Antipreporuka, što da ne? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 42
  1. #16

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Pablo Koeljo.... pokušao sam da čitam Alhemičara, pa odusto, pa onda Vešticu iz Portobelja pa odustao, a posle i Dnevnik jednog čarobnjaka, i opet odustao. Prosto ne mogu da ga čitam, a svi ga hvale. Nisam siguran zašto.

    Pokušao sam da čitam Rat i Mir, Zločin i Kaznu, Kako se kali čelik i Anu Karenjinu. Ništa nisam uspeo da pročitam. A kako će biti kad budem morao to da uradim sledeće godine u drugom srednje....
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  2. #17

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Ne bavi se on veštičarenjem, već, kao što neko reče, pokušava da velike i teško dokučive probleme rešava prečicom i izlaže ih na način koji se dopada ljudima koji nemaju strpljenja i običaj da čitaju. Još gore je to što on nema nijednu, stvarno originalnu, svoju misao, već reciklira misli od Sokrata, preko Hrista, do Ničea, Sartra, Markesa, pa sve to steše do banalnosti, smuti i prospe kao svoje. Čist populista!
    ...slažem se sa tobom...al kad budeš pročitao Čarobnjaka,volela bi da čujem tvoje mišljenje

  3. #18

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Paola Kuelja mozete kupiti u svakom kiosku. U svakom selu. Nisam siguran da je masovna prodaja ujedno i najpouzdaniji znak kvaliteta tako i u tolikoj kolicini prodavanih knjiga. Zaista ne verujem da je kod nas toliko uznapredaovao prosecni nivo duhovnosti i ljubavi prema lepoj literaturi. Biti In u umetnosti, a posebno u knjizevnosti, je gotovo siguran znak brze prolaznosti. Takvih primera je bezbroj. Kada se u toj kolicini primeraka budu prodavali i Volter, Erazmo, Rable, Dzojs, V. Vulf, pa i ti beskskrvni, hladni i siromasnog duha i nezanimljive recinice Rusi, poveracu da je taj Kueljo zaista planetarna velicina. Vise sam nego siguran da je on vise trenutni pomodarski atribut nego autentican kulturno knjizevni dogadjaj najviseg dometa. Naravno, ovo je samo moje licno i krajnje subjektivno misljenje...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #19

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Paola Kuelja mozete kupiti u svakom kiosku. U svakom selu. Nisam siguran da je masovna prodaja ujedno i najpouzdaniji znak kvaliteta tako i u tolikoj kolicini prodavanih knjiga. Zaista ne verujem da je kod nas toliko uznapredaovao prosecni nivo duhovnosti i ljubavi prema lepoj literaturi. Biti In u umetnosti, a posebno u knjizevnosti, je gotovo siguran znak brze prolaznosti. Takvih primera je bezbroj. Kada se u toj kolicini primeraka budu prodavali i Volter, Erazmo, Rable, Dzojs, V. Vulf, pa i ti beskskrvni, hladni i siromasnog duha i nezanimljive recinice Rusi, poveracu da je taj Kueljo zaista planetarna velicina. Vise sam nego siguran da je on vise trenutni pomodarski atribut nego autentican kulturno knjizevni dogadjaj najviseg dometa. Naravno, ovo je samo moje licno i krajnje subjektivno misljenje...
    Dragi Memento, ne mogu se oteti utisku da ste iskoristili moj post o krajnje subjektivnom doživljavanju ruske književnosti ali nažalost, interpretirali ste moje pomalo proizvoljno te bolje da ste citirali. Ne mislim da ijedan narod može biti siromašnog duha. I nisam sklona da koristim romantičarske odrednice, tipa "duh naroda" a rečenice ne držim nezanimljivim već predugim što je stilska odlika. Ipak je umetnost u pitanju
    Elem, antipreporuka bi bila ekspanzija romasiranih biografija poznatih slikara. Od majstora renesanse zaključno sa Van Gogom ili Lotrekom. Naravno je poželjno biti upućen u istoriju umetnosti ali ovo prevazilazi sve mere dobrog ukusa. Posle treće pročitane, sve postaju nalik jedna drugoj
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  5. #20

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Veoma sam se pokajala zbog prethodnog posta koji sam postavila na ovoj temi... Kada sam malo bolje razmislila, jako je ružno etiketirati nekoga zato što je bio sposoban da napiše neko delo i publikuje ga... Zašto bi neko uzeo u obzir šta je to što se meni svidja ili ne?... Mislim da svako treba da čita ono što odgovara njegovom senzibilitetu, uzrastu, interesovanjima ili stepenu obrazovanja... Zar su samo klasici "prava" književnost?... Ne, naravno... Prava stvar je ono što nas dotakne, što u nama samima probudi emocije i ostavi trag... Pa zašto to nekom ne bi bio Koeljo ili Habjanović?...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #21

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Da ne komentarišem ostalo (i sama si rekla da je to tvoj utisak, tako da poštujem to kao subjektivnu ocenu), ali reći za Tolstoja, Dostojevskog, Puškina, Jesenjina, Turgenjeva, Gorkog, Gogolja, Ljermontova da su hladni - ne mogu da prihvatim da iko stvarno to oseća kod njih.

    ((Osvrt na Isaharin post)

    Antipreporuka za Vidojkovića, Mariju Jovanović, Ćirića, Den Brauna, Koelja!
    slazem se,skroz.......
    trenutno ne citam Ruse,jer citam nesto drugo,ali se njihovi pisci ni u kom slucaju ne mogu nazvati hladnim i nemastovitim....
    antipreporuka?
    na gore navedeno dodala bih i Isidoru Bjelicu i Mojsilovicku.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #22

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Dragi Memento, ne mogu se oteti utisku da ste iskoristili moj post o krajnje subjektivnom doživljavanju ruske književnosti ali nažalost, interpretirali ste moje pomalo proizvoljno te bolje da ste citirali. Ne mislim da ijedan narod može biti siromašnog duha. I nisam sklona da koristim romantičarske odrednice, tipa "duh naroda" a rečenice ne držim nezanimljivim već predugim što je stilska odlika. Ipak je umetnost u pitanju
    Elem, antipreporuka bi bila ekspanzija romasiranih biografija poznatih slikara. Od majstora renesanse zaključno sa Van Gogom ili Lotrekom. Naravno je poželjno biti upućen u istoriju umetnosti ali ovo prevazilazi sve mere dobrog ukusa. Posle treće pročitane, sve postaju nalik jedna drugoj
    Postovana, Vasa primedba je uglavnom na mestu, mada se, cini mi se, jasno moze zakljuciti iz konteksta da sam pod onim "Rusi" mislio na ruske pisce. Nisam zloupotrebio Vas prethodni post, odnosno to mi nikako nije bila namera. Zatim, Vasa misljenje smatram potpuno ravnopravnim svom, samo sto se nasi stavovi o tome razlikuju. Moj stav ne znaci i da sam ja u pravu, zato sam ga i definisao kao licnim i subjektivnim...

    I jos jedan moj krajnje subjektivan stav. Da sam ja nekim slucajem pisac, bio bih presrecan kada bi moje napisane misli imale tu snagu, temperaturu, boju, i svekolike druge kvalitete kao recenica Gogolja, Tolstoja, Dostojevskog, Goncarova, Ljermontova, Turgenjeva....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #23

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Ko god da je rekao da su ruski pisci hladni, bio je sasvim u pravu.
    Makar prema mom mišljenju.

    Svi stariji ruski romani koji se čitaju kao lektira (ajd dobro ne baš svi, al velika većina) liče jedan na drugi. TI ljudi.... kao da nisu imali mašte. MIslim, usred radnje, tip počne s opisom okruženja, i ondaa tako dvadeset strana, pa se zatim vrati na dijalog između likova, i ja zaboravim šta su pričali, ili radili.

    Takođe, ta velika masa likova, od kojih su neki, bar prema mom mišljenju, nepotrebni, je suluda i zbunjujuća. Maslim, svaka čast čoveko što uspe da napravi tako kompleksnu radnju, al većina ljudi koji čitaju se zbune. Ima dosta likova koji se slično zovu, i dosta suluđujućih rodbinskih odnosa, pa dodaj na sve to džinovske degresije, i preterano korišćenje sredstava retardacije(epizoda), pa kako onda čovek da se ne izgubi, i zbuni.

    Ovo je samo moje mišljenje, krajnje subjektivno, kao što bi rekao memento. ALi ipak mislim da ima dosta ljudi koji bi se složili samnom.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  9. #24

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Slozila bih se da autori novijeg datuma popot Koelja ili pak kod nas visoko kotirane gospođe Bjelice nisu dobro stivo za one koji od književnosti zahtevaju nesto vise od lepog nacina da se ubije popodnevna dosada ili da se popuni ono strasno vreme pauze izmedju nekih vaznijih poslova. Ono sto je u vezi ovih autora vazno, jeste cinjenica da oni jos uvek nisu bili dovoljno izlozeni kritici autoriteta, tako da se o kvalitetu njihovih dela još uvek ne može sasvim pouzdano govoriti. No, ipak, cak i naivnom oku je vise nego jesno da se Koeljo nikako ne moze porediti s Dostojevskim ili, pak Bjelica sa Isidorom Sekulić.
    Potrebno je da prodje bar sto godina da bismo pouzdano mogli da govorimo o kvalitetu nekog dela, prema tome, verujem da je najbolje držati se izvorne literature i ostaviti Paula Koelja svojim unucima. Sigurna sam da ne bismo mnogo izgubili.

  10. #25

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Citat ARIJEVKA kaže: Pogledaj poruku
    Potrebno je da prodje bar sto godina da bismo pouzdano mogli da govorimo o kvalitetu nekog dela, prema tome, verujem da je najbolje držati se izvorne literature i ostaviti Paula Koelja svojim unucima. Sigurna sam da ne bismo mnogo izgubili.
    Ne bih se bas slozila oko tih sto godina.... Postoje mnogi savremenici, kao i oni koji su umrli pre manje od 100 godina.... Kao recimo Markes, Eko, Rusdi, Andric, Kis.... I jos gomila..... a kvalitetni su....to su potvrdili mnogi autoriteti....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  11. #26

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Na ovu listu dodajem i Mašu Rebić,probajte da pročitate možda se Vama dopadne...
    I may not be perfect but I'm always me

  12. #27

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Кнјиге Исидоре Бјелице

  13. #28

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Na ovu listu dodajem i Mašu Rebić,probajte da pročitate možda se Vama dopadne...
    Preporuka ili antipreporuka?

  14. #29

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Књиге Добрице Ћосића

  15. #30

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Bez razmišljanja...nikako nemojte pročitati ovu knjigu. Na mene je ostavila jako veliki trag.

    Dete zvano to, pisac: Dejv Pelcer

    Ukratko
    Dok je bio dete Dejva Pelcera je brutalno tukla i izgladnjivala njegova majka koja je bila emocionalno nestabilna i pod uticajem alkohola, majka koja je volela da igra mučiteljske, nepredvidive igre zbog kojih je jedan od njenih sinova umalo izgubio život. Ona ga više nije smatrala sinom, već robom. Za nju on više nije bio dečak, već "to". Njegova postelja bila je vojnički poljski krevet u podrumu, odeća mu je bila pocepana i smrdljiva, a kada bi mu bilo dopušteno da jede to su bili ostaci iz pseće činije. Spoljašnji svet nije znao ništa o košmaru koji se odigravao iza zatvorenih vrata...
    Poruku je izmenio Kalina, 27.04.2008 u 13:31 Razlog: slovce

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •