"Panonski govnar" - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 76
  1. #16

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Treba imati jak želudac da da bi se sve ovo svarilo, nisam pročitao sve postove koji komentarišu ovu temu, ali prvo što mi je palo u uši, muzika. Muzika je teški metal, ili treš, ako se ne varam, i molim ispravite me ako grešim. Treš je, uz svo poštovanje ljubitelja takvog zvuka, satanska muzika, pa i izvođači nisu daleko od toga. Đole kao jedan bezazleni Lala-pevač, se nikako ne uklapa u njihovo poimanje muzike i stila života, pa je zato i tako ostrašćeno i napadnut. Melodija koju Đole prezentuje je jedna ravna bezalena pevljiva ravnica sa svim svojim sadržajima i ljudima, a ded ili treš, svejedno je jedna psihodelična nakaradna muzika koja nemože izazvati nikakvo prijatno osećanje sem destrukcije i agresije, uz nepoštovanje sveg ostalog što nije to. U ovom kontekstu po meni treba i tražiti uzrok ovakvog nerazumnog blebetanja, tojest u sukobu dve vrste muzike, ako se za ovu drugu može reći da je uopšte muzika....
    In vinas veritas

  2. #17

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Pročitaj celu poruku još jednom, nije u pitanju tvrdnja već pretpostavka i jedno sasvim obično i jednostavno moje razmišljanje.



    Pitaj pa neka ti kaže naš drug čika Google. Ja čak ni ne želim da saznajem te podatke ali ako se ne snalaziš mogu da se potrudim i da ti pronadjem.



    Kao što već rekoh u pitanju su pretpostavke ne tvrdnje, a ozbiljan svet se ne bavi previše njima, uzete su više kao aludiranje na neku mogućnost.





    Na žalost ne možemo da udjemo u polemiku, za to postoji nekoliko valjanih razloga.
    1. osnovni razlog je što nisi shvatio ono što sam napisao, pa kako onda dalje da pričamo ...
    2. razlog je što ne zastupamo suprotne stavove, tako mi deluje ako se ne varam.
    3. ako ipak zastupamo suprotne stavove, onda ćeš polemisati sa svim ovima koji su već pisali u temi, tako da ne vidim šta ću ja onda u toj priči.
    4. razlog je što ne volim da polemišem i raspravljam o nečemu što bi letelo u kantu za smeće da ga nije postavila Administratorka ovoga foruma ...
    5. Nećem da polemišem, tako mi se oće ...



    PS.
    Moje skromno mišljenje je da su oni samo jedna prirodna pojava, manje ili više bitna ili važna zavisno od toga koliko ko tome pridaje značaja i kako ko na to gleda.
    Meni recimo nisu bitni i žao mi je što trošim ova slova sa tastature na pisanje o tome.
    Sličnih pojava je uvek bilo i biće ih, na žalost. Na jednoj strani imamo Djordja Balaševića koga obožava i poštuje veliko mnoštvo ljudi a na nekoj drugoj imamo neke ljude koji ga pljuju i vredjaju, pa šta. Nije ovo ni prvi put, niti je najgore izdanje onih koji ga pljuju ... opasniji su neki drugi, neki od onih što se kriju u redovima tapšača po ramenu, valjda nas je život tome odavno naučio.
    Ovi mladići žele da budu muzičari i traže neki svoj smer, valjda je to tako ... zašto su odabrali baš onaj način koji upražnjavaju mene ne zanima, evidentno je da su oni slušali Balaševićeve pesme a kako su one u njima izazvale onakvu reakciju pitanje je kojim treba da se bave stručnija lica za ljudske duše, čak ne mora biti ni da su pesme izazvale tu reakciju ... ko zna šta je u pitanju, možda je u pitanju vrsta bolesne ljubavi, škripanje roditeljskog kreveta u detinjstvu u ritmu Djoletovih balada, neadekvatna cucla ili već ... (da ne idem u pretpostavke)

    Meni jedino što smeta u tim nazovi pesmama je korišćenje klozetsko kanalizacionog rečnika, kao i korišćenje bolesnih i neprihvatljivih izraza.

    Naravno, moramo i mi obratiti pažnju na naše odgovore, nemojmo da budu na nivou rečnika iz tih pesmica, poštujmo neistomišljenike kakvi god da su ako ništa drugo onda bar zbog vlastitog samopoštovanja.

    Dopadaju mi se jednostavni i jasni odgovori kao što je to Biterlemon učinio pričajući o upotrebi smajlija, odoh da potražim onaj kvadratić za reputaciju.
    ...Simke...ako se sve svodi na pretpostavke...koja je onda svrha pisanja na ovoj temi?Jos ne videh valjan argument ni na jednom postu...sem sto je Morrib napisao o muzici...o kojoj se uopste ne razume,ali oprastam mu...malo je stariji,pa je to i normalno...
    ...ali cekam argumente...pa da vam kazem sta ja mislim o Djoletu...ali isto tako o Choli,Bregi i jos po nekima...
    ...hell ain't a bad place to be......

  3. #18

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...Simke...ako se sve svodi na pretpostavke...koja je onda svrha pisanja na ovoj temi?Jos ne videh valjan argument ni na jednom postu...sem sto je Morrib napisao o muzici...o kojoj se uopste ne razume,ali oprastam mu...malo je stariji,pa je to i normalno...
    ...ali cekam argumente...pa da vam kazem sta ja mislim o Djoletu...ali isto tako o Choli,Bregi i jos po nekima...
    Hvala na oprostu, molio bi te ako hoćeš da mi objasniš koja je ono vrsta muzike koja prati tekst pesme "Panonski govnar"
    In vinas veritas

  4. #19

    Odgovor: "Panonski govnar"

    @Angus

    Deder, derane, pročitaj ti to još jedared sve 'spočetka, onako lagano natenane.

  5. #20

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    ... U ovom kontekstu po meni treba i tražiti uzrok ovakvog nerazumnog blebetanja, tojest u sukobu dve vrste muzike, ako se za ovu drugu može reći da je uopšte muzika....
    Ne vidim ja tu nikakav sukob muzičkih pravaca, niti muzičkih pogleda.

    Čitajući tvoju poruku misli su mi otišle u nekom drugom smeru, pa se setih pisanih reči tj. knjiga, potom slika i slikara, vajara i nekih drugih umetnika i razmišljajući u tom smeru pomislih kako bi bilo upotrebiti neka poredjenja te vrste.

    Poznato je da Djole ima nekih par pesama koje su bile odraz doba u kom su nastale, za neke se može reći da su baš bile režimske i da su se uklapale u kolektivna osećanja, pevalo se naveliko: U ime svih nas iz pedeset i neke ...
    tako je bilo i od toga je nemoguće i ne treba bežati ... mnogi su nosili tada crvene pionirske marame, toga se dobro sećaš, sećamo, zar ne.

    Djole se izvukao sa par pesama, što i nije strašno za jednu toliko dugu karijeru umetnika. Postaviću spisak nekih pesama i pevača na kraju ove poruke koji su takodje bili aktivni.

    Na drugoj strani imamo ljude koji su pisali knjige, slikali portrete i pravili skulpture ...
    npr. objasnio bih ovako, počev od Julija Cezara (da ne idem dublje u istoriju) preko Napoleona,
    Musolinija, Tita i sl. uvek je bilo stvaralaca koji su se u jednom momentu sami ili ne odlučivali da o njima pišu ili da ih ovekoveče na neki način.
    Tu nema ništa čudno ni neshvatljivo.

    E sad, da skratim priču, ne mogu se setiti ni jednog uspešnog ni poznatog stvaraoca na planeti koji je izgradio slavu pljujući i ružeći prethodnike. Poznato je da Mikelandjelo nije voleo niti cenio Leonarda, poznato je da ga je znao čak javno ogovarati ali nikada nije došao u situaciju da ode i pljuje po Djokondi niti bi to uradio. Bilo je netrpeljivosti medju ljudima koji stvaraju ali oni svoju umetnost nisu izgradjivali na netrpeljivosti i pljuvanju na tudja dela, netrpeljivost je bila uzgredna i samim tim manje bitna. Svoju umetnost su izgradjivali na svom trudu, talentu, veštini i znanju.

    Citat My friend Google kaže:
    Svecani Hor - Oskar Danon - Uz Marsala Tita
    Partizanska Narodna - Zdravko Colic - Druze Tito Mi Ti Se Kunemo
    Partizanska Narodna - Dug Tito U Boj Zove
    Svecani Hor - Josip Slavenski - Heroj Tito
    Partizanska Narodna - Ratuj Tito
    Svecani Hor - Sa Ovcara I Kablara (Narodna Obrada D. Ristic)
    Partizanska Narodna - Druze Tito Jagodo Iz Rose
    M Spiler - Vladimir Nazor - Drug Tito
    Partizanska Narodna - Trgna Tito Od Grad Belgrad
    Svecani Hor - M Saks - Tito Nek Vodi Nas
    Partizanska Narodna - Druze Tito Sokolovo Krilo
    Svecani Hor - Ide Tito Preko Romanije (Narodna Obrada D. Ristic)
    Partizanska Narodna - Druze Tito Nas Marsale Prvi
    R. Bruci - Eltvars A Sursunk (Druze Nasa Sudbina)
    Partizanska Narodna - Tito Slobodo
    Svecani Hor - (R. Simoniti, S. Samec, B. Gajic - Pesem O Titu
    Partizanska Narodna - Druze Tito Ljubicice Bjela
    Partizanska Narodna - Drze Tito Mi Ti Se Kunemo
    Oliver Dragojevic - Zagorje Zdravo (K. Kovac, G. Krklec)
    Djordje Balasevic - S Titom U Srcu
    Jadranka Stojakovic - Srce Mog Naroda (A. Ilic, M. Kovacevic)
    Meri Cetinic - Poziv Na Borbu (K. Kovac)
    Zlatko Pejakovic - Ustanak (Druze Tito Samo Zovi, K. Kovac)
    Bisera Veletanlic - Dok Zbori Tito (K. Kovac, D. Kostic)
    Oliver Dragojevic - Tito I Prva Proleterska (K. Kovac)
    Edvin Fliser - Marsalu Titu (T. Rusovar, O. Zupancic)
    Suncokret - Rec Titova (J. Adamov, P. Zubac)
    Dejan Petkovic - Tito Je Sa Nama (K. Kovac, B.V. Radicevic)
    Sabri Fejzulahu - Put Marsala (T. Berisa, K. Ljekaj, T. Jaha)
    Dado Topic - Obnova i Izgradnja (K. Kovac)
    Djordje Balasevic i Rani Mraz - Racunajte Na Nas (D. Balasevic)
    Ovo je samo delić iz oblasti muzike, da ne nabrajam pisce, slikare, vajare ...
    Poruku je izmenio simke, 02.11.2007 u 20:41

  6. #21

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Moja generacija se prvi put srela sa nekom drugom vrstom muzike a da nije narodna, šansona, šlager, ili kako su zvali klasična zabavna, kada su na muzičku scenu stupili Rolingstonsi, Bitlsi, pink flojd, i slični. Pored prepoznatljivog vizuelnog različitog od do tada nošenog i zvuk je bio totalno različit. Mnogo je vremena prošlo da se takav stil i muzika prihvate i slušaju kod onih kojima se to sviđalo, a i kod onih koji su bili protivnici svega da to tolerišu. Šta je ovde važno, a da je vezano za ovu temu? Svi interpretatori ovakve muzike su osvajali slušaoce sa svojim kvalitetom i stilom ne napadajući šansonjere,narodnjake i druge koji su imali drugačiji stil. Angus će se iznenaditi ako kažem da sam metal ded, treš i blek, slušao skoro deset godina, ne što sam želeo nego što je iz susedne sobe moga sina se to desetak godina se čulo. Šta je još karakteristično: ljudi, mladići koji su to slušali imali su isti pogled, da sve što nije to je ništa i govno. Način oblačenja, kretanje, posete, sve se svodilo na opštu uniformisanost, što tamnije boje sa dozvoljenim nazivima bendova koje slušaju, i podsmešljivo sažaljivi pogledi prema onima koji nisu kao oni.Oni koji su zastranili otišli su u sataniste, nisu fizički agresivni, ali su mnogi ostali izgubljeni u prostoru i vremenu, i još najčešće anti-alkoholičari.
    Opet moram da ponovim moju tvrdnju da ovaj vulgarni napad na Đoletovu muziku u osnovi ima protivljenje njegovom stilu, jer muzika koja prati tekst je prepoznatljivi psihodelični teški metal, a to je svakako potpomognuto i sa političkom konotacijom, jer je Đole savremenik i nekog drugog vremena pa to bode oči, jer je svakako bio i angažovani pevač.
    Malo sam bio smoran, ali me oko osamsto hiljada naslova podseća na muziku pesme Panonski govnar i sin koji je sada, hvala Bogu, neki drugi "klinac".
    In vinas veritas

  7. #22

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Treba imati jak želudac da da bi se sve ovo svarilo, nisam pročitao sve postove koji komentarišu ovu temu, ali prvo što mi je palo u uši, muzika. Muzika je teški metal, ili treš, ako se ne varam, i molim ispravite me ako grešim. Treš je, uz svo poštovanje ljubitelja takvog zvuka, satanska muzika, pa i izvođači nisu daleko od toga. Đole kao jedan bezazleni Lala-pevač, se nikako ne uklapa u njihovo poimanje muzike i stila života, pa je zato i tako ostrašćeno i napadnut. Melodija koju Đole prezentuje je jedna ravna bezalena pevljiva ravnica sa svim svojim sadržajima i ljudima, a ded ili treš, svejedno je jedna psihodelična nakaradna muzika koja nemože izazvati nikakvo prijatno osećanje sem destrukcije i agresije, uz nepoštovanje sveg ostalog što nije to. U ovom kontekstu po meni treba i tražiti uzrok ovakvog nerazumnog blebetanja, tojest u sukobu dve vrste muzike, ako se za ovu drugu može reći da je uopšte muzika....
    Ama ljudi to je neki bolesnik a njemu treba pomoci mislim na doticnog pacijenta koji je napisao ovu pesmu.Neka mi se javi imam odlicne psihijatre i psihologe

  8. #23

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Pored sukoba muzike, ima još nešto: bend Zaklana čeljad je iz Hrvatske, setite se Tompsona, Marka Perkovića!
    In vinas veritas

  9. #24

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Ne vidim ja tu nikakav sukob muzičkih pravaca, niti muzičkih pogleda.

    Čitajući tvoju poruku misli su mi otišle u nekom drugom smeru, pa se setih pisanih reči tj. knjiga, potom slika i slikara, vajara i nekih drugih umetnika i razmišljajući u tom smeru pomislih kako bi bilo upotrebiti neka poredjenja te vrste.

    Poznato je da Djole ima nekih par pesama koje su bile odraz doba u kom su nastale, za neke se može reći da su baš bile režimske i da su se uklapale u kolektivna osećanja, pevalo se naveliko: U ime svih nas iz pedeset i neke ...
    tako je bilo i od toga je nemoguće i ne treba bežati ... mnogi su nosili tada crvene pionirske marame, toga se dobro sećaš, sećamo, zar ne.

    Djole se izvukao sa par pesama, što i nije strašno za jednu toliko dugu karijeru umetnika. Postaviću spisak nekih pesama i pevača na kraju ove poruke koji su takodje bili aktivni.

    Na drugoj strani imamo ljude koji su pisali knjige, slikali portrete i pravili skulpture ...
    npr. objasnio bih ovako, počev od Julija Cezara (da ne idem dublje u istoriju) preko Napoleona,
    Musolinija, Tita i sl. uvek je bilo stvaralaca koji su se u jednom momentu sami ili ne odlučivali da o njima pišu ili da ih ovekoveče na neki način.
    Tu nema ništa čudno ni neshvatljivo.

    E sad, da skratim priču, ne mogu se setiti ni jednog uspešnog ni poznatog stvaraoca na planeti koji je izgradio slavu pljujući i ružeći prethodnike. Poznato je da Mikelandjelo nije voleo niti cenio Leonarda, poznato je da ga je znao čak javno ogovarati ali nikada nije došao u situaciju da ode i pljuje po Djokondi niti bi to uradio. Bilo je netrpeljivosti medju ljudima koji stvaraju ali oni svoju umetnost nisu izgradjivali na netrpeljivosti i pljuvanju na tudja dela, netrpeljivost je bila uzgredna i samim tim manje bitna. Svoju umetnost su izgradjivali na svom trudu, talentu, veštini i znanju.



    Ovo je samo delić iz oblasti muzike, da ne nabrajam pisce, slikare, vajare ...
    ...kako uspes sam da das odgovor,a da te niko za to nije pitao...
    ...ajde da oprostimo Djoletu sto je pevao o Marshalu...ajde...mada,izgovor da su te pesme odraz vremena u kome se zivelo,ne piju vodu...jer recimo...koliko se ja secam...Chorba je svirala u to vreme,pa nije pevala o Titu...ali pare,slava i uvlachenje u dupe je bilo jache...
    ...seticu se samo ponovnih Djoletovih koncerata po drzavama bivse SFRJ...uvek isto...dragi,mili,komshije...patetika i uvlachenje u bulju se nastavlja...to ga ne umanjuje kao umetnika...ne...vec samo kao choveka...onog plagijatora Bregu i isfeminiziranog Cholu cu preskochiti jer nisu tema...
    ...@morrib
    ...da ne bude zabune...ja ne slusham tresh,speed,death ili neki drugi metal...ako pogledas moj avatar i sliku...shvatices...da sve je samo rock'n'roll...
    ...hell ain't a bad place to be......

  10. #25

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Čim sam Te video, odmah sam Te poznao, ma uredu je nemamo mi svuda oprečna mišljenja, mada mislim i pored toga što slušaš rok, poznaješ i ove druge, po pravilnom pisanju tih pravaca muzičkih, znam da ti je poznato, ali tema gore zadata mi nalaže da još nešto dodam da nebi bilo brisanja zbog ličnog. Shvatio sam još nešto, Panonski govnar nije direktno upućen Đoletu, već je to opšta borba, po meni, protiv te vrste muzike! AC/DC
    In vinas veritas

  11. #26

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Treba imati jak želudac da da bi se sve ovo svarilo, nisam pročitao sve postove koji komentarišu ovu temu, ali prvo što mi je palo u uši, muzika. Muzika je teški metal, ili treš, ako se ne varam, i molim ispravite me ako grešim. Treš je, uz svo poštovanje ljubitelja takvog zvuka, satanska muzika, pa i izvođači nisu daleko od toga. Đole kao jedan bezazleni Lala-pevač, se nikako ne uklapa u njihovo poimanje muzike i stila života, pa je zato i tako ostrašćeno i napadnut. Melodija koju Đole prezentuje je jedna ravna bezalena pevljiva ravnica sa svim svojim sadržajima i ljudima, a ded ili treš, svejedno je jedna psihodelična nakaradna muzika koja nemože izazvati nikakvo prijatno osećanje sem destrukcije i agresije, uz nepoštovanje sveg ostalog što nije to. U ovom kontekstu po meni treba i tražiti uzrok ovakvog nerazumnog blebetanja, tojest u sukobu dve vrste muzike, ako se za ovu drugu može reći da je uopšte muzika....
    Jooooooooooooooooooooooooooooooooooj...zemljo, otvori se!!!

    @ Angus:
    Jel' smo rekli da nema prozivanja Djoleta ? Sad ozbiljno, ja jednostavno necu da se udubljujem u to kakav je on kao covek, jer mi je svojim stihovima toliko ulepsao zivot da mu je sve oprosteno. Ali pogledaj Cholu: covek je shmeker, a pesme su mu truli shit (naravno, racunajuci od cingecangecang i riparaparap).

    A na ove "muzicare" necu da trosim reci.

  12. #27

    Odgovor: "Panonski govnar"

    E sad sam se stvarno iznervirao!... Đorđe Balašević ima svoje slušaoce i svoje poštovaoce, ne mali broj, zaslužuje da se neka lepa kaže o njemu, mada nesumnjam da njegova muzika sve ovo brani. Nego ljudi moji, šta ovo bi?
    Lovac me juri, roker me sačekuje a hleba im nema!
    Umalo da zaboravim da dorečem ono na početku: stvarno sam se iznervirao, i ljut sam ko leptir. Napadajte, po onoj narodnoj: nemožeš da me biješ onoliko koliko ja mogu da istrpim jeli?

    -"muzičari" koji piju nikad nisu mislili na mene, ili na vreme?!
    In vinas veritas

  13. #28

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ......seticu se samo ponovnih Djoletovih koncerata po drzavama bivse SFRJ...uvek isto...dragi,mili,komshije...patetika i uvlachenje u bulju se nastavlja...to ga ne umanjuje kao umetnika...ne...vec samo kao choveka...

    Znači kada Rolling Stones-i dođu u Budimpeštu da sviraju i Mick Jagger kaže:
    "Budapest i love you" onda se on u stvari uvlači u bulju mađarima
    E, sada sam nešto novo naučio ...hvala ...

  14. #29

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Lovac me juri, roker me sačekuje a hleba im nema!

    -"muzičari" koji piju nikad nisu mislili na mene, ili na vreme?!
    E pa vi bi Leba preko pogache, e ne mozze bre!

    Ajde pre nego shto de Morrib opet oseti metom attacka (shto inache radim iz hobija, bar kad sam kod kuche, kad nisam onda bijem penzionere po ulici). Prethodnici su se propisno izzgrazzavali onim "umetnichkim" delom al evo i ja chu. Sam spot ne iritira toliko koliko ova dva crnobela zimzelena. Jeste iritirajuchi, medjutim setim se panka i kenjanja na sve sto je iole deo normalnog i svakodnevnog zzivota, kenjanja po svim moguchim simbolima uchmalog drushtva pa onda kontam i odakle bes ovih fizichki prezrelih pubertetlija. Jednostavno vole ljudi da prave nered.

    A to je ovde potpuno gubljenje energije na mrzznju i to chega?

    "Nisam zadovoljan svojim zzivotom, pa valjda treba da bijem ukuchane zato shto nisu totalno urbani nego su totalno retro i out...?"

    A ova dvojca se trude da iritiraju i shokiraju. Znachi "mi smo totalno ono cool" jeeebte.

    Pazi ovog chetvrtastoglavog, sa vilicom u vinklu i krejonom u guzici

    Pa jebte Boj Dzordz, Oliver Mandich i nebrojena zzemska cheljad su davno provalili te krejonchiche i kojeshta ..ovom nije dosta da iritira prichom, mora da bude i doshminkani luzer. Mrzi Djoku, al se trudi da zrachi kao da bash voli djoku...

    Shok koridor sam gledao i ranije i nisu mi bili toliko odbojni, u principu zanimljivo je kakve sve budalashtine ljudi snimaju, koliko je neshto umetnost, a koliko chisto izzivljavanje...

    Mogu samo da prde na vetru, Djole ima opus koji nishta nemozze ni ugroziti ni umanjiti...Pas laje, karavan prolazi... Ko im shmirgla ushi...

  15. #30

    Odgovor: "Panonski govnar"

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    E ...Pas laje, karavan prolazi... Ko im shmirgla ushi...
    ali dobro bi bilo pošteno išutati psa, pa da ne mora neko vreme trošiti krejon za oči...

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •