupu kojoj malo slabije ide testo Išlo mi je, dok je baka bila živa Mislim, napravim ja i bude ukusno - al' nekako uvek tuđe lepše bude Znam da su neki netalentovani za kolače, za morske plodove, neki za variva, neki za spremanje mesa... ali mislim da najviše ima ovih koji pripadaju mojoj grupi. A dosetila sam se da je ovo pravi kutak za to jer je opšte poznata činjenica da sosama i svim onim drugim Vojvodina ženama koje nisu sose (ja sam mislila da su sve sose, skoro mi rekli da sam u zabludi ) to mešenje testa ide od ruke. I bosankama. A ima i njih ovdi

Šta se traži? Traži se uputstvo za ta testa, cake, recepti i sve ono što će učiniti da naš kvasac naraste kao prasac Btw, koji kvasac koristite? Neko kaže bolji je suvi, neko kaže bolji je svež, suvi ne valja, neko kaže nema veze da li je svež, zamrznut ili suvi, bitno je nešto drugo. Šta? Koje brašno (tip) je najbolje za šta? Imate li neki recept za one koji ne znaju dobro da odrede šta je to mekše nego za pizzu, rastresito, premešeno... koji radi i za antitalente i one koji umeju samo da se ulepe i ništa više? Neki provereni za dobre krofne, one što su bušne unutra za štrudle, kiflice, pogače, hleb, pizzu najbolju na svetu a da nije onaj - idi i kupi šta ti se jede Za entuzijaste