Džentlmeni izumiru ... ili ne? - Strana 8
Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 125
  1. #106

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Za dzentlmene mora da postoji i traznja. Inace ce izumreti.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  2. #107

    Re: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Kad se zensko zaljubi i ortodoksna seljacina joj je dzentlmen :D
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  3. #108

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Какав су поглед на џентлмене имале феминисткиње? Ако полазимо од тога да џентлменско понашање поставља жену у слабији положај јер сама појава или понашање се односи на опхођење према неком слабијем, другачијем...... феминискиње су се борили и избориле за равноправност. Чему онда инсистирање на џентлменском понашању ако су жене равноправне и не желе да буде другачије? Или мало би да буде овако а мало онако?
    Чисто неко размишљање као изговор да се још не покрећем
    Пас ће те увек разумети

  4. #109

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Kakve veze feministkinje i ravnopravnost polova imaju s ovim? Biti džentlmen podrazumeva ponašati se uljudno i imati manire, poštovati druge, ukratko - biti gospodin čovek.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #110

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Значи ниси упознала милитатне феминискиње познате под тајним именом, караконџуле Ти ћеш мени да отвараш врата као да немам руке!? Итд, итд....
    Пас ће те увек разумети

  6. #111

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Nisam upoznala militantne feministkinje.

    Ali sam srela mnogo onih koji cinjenicu da su potpuno suprotno dzentlmenu pravdali postojanjem tih istih feministkinja, a u retkim slucajevima naznake dzentlmenstva u sebi tretiraju kao bolest koja se leci snosajem sa osobom prema kome ispolje ove simptome bolesti.

    Da, smatram da se Gospodin Covek radja i vaspitava. To sto nosi u sebi ne moze mu ni jedan feministkinja ubiti.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #112

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Ех не знаш колико знају агресивне оне да буду још онако истрениране.
    Ime: were.jpg Pregleda: 84 Veličina: 49.3 KB
    Пас ће те увек разумети

  8. #113

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat Acanik kaže: Pogledaj poruku
    Ех не знаш колико знају агресивне оне да буду још онако истрениране.
    Ime: were.jpg Pregleda: 84 Veličina: 49.3 KB
    Te feministkinje na koje si naišao samo znači da nisi njihov tip. Za ostale vredi da se trudiš.
    Poruku je izmenio ljiljak, 17.09.2015 u 22:35 Razlog: dopuna teksta

  9. #114

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    aco...znaš šta?
    Jebeš ti čoveka koji se plaši jakih žena! Pa valjda upravo takve mogu biti čak i podsticaj da pokažeš sve svoje domete! Zar nije pravi očaj biti stalno okružen "tukama" koje ne vide dalje od nosa?
    Time što ćeš biti kulturan, pokazati poštovanje prema slabijem polu, naći im se na usluzi i tretirati ih kao osobe vredne pažnje neće značiti da ćeš sam biti MANJE muškarac!! Ti budi što jesi...njeno je kako će to shvatiti.
    Ako zaključi da ta ljubaznost (toliko retka u ova vremena) je golo upucavanje, time je samo dosta rekla o svojim površnim merilima.
    Zaboravljaš da je moguće da je navedeš da pokaže svoj nabolji deo!
    Ili...kako to jedna moja prijateljica reče:
    - Što ja da budem veća princeza u tvojim očima nego u svojim ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #115

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Нека, држаћу се малих, крхких и нежних које знају спремити прасенце на пуно начина
    Ime: 25112_108020879236336_100000852729907_66174_6395807_n.jpg Pregleda: 71 Veličina: 37.9 KB

    Поента је била да постоје групе жена које то доживљавају као напад на њих или им се не допада а не лично искуство
    Пас ће те увек разумети

  11. #116

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Pa zar i sama tema ne sugeriše da je džentlmena sve manje? To što je sasvim moguće da su mnoge žene naletale na cepanice objašnjava prvu reakciju na uljudnost i skoro mantru - Šta li ovaj sad pa hoće? Sigurno želi da mi se uvuče u gaćice..mora da je to jer džentlmeni ne postoje!
    Suviše promašaja vodi ka oprezu, trpanju u klišee i treba shvatiti da je osnov svega poverenje. Ukoliko ostaneš dosledan sebi možda i uspeš neke preobratiti na pravi put ...a uopšte ne moraju biti male, krhke i da znaju sa prasetom!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #117

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat Acanik kaže: Pogledaj poruku
    Значи ниси упознала милитатне феминискиње познате под тајним именом, караконџуле Ти ћеш мени да отвараш врата као да немам руке!? Итд, итд....
    Едипе. врати се кући, све ти је опроштено.
    Воли те мама.


    Без зајебанције, комплекси се лече на другом месту.

  13. #118

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Значи већ почело пуштање за викенд. Ако лепо је време да би се провело у затвореном простору
    Просто је чудо како се неки у свему проналазе. Какав неко има однос са својим родитељем и шта раде у слободно време, није баш да морам да знам. Ко шта воли док је добровољно са обе стране.

    Викенд ће брзо проћи треба уживати у њему док траје
    Пас ће те увек разумети

  14. #119

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Ako pretpostavimo da taj naš projektovani džentlmane nije šonja, da je osim urođene muževnosti galantan, šarmantan, obrazovan, taktičan i nadasve prijatan i (poželjno, ali nisu uslovi) solventan i zgodan, nije teško zaključiti da je to vuk u jagnjećoj koži i da ga suštinski sigurno ne privlače muškobanjaste, obično guzate i sisate žene koje su po pravilu snažno samosvesne o sopstvenoj istorijskoj ulozi, mada se i prema njima ophodi (pa džentlmen je pobogu) kao da su ovaploćenja same Monike Beluči ili neke druge lepotice.

    Dakle, gledajući tako na stvar, sasvim je izvesno da džentlmeni izumuri, jer jednostavno nema uslova za njihovu, čak ni prostu, "reprodukciju" pošto ne inklinirauju od nekih uvreženih standarda samo žene već i muškarci, koji, opet, postaju lagano sve ženstveniji i sve ono što ide uz to.

    Nažalost, stara dobra izreka - Svaka žena traži gospodara, postaće najvorovatnije prošlost. A šta to žene i muškarci traže pokazaće budućnost, ko je dočeka. Ja neću sigurno i srećan sam zbog toga.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #120

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Nasmeja me ovo: urodjena muzevnost...
    U principu svako drustvo podrazumeva nesto drugo pod muzevnoscu. Hm, da nije i pojam dzentlmenstva razlicit?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •