Džentlmeni izumiru ... ili ne? - Strana 5
Strana 5 od 9 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 125
  1. #61

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...e moj brate Nebojsa...uvek sam voleo da iskomentarisem postove "onih sto su razocarane u muski rod"...pa su muskarci "sa ovih prostora" ovakvi,onakvi...da bi na kraju ispali mamine maze...znaci generalizacija...koja mi jako ide na qrac...ne pitajuci se...kako to da ja bas uvek naletim na takve?...ali...sta nama mazama preostaje,kada te zenski rod vidi tako,nego da se okrenes maminoj sisi i suknji...
    ...necu vise na ovu temu...poceo sam da loopetam i vise nego sam nadaren...
    Prvo vole kao da brinu o nama,pa kad vide da sem q'ca ne dobijaju mnogo više proglase nas za 'mamine sinove'... pa jok treba da se pobijemo što nas nije rodila strina od ujaka po ocu ili baba od rođene babe...

    Ma krivo im što 'volimo' keve... Posesivne i ljubomorne ludice...

  2. #62

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Prvo vole kao da brinu o nama,pa kad vide da sem q'ca ne dobijaju mnogo više proglase nas za 'mamine sinove'... pa jok treba da se pobijemo što nas nije rodila strina od ujaka po ocu ili baba od rođene babe...

    Ma krivo im što 'volimo' keve... Posesivne i ljubomorne ludice...
    ...znaci...da rezimiramo...ako javno kazemo...volim svoju kevu...nismo dzentlmeni i nista od sexa?...
    ...onda mama izvini...idem da dam oglas da te se odrichem preko novina...
    ...hell ain't a bad place to be......

  3. #63

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...znaci...da rezimiramo...ako javno kazemo...volim svoju kevu...nismo dzentlmeni i nista od sexa?...
    ...onda mama izvini...idem da dam oglas da te se odrichem preko novina...
    Ma jok,nek' se 'ebu sa tatinim sinovima...

    A ti i ja ćemo ovako i dalje... kad smo mogli do sada neće nam biti teško...

  4. #64

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    evo dva vrsna djentlmen_a..
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #65

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Ma jok,nek' se 'ebu sa tatinim sinovima...

    A ti i ja ćemo ovako i dalje... kad smo mogli do sada neće nam biti teško...
    Ma da ste vi meni živi i zdravi ,dinosauruse ne jurim...a i definicija džentlmena je relativna ,promenjljiva s vremenom
    I pad je let

  6. #66

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Ne jos se drzimo

  7. #67

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Ne moze nam niko nista Ima nas jos....necete nas se tako lako otarasiti

  8. #68

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    Dok je dama,bice i dzentlmena.
    Slažem se.

    Kako biti gentleman prema nekome ko nije ili neće da bude lady?

    Biti džentlmen u klasičnom (da ne kažem pravom engleskom) smislu teško da je moguće u vreme (sve veće) ravnopravnosti polova. A naročito sa ženama koje naginju feminizmu.

    Da li možete da zamislite da jedna samosvesna, nezavisna itd. žena sedi u kolima i čeka da muškarac izidje iz kola, obidje ih, otvori joj vrata i priži ruku da joj pomogne da izidje?! Pre će biti da će se prosečan muškarac plašiti i da proba takav gest da ne bi uvredio ženu kao da je smatra nesposobnom ili nedoraslom da se stara o sebi.

    Očigledno da se suština i ispoljavanje džentlmenskog ponašanja mora prilagoditi novim uslovima.

    Neko reče da su današnji muškarci razmaženi. Može se to gledati i ovako: štitile, potkupljivale i učile ih mamice, držeći ih kao malo vode na dlanu, da im se slučajno neka druga žene ne dopadne više nego ona sama i postane važnija u muškarčevom životu od nje - mame!

  9. #69

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Da li možete da zamislite da jedna samosvesna, nezavisna itd. žena sedi u kolima i čeka da muškarac izidje iz kola, obidje ih, otvori joj vrata i priži ruku da joj pomogne da izidje?! Pre će biti da će se prosečan muškarac plašiti i da proba takav gest da ne bi uvredio ženu kao da je smatra nesposobnom ili nedoraslom da se stara o sebi.
    Nema to veze sa samosvešću i nezavisnošću. Stvar je uvažavanja, pažnje, a nikako iskazivanja tuđe nesposobnosti ili nedoraslosti.
    Ja sam vrlo sposobna sama sebi da sipam piće u kafiću. I to činim uvek kad sam u ženskom društvu. Ali u muškom čekam da mi to učini muškarac. Prosto, to je stvar uvažavanja njega kao muškarca, a ne izraz moje nemoći. Naravno, nije ni najmanje damski onom bez manira reći: Dobro, majku mu, oćeš mi sipati ti ovo piće? Još manje je džentlmentski odgovoriti: Što, pa ne muvam te?
    Majku mu njegovu, sipaš piće babi, mami, komšinici, prijateljici, kumi, drugarici... I žalosno je ako te to nisu u kući naučili.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #70

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Ne jos se drzimo
    Koji si ti džentlen majketi kad hoćeš da kačiš po forumu slike bivših riba?

    Biti džentlmen je (nešto kao) životni stav a ne ponašanje prema ženi koja u datom momentu treba da se oseti damom. Takvim "veštacima" i ne treba dozvoliti da budu džentlmeni, prvo time bi im imponovala a drugo sigurno iza takvog ophodjenja stoji neka namera...ne džentlmenska.

    Stvar je uvažavanja, pažnje, a nikako iskazivanja tuđe nesposobnosti ili nedoraslosti.
    Miško to uvek lepše sroči

  11. #71

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku

    Biti džentlmen je (nešto kao) životni stav a ne ponašanje prema ženi koja u datom momentu treba da se oseti damom.
    recimo da je ovo po meni odgovarajuca definicija....
    znam mnogo muskaraca iz familije polusveta (dzip, kinta, bodi majice,i slicne kojestarije)koji svojim devojkama u kafanama sipaju pice,pale cigarete i slicno....al te male,malo malo pa dobiju shljagu ......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #72

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    @believer
    Da, potpuno se slažem sa tobom. I to je i ono što već napisah. Nije stvar u onoj koju vodaš i pokazuješ, nije stvar u dokazivanju pred drugima, stvar je u odnosu prema svim ženama, ma šta ti one bile.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #73

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Pojedinci su na forumu vec pokazali, koliko su dzentlmeni. Mozda svi ne definisu dzentlmena na isti nacin. Ono sto je za mene dzentlmen, ne mora da znaci da je i za svakog drugog! Oni koji se pokazuju, prikazuju i iskazuju (pravi dzentlem nikada nece sam za sebe da kaze da je dzentlmen niti ce govoriti o tome ko po njemu jeste ili nije dzentlmen) u drustvu, pored "dame" ostavljaju upravo takav utisak na druge, ali u vecini drugih okolnosti, zapravo su sve drugo, samo ne dzentlmeni, sto po meni nema smisla.
    Dzentlmen!? Ili jesi, ili nisi!
    neunistiva zlojebaba!

  14. #74

    01 Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Xe,Xe,a gde li ja to onda spadam,kad mi je bilo muka kad sam video jadnike kako se primaju na temu tipa "Koliko ste ih imali do sada?".Nalozila se poveca grupa "svalera" da nabraja,prebrojava recke,da kace slike,ili da zale sto nemaju sliku da je svima nama pokazu!!! Kakav trip,da covek ne poveruje.I to nisu decaci,vec matori momci,od 30 i vise...sta reci?? Sam sam muskarac,ali neodbranjivo se ne brani,tako da su svi sve rekli.Mislim da moj odgovor u toj temi govori gde pripadam.
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  15. #75

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Ne znam ja sam skoro uvek imala dzentlmene u svom zivotu, i uvek se secam lepih trenutaka i ogromne paznje posvecene meni.... ali valda "dobro se dobrim vraca"..kako nasi stari kazu...ali da ne spominjem bilo je i onih koji ti na tvoju dobrutu zlobom vrate.... koji su na pocetku bili dzentlmeni ne znam ti i ni ja kako ljubazni, a na kraju te povredili kao niko...ili uradili nesto sto ni sanjati nisam mogla...i ko zna za cega je to dobro

Strana 5 od 9 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •