Antipreporuka, što da ne? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 42 od ukupno 42
  1. #31

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Skoro sam procitala Igracica Goa od San Sa.
    Ideja je zaista ok, mada je ta tema prezvakana vec puno puta. Atmosfera takodje nije losa. Ali je knjiga "plitka". Komercijalizovana do beskraja.
    Steta, imala je potencijala
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  2. #32

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Eva Ras
    knjiga Petla na panj
    Posle me malo bolela glava
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  3. #33

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Meni nikako nisu prijale "Ćerka direktora cirkusa" od Justejn Gorder i "Zla kob" od Markesa.

    Što se prve knjige tiče, koliko mi se "Devojka s pomorandžama" svidela, toliko ova nije. U "Ćerki direktora cirkusa" ima zanimljivih delova, pisac ima zanimljivog "pratioca", objašnjava zašto uopšte piše, putujemo s njim kroz život.... Ali na kraju mi je bila toliko degutantna da mi se zgadilo sve što sam pročitala, toliko da sam odmah otišla da operem ruke Ali džabe, te slike incesta ostaju u glavi

    "Zlu kob" sam se zainatila da pročitam, iako mi se od početka nije dopala. Krajnji utisak je da utiska nema. I nameće se samo jedno pitanje: Zašto sam ja potrošila vreme čitajući ovo??? Priča po meni nema kraj, vrti se u krug, i moglo se tako nastaviti na još 200 strana, kao što se moglo završiti i mnogo ranije.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  4. #34

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Heseova "Igra staklenih perli" i Koeljova "Peta gora".Hesea sam i volela do dvadesete,posle je prevaziđen. Sa Koeljom sam se "upoznala" preko "Alhemičar"-a,dobila je za neki rođendan uz poruku "knjiga koja ti moze promeniti zivot".Protraćeno vreme skroz.Ne odgovara mi takva "duhovnost".Mislim da mu bolje ide pisanje kratkih priča.Od ovakvih SVETLO NA KRAJU TUNELA mi je muka.

  5. #35

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Hesea osim Gertrude nisam mogao da svarim ni kao teniĐer, Markesa obožavam, ali vest o jednoj otmici je prevedena na engleski, a potom sa engleskog na srpski, pola se zagubilo, pri tom prevodilac šatropismen, tako Da "Vest o jednoj otmici" nisam mogao da pročitam.
    Jesen patrijarha mi je super da je čitam dok sam pijan, ali moram da budem mortus da bih razumeo igru sa sadašnjošću, prošlošću i budućnošću tog čoveka, dakle moram biti pijan u kontinuitetu da bih je pročitao.
    Film Gospodar prstenova je estetski dobar, ali kako su izbacili Toma Bombadila iz filma, mogu siti da sednu i da jedu govna.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  6. #36

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    kad vec pomenu Gospodar prstenova...dobila sam te knjige jedno sest-sedam godina pre nego sto su ekranizovane...ja to nisam mogla da citam,pa bog
    ni Harija Potera
    hesea sam iscitala celog od petnaeste do ,negde tamo,sedamnaeste godine...i Kastanedu....vise ne mogu da ih uzmem u ruke.... a kad se setim kako sam vadila citave pasuse iz Demijana i Sidarte i zapisivala u notes ko poslednja pacenica......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #37

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Ja sam Markesovih 100 godina samoce pocinjala bar isto toliko puta...i pogubim se u fabuli...ko, gde, s kim, s cim, kako, zasto....
    Gospodare imam neki dvd ...integralna verzija...pocMem i to ne jednom...i svaki put stanem kada onaj prsten upadne u onu vodu...neIde pa neIde...
    Kod Koelja...prva koju procitas (nebitno koja) je ok...posle smor...sve se ponavlja...slicno kao i Parsons..
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #38

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Najnoviji treš koji se pojavio i koji je, kako vidim, hit na policama biblioteke pored Koelja (o kome je sve rečeno i sve se slažem) je Žana Poliakov.
    Bila je urednica Sense, pa pošto je od časopisa pravila onemanshow, pola tekstova kitila engleskim frazama i pravila samopromociju, dobila je šut iz novina..Sad piše nešto kao ispovednu prozu u formi bloga. Žena pati od sindroma veličine. A slutim i da je jako usamljena.
    Doduše, svi smo mi ponekad, ali ne pretačemo to u knjige. Možda i bismo, da ima ko da plaća. A gospoja ne trpi, tako da je u pitanju čista skribomanska samopromotivna polunovinarska uslovno rečeno - proza.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  9. #39

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Mirjana Bobić Mojsilović, ne znam da li ta žena piše, ali svakome preporučujem da je ne pročita.
    Kud nju zaboravih, sunce ti žarko
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  10. #40

    13 Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Ime: magi.jpg Pregleda: 41 Veličina: 71.6 KBIme: lidija.jpg Pregleda: 49 Veličina: 40.8 KB

    Ovih dana došla je do mene knjiga "Osećanja.O.Sećanja." -Lidije Nikolić
    Pitam se koliko ljudi mogu da odu daleko i na tacni serviraju nečiji život.
    Ono što je neoprostivo je da se pod imenom "priređivača" javlja njena najbolja prijateljica iz detinjstva.
    Knjigu treba zaboraviti.Ne zato što prikazuje Margitu kakva je bila (narkoman),već kao nepoštovanje tuđe privatnosti.Ostavilo me je bez teksta kad sam listajući knjigu naletela na "Otpusnu listu" gde doktor potpisuje njenu dijagnozu i svašta nešto.A sa druge strane "njena" Lidija žali,ubija se od tuge i griže savesti "zašto nisam ovo,zašto nisam ono".
    Ako ikako možete zaobiđite ovu knjigu jer to je jedan od načina da poštujemo ono što je Margita predstavljala za našu muzičku scenu.A Lidija,njena verna druga neka se reklamira negde drugde.(listajući knjigu stekla sam utisak da sebe plasira kao jedno od najdivnijih bića na zemlji) .I da dodam,mislim da je ženi ozbiljno potreban *neko sa kim može porazgovarati o teretu koji nosi.Dakle - 10
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  11. #41

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Pre selidbe dobijem knjigu na dar. Pogledam korice i nesvest. Hajde, kažem, dajem šansu (miru), prelistaću da vidim o čemu je reč. Treš. Sve diše i miriše. Nirvana. Plitkost. Bez stila. Padaju saveti iz prve ruke. Popravite sebe, popravite sebe, sa nabacanim, u nekim delovima vrućim, ličnim informacijama. Uh, odložim. Nikad joj se vratiti neću.
    Knjiga o kojoj je reč je
    I AM LOVE (knjiga o zbunjenosti) / uspela je da me zbuni količinom nabacanih plitkoumnih, instant rešenja i saveta...ŽANA POLIAKOV
    Kome je još ovako nešto potrebno?
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  12. #42

    Odgovor: Antipreporuka, što da ne?

    Nisam ni slutila da ću ikada dati negativnu preporuku za IZDANJE Silvije Plat. Zapravo, izdavač je od onih koje ja zaobilazim u širokom krugu, Paideia. Reč je o knjizi poezije, Rani odlazak, a zapravo je reprint istoimenog izdanja iz 1998. Papir je užasan, burek nam pakuju u lepši, fotografije i njene crteže su samo fotokopirali. Ostali su tragovi od fotokopiranja koje su samo stavili u štampu. O naslovnoj stranici neću ni reč jer je užas užasa(vidi se u prilogu).
    Dakle, ako uzimate Silviju, nemojte ovo izdanje. Nije reč o kvalitetu pesnikinje,već o kvalitetu samog izdanjea.

    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •