Važno je naučiti kako se pada
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 26
  1. #1

    Važno je naučiti kako se pada

    Slušala sam nedavno interviju sa Dejanom Cukićem. Pričao čovek o onome što je uradio i što radi. Negde u priči rekao je:"Važno je znati kako se pada".
    Ovo se odnosilo na "slavne" koji dožive momente velikog uspona i onda se zvezda ugasi i nestanu. Mnogi nisu bili sposobni da iznesu takve situacije i potonuli su, na ovaj ili onaj način.

    Ovo se dešava i nama obični smrtnicima. Svi smo ponekada izgubili bitku.

    Kako gubite? Stoički i spremni za nove poraze i pobede ili se povlačite u sebe i nestajete u razočaranju?

    Koliko traju procesi reorganizacije?

    Da li vas poraz ojača ili oslabi?

    Znate li kako da padnete i dočekate se na ruke?

    Možda neka konkretna situacija u kojoj ste pali na pravi ili pogrešan način?

    Kakve pouke izvlačimo, pošto je najvažnije izvući pouku...
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  2. #2

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    Da.
    A jos vaznije je nakon pada ustati, otresti prasinu sa sebe, ponosno podignuti glavu i nastaviti dalje kao da se nista nije dogodilo.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  3. #3

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    ako pricamo samo o onim padovima koji nam se urezuju u pamcenje,debelo.... Onda padam svaki put sa oblaka.....uglavnom pravo na glavu....
    vremenom sam naucila da malko, malko amortizujem te padove....

    Ustajem sve teze, sve mi duze treba....Uglavnom gledam da sto pre otresem sa kolena prasinu, krv i delice kostiju i krenem dalje....Trudim se...ponekada to ustajanje traje mesecima, a ponekada koji dan...uglavnom zavisi koliko je oblak bio visoko

    A da....i sve sam jaca, svakog dana, i posle svakog pada....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  4. #4

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    ... posle pada , dobro se otresem , ustanem , istuşiram se pa nastavim dalje
    Ko je za jednu voznjicu

  5. #5

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    Koga je zivotno iskustvo naucilo kako se pada, taj zna i kako da se podigne
    neunistiva zlojebaba!

  6. #6

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    Sve ono što me ne ubije čini me jačom!


    Svakako da je teško doživeti poraz. Dešavalo mi se puno puta i da pobedim i da izgubim. Naravno, ono što ja sada računam u pobede i poraze, ne mora da znači i da su to bili. Moje osnovno životno načelo je: Ko zna zašto je to dobro. Dešavalo mi se naravno da podvijena repa odem sa bojišta, a posle se ispostavi da je taj "poraz" u stvari bio pobeda,nevidljiva. Isto tako, doživljavala sam i pobede koje su mi se kasnije obile o glavu.
    Sada, sa mnogo više mirnoće preživljavam sve to, jer, tek ću jednog dana saznati kako se utakmica završila.
    Jedno je sigurno, znam, ali još nisam naučila kako i da to uvek postignem, da se ona finalna utakmica može dobiti samo u slučaju da smo pre toga uvek igrali fer.
    Ćuti i prenesi dalje....

  7. #7

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    Nije ugodno kad te se 'spusti' na zemlju ali hej.. To je život. Nije uvijek po našoj volji niti smo uvijek mi u pravu.

    Da, znalo mi se događati. Jesam li klonula? Bilo je teško, kako kad, ali nisam klonula. Spoznala sam greške i trudim ih se više ne ponoviti. Učim i gradim sebe kao osobu cijeli život.

    Ono što je važno.. Nauči se dočekati na sve četiri. Pad osjeti samo ti, ne daj do znanja koliko te taj pad boli. Ljudi nisu više onoliko simpatični kao prije. Skrivaj svoju Ahilovu petu i stisni zube, podigni se i kreni dalje sa zavojem koji ti uskoro više neće trebati..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  8. #8

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    Naravno da sam padala (valjda mi je i zbog toga prisutan ovaj bol u kolenima). U naravno da sam se dizala. Svaki pad je doneo bol, razočaranje, možda nekad i stid, ali i jedan dobar nauk za ubuduće. Dešava mi se i da tačno znam gde je klizav teren, i pazim, jako pazim, pa opet padnem. I opet se dignem i nastavim dalje. Prvo lagano, pomalo šepajući, dobro pazeći da gde ću se uhvatiti i na šta ću stati pri penjanju. Onda sve smelije i sve radosnije sa ubeđenjem i verom da ću se iščupati od dna i da treba samo još malo, tako malo napora da se ispliva na površinu.
    Da nema tih i takvih padova možda ne bih znala da cenim one "dobre" životne faze, one kada možda ne lebdim visinama, ali i ne dotičem dno.
    Poruku je izmenio Mish, 03.11.2007 u 00:14
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    Padala sam, i obarali me... Ne znam da padam, i cini mi se da to necu nauciti u skorije vreme. Ali, da boli, boli. I uvek mi treba vremena da se oporavim, nekada vise, nekada manje.
    Posle svakog pada trudim se da nadjem pouku iz njega. Trazim greske, i svoje i tudje, i da ucim iz njih. Tako upoznajem sebe, druge, zivot.
    Ne volim da drugima pokazujem da sam pala. Ako pokazem, znaju zbog cega, znaju gde i sta je slabo mesto.
    Zato se trudim da iz svega izvucem nesto korisno.
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

  10. #10

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    -Drugar je pao sa ljuljaske i polomio obe ruke na nekoliko mesta

  11. #11

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    Pa nekad i trba da padnes da nije sve lako u zivotu i nauciti poruku i nastaviti daljeali ne ponoviti istu gresku.Sve nije savrseno treba se uciti na sopstvene i tudze greske.

  12. #12

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    Koliko puta sam pao, toliko puta sam i ustao. Al pre dve nedelje obori me jedna mala i otada nemam sna. Teoretski gledano i ovo će proći, ali ...
    I pad je let.

  13. #13

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    Covek je jedino zivo bice koje pada,pa ustaje,pada pa ustaje....
    Bitnije je znati ustati nakon pade,a manje bitno nauciti kako se pada....jer je to neizvesno.
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  14. #14

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    zavisi s koje visine padnes
    neunistiva zlojebaba!

  15. #15

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    као клинац сам се једном пентрао... негде у дворишту на неки као таван или нешто слично њему. шта сам тамо тражио појма немам.

    углавном, бубнуо сам одгоре, са висине од два, два и по метра... на бетон.



    задњим делом тела, тзв. задњицом. прогутао сам кнедлу и занемео. увек се искидам од смеха кад се тога сетим...

    смешан сам самоме себи после тог приземљења јер сам тако остао тамо на бетону десетак секунди и изгледао отприлике ко овај наш смајли



    било је оно- јбт, жив ли сам ил...

    а ако мислите фигуративно на падове онда му то дође слично. треба знати пасти и... избегавати бетоне, утабану земљу и слично. али, неко је већ рекао- искуство нас учи како и где...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  2. Šta vam ne pada teško?
    Autor love hunter u forumu Pričaonica
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 05.05.2013, 12:26
  3. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  4. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •