Klot i frket žene - Strana 3

Prikaz rezultata glasanja: Znam da...

Učesnika ankete do sada
37. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Štrikam

    6 16.22%
  • Heklam

    2 5.41%
  • Vezem

    7 18.92%
  • Tkam

    0 0%
  • Šijem

    11 29.73%
  • Ne znam ništa od toga

    11 29.73%
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 35 od ukupno 35
  1. #31

    Odgovor: Klot i frket žene

    Veliki je problem kad rasteš uz stariju sestru koja veze, štrika, šije, sve radi, a ti ko komarac. Bocneš ovo ono, a svi se trude da te pljesnu zbog učinka.

    Za života sam načinila samo jednu tapiseriju od vunice, i to pod prisilom i nadzorom od punih godinu dana. Mama je po svaku cenu htela da "ima nešto I od mene", pa sam tako vezivala one čvoriće, škrgutala i uzdisala... No, eno, ta moja trauma joj još visi na zidu...
    Vrag odneo šnalu...

  2. #32

    Odgovor: Klot i frket žene

    Nekad sam vezla, štrikala i šila na mašini, ako se i to broji. Pokojna baba me molila da vezem, pa sam vezla... i dan danas imam goblene mojih ruku djelo i ptičice i stare banatske kuće koje sam po bakinom nacrtu popunjavala. Ne vjerujem da bih sada iglu smirena mogla da zabodem. Ali ne bježim od toga kada budem imala vremena u starosti.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  3. #33

    Odgovor: Klot i frket žene

    Znam da strikam,vezem,sijem, ali nisam odavno nista od toga radila.Prilicno me zamara.....zato se nesto i ne trudim
    Najveca vlast je vladati sobom.

  4. #34

    Odgovor: Klot i frket žene

    Umem da vezem goblen,znam ponešto i o pletenju i heklanju .
    Heklanje mi je delovalo kao nemoguća misija (bila sam negde 5. osnovne),kad ono međutim...pletenje takođe,sećam se da su bake iz komšiluka sa nevericom gledale kako pletem,jer sam kao početnik radila veoma ujednačeno...mada sam vezenje goblena,od svega toga najviše volela,doduše crtanih al' i to je nešto.
    Nisam dugo ništa radila...problem nastaje onoga trenutka kada bi trebala "ispustiti iz ruku" ručni rad...krenem pa ne umem da stanem...Bog me zaboravi...i ono što je bitno,raditi ručni rad,ume biti veoma opuštajuće a pritom i korisno.

  5. #35

    Odgovor: Klot i frket žene

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Veliki je problem kad rasteš uz stariju sestru koja veze, štrika, šije, sve radi, a ti ko komarac. Bocneš ovo ono, a svi se trude da te pljesnu zbog učinka.
    Moja, pored sveg nabrojanog, odlično barata štrafcigerima i bušilicama. Na letovanje nosi priručni komplet za šivenje, šrafciger i glinericu.
    U porodici me zovu "onaj bogalj".
    A nešto se mislim, što bih ja, ima ko ume, voli i hoće.
    Ja ta nisam.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •